Strie. Kdy se dělají?

mami29
22. črc 2011

Holky, doteď mám bříško v pohodě (tuk tuk tuk), je možné, že by mi ještě vyskočily nebo už to nejhorší máme za sebou? Poctivě mazu.
U prvního jsem je neměla, ale taky bylo menší bříško.

avantgarda
30. čer 2015

Při prvním těhotenství se mi strie udělaly asi 3 týdny před porodem (rodila jsem v termínu). Mazala jsem krémem Elasti Q.
Teď zkouším Bepanthen proti striím a po předchozí zkušenosti mažu raději už od začátku těhotenství 2x denně. Jsem ve 20tt a zatím je vše v pořádku. Ani břicho mě nesvědí (při prvním těhotenství mě touto dobou už svědilo docela často).

cacenka_d
30. čer 2015

Me se neudelali ani u jedne z holek mladsi tedy v 35. tt ale ani u druhe v 40. tt a ja se oc nemazu

sheila86
30. čer 2015

Mazala jsem se celé těhu olejem od Hippu a posl. 2 měsíce Weledou a neudělala se mi ani jedna strie. Raděj mazat a říkat si, že jsi pro to něco dělala, než pak litovat, žes tomu těch pár minut denně nedala.

mona2510
20. říj 2015

Ahoj jsem na konci těhotenství a udělali se mi strie...mám je jen na prave straně...štve mě to ake náš miláček mi za to všechno stojí

pekackova
20. říj 2015

Já mážu 2x denně kokosovým olejem. Mám 13 dní do termínu. Strie zatím žádná, nezbývá mi než doufat 🙂

barumat
20. říj 2015

Myslím, že něco na tom mazání je, i když to není samospasné. Kamarádka se v prvním těhotenství mazala, ale jen břicho - a popraskal jí zadek, břicho má čistý. Při druhým se mazala celá komplet a neprasklo už jí nic. No a druhá kamarádka má strie na prsou a zadku z puberty, tak se mazala obě těhotenství jako šílená. Výsledkem je jedna (!) pidijizvička na břiše, jinak nic. Takže vliv to podle mě má, ale někde jsem četla, že nestačí "jen" mazat, je důležitý olej (je lepší než krémy) do pokožky VMASÍROVAT, aby se promastily a "rozvolnily" i hlubší vrstvy kůže. Je to věda, ale rozhodně do sebe ten čas investovat hodlám 😠

chris_n
20. říj 2015

neverim tem kremůum. popraskala mi kuze v puberte a v tehu ne

meta123456789
12. kvě 2016

Kamarádce popraskalo břicho až v posledních týdnech těhotenství, ale je fakt, že poslední měsíc hodně přibrala. Já jsem to naštěstí ustála bez jizviček. V účinky pravidelného mazání věřím, osvědčilo se mi to u obou těhotenství - poctivě jsem mazala Bepanthenem, večer a většinou i ráno, hodně jsem masírovala, mazala nejen břuch, ale i prsa a boky. Takže já na krémy - ty kvalitní - fakt věřím!

jardicka
12. kvě 2016

já jsem poctivě mazala, na břiše mám jen malou strii u pupíku, ale týden před porodem se mi udělaly docela hodně strie na stehnech. Takže člověk může mazat jak divej nebo nemazat vůbec a je to padesát na padesát. Ale můžu říct, že už mi docela vybledly a to mám rok a půl od porodu 🙂

kakaci
12. kvě 2016

Ahoj, já jsem teda nemazala ničím a strie se mi udělaly jak sviňa. Hlavně na spodní části břicha, bocích a zadku. Něco by se našlo i na stehnech. Přibrala jsem teda 18 kg, z toho 8 kg v posledním měsíci. Přenášela jsem 10 dní. Strie jsem až do konce 8. měsíce neměla vůbec žádné, to nejhorší mi naskákalo až těsně před porodem. Já to mám dáno asi geneticky, mamka jich má taky hodně. Už jsem víc jak rok po porodu a zatím ani moc nevybledly. No prostě mám po bikinách :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru