Tatarák v těhotenství. Daly jste si a bylo vše v pohodě?

lucbednar
27. zář 2021

Ahoj holky. Včera jsem si dala tatarák, jsem na konci 25tt. Měla jsem na něj chuť od počátku těhotenství, za poslední 3 roky jsem ho snědla snad tunu a nikdy mi nic nebylo. Samozřejmě, že vím, že by se neměl. Včera jsem byla "hrdinka" a "omluvila" jsem si to tím, že je doma dělaný, čerstvé maso, čerstvé vejce. Ale dneska si to vyčítam a nadávám si do krav. Dali jste si v těhotenství a bylo všechno v pohodě? Včera se mi dělali z něho až boule za ušima, jak byl výbornej, ale vím, že do konce těhotenství si ho už nedám, ty nervy mi za to nestojí...

jjasmina
27. zář 2021

@lucbednar měla jsem, bylo vše v pohodě, Ale již bych se vyvarovala

janinne7
27. zář 2021

@lucbednar ahoj, nemej strach. Taky ho miluju a tesim se na nej ♥️ V tehu jsem spis jen ochutnala, ale kdyz byl doma delamy, tak si myslim ze neni ceho se obavat. Myslim, ze nektere zeny konzumuji horsi veci, kouri atd a maji zdrave a zive deti.

katerina_j
27. zář 2021

Taky jsem ho párkrát měla, protože ho miluju a dokonce se mi o něm i zdálo 😆 maso domácí, vajíčka taky, přesto jsem trochu výčitky měla 🙂 teď už to oželím, ale nechám si ho s topinkama donest snad do porodnice 😁😁

lenulacek
27. zář 2021

@lucbednar jim na kila už třetí tehotenstvi. Sushi taky. Dokonce i hermelin. Buď v klidu

tasimia
27. zář 2021

@lucbednar já jsem jedla vše co se nesmí. Od plesnivých sýrů, tatarák s topinkou aj. Nečetla jsem nic na google, jinak bych se zbláznila.

marselina
27. zář 2021

@lucbednar jsem 22tt a měla jsem tatarak včera doma s manželem.
Ne moc, ale dala jsem si, měla jsem na nej šílenou chut.

maxulekapcule
27. zář 2021

Ja mela taky, v nejakym 25tt a v poho, fakt jsou urcite horsi veci, jako napriklad ja, vcera zabijela silenou bolest zubu vinem...

hasara33
27. zář 2021

@lucbednar ahoj, ne nejedla a ten risk by mi za to vůbec nestál a ani bych s nepochutnala upřímně 🤷‍♀️ jinak jsem tatarákofil, miluju ho strašně a jsem schopná jíst ho na kila i bez topinek 🙈 ale v těhotenství je to pro mě prostě regulérní tabu stejně jako cokoliv jiného syrového, alkohol, léky (nevhodné pro těhotné) a cigarety 🙂 ono se většinou v 9 z 10 případů nic nestane, ale co kdybych náhodou byla já ta desátá 🤔 fakt by mi to za to nestálo 🤷‍♀️

vikinkav
27. zář 2021

Dala jsem si taky, ke konci tehotenstvi uz jsem ztracela moralku 😄

azanka
27. zář 2021

Měla jsem, bez výčitek. Byl skvělej. Nestalo se nic.

lucbednar
autor
27. zář 2021

Holky, moc Vám děkuju, uklidnily jste mně 💗

95newmommy2020
27. zář 2021

Jo na konci těhotenství jsem se potom mohla uzrat. 😄😄😄 Na začátku jsem nesnesla maso, tak to jsem si ani nemusela odpírat.

ruzova_pastelka
27. zář 2021

@lucbednar Úplně v klidu 🙂 A poradím jeden tip - pokud si ho příště chceš dát úplně bez výčitek, tak nech maso napřed pár dní v mrazíku - chlad zabije bakterie i parazity stejně spolehlivě, jako horko.

lieselmeminger
27. zář 2021

@lucbednar Já jsem měla na úplném začátku těhotenství. Byli jsme na rodinné oslavě a už stačilo, že jsem nepila alkohol (jsem abstinent, ale stejně to všem vždycky přijde divný). Když bych odmítla tatarák, tak by jim bylo jasné, že se něco děje a před screeningem těhotenství nechci oznamovat (a už vůbec ne širší rodině). Každopádně byl také doma dělaný, naprosto výborný a nic mi po něm nebylo. 😃 Teď bych ho už nesnědla, byť jen z pohledu na maso se mi dělá zle, takže nelituji, že jsem si ho předtím užila. 😃

hasara33
27. zář 2021

@ruzova_pastelka tohle netvrď, protože mráz sice zničí parazity jako třeba tasemnice, ale salmonelu nezničí, pouze se nebude množit

ruzova_pastelka
27. zář 2021

@hasara33 Jop, jenže salmonela není nebezpečná pro plod, takže je sice nepříjemná, ale nepředstavuje pro těhotnou žádné zvláštní riziko.

hasara33
27. zář 2021

@ruzova_pastelka to je sice pravda, že nemá přímý vliv na plod, ale při těžkém průběhu může být plod velmi ohrožen a to hlavně v důsledku dehydratace a celkovémi vyčerpání organismu matky 🤷‍♀️

michaela_2
28. zář 2021

@lucbednar pokud je domácí a znáš zdroje, určitě se nic nestalo ;)
Já ho v každém těhotenství také měla, hovězí i lososový
Jako takhle, nedala bych si ho v nějaké no name hospůdce, ale pokud je připraveny doma, výčitky bych neměla

lucbednar
autor
28. zář 2021

Holky, fakt moc děkuju, už jsem klidná. Psala jsem i tady do poradny a bylo mi řečeno, že mám být v klidu, že riziko je opravdu velmi malé 👌🏻

ruzova_pastelka
28. zář 2021

@hasara33 Jojo, to se píše v učebnicích. A v centrální Africe to je reálný problém. Ale v ČR je takový scénář prakticky vyloučený. Může totiž nastat pouze v případě absence zdravotní péče.

fouskovi
28. zář 2021

@lucbednar klidně si dej když toho nesnis velké množství tak můžeš

prejeta_zaba
28. zář 2021

A co je na tom lepšího, že je "domácí"? Ty máš nějaké zařízení, které to maso hloubkově zmrazí, aby se aspoň nějak eliminovaly možné zárodky salmonely a jiných škůdců v mase? Jako sorry, ale v čem ti pomůže, že XY snědla tatarák a byla v pohodě? Jako neřeknu hermelín z obchodu, tam to riziko listerie je opravdu minimální, ale syrové maso a vajíčko bůhví jakého původu, to teda fakt není žádná sláva. Ale tak každý svého štěstí strůjcem. Snad ti nic nebude. 🤷‍♀️

lucbednar
autor
28. zář 2021

@prejeta_zaba myslím to tak, že to nebyla žádná pochybná restaurace čtvrtý cenový kategorie, kde mají maso bůhví jak dlouho. Jinak díky za reakci 👌🏻

hasara33
28. zář 2021

@ruzova_pastelka i tak mi to přijde jako zbytečný risk, protože si myslím, že to není nic, co si žena nemůže na 9 měsíců odpustit 🤷‍♀️

danvitka
28. zář 2021

Sice nejím tatarák, ale už jsem měla syrová vejce, nivu a hermelín 🙈 ale jak chutím neporučíš 😂 navíc Salmonella a ještě nebezpečnější listerie jsou například i v čerstvé zelenině, takže v klidu. Pokud by jsi chtěla být vyloženě bez bakterií musela by jsi všechno vařit nebo dusit 😟

danvitka
28. zář 2021

A ještě tě uklidním, že v prvním těhotenství jsem snědla zeleninu ve které byla prokázána listerie. Na oběd jsem si jí dala a večer v televizi Nova už bylo, že to stahuji z prodeje, byla to tenkrát mražená zelenina z Lidlu. A vůbec nic se mi nestalo 👍 ale nahnáno jsem měla

capovaa
28. zář 2021

Já Teda nevím, ale všude píšou jak by se nemely plisnove sýry a pak buch- ležím v nemocnici v 28tt a k večeři vám přinesou celý kolo hermelínu, chleba a máslo... Kdyby to vše bylo tak nebezpečné tak nemůžete nikdo nic, nehledě nato že dneska i když si koupíte něco,, zdravého,, je to ve finále jedovatý

digklariska
28. zář 2021

ja si hermelin dam i nivu je to z pasterizovaneho mleka.Je dobre,ze jsi se uklidnila,ale ja bych neriskovala,ze ti tady holky napisou vse ok,neznamena,ze bude (i kdyz ti to nepreju),jen bych si to priste odpustila

veronikanj
28. zář 2021

Ahoj, moc jsem nečetla předchozí příspěvky, ale jedla jsem fakt vsechno. Tatarak, vajicka na mekko, sushi, plesnive sýry, dokonce i pila tonic. Vse na chut s mírou… a pohoda

ellyem
28. zář 2021

Jedla jsem v těhotenství vše, nijak jsem se neomezovala 🙂 Tatarák, sushi, všemožné sýry. Dokonce jsem si na Vánoce ve 12. týdnu dala i panáka vaječného koňaku a malý je zdravý jako řípa 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru