Strie a popraskaná kůže

lulanek
12. črc 2008

Pro všechny kdo mají zkušenosti a nebo problémy s tímto těhotenským nepřítelem 😠 😠

lulanek
autor
12. črc 2008

Protože mě se začali dělat strie a vůbec nic mi nepomáhá přijdemi že jsem jen vyhodila zbytečně spoustu peněz,který jsem mohla investovat do mimíska ☹ ☹

lulanek
autor
12. črc 2008

Kéž by se tu našel někdo kdo by mi mohl pomociiiiiiiiiii ☹ ☹

lukin
12. črc 2008

Nic si z toho nedělej, strie má mnoho ženských a já taky. Když se ti udělaly, tak holt už s tím nic nenaděláš. Ale mazej se dále, ať jich nemáš ještě více.

janula2008
12. črc 2008

Opravdu lulu a mazalas treba 2x -3xdenne? Ja i trikrat a fakt nemam jedinou strii. Ale zato mam jizvu po cisari a celulititdu na zadku, tak co mas z toho 😉 .Dulezity je zdravy mimisek.

janinaa
12. črc 2008

Ahoj Lulanku, ja jsem se prave dneska zhrozila, ze mam takove strie. Mazu se, ale nic moc, mam pocit, ze jich je vic.

nensy
12. črc 2008

jo tak já se taky mazala a vubec to bylo na dvě věci strie mám taky 😝

janula2008
12. črc 2008

A cim jste mazaly a od kolikatyho mesice?To je fakt divny. 😕 Ja jen obyc bonellou z lekarny, ale hned od druhyho mesice pravidelne nekolikrat denne (i 5x) a vazne mam bricho jak pred tehu, taky jsem z toho mela strach.

tannawe
13. črc 2008

Ahoj holky...strie souvisi s tim jake mate podkozni vazivo. Ja jsem si bricho mazala u obou deti priblizne stejne, u prvniho mimi jsem nepribrala tolik a mela jsem jen dve strie, ale za to u druheho mam strie docela velke po celem brise a to jsem mazala o sto sest, je to proste dane i geneticky. Maminka ma strie taky...snazim se mazat dal i kdyz uz jsou malemu dva roky, strie se trochu zmirnily, na operaci jit nechci a tak s tim uz nic neudelam. Jen se docela tresu z pripadneho tretiho tehu, jak by se tyhle stavajici strie rozjely... ☹

flufla
13. črc 2008

Ahoj, mě těhu se naštěstí obešlo bez strii,bála sem se jich, ale co s dá dělat.Mazala sem se asi od 16tt a to obyčejným vepřovým sádlem!!!Měla sem pak krásně jemnou a hladkou kůži, ale je to hodně mastný. Ale myslím si, že to je daný i trochu genama...

janula2008
13. črc 2008

Aha tak s tema genama mate asi pravdu, moje maminka nema po nas se segrou ani jedinou, opravdu bricho jak dvacitka...a to se segrou pribrala skoro 30kg. a se mnou taky moc. 😝

novako
13. črc 2008

O striích mi nemluvte. Poctivě jsem mazala a ještě ve 36tt jsem si pochvalovala, jak je to super, že nemám jedinou. Pak mi kleslo bříško a brutálně popraskalo. 😝

meleri
13. črc 2008

já mám velké strie ještě z puberty..na stehnech brutální a na bocích a pak trochu na prsou..a to jsem se mazala jak blázen, dokonce i nějakým krémem z lékárny, který stál plno peněz.
No tak počítám že v těhotenství se mi to taky nevyhne.... 😒
no asi jsem tě moc nepotěšila....ale časem ty rudé skvrny zbělají a už to nebude tak strašné, neboj...

spetra
21. črc 2008

já mám taky plno striíí z puberty jako meleri.... tak mažu drahými olejíčky a bohužel se mi už 2 objevily... ☹

deni
21. črc 2008

strie jsou sviňa - taky jsem utratila majlant za nejdražší krémy a olejíčky z lékárny. Ze začátku mazala 3x denně, teď už jen ráno a večer a stejně mi kůže praská, ale naštěstí jen v bocích a úplně dole... no snad se to nerozjede přes celé bříško.
Taky si říkám, že kdybych nemazala vůbec, třeba by to bylo ještě horší... takže jedině tímhle se může člověk utěšovat a hlavně za zdravé miminko přeci nějaká ta jizva stojí, ne? 😎

tannawe
22. črc 2008

Holky...strie je kapitola fakt sama pro sebe...uz mi trochu po obou detech vybledly, ale desim se tretiho tehu...protoze u prvniho miminka jsem mela subtilni brisko a strie byly malinkate a uplne dole, takze skoro nebyly videt a casem vybledly. U druheho se mi strie udelaly az na konci tehotenstvi po peclivem mazani vsim moznym i nemoznym nekolikrat denne jak malemu vylitla hmotnost na ctyri kilca /uf uf/a jsou teda luxusni. Takze ja si ted vubec nedokazu predstavit co se s tema stavajicima striema stane az mi zacne rust treti pupik. Nemate nektera zkusenost nebo i neco z druhe ruky, treba maminka ci kamaradka, ktera mela ci ma podobny stav?? 😕

frufrunka
23. črc 2008

Tak já se na drahé krémy po zkušenostech kamarádek vyprdla a mazala jsem klasickou modrou niveou - tou hutnou v plechové krabičce. Strie se mi v těhu neudělaly, ale mám jich kupu už z puberty, takže ty se mi roztáhly. Ale už nebyly fialové, jen zůstaly stříbrné. Po porodu jsem si říkala hurá hurá, strie se nekonají, ale ejhle! Musím dát za pravdu povídačkám, že můžou vyrašit po porodu. Tři týdny po porodu mi pěkně vyrašily na pravé straně břicha - a hnedle centimetr široké! Takže vy, kterým se objeví v těhu, tak jste na tom vlastně líp, pro mě to byl dodatečný šok, se kterým jsem fakt nepočítala... 😀

sarkal
23. črc 2008

Tak já mám také strie ještě s puberty a to na stehnech a trochu na zadku a můžu Vám říct,že tak vybledly,že na první pohled nejsou vůbec vidět,skoro jako bych je neměla.Teď mám trochu na vnitřní straně stehen a to jsem zatím moc nepřibrala,sestra říkala,že tak akorát,ale je to tím,že jsem na začátku těhu přibrala najednou 3kg tak to ta kůže protě nezvládla.Bříško mám zatím bez strií a to budu příští čtvrtek končit 6měsíc,ale je mi jasné,že se kdykoli mohou klidně objevit a mám z toho strach,ale asi s tím nic moc nenadělám.Mažu se vždy ráno a večer(někdy i přes den) a hold uvidím jestli to k něčemu bude,ale jednu výhodu to mazání má,nemám vůbec celulitidu,úplně krásná hladká kůže na zadku stehnech takže to je super. 🙂

marselina
23. črc 2008

celé své první těhotenství jsem se poctivě mazala různými krémy proti striím a také se připojuji k těm kterým to vůbec nepomohlo,mám popraskané nohy,bříško i z boku na bříšku kde mi to nejvíc vadí,když se pálím tak to není tak viditelné,ale když je člověk přes zimu bilý,tak jsou strie hodn vidět,jsou až do fialova 😢 😢 😢

terak
22. srp 2010

Tak obnovuji tema.... mazu 2x denne. Na stridacku olejickem od weledy, tehu kremem na strie a docela drahou emulzi na uz hotove strie (protoze mam 3 z puberty). No a vcera jsem objevila modre prasklinky. Myslela jsem ze me svihne. Ted budu fakt asi mazat nekolikrat denne, protoze jsem teprve v sestem a pokud to bude timto tempem pokracovat, tak muzu jit po porodu na kompletni plastiku 🙄

terak
22. srp 2010

Jinak nepomaha vam proti tomu jeste neco? Nejake pevne podpurne tehu pasy treba?

mikkie
5. zář 2010

Taky mě štve, že krémy na strie jsou tak drahý, vyházela jsem za ně neskutečný peníze. Pak se ale švagrová dušovala, že objevila krém, co fakt zabírá. Jmenuje se Trilastin, je ještě dražší než všechno ostatní, ale fakt funguje. Mazala jsem se s ním v těhu, nic nového se neudělalo a starší strie buď zmizely nebo se o strašně moc zmenšily, takže skoro nejsou vidět.

leni77
5. zář 2010

Ahoj, mně se v prvním těhotenství udělalo moc strií a mazala jsem dvakrát denně Elasti-Q. Sestra v pohodě. Pak mě napadlo, že to může být tím, že jsem na břiše přece jen měla špíček a ten podkožní tuk holt není vůbec elastický, tak popraskal 😒 .

kapurova
25. dub 2012

byla sem tehotna a mela sem moc velky brisko popraskalo my ale nemuzu se toho zbavit viskousela sem vselijaky kremi no proste vesechno nic se stim neda delat to nam asi zustane porad no tedkom si to mazu z biolejem a je docela dobrej svetla mi to ale porad tam mam ty cary nevim jak toho zbavit gdyby vimislely nejakej lek proti popraskanymi briskami tak by to bylo viborne moc by nam zenam to pomohlo naki zensky naji stesti ze mam i 4 nebo 5 deti a bricho maj jako by nigdy tehotny nebyli a my se stim museme usmirovat a stidet se za nase brisko to je fak nespravedlivi to je fak no ale doufam ze pocase vimislej nakej lek proti popraskanim briskam nakej lek nebo aspom krem kterej nam pomuze se zbavit popraskanimi caramy na brise a ze budeme mit zase jako pred tim to by nam moc pomohlo a citily by sne se lip a ne jako osklivi a zniceny zesky to jo pravda no tak budeme cekat dal co nam nato vimislej a jak to bude dal snami holkyy hahhah 😝 🙂 😀 😲

ciernavila
25. dub 2012

ono je to aj o genetike, ja som sa mazala Elasti -Q viac krat denne a nic ziadny efekt, strie som mala okrem brucha az na stehnach. Ale oni vybledli, vobec mi nevadia, mojmu manzelovi sa to dokonca vraj paci, mne to je suma fuk. Absolutne strie neriesim, este mam o 5 kil menej ako pred porodom. Len brucho by chcelo spevnit ale to by trebalo zacat cvicit a nejak sa neviem k tomu dokopat. Ale to uz je neskoro, k tomu sa dopracujem najskor po druhom porode 🙂

delfinek4
30. říj 2016

Ahojky, je možné abych měla strie na břichu i když nejsem těhotná?? nedávno se mi právě vytvořily na břichu.. jen trochu ale je to prostě teď viditelné, takové prasklinky na kůži, mám je i na bocích ale tam jsou bílé a nejsou vidět. Tak právě si říkám jestli to jsou také strie na tom břiše co teď mám, ale zase většinou je to v těhotenství tak nevím.. 😒 koupila jsem si elasti q sensitive a mažu tak týden 2x denně tak uvidiíme no

salenas
30. říj 2016

zkuste Bi -oil, mě pomáhá, jak na strie, tak na mírné jizvičky po akné a na pigmentové skvrny na rukách 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru