Stalo se někomu, že podle MS mimi neodpovídalo s UTZ?

gejbule1
18. led 2011

Ahoj,stalo se některé z vás,že vám těhotenství neodpovídalo /o týden až dva /podle poslední MS s Ultrazvukem a dobře to dopadlo?Já přesně vím kdy byla ovulace a přesto mi doktorka spočítala těhotensví o 10dní menší.Může toho těhotenství dobře dopadnout?Děkuju za odpovědí 🙂

irenee
18. led 2011

Já jsem měla termín vypočítaný podle poslední MS a na ultrazvuku mi vždicky říkali, že odpovídá spíš o týden mladšímu dítěti. Nijak se to neřešilo a malá se fakt narodila přesně týden po TP 😉 😀

belda
18. led 2011

ahoj, mě se to stalo při prvním těhotenství a dopadlo to dobře. těhotenství bylo mladší téměř o tři týdny(!!!), proto mě hned dr strašil, že jdu půjdu na revizi -když viděl váček bez embrya a už mělo být vidět srdíčko .(když jsem vytřeštila oči, řekl mi jen, ať se neděsím,že mi to proplatí pojišťovna 😲 😲 ).na každém ultrazvuku jsem je pak už upozorňovala, že těhu je mladší. ke konci těhu byl T. nakonec skoro o dva týdny větší, takže v 38.tt kdy se narodil,měl 3600 g 😅 .
takže držím pěsti, a´t to dobře dopadne 😉 .

nutelka
18. led 2011

Ahoj, já se tím stresovala celé druhé těhotenství. V 8 tt spočítán termín na 8.10., ve 12. tt na 12.10., ve 20 tt. na 18.10., tudíž menší o 10 dní. Nakonec jsem "přenášela" 10 dní a malá se narodila 18.10. 🙂 V porodnici dle stavu placenty říkali, že jsem měla spočítaný špatně TP, takže jsem asi rodila v termínu. Míry měla 50 cm a 3,5 kg. To byly termíny dle utz, podle MS 30.9. (ale měla jsem 40 denní cykly).

romana29
18. led 2011

já věděla u obou dětí přesný den, kdy byly počaté a bylo to stejně jedno - jak doktorům, tak dětem 😀

moudivlacek
18. led 2011

Me to litalo mezi 2 tydny a to mam pravidelnou MS,takze mozne to urcite je 😉 maly se nakonec narodil presne na druhy termin podle MS

shaula
18. led 2011

Mně se to nestalo, ale není to nic neobvyklého. Správný postup je prý takový, že se spočítá termín podle poslední menstruace (tj. podle prvního dne poslední MS, nikoli podle ovulace 😉 ), a porovná se s termínem podle UZ (ale UZ na počátku těhu, do určitého týdne, později to už není směrodatné). Pokud je termín podle UZ rozdílný o víc než týden, platí termín podle UZ, jinak podle MS.
Takto to uvádí MUDr. Koucký na stránkách porodnice.cz 😉

janicka38
18. led 2011

Ahoj,
ja vystridala 2 gynekology a u kazdeho jsem mela ruzne terminy. Lisily se snad o 2 tydny. Prvni dr. mi udal termin. 23. 11., ja vedela,ze podle ovulace by to melo byt 27. 11. a jiny gynekolog uvedl termin dle ultrazvuku az 4.12. Rodila jsem 2. 12. a vsichni v nemocnici oznacili nasi dceru za prenasenou. Rid se tim kdy jsi mela ovulaci a dr. moc neposlouchej. Ta moje mi rekla, ze by me poslala na vyvolani az kolem 15. 12. a to uz by bylo fakt pozde.

druidee
18. led 2011

Ahoj, mě to zatím na každém utz vyšlo jinak než podle MS (nejdřív 10dnů starší, teď 2dny starší) prý je to docela běžné.. 😉

marecek4
18. led 2011

mě u Honzíka neodpovídalo podle ničeho,došla jsem s testem v ruce a dr nic nenašel,hleděl na mě jak na kozu,ale poslal mě na UTZ a tam mi řekli,že jsem sice těhotná asi tři týdny a že mám velikou cystu,s tou jsem pak nastoupila i do nemocnice protože zlobila-nastupovala jsem jako těhotná 6 týdnů a po čtrnácti dnech odcházela jako těhule 12 týdnů,prostě si hrál na schovku,takže rozdíl měsíc,podle dr se narodil v termínu,podle mě o dest dní později,manželovi praskla ochrana,tak jsem přesně věděla kdy se to událo

lussi
18. led 2011

ahoj, já měla jeden termín 20.10 dle mého gyndaře ,druhej 27.10 - ten mi určili v porodnici, prcek se narodil 21.10 a je zdravej jak řípa 🙂 Já v těch termínech měla vždycky bordel, každý tvrdil něco jiného, na genetice mi taky řekli jiný termín dle utz.

dlabinecka
18. led 2011

Jsi si jistá, že víš, kdy jsi měla ovulaci?? Já bych na to příliš nesázela. Mě dr. na UTZ řekl, že vajíčko není (měla jsem potáže otěhotnět) a přesto jsem ten den otěhotněla 🙂 Zaručit, kdy je ovulace podle mě přesně nelze, pak záleží, kdy se vajíčko uhnízdí, jak rychle rostě ... Myslím, že je to v pohodě!! Mimochodem, já bych podle MS byla těhotná víc jak rok 😀

bielanevesta
18. led 2011

Jasné, stalo... Podĺa MS som mala termín 18.6. a podĺa UTZ 1.7. Platil mi ten podľa UTZ, koli posunutej ovulácii 😉

luceka
18. led 2011

Na začátku těhotenství mi termín podle ms neseděl od termínu podle UTZ o 16 dní, nejspíš to bylo způsobený i tím, že jsem měla hodně dlouhé a nepravidelné cykly, takže ovulace mohla být jindy, než doktor počítal. Postupně to ale malá dohání a rozpětí termínů je už jen 4 dny, takže s tím neměj těžkou hlavu 😉 A taky jsem si myslela, že vím, kdy mám ovulaci, ale možná jsem se zmýlila 😅

eriana
27. led 2011

Jasně, mám to tak. Dlouhé a nepravidelné cykly, o nějaký ovulaci nemám ani tušení, prcek je o 18dní mladší. Termín dle MS tak neberu v potaz, beru ten podle UTZ.

kami1984
27. led 2011

ja ani termin posledni MS nemam🙂)pouze termin dle UTZ🙂))

suik
27. led 2011

Mě to taky nesedělo, věděla jsem termín početí a ten rozhodně nesouhlasil s termínem ovulace, bylo to později...v prvních týdnech se ultrazvuku miminko jevilo jako o týden mladší. Malá se narodila dva dny před termínem dle MS.

mpavlinka
27. led 2011

Nám se to taky stalo, přitom já otěhotněla po Pregnylu, takže se dal termínek spočítat hoodně přesně 🙂 Přesto se malá jevila na utz u mýho gynekologa někdy v devátým týdnu o týden menší než v CAR 😉 Nakonec měla porodní váhu 4,2 😵

evca82
27. led 2011

Taky jsem to tak mela.....mela jsem dlouhe cykly, takze jsem mela ovulaci az nekdy 30 den cyklu (merila jsem si bazalni teplotu) akorat zacatek nebyl hezkej, pac me asi v 6tt vydesili ze se to tehu nevyviji jak ma.....mimi bylo o 14 dni mladsi....a pak asi v 10tt me mimco zmerili a vypocetli ze je to 8tt. takze v klidu neni to nic neobvykleho 🙂

bubbly
28. led 2011

Ja spis neznam nikoho komu by termin sedel, nejpresnejsi je podle utz, tim bych se ridila 🙂

lukalu
28. led 2011

Ahojky, Jiřík byl "stvořen" pomocí IVF, takže datum početí jsme znali na den přesně a přesto dle UZ byl o 14dnů větší 😀 😀

martaska78
29. led 2011

Buď úplně v klidu, já to měla u obou dětí. Prostě jsem otěhotněla těsně před menstruací a tím pádem jsem měla obě děti o 10 dní "menší". Ale pokud bude mimi růst, tak je vše jak má být. Přesný termín porodu ti určí UTZ a já měla jen tento jediný. Hlavně buď v klidu, mimi je určo v pohodě 😉

pusolamy
29. led 2011

já mám teda taky termín jen dle UTZ

crca
29. led 2011

Mám je po Ivf takže taky se dá říct,že to vím na den přesně,ale kolem 30tt byla holka o 4 dny pozadu a za další týden už o 8 😅 Dr.mě uklidnil,sice ne nějak extra 😅 Když jsem 2 týdny na to byla v porodnici na hospitalizaci a dělali mě utz tak jsem jim řekla,že je jedno mimi o 8 dní pozadu a dr na mě koukal jak jojo,kde jsem to vzala,že jsou skoro stejná 😀 Nakonec měla holka ještě o 6dkg víc než kluk,takže neboj,bude to ok,kdyby se jim to opravdu nezdálo tak to budou řešit 😉

luccii
29. led 2011

ano, stalo, zalezi na tom, jak je mimco skcene a tim vznikaji nepresnosti pri mereni delky od hlavicky k zadecku

tiduska
29. led 2011

Ahojky, mně moje doktorka dokonce dopočítala termín poslední MS tak, aby to sedělo s datem početí a velikostí mimča. Počali jsme mimčo až 21 den cyklu a mimčo se tak jevilo o týden opožděné. MS jsem stejně neměla pravidelně a tak jsme se shodli, že alespoň nebudu děsit další doktory, kteří mě budou prohlížet 😉 Jo a také mě upozorňovala, že hodně záleží, kam si dá při UTZ kurzor, kterou čmouhu si vybere jako temeno a kterou jako konec pánve a tam to také může dělat třeba tři dny (ukazovala mi to názorně a skutečně malý posun kurzoru s tím stářím mimča docela zacvičí). Jo a v CAR jsem na každém snímku z UTZ měla automatickou poznámku systému, že přesnost je plus minus tři dny... Mě takhle strašně vyděsil doktor, že mimču netluče srdíčko v 6 TT, týden jsem probrečela a přitom bylo vše v naprostém pořádku a bylo to jenom tím pitomým posunem o týden... tabulky pitomý... 😒 držím palce

lidiab
29. led 2011

Ja jsem mela rozdil mezi vypocty podle MS a dle UTZ 12 dnu. A vse je v poradku 🙂

weri1
29. led 2011

já měla termín jen podle MS

broucek2
30. led 2011

podle MS jsem měla termín 18.3., podle UTZ byl od počátku o týden dřív. Řídili se pak termínem dle UTZ. Malá se stejně narodila 21.

slavicky
30. led 2011

Ahoj, termín podle MS jsem měla 10.11. podle UZV 4.11. V porodnici vycházeli z UZV a stejně se malá narodila 14.11. 😀

mamusa1611
30. led 2011

Já mám termín dle posl. MS 4.4. Dle UTZ dokonce až 11.4. Ale nevěřím ani jednomu, čekám že se malá narodí tak od 20.3.- 30.3. možná do toho 4. oba kluky jsem měla tak o 2-3. týdny dřív než byl určen termín, tak ted to nejspíš nebude jiné... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru