Stres ze státnic v 5. měsíci. Ublížil by mimču?

kukuca
7. črc 2008

Ahoj, prosím o názory na tuto situaci. Mám před sebou poslední rok dálkovýho studia, musím podotknout, ne moc náročné školy. A už od prváku myslím na miminko. Na vánoce letos do toho s manželem chceme jít. Jde o to,jestli ty státnice nemůžou miminku ublížit. Trémistka jsem nebývala nikdy nijak moc, ale přeci jenom ve mě hlodá červíček. Někde jsem četla že tento typ ,,stresu,, není škodlivý, prý snad i posiluje imunitu miminka. Státnicovala bych cca v 5. měsíci, a to teda za předpokladu že by se zadařilo hned. Znáte někoho v takovéto situaci? Jinak práci mám celkem náročnou,tak by mě nejspíš doktor nechal doma..
Dík

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
s.arik
7. črc 2008

ahoj, já jsem jedny státnice udělala s břichem (4nebo5m) a druhé o rok později s mimčem 😉
lehké mi nepřipadaly ani jedny, ale dalo se to, učím se dlouhodobě dobře, takže to šlo.

nemyslím že takový stres mimču ublíží, pokud teda před zkouškama nejak brutálně nebliješ nebo tak něco...

s děckem se studuje dobře, pokračuju dál a snažím se o druhé, a to nemám nikoho na hlídání, jenom taková provizoria samá...

od plín si spočnu nad knížkami a od intelektuálního úsilí se odreaguju s malou na procházce 😉

držím palce, všechno jde!!!

ygreen
7. črc 2008

já v 9 měsíci končila ing studium a všechny zkoušky jsem zvládla mnohem líp 😉 fakt je ten, že se už blbě sedí, brněli mě ruce a s mym mega pupkem jsem moc dlouho v jedné pozici sedět nemohla a hlavně jsem měla hlavu plnou myšlenek na blížící se porod 😀 Ale zase je pro tebe miminko priorita a nic kolem není tak důležité, takže nějaké zkoušky..................pchááááááááááá 😀 😀 😀 nedávala jsem tomu tak velkou důležitost a to mi paradoxně pomohlo 😉
Ale profesoři jsou trochu mírnější, vycházej vstříc změnám termínů apod. Ale státnice jsem si odložila z června na listopad 2008, takže mě ještě čekaj 😝 😝 😝 Rodila jsem totiž na konci května a s dvoutýdenním miminkem bych je fakt nezvládla 😔

kukuca
autor
7. črc 2008

Jé tak zatím pozitivní ohlasy, to jsem moc ráda 🙂 Hlavně jsem tuto diskuzi začala protože mě od toho odrazovalo pár lidí. Holky a kdyby nám to fakt hned vyšlo, je 5. měsíc už veliký břicho?Já vím že se to takhle nedá říct, já jen abych nebyla moc velká koula a nemusela jít ke státnicím v teplácích na gumu, protože nic společenskýho neseženu 😀
Ale samozřejmě pohodlí a zdraví miminka na 1.místě

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
markeeta
7. črc 2008

kukuca: zvladnout se da vsechno, vim to z vlastni zkusenosti. Prvni statnici jsem delala loni v kvetnu, v srpnu jsem rodila a druhou tedka v kvetnu. Na te tehotenske statnici mi jedna holcina rekla, ze kdyz se budouci maminka hodne uci, tak bude mit inteligentni dite. My mame to stesti.

s.arik
7. črc 2008

oblečení neřeš,
se mj. prodávají černé těhu kalhoty a ty se dají zkombinovat s jakoukoliv volnější halenkou 😉 to je fakt to poslední...
jinak na mě těhu nikdo nepoznal dokonce ani kolem 8.m a to jsem štíhlá holka!!!! stačilo nosit volné pánské trika a sousedi v baráku se pak divili, čí to je miminko 😀

kukuca
autor
7. črc 2008

No téda, jste všechny šikovný. Tak to mi dodalo odvahu. Tak už aby byly ty vánoce, venku mráz,hodně sněhu, teplíčko u krbu a dva natěšení bezdětní manželé 😀
Ptám se už tak brzy, protože jsem přemýšlela začít s bakalářkou už teď od září abych si to pak ulehčila.Ale to jsou jen plány, doufám že nebude problém s otěhotněním..

jumik
7. črc 2008

Kukucka - také se přikláním k názoru, že to není problém 😉 břicha bych se nebála...spíš je otázka, kdyby se nepodařilo hned a ty si byla v prvním trimestru, jak to s tebou bude..já teda dost blila a byla furt ospalá, ale když píšeš, že to není nijak náročná škola a že budeš doma, tak to bude v pohodě, prostě se mezi učením vždycky trochu prospíš..takže bych na tvém místě do toho klidně šla 🙂

kukuca
autor
7. črc 2008

S.arik no já jsem jak lunt odjakživa a nosívám teda dost věcí na tělo. Takže na mě je poznat i když mám po dobrým obědě 😀
Tak že bych začala postupně mást okolí už teď a změnila šatník? 🙂
Samozřejmě nás láká začít dřív,ale to už by bylo moc pokročilý stádium těhotenství a já si chci těch posledních pár měsíců načíst něco o porodu a věnovat se jen sobě a bříšku.

blka
7. črc 2008

Kukuca: já v říjnu budu nastupovat na navazující magisterské studium. Také jsem přemýšlela, jestli se začít snažit nebo ne. Přemýšlela jsem dlouuuuuho. Manža byl tak hodný, že řekl, že miminko chce, ale je to na mě, abych to pak zvládala. Pak, když mi mamča říkala, že už by chtěla být babičkou a že se to se školou a hlídáním vždycky nějak udělá (vezmou si dovolenou, abych se mohla učit nebo jít do školy nebo tak), tak jsem si říkala, že do toho půjdem 😀 . HA mám do konce srpna, takže pak začnem. Kdyby se podařilo hned, tak druhák dělám s miminkem.

s.arik
7. črc 2008

kuku,
začni s bakalářkou co nejdříve, fakt se to vyplatí, zatím ani netušíš, kolik hovadin budeš muset řešit na poslední chvíli....rozhozený formát, překlad abstraktu, vytisknout licence... 😝 když budeš mít základ hotový, dost se vše usnadní.
já první bc. psala celé dva roky a taky byla dost dobrá 🙂 druhou jsem raději narychlo sfoukla těsně před porodem a pak půlroku jen v klídečku vylepšovala....je to pohodičkaaa. ale za měsíc se to nedá. to člověk leda tak udělá výtah z pěti knih, ubohou slátaninu a pak se klepe aby to vůbec prošlo 😒

blka
7. črc 2008

Taky jsem přemýšlela, že kdybych měla rizikový, tak by mě dr. do školy asi nepouštěl. Tak to bych asi musela přeřušit. Ale to se uvidí časem. Navíc ještě i chodím do práce. Ale vše se dá vyřešit a skloubit.

blka
7. črc 2008

S.arik: ono všeobecně to naformátování práce je horší, než ji napsat. Mě to vždycky zabere plno času a stejně to není bez chyb 😔 , bohužel.

s.arik
7. črc 2008

jo a studium se s pokročilým těhu nevylučuje 🙂
naopak trávit poslední týdny doma je děsná nuda a na bednu. věř mi, hladit v extázi celé dny břuch, odpovídat na sms "tak co, rodíš?" není nic moc 😀 😀 😀 já se ráda rozptylovala i v tom období těsně před porodem

s.arik
7. črc 2008

blka, já to psala rovnou do šablony, tož to šlo a s pc jsem už kamarádka. ale i tak to byly hodiny doúprav, souhlasím 😒

blka
7. črc 2008

S.arik: my jsme to tak psát nemohli, protože přesné pokyny, jak má bakalářská práce vypadat, jsme dostali měsíc před odevzdáním 😕 . A ještě ty pokyny byly úplně debilní, takže to ve finále měl každej jinak 😖

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jumik
7. črc 2008

taky si myslím, že když se člověk dostane do presu, tak je schopen lecčeho a neznamená to, že jeho práce bude šunt...já svoji práci sepisovala 3 měsíce..ale pracovla na ní téměř tři roky, prostě jde asi taky o obor, protože u nás teda můžeš mít literární přehled jakkoliv velkolepej, ale stěžejní a to co všechny zajímá a co se v diplomce čte je hlavně kapitola výsledky a diskuze - přičemž diskuzi bez dokončených výsledků v předstihu napsat nelze... 😉

lamia
7. črc 2008

Kukuca no ono záleží....já udělala s břuchem státnice dvě,poslední v pátém měsíci,pak už jsem byla tak unavená,že jsem se stěží dohrabala na stáže a doma se už nenaučila nic,takže jsem pak dodělávala školu s mimišákem ( u nás se dělají státnice z jednotl.předmětů zvlášť,ne souhrnně) a byl to záhul jak brno pro mě i manžela,který si musel brát i dovču na hlídání,když jsem měla fakt před zkouškou. Navíc mi stresy v těhu moc neprospívaly,začla jsem se od 7.měsíce otvírat,takže další stres,malá se narodila na začátku 39.týdne a měla 2440g,nepřišlo se na nic proč byla tak mrňavoučká než že asi nejspíš ten stres (to samozřejmě nikdo nemůže vědět jistě,třeba prostě normoš vyrábím takhle mrňavé potomky 😀 ,jinak se jí podle průtoků a monitoru v děloze dařilo dobře, i porod zvládla v poho...prostě fakt se neví) Jak píše Sarik,je dobré před porodem mít na programu i něco jiného než čekání na kontrakce,na druhou stranu já se budila nervozitou,jak to s mimčem zvládnu,když je to makačka nejtěžší i pro studenty bezdětné...tak to taky není optimální. Prostě asi hrozně záleží na typu školy,pokud je to fakt náročný,odložila bych těhu až po státnicích,my malou neplánovali,ale zas jsme jí od prvního momentu hrozně chtěli,takže u nás to byla volba jasná,muselo se to nějak zvládnout a naštěstí se to zvládlo,ale dobrovolně bych do toho teda nešla,po porodu jsem šla hned za měsíc na zkoušku,ale nejradši bych si v té době jen užívala malou,mám teď pocit,že mi tak trošku její první rok moc rychle utekl,že jsem na ní neměla tolik času,kolik bych chtěla...

jumik
7. črc 2008

gedren - teda kdybych něco sázela v latexu tak to by byl manžel fáákt nadšenej, ale nevím kolik bych toho teda stihla vysázet 🤐 😉 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
lamia
7. črc 2008

Jumik to můj manžel taky 😀 😀 😀

s.arik
7. črc 2008

gedren, jsem amatér, ale i ve Wordu umím napsat hezký text s dokonalou úpravou, odkazy, poznámkami, rejstříkem, takovým tím chytrým obsahem a seznamem zdrojů, co se i samy aktualizují při změně v textu.... 😉 není to nic težkého

jumik
7. črc 2008

proboha ženská a v čem si myslela - my jsme biologové = PC negramoti - takže word a excel o jistí! a fakt bych ti přála vědět/vidět jak se tu dělá statistika a co o ní víme..si troufám říct, že by se ti možná neudělalo dobře...Petr si teda už trochu zvyknul, ale občas z něj mám taky pocit, že mu jde o život, když to vidí!

kukuca
autor
7. črc 2008

Lamia, díky za příspěvek..No samozřejmě dopředu nevím jak to bude.Ale měla jsem nějaké zdravotní komplikace, takže ten půl rok do státnic může být jen v podobě snažení. A taky bych nešla k těm státnicím ve vyšším měsíci ve strachu že dřív porodím.A proto má naše škola opatření (nevím jestli je to vyjímka) že ke státnicím nemůže jít těhule v 7. a vyšším měsíci..Asi se taky pojišťují aby na krku neměli nějaký problémy.

s.arik
7. črc 2008

excel taky můj kamarád,
ale moc statistických fíglů neumí, ty jsme počítali v jiných programech (Surfer nebo ArcGis - geomorfologie) ale to už jsme hooodně mimo téma 😀

kukuca
autor
7. črc 2008

Jinak já v bakalářce taky asi budu bojovat spíš s úpravou než obsahem..Už při projektu měla vedoucí práce milión připomínek..

markeeta
7. črc 2008

ja jsem verna svemu staremu wordu 🙂

blka: ja bych se nespolihala na slova, ze se to potom nejak s hlidanim vyresi. S takovyma mam negativni zkusenosti a hlavne s tchyni. Chtela prijet, kdyz se mala narodila, ze jak bude pomahat, varit, ze ji Island nezajima. Potom byla porad v trapu, co jako bude doma delat. Ja jsem byla na vsechno sama a byla tak laskava, ze mi nakoupila suroviny, abych neco uvarila dobreho k veceri .... (to byla mensi odbocaka od tematu, aby jsi si uvedomila, ze rozhodnuti mit dite je hlavne na tobe a nespolehej se, jak ti nekdo bude pomahat, i kdyz ti to predem slibuje)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru