Syn mě občas kopne do břicha. Může se něco stát?

anka.
19. říj 2011

Ahoj, chci se zeptat ohledně těhotenských bříšek a malých (mnohdy nezvladatelných) sourozenců. I když se snažím samozřejmě dávat pozor, občas se stane, že mě syn (3 roky, cca 15 kg) do břicha kopne nebo tak podobně. Řešíte taky takové situace? A zrovna přech chvílí mi na břicho šlápnul - myslíte, že se může něco stát? Jeli byste v takovém případě na pohotovost? (jsem v 17tt)

pajafra
19. říj 2011

Mám podobný problém, naše malá je děsně aktivní a pořád by po mně lezla a vedle mě na posteli skákala. V takových situacích se snažím břicho pro jistotu chránit - dávám si na něj třeba polštář, bojím se, aby se něco nestalo.

anka.
autor
19. říj 2011

@pajafra Já se samozřejmě taky snažím dávát pozor, ale prostě ne vždycky to vyjde - někdy je to fakt nečekaný "útok". Tys to dokázala vždy ohlídat?

iluss
19. říj 2011

No tak já mám podobný problém. Nebojím se tedy toho, že by mě malá do břicha kopla nebo bouchla, ona ví, že je tam miminko a že si musí dávat pozor, takže mi bříško spíš hladí a pusinkuje. Ale pořád se na mě věší, skáče na mě, vyžaduje nosit a pochovat, když občas spí vedle mě, tak jak s sebou furt vrtí, tak mě vždycky zadečkem pořádně nakopne do břicha a to jsou fakt celkem bolesti. Jsem z ní už celkem unavená a bolavá, ale ona je teď takový mamánek.

Jinak miminko je před údery chráněno (je v plodovém obalu), takže i když váš starší dítko praští či kopne, tak by se miminku nic stát nemělo.

anka.
autor
19. říj 2011

@iluss On to nedělá schválně, taky ví, že tam je miminko a má ho rád. 😵 Plodová voda atd - vím, ale nevím do jaké míry. Jestli to už není příliš?!

anka.
autor
19. říj 2011

A co myslíte s tou pohotovostí/návštěvou dr.? Zdá se mi, že mě břicho bolí, ale do určité míry to samo může být nějaká sugesce a strach.

romcovaklarka
19. říj 2011

@anka. Já bych řekla, že ta plodovka chrání hodně. Mamka v sedmém nebo osmém měsíci spadla přímo na mě 😀 a nic se nestalo. Pokud tě nic nebolí a nic odnikud neteče 😅 tak si myslím, že je to v pořádku...

iluss
19. říj 2011

@anka. asi bych to brala podle intenzity, pokud to za chvilku přestane bolet, tak bych to nechala být. Pouze kdyby ta bolest byla větší a trvala déle, tak to bych raději na kontrolu jela, jen tak pro jistotu, že je vše ok.

romcovaklarka
19. říj 2011

@anka. Jaj, ted jsme se sešly. Mno tak pokud bolí, tak asi pro uklidnění můžeš zajet, ale spíš bych řekla, že bude vše v pořádku... Ale chápu tě, taky jsem v těhu byla pořád vyplašená, jestli tam ještě je a jak se má 😅 hlavně dokud ještě nebyly znát pohyby...

anka.
autor
20. říj 2011

Tak jsem nakonec zašla k dr. Měla jsem i strach, co mi na to řekne. Ale byla úplně v pohodě, milá a ochotná, ikdyž jí za chvíli končila pracovní doba 🙂 a hlavně zkontrolovala mimčo a všecko je v pořádku! fuu 😵

barky
20. říj 2011

@anka. myslím že se tomu nikdo nevyhne.I náš má 3 roky a asi 15 kilo a co ted ho dám do uschovy to nejde. Musíme byt opatrnejší, ale když to není naschvál a pořád tak se snad nic nestane. 🙂

mamcapavca
20. říj 2011

ahoj.já jsem teda naštěsstí tohle musela řešit málokdy.a to náš syn s námi spává občas v posteli a je to vpohodě...ale mám už 4letého kluka..ale určitě když se nám něco stalo tak jsem počkala dokud neucítím pohyby mimča...a pokud se nestalo tak ještě ten den tak bych asi šla za doktorem 🙂

anka.
autor
20. říj 2011

@barky Jsme na tom úplně stejně, koukám 😉 Jasné, že ne úschovna, já měla tentokrát ale už fakt strach...

anka.
autor
20. říj 2011

@mamcapavca Právěže pohyby cítím zatím jen občas a koukám, že ty už tohle moc dlouho řešit nemusíš 🙂 I když pak zase vysvětlování, že na miminko se musí opatrně...syn už se teď těší až spolu budou jezdit na kole a hrát si na písku 🙂

barky
20. říj 2011

@anka. hele je lepší jit k Dr 100x zbytečne než aby se neco stalo. I když to zní blbe od toho tam jsou. Ja sem z fachu tak vím jak je to otravne, ale je to nase práce 🙂 když se to nekomu nelíby at jde třeba dělat do fabriky a ne do špitálu 🙂

sylvka
20. říj 2011

ahojky,přesně můj problém.malej mě někdy taky kopne,ale teda né moc.většinou když se mazlíme,tak se mazlí moc divoce.no zatim se nebojím,protože mám před miminkem asi 20kg tukovou vrstvu,ale až bude břicho veliké...

boobinka
20. říj 2011

Taky se stalo, ze me obcas kopl do briska. Jeste k tomu kolem 15tt jsme spali na navsteve, kde on spal na posteli a ja na zemi hned vedle jeho postele a rano jak seskakoval z postele mi primo skocil na brisko. Brisko me pak bolelo, ale na pohotovost jsem nejela i kdyz jsem mela obavy. (citila jsem uz simrani,tak jsem byla kdlidnejsi). Mimco je dobre chranene 😉

dukie
1. lis 2011

Nejsem odborník, nicméně je podle mě potřeba si uvědomit, že bříško je stavěné i na to, že maminka jde, zakopne a na bříško spadne. Ne, že se nemůže nic stát, tak bych si to nevykládala, ale myslím si, že svalovina dělohy, obaly a plodová voda opravdu miminko chrání dostatečně. Možná by to mohlo být o něco vážnější, kdyby placenta byla na přední straně dělohy a nějakým nešikovným úderem začalo docházet k jejímu odlučování nebo tak. Nevím. Podle mého je to na každé z nás. Buď máme vnitřní pocit, že se nic vážného nestalo, pak není třeba panikařit... nebo tomu nevěříme... a pak je lépe jet pro jistotu k lékaři, aby stav bříška a miminka prověřil a uklidnil nás. 🙂 To přeci není žádná ostuda. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru