Tachykardie plodu, rychle tluče srdíčko. Co to znamená?

denousek
22. bře 2012

ahojky tak jsem doma z poradny (38.tt) natáčely mi 2x po 40 min ozvy nemohly je nějak natočit a závěr -mírná tachykardie plodu - 160/min .. prosim co to znamena?kontrola v ponděli.. mám strach...proč malímu rychle tluče srdíčko?průtoky jsou ok.bojim se aby v pondělí srdíčko ještě vubec tlouklo mám strach...díky.

helulela
22. bře 2012

Tachykardie je opravdu jen mírná - norma je do 150/min. Může být známkou nedostatečného okysličení, ale taky může být jen z toho, že ty sama jsi byla třeba nervozní. Průtoky máš ok a kdyby to bylo něco vážného, určitě by tě objednali na kontrolu dřív nebo by tě ani domů nepustili.

dlabinecka
22. bře 2012

TAchykardie se řeší nad 180: mě při 200úmin vzali na císaře. Bylo to způsobené mou horečkou, a tedy nedostatečným okysličením plodu. bud v klidu, jdi se projít, zhluboka dýchej a bude i mimču fajn 😉

jijitka
22. bře 2012

To ještě není tak vysoká hodnota a je dobře, že ti pro jistotu zkontrolovali i průtoky. Kdyby se tachykardie zvýšila, pravděpodobně by tě poslali na zátěžový oxytocinový test a monitor v nemocnici několikrát denně - ležela jsem tam 2x a už hrozil předčasný císař, nakonec vše OK a malý vydržel do termínu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru