Stres ze státnic v 5. měsíci. Ublížil by mimču?

kukuca
7. črc 2008

Ahoj, prosím o názory na tuto situaci. Mám před sebou poslední rok dálkovýho studia, musím podotknout, ne moc náročné školy. A už od prváku myslím na miminko. Na vánoce letos do toho s manželem chceme jít. Jde o to,jestli ty státnice nemůžou miminku ublížit. Trémistka jsem nebývala nikdy nijak moc, ale přeci jenom ve mě hlodá červíček. Někde jsem četla že tento typ ,,stresu,, není škodlivý, prý snad i posiluje imunitu miminka. Státnicovala bych cca v 5. měsíci, a to teda za předpokladu že by se zadařilo hned. Znáte někoho v takovéto situaci? Jinak práci mám celkem náročnou,tak by mě nejspíš doktor nechal doma..
Dík

s.arik
7. črc 2008

kuku, to je hezká blbost 😅

já do školy chodila i těsně před porodem a sraly mě blbé kecy typu "se nebojíš že tu porodíš?" jako by byl porod sranda na 5 minut 😝 sem odpovídala, že bych v případě porodu stihla do nemocnice dojít i pěšky 😀

s.arik
7. črc 2008

kuku, tak si na to někoho zaplať 😉

lamia
7. črc 2008

Kukuca tak to asi bude vyjímečné opatření,u nás můžeš přijít na státnici klíďo na TP 😀

cumacek
7. črc 2008

Ahoj, já jsem v druháku otěhotněla a třeťák jsem dodělala už s mimčem. Dá se to. Ale výhodou je, když máš někoho, kdo ti pohlídá....
Jikak to opatření u nás taky neplatilo. Prostě to nikoho nezajímalo. 😉

blka
7. črc 2008

Markeeta: děkuji, ale mamce věřím 😉

lamia
7. črc 2008

Sarik tak mě než došlo že rodím,prdnout mi voda někde,tak nazdar,malá byla do 31 minut venku a s těma bolestma už bych se nedoplazila ani pro kapesník,natož do špitálu...ale já dělala medinu,tak případný porod by měli ve škole zvládnout 😀 😀

s.arik
7. črc 2008

lamia 😀
tak u mě to bylo na sedm hodin a chodit jsem mohla až do finále 🙂
medikálně vedený porod jsem stejně nechtěla 😀

bklo,
jo rodiče se na vnouče těší a pomůžou, to je jasné. pokud jim to nekříží jejich vlastní zájmy, pak je to těžší.

s.arik
7. črc 2008

pro mě bylo prakticky nemožné sehnat hlídání (všichni pracují ☹ ), takže dodělat poslední rok (němčiny) denního studia bylo těžké. docházku mi prominuli, úkoly a zkoušky jsem chodila odevzdávat/absolvovat s mimčem.
teď už dělám jen dálkovou školu a to je pohoda - přednášky nepovinné, takže nechodím, učím se doma a na zkoušky chodím někdy s malou a někdy někdo pohlídá - 15x zk/zp za půlrok je hodně, tak jsem moc ráda, že skoro nikomu děcko v šátku nevadí 🙂 teda na ústní zk.
na testy písemné mít hlídání musím, aby nerušila ostatní pisálky 🙂

kukuca
autor
7. črc 2008

Tak s malým mimčemm bych si to asi netroufla. Ale když bude ještě ,,u mě,, tak nepotřebuju hlídání 🙂

markeeta
7. črc 2008

s.arik: obdivuju te, ze si beres melou na zkousky, me by to asi rozptylovano.

ja tedka zacnu studovat na VS a reknu, ze mam problem s hlidanim, zadnou babicku po ruce a kazdy chce jen prachy. Akorat se mi nabidla jedna kolegyne, ze by se zeptala sve sestry, co ma dvojcata, aspon by si mohly hrat. Ja se nabidla, ze bych ji za to pohlidala kluky, aby si taky odpocinula, a to pry ani nemusim, bylo by to na me moc 🙂 Akorat, ze se jeste nezeptala, tak ji musim trochu urgovat 🙂

Mohlo by se dite batolit ve tride pri vyuce? ze bych si ji brala s sebou.

lamia
7. črc 2008

U nás babí taky pořád slibovala hlídání,no ze začátku hlídala hodně,když byla malá fakt jen spací mrňousek,ale jak to začlo být náročnější,tak teda nic moc 😀 Já už po zkušenostech po porodu raději spoléhám jen sama na sebe a na manžela,přeci jen....

Sarik u nás to zezačátku nebolelo vůbec,pak praskla voda a mohla jsem se posr...bolestí,to bych se fakt ani nehla,ale zas to fakt doost rychlý,tak snad si to takhle naplánuje i druhé dítko,já jsem docela posera 😀

s.arik
7. črc 2008

markeeto,
myslím že dítě ve výuce vždy rozptyluje, i když je tiché....leze, hraje si, všichni ho okukují a smějí se jeho nápadům, ksichtíku, mumlání...navíc moje malá dost žvatlá nahlas.
nerada obtěžuju okolí a dítě bych si do výuky nikdy nevzala (párkrát jsem to udělala, ale jen s pár týdenním mimčem co to spolehlivě prospalo u mě v šátku).
malou beru jen na ústní zk, i to se vyučujícím omlouvám, ale nehodlám platit cizím lidem těžké prachy za to, aby mi děcko za rohem půl hodiny plakalo - to může být raději v klidu se mnou 🙂

dám jí knížku, klíče, mobil a ona si to buď v klidu zkoumá, nebo se batolí kolem a leze kantorům do šuplíku 😀 🤐

markeeta
7. črc 2008

lamia: jasne, kdyz praskne voda, tak se musi hnedka jet, ale kdyz prijdou jen kontrakce, tak to muze i chvilku pockat. Ja rodila 15h, takze v klidu bych si dala i jednodenni vylet do prirody 🙂

s.arik: to si taky myslim a hlavne kdyz tam jsem cely den, tak nevim jak se spinkanim atd.
za hlidani bych dala skoro celou svoji vyplatu, to se mi nevyplati. Prave jsem premyslela o vymene deti s nejakou maminou, aby si hrala s jinyma a hlavne byla porad s tou samou osobou. Ja budu ve skole jen 2,5 dne.

lamia
7. črc 2008

Markeeta ono ani nešlo o to jet hned,ale malá prostě chtěla na svět velmi promptně poté,co se jí vypustil bazén 😀 jinak taky znám maminy co jim prdla voda a mímo se narodilo až druhý den 🙂

Já teda malou neměla sebou nikdy ve škole,ale to je i pro to prostředí,na zk jsem chodila do špitálu,tak tam fakt jako mimčo táhnout nemůžu,vždycky jsem se dohodla s mámou a dokud byla malá plně kojená tak kočárovaly kolem kliniky a já byla na horké lince v případě hladu,s příkrmama pak už to zvládly tu chvíli i beze mě 🙂

kukuca
autor
9. črc 2008

Tak jsem dneska mamce celá rozzářená naznačila co chceme s manželem od vánoc páchat a ta se mi jen vysmála..No docela to zamrzelo.Jaká jsem prý nezodpovědná 😖
Známe to rodičovské rčení, nejdřív práce, potom ,,zábava,,
škola snažení

blka
9. črc 2008

Kukuca: tak to mě mrzí, že nemáš v mamce podporu. Ale určitě ji máš v manželovi 😉

kukuca
autor
9. črc 2008

Blka, tak to mám 🙂 Nejradši by v době těch státnic si mimi půjčil a nosil sám 🙂 Moc mě podporuje a věří že to zvládem.A co ty?Jsem četla že chceš navázat magisterským studiem s mimčem?JAký jsi měla státnice Bc.?A byla tam těhule?

blka
9. črc 2008

Kukuca: tak to je hlavní, že tě podpoří manžel 😉

Já jsem dělala Bc. státnice a až na ty nervy to šlo 😀 . Těhule ne, ale už maminky. Jedna má skoro ročního chlapečka a druhá měla 5-týdenní děvčátko 😵 .
Jestli navážu i s mimčem, to se pozná. Mám ještě HA, kterou doberu na konci srpna (abych neměla MS na dovolené) a pak už tomu necháme volný průběh. Tak uvidím, kdy se zadaří 🙂

tina156
9. črc 2008

ahojky holky, hledala jsem, jestli se tu třeba nenajde někde taky takovej blázen jako já, že chci nastoupit v říjnu na navazující mgr - a zároveň se už ale snažíme o mimčo už teď, ale má to všechno malý, ale docela důležitý háček - studium je prezenční.... studovat mě baví, a bojím se, že po té, co bysme měli děti větší, tak už bych se k vejšce nedokopala, a dálkově to u nás neotvírají, proto takhle komplikovaně 😝 ...znáte někoho, kdo se do něčeho takového pustil?

vilca
10. črc 2008

Ahoj holky, já jsem dělala státnice v šestém měsíci těhotenství, a to ještě dvě zkoušky 2 týdny před vlastní svatbou a poslední 3 dny po svatbě a všechno jsem zvládla. Sice jsem byla trošku nervózní, ale myslím, že jsem byla nakonec klidnější, než kdybych těhotná nebyla 🙂 Takže zastávám názor, že zvládnout se dá všechno 😉

blka
10. črc 2008

Tina156: tak jedině si potom požádat o individuální studijní plán 😉 . Já si taky myslím, že bych se potom už k výšce nedokopala, že teď jsem ještě jakžtakž čerstvá 😀 .

Vilca: tak to jsi šikovná.

kukuca
autor
10. črc 2008

Vilca, super, další pozitivní ohlas 🙂 Tak to bysme na tom byly zhruba stejně,až na tu svatbu, tu už mám cza sebou 🙂 A jak se ti učilo?Neodbíhaly ti myšlenky k miminku?

Taky bych chtěla možná nakonec zkusit i magistra, no a právě, jak to řešit jinak, když bych to měla hotové v 29 letech až by bylo úplně po škole?To se mi teda čekat rozhodně nechce..A vzdělání je prostě potřeba..

blka
10. črc 2008

Kukuca: přesně tak. V dnešní době ve 26 (pokud jde všechno hladce) doděláš školu, pak nějaká 2-3 letá praxe v práci a pak miminko. A teď se nedaří, je ti 30 a co? Je to hrozné. Ale já už naštěstí pracuju, takže nějakou tu praxi jsem už získala a kdyby se podařilo hned (v což moc nevěřím), tak je to pro mě v pohodě. Ale při představě, že otěhotním hned po škole a pak jsem na mateřské a mám si hledat práci - nikdo mě nechce, protože nemám praxi... Je to začarovaný kruh a nějak se z něho musí ven. A myslím, že naše řešení je ideální 🙂

tina156
10. črc 2008

Díky moc za názory, taky si říkám, že v dnešní době, když se chce, tak to jde. Mě už je právěže 28,5, chodím ještě ke všemu do práce, kde my se studiem vycházejí vstříc a s miminkem už čekat nechceme, tak si říkám, že bych když pak přerušila při nejhorším na semestr, kdy bych plně kojila a pak bych se vrátila, že by to šlo. zase si myslím, že když bude mimi ještě maličký, že by se to dalo zvládnout, horší je, když už jsou děti trošku starší. Taky to záleží, jak bude mimčo spinkat. No, zkusit to můžu, a uvidím. Všem nám přeju, abysme hlavně zdárně dostudovaly i s mimčem v náručí 😅

tina156
10. črc 2008

jůůů, taková hrubka! samozřejmě - kde mi 😠 ... už mi to učení leze na mozek 😀

s.arik
10. črc 2008

blka,
dítě při studiu mi taky příjde jako ideál. mladá mamina je zdravá a plná elánu (netvrdím že starší matky ne...), biologicky je určitě prima mít děti mezi 20-30 lety....
je mi 23, mám bakaláře a dítě. jestli se bude dařit i dál, vylezu za pět let do praxe: budu mít další čerstvý titul Ing. (= nemusíš zdůvodňovat, proč nemáš praxi) a dvě děti už školkového věku....doufám že s touhle konstalací lze najít práce 🙂

kukuca
autor
10. črc 2008

Tina 156, jasně, rodina je přednější (základ státu ha ha) se školou to vždycky nějak skoulet, s otěhotněním zas tak ne.
S.arik, to je fajn že jsi tak mladá 🙂 vždycky se mi líbily mladý,ale rozumný maminky.Mě je 25 🙂
Mě škola navíc baví, po těch dvou letech mě to nijak neznechutilo , tak doufám že to vydrží..Navíc bydlím na vesnici, tak by mě docela neuškodilo když budu mít hlídání si odskočit na zkoušky nebo přednášku mezi lidi do jinýho prostředí.Ale s bachorem to šprtání bude asi horší 😝

blka
10. črc 2008

S.arik: tak bych řekla, že máš nejideálnější konstelaci 😀 . Taky mám 23, ale miminko ještě ne 🙂 . Taky už chcu začít se snažilkováním, protože si myslím, že začínat někdy ve 30 (nebo těsně pod) není moc šťastné - toť můj názor.

Máme známou sestřičku na novorozeneckém v porodnici a zrovna nedávno se mě ptala, kolik mi je. Jsem jí řekla, že 23 a ona: "No, tak to už jenom dodělat toho ing. a pak bych to hnala do bříška 😀 ". A myslím si, že určitě ví, o čem mluví. Protože pak ve 30 zjistit, že to nejde... 😔

kukuca
autor
13. črc 2008

Holky a není lepší mít už miminko,natáhnout ročník (státnice v září)??Protože mě najdenou teď o víkendu totálně naštvalo moje tělo 😒 Normálně beru antiko a uprostřed platíčka mě rozbolelo břicho a začaly mě jakoby krámky..Špinění je slabý slovo ☹ A přitom mám výbornýho doktora,kterej mě doporučil tuto antiko vzhledem v mým předešlým problémům.Tenkrát říkal že dočasný řešení problémů je těhotenství.Mám chuť dobrat platíčko a přestat jí brát a snažit se..Teď mi je škola nějak fuk,je mi moc smutno..

kukuca
autor
13. črc 2008

jo a ještě dotázek...Mám smlouvu na dob uurčitou do února 2009 a kdybych otěhotněla hned,tak kdo mi vyplácel rodičovský příspěvěk??Nebyla by to ta snížená částka?Příklad:Kdybych rodila třeba v dubnu 2009 a v únoru mě končí smlouva kterou mi samozřejmě neprodlouží když to zjistí že jsem těhu.Takže by byla možnost jít na rizikový před koncem smlouvy a byla bych v té ochranné lhůtě a proto by mě vyplácela práce??

Prosím prosím poraďte mi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru