Strie. Kdy se dělají?

mami29
22. črc 2011

Holky, doteď mám bříško v pohodě (tuk tuk tuk), je možné, že by mi ještě vyskočily nebo už to nejhorší máme za sebou? Poctivě mazu.
U prvního jsem je neměla, ale taky bylo menší bříško.

duppe
22. črc 2011

Zdravím 🙂 tak já nemažu vůbec a strie nemám (tuk-tuk), někde jsem četla, že ne každému se dělají a nezávisí jestli se maže nebo ne. To mazání je jenom pro pocit, žes proto něco udělala. 😉 Toť můj názor 😵 ale třeba ještě "rupnu" někde, zatím ale ne 🙂 😵 😀

kaleilah
22. črc 2011

vyhráno nemáš...já přibrala u prvního 23 kg a měla jsem měga břicho, u druhýho těhu 15 kg, břicho menší a strie se mi udělali až po druhým porodu, po tom co jsem zhubla. Asi po 4 měsících se mi udělaly 3 trie na bříšku dole...sice jen malinký, ale jsou tam 🙂

miriska
22. črc 2011

Mě se udělalaly malinký strie v těhotenství na bocích a po porodu se mě jich udělalo mnohem víc, je divný že až po porodu, nevím proč. Už to celkem vybledlo, tak mě to ani nijak moc nevadí.

tkanicka
22. črc 2011

já jsem celý těhotenství taky strie neměla, bohužel jsem posledních pět týdnů přibírala strašně rychle a strie se mi udělaly na bocích a stehnech a nejvíc tak týden před porodem ... i když jsem mazala. A po porodu mi vyskočily ještě takové malinké pod pupíkem

kalo
22. črc 2011

Taky mi zatím ještě nevyskočily (mám 12kg nahoře)...V prvním těh.jsem neměla vůbec, tak uvidíme. Prý je důležité hodně pít.........

biibaa
22. črc 2011

Tak já jsem měla strie ještě před těhu z diet, kdy jsem rychle zhubla a pak rychle všechno nabrala, ale v těhotenství, kdy jsem přibrala 27kilo se mi neudělala ani jedna...A časem fakt vyblednou...

madormi
22. črc 2011

ahoj, tak mě strie na prsou vyskočili ještě než na mě bylo vidět, že jsem těhotná. Snad ve druhém měsící jak mi prsa narostla, pak někdy v 6tém mi popraskaly boky pak stehna a teď na konci osmého teprve trochu břicho. Mažu, takže je hodně i o genetice 😒

denousek
22. črc 2011

ještě se ti klidně můžou udělat ted už miminko ,,jen,, přibírá .. záleží na elasticitě tvé kůže..

breberka
22. črc 2011

mě se udělala jedna větší u pupíku při vprvim těhotenství až při porodu a teď u druhého se mi trochu prodloužila + přibyly další 3 menší úplně dole na břiše, ale až snad poslední týden těhotenství, a to jsem obě těhotenství mazala ještě před otěhotněním a během těhu pravidelně a poctivě 2x denně

kammka
22. črc 2011

strije se mi neudělaly... na poslední ko v porodce se divila i sestřička, prej čím se mažu, že by konečně něco opravdu fungovalo a nejen tahalo z mamin prachy?? tak jsem ji zklamala: nemazala jsem se ničím, zato ona prý byla furt jak olejovka a strije jí vyskákaly poslední týden před porodem. genetika je sviňa.

dilemma
22. črc 2011

Tak ja mela strije pred tehu ji trpivala jsme na to a trpim do dneska nejsme jedna z tech hubenych zen takze tem co nikdy strije melely a mit nebudou tajne zavidim🙂 a v tehotnestvi mi zadna strije nepribyla🙂 ani nakonci ani po 🙂

bangie
22. črc 2011

Mně popraskaly boky jeden den před porodem. To vážně naštvalo. A taky jsem poctivě mazala... 😒

luciebx
22. črc 2011

ja strie nemela vubec.. diky bohu..

mifinka
22. črc 2011

No mě vyskočily po porodu.. takový hnusný, velký fialový, naboku břicha, mám je do dnes.. Přibrala jsem 20 kg, ale v průběhu 9 ti měsíců.. Pak jsem 25 kg během 2 měsíců zhubla.. Tak možná proto, že to šlo tak rychle..

luca50
22. črc 2011

Ahoj mám druhé dítě a ani od jednoho nemám strie. 😉

lamarika
22. črc 2011

U syna se mi udělaly strie snad v posledních 2 týdnech těhotenství úplně všude (boky, břicho, záda, stehna, lýtka) ☹ Mazala jsem jak šílená, ale ke konci jsem strašně natekla a bohužel to tělo nevydrželo.
U dcery se mi neudělala myslím ani jedna a to už jsem se na nějaký mazání vyprdla 😒

kris2008
22. črc 2011

pry zalezi na tom jakou mas elasticitu kuze,pokud si nekdy vyrazne zhubla ci zesilila aniz by si byla tehotna a udelaly se ti strie,tak by meli i ted..ja sem nemela u prvniho ani carku a to sem pribrala 20kg.ted cekam druhe a zatim cekam co se objevi... moje kamaradka popraskala 3dny pred porodem a to ani neprenasela,jen proste ze dne na den. A to mazala kazdy den poctive.

petkave
22. črc 2011

Ja som si brucho mazala poctivo obyčajným olivovým olejom. Pribrala som 12 kg, strie žiadne... Na prsia som akosi pozabudla, tak tam sa mi ich pár urobilo 😠

jop
22. črc 2011

podle mě je to genetická záležitost. Já jsem mazala o 106, ale bohužel se mi strie udělaly v posledním týdnu těhotenství a dělala jsem všechno možné proto, abych už porodila (nejen kvůli striím 😉), protože bylo evidentní, že čím dýl to břicho budu mít, tím víc strií přibude. Porodila jsem přesně v den termínu, takže jich mám jenom pár na břichu, už to hodně vybledlo. Přibrala jsem 17 kg.

neu.sona
22. črc 2011

Já mazala tak jak kdy a strie jsem neměla. Podle mě to je dané geneticky a nic s tím neuděláš. Samozřejmě, že mazat by člověk měl, přece jenom se tak kůže natahuje a musí být pružnější, ale jak říkám, nemazala jsem pravidelně, přibrala 25 kg a strie neměla. Jak to bude při druhém uvidíme.

simonceli
22. črc 2011

já se mazala každý večer po koupeli a na bříšku nic, ale zadek popraskla a to jsem přibrala 13kg

karol84
22. črc 2011

já jsem se mazala poctivě celé těhotenství a až do porodu se neudělala žádná strie. kůže popraskala až po porodu. (to už jsem se ale mazat nemohla, takže to promazávání možná nějaký vliv má)

kaci1
22. črc 2011

Já mam ještě staré strie na zadku z mládí,ale co jsem těhotná, tak mažu a masíruju ráno a večer a zatím žádná nová strie. Končím 8 měsíc a přibrala jsem celkem 8kg. Prý ale můžou přijít i po porodu, tak se doporučuje mazat ještě 2 měsíce po porodu.
Každopádně i když máš sklony k tvorbě striím, tak věřím, že pravidelná masáž ti je zmírní a nebude to v takové míře.

misanda
22. črc 2011

TAk o mě se teda pokoušely, ale začala jsem mazat Mamastrie a vypadá to, že jsou na ústupu!! Já doufám teda!!! Mě se ale vždycky většinou udělaly, když jsem zhubla, takže si myslim, že po porodu to bude horší 🤐

katka_21
22. črc 2011

Ahoj, já jsem mazala bříško celé těhotenství a ani po porodu se díkybohu neobjevila žádná strie, ale asi je to hodně individuální, protože kamarádka mazala také a jí se strie po porodu objevily. Záleží asi také na značce krému, já nedám dopustit na Elasti Q. 🙂

mrsblack
22. črc 2011

mazala jsem o sto šest skoro od začátku těhu až do porodu a stejně jsem se striím neubránila - mám je na stehnech a na bocích. Na břiše se mi paradoxně udělaly až po porodu kolem jizvy po císaři 😒 Velkou roli zde hraje i genetika, pokud jsi u prvního těhu strie neměla, pravděpodobně je nebudeš mít ani teď.

dupik
22. črc 2011

já se mazala jak jen jsem mohla, i 6x denně...celou dobu jsem byla šťastná, že strie nemám, a dva týdny před porodem jsem zjistila, žem mám úplně popraskané břicho pod pupkem...ani mazání nepomohlu..po porodu to vypadalo fakt hrozně..krvavé dlouhé čáry..ktomu jsem rodila císařem, takže pohled na převislé, pořezané a popraskané panděro byl fakt hrozný..poroce mám hromadu stříbrných jizev...a žiju dál..co nadělám...

evlyn
22. črc 2011

První den po porodu - do té doby nic, přibrala jsem cca 11kg, po šestinedělí byla váha navíc pryč, strie pomalu blednou. Udělaly se mi na kůži podbřišku, nemazala jsem to ničím.

eloana
24. črc 2011

ahoj me se u dcery udelaly strie pouze na bocich asi v 7 mesici u druheho tehu zadne

beruska1989
24. črc 2011

tak já mazala třeba 5x denně a stejně se mi udělaly, a to jsem ještě neměla takové bříško. a i se mi hodně rozlezly do šířky. a 14 měsíců po porodu jsou ještě hodně tmavé

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru