Stres ze státnic v 5. měsíci. Ublížil by mimču?

kukuca
7. črc 2008

Ahoj, prosím o názory na tuto situaci. Mám před sebou poslední rok dálkovýho studia, musím podotknout, ne moc náročné školy. A už od prváku myslím na miminko. Na vánoce letos do toho s manželem chceme jít. Jde o to,jestli ty státnice nemůžou miminku ublížit. Trémistka jsem nebývala nikdy nijak moc, ale přeci jenom ve mě hlodá červíček. Někde jsem četla že tento typ ,,stresu,, není škodlivý, prý snad i posiluje imunitu miminka. Státnicovala bych cca v 5. měsíci, a to teda za předpokladu že by se zadařilo hned. Znáte někoho v takovéto situaci? Jinak práci mám celkem náročnou,tak by mě nejspíš doktor nechal doma..
Dík

blka
13. črc 2008

Kukuca: tak s dobou určitou a mateřskou ti neporadím. Možná tu takové téma už bylo, ale určitě správně by ti měli odpovědět na sociálce.

kukuca
autor
14. črc 2008

Tak jak jsem zjistila,nírok na ppm mám i si můžu vybrat variantu mateřské 🙂 Na to když totiž otěhotním jako zaměstnaná se vztahuje potomk ukončení prac.poměru ochranná lhůta..Takže se mi ulevilo.Tak se dáme do snažení a pokud to vyjde a bude vše bez problémů,tak v lednu 2009 uzavřu semestr,porodím na jaře a stánice odložím na zaří.Uf,snad to vše vyjde.Ale ta touha je strašně silná a věřím že snad to půjde..

blka
14. črc 2008

Kukuca: tak to je super 😵 . Já jsem včera začala brát předposlední plato HA. Takže mi začínáme od září. Možná spíš, než cílený sex podle plodných dní, tomu necháme volný průběh. Ale i tak. Konečně další krok 🙂 . Hlavně už se těším, až nebudu muset brát HA, protože se mi zdá, že ji snáším čím dál tím hůř 🙄

kukuca
autor
14. črc 2008

Tak to já se právě rozhodla kvůli té blbé HA.Teď o víkendu mi bylo tak blbě!Normálně mi začla jakoby MS uprostřed paltíčka.Bolelo mě břicho a ještě pobolívá a hodně,hodně špiním.Můj doktor mi tenkrát řekl že tahle HA je pro mě nejlepší, protože má nízký obsah hormonů,přestat brát nemůžu a nechat to jen tak.Ale mě teda přjde že normální to není.A na tu nemoc je nejlepší otěhotnět 🙂 Doberu platíčko a šmitec.Celých 5 let pohoda,ale teď se moje tělo nějak bouří,a t o je třeba znamení 🙂
No já teď machruju,ale státnice s malým prckem bude mazec záhul 🙂
Taky tomu necháme volný průběh!Chcem si to snažení ze začátku užít, počítat dokud nemusím tak nic nechci.

blka
14. črc 2008

Kukuca: tak to je blbé, že špiníš a že tě bolí břicho 😖 . Snad budeš za chvíli v pohodě 😉 . Já bych právě chtěla měřit BT, ale jenom proto, abych věděla, jestli mi funguje tělo a hlavně proto, abych věděla, kdy dostanu MS. Nikdy jsem neměla ráda překvapení na záchodě v podobě krvavé skvrny na kalhotkách 🙄

Státnice s mimčem budou určitě záhul i pro mě 😝. Ale zase se říká, že tě miminko uklidní a nejsi tak nervní 😀 . Tak třeba to platí a budeme na prosto v pohodě 😎

kukuca
autor
14. črc 2008

Aha a na to měření je někde nějaký návod a ,,pomůcky,, atak?Vůbec bych nevěděla jak na to.To by mě taky zajímalo.Možná bych to taky zkusila,je fakt že doteď mi ms určovaly prášky..

aemmi
26. lis 2010

Ahoj holky, obnovuju tohle téma, jestli se někdo chytne 😅 ale určite vás tu bude víc, kdo řeší státnice+těhotenství...zajímalo by mě, jak jste to vy, co to máte již za sebou zvládly...já jelikož jsme dřevo, tak protahuju a kdyby se náhodu ted zadařilo, tak bych ke státnicím šla v 6. - 7. měsíci...mě to zas tak nenervuje, ale manžu jo 😅 tak přemýšlím, jestli se nepřestaneme ted snažit ☹

anysek85
26. lis 2010

@aemmi To asi dost záleží co a kde studuješ... 🙂

aemmi
28. lis 2010

@anysek85 no, jsem na PF, já teda ze státnic moc strach nemám, ale taky ještě nemám dopsanou diplomku a teď to bude mít do školy přes celou republiku...mně by spíš vystresovaly ty kecy od okolí, hlavně rodiny 😒 pořád si nezvykli, že mi není deset a mají tendence radit 😅

anysek85
29. lis 2010

@aemmi Takže přírodověda, nebo pajdák? 🙂 Já na Tvém místě bych do toho klidně šla, ono fakt záleží na škole a náročnosti studia. Já jsem měla školu extrémně náročnou a pěkný psycho, takže jsem ráda, že jsem odstátnicovala, nastoupila do práce, zapracovala se a teď jsem ve 12 týdnu. Neplánovaně, ale chtěně 😵 😀. Jako velikou výhodu bych viděla, že se aspoň s bříškem nebudeš nudit a rychle ti to uteče. Kámošky, co otěhotněly po škole a bez práce a byly celý těhu doma, byly bez přehánění zralý na psychiatra... 😅 😕.

aemmi
29. lis 2010

@anysek85 pajdák 🙂 já právě už mám to nejhorší za sebou, chyb mi jen jeden předmět DP a ty státnice...já si taky říkám, že bych tam aspň neměla takový ten hluchý čas...a shánět práci nekdě v prvním měsíci, nebo s tím, že se to může kdykoliv zadařit by nebylo moc fér vůči zaměstnavateli...na psychiatra jsem už skoro teď 😅
nojo, my jsme spoli obchodovali někdy v září, že 😉 já jsem si říkala, že jste si to rychle rozmysleli 😀

anysek85
29. lis 2010

@aemmi Ano ano, děkujeme za Pharmatex, stal se nám osudným 😀. Miminko si k nám našlo cestu i tak 😀. Ale vážně, jsme moc rádi a těšíme se 😵. Asi je prostě vhodná doba teď... 😵

aemmi
29. lis 2010

Týjo 😕 no trochu mě to překvapilo, já myslela, že je to dost spolehlivý, ale jo, asi to tak mělo být 🙂

anysek85
29. lis 2010

@aemmi Já myslím, že spolehlivý je...My jsme ale kašlali na to mýdlo a párkrát jsme se milovali i bez ničeho(mimo plodné dny)...vášeň no 😀. V plodných dnech (měřím BT) jsme měli 8 styků 😅, takže o ničem, doktorka se mi děsně řehtala, čemu se prý divím 😀.

aemmi
29. lis 2010

@anysek85 tak to pak jo 😀 ono rozhodně to je lepší, než mít z těhu panickou hrůzu, kámoška bere prášky a bez kondomu by do toho nešla 😀 a každý měsíc řeší, jestli MS přijde, nebo ne...a když má zpoždění jeden, dva dny, tak je hnedka hysterák 😀

anysek85
29. lis 2010

@aemmi Přesně... My jsme to tak prostě brali, že jsme dostudovaní, relativně zajištění, máme vyřešené bydlení, manželé jsme už dlouho, tak proč se toho děsit... Já jsem zase taková hysterka, že kdybych se v (pěta)třiceti upnula na to, že teď to MUSÍ vyjít, nedopadlo by to dobře... Psychika je v tomhle (aspoň u mě) důležitá. Teď jsem hrozně v pohodě, cítím se dobře, chodím do práce, nic mi není, rychle mi to utíká - nepozoruju se, neřeším koniny, no prostě zatím pěju jenom superlativy... 😵 a doktorka je taky nadšená, prej těhotenství v ideálním věku a probíhá to zatím moc pěkně a bezproblémově. Tak jsem ráda, že to příroda takhle rozhodla za nás... 🙂

aemmi
29. lis 2010

@anysek85 mně právě intuice říká, že ten správný čas je teď 😉 já znám víc 35letých ženských, co jim to nejde, musí to pak být asi pěkný psycho+tlak od okolí 😒 ...u nás to vypadá, že to nepůjde jen tak hladce ani teď, takže nač čekat... 😉

anysek85
29. lis 2010

@aemmi Tak to držím palce a každopádně doporučuju FEMIGARD - já na něj nedám dopustit. A taky měření BT, to hodně napoví. Možná to už vše děláš, to je jen osobně vyzkoušený tip 😉.

aemmi
29. lis 2010

@anysek85 jojo, femigard užívám, BT taky měřím, ale dík 😉

naty
29. lis 2010

@aemmi já sem tohle taky řešila... 🙂 ...státnicovala jsem nakonec v 6. měsíci (taky v září...se mi v červnu nechtělo 😀 ) a v pohodě...já sem děsnej nervák, tak sem se taky bála, ale byla sem absolutně klidná...ne, že bych byla tak našprtaná 😀 , ale prostě mě to nějak nebralo, prošlo to úplně v pohodě... 😉

aemmi
30. lis 2010

@naty díky za komentář 🙂pro mě povzbuzující 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru