Těhotenská průkazka. Nosíte ji stále u sebe?

alca22
1. bře 2011

Nosíte stále u sebe těhu průkazku? Třeba když jedete jen kousek od domova jen na 2 hodiny.

ferinka
1. bře 2011

Jo pořád,stejnak jí mám pořád v tašce 😉 Člověk nikdy neví co se může stát,jednou jsem jí zapoměla k dr. , když jsem se šla jen zeptat na výsledky a ta mě tak vyděsila, že si dvám majzla 😅 😀 😀 😀

mamkamarketa
1. bře 2011

Ano. urcite. nikdy nevis co se stane!

spagatice
1. bře 2011

Ano, vždycky ji mám u sebe. Moje doktorka i sestry nás na to neustále upozorňují, že ji musíme nosit sebou.

camelinka
1. bře 2011

Kromě toho když jedu cvičit ji mám u sebe pořád.

zdezli
1. bře 2011

Snazim se, vetsinou ano, ale v prvnim tehu jsem byla duslednejsi 🤐

baarca
1. bře 2011

Tak teda u doktora nebo někde jinde jí opravdu nezapomínám, ale pokaždé ven si jí rozhodně neberu. Kolikrát jdu s malým jen třeba kolem domu se proběhnout nebo na hřiště, tak to opravdu neřeším, zda jí s sebou mám nebo ne 😅 A nepříjde mi, že by tam byly nějaké informace nutné k "záchraně života". Teda já nemám žádný specifický neduh, na který by bylo třeba upozorňovat a že jsem těhotná by zdravotník poznal. Upřímně, ani mi nepříjde, že by jí doktoři věnovali nějakou extra pozornost - např. u prvního porodu se mě při tlačení, když se malý zasekl v porodních cestách a nemohli ho dostat ven, doktor zeptal, kolik měřím - jedna z prvních informacích napsaných v průkazce 😅
Možná to podceňuju, že nemám žádnou špatnou zkušenost, ale kromě krevní skupiny tam nevidím za sebe žádnou zásadní informaci. Ale opakuju, něco jiného by bylo kdybych trpěla nějakým neduhem, na který je potřeba případně zdravotnický personál upozornit.

andelka
1. bře 2011

ano, pořád jsem ji nosila. Dostala jsem ji v 9tt ve čtvrtek a v sobotu hned jsem musela na pohotovost (špinění) a vynadali mi tam jakto, že ji u sebe nemám 😅 Takže od té doby jsem si ji přehazovala z kabelky do batohu sem a tam, stejně jako peněženku, mobil, doklady. Jen když jsem šla se smetím nebo do obchodu před barákem jsem si ji nebrala, jinak jo. Člověk nikdy neví co se může stát. I na těhotenském cvičení nás upozorňovali, že ji musíme mít stále u sebe. Vždycky když přišla nová těhulka cvičit, tak po ní chtěla cvičitelka průkazku a mnohokrát se stalo, že ji neměla. 😅

k.jolanka
1. bře 2011

Já jí nosila pořád u sebe..jak píšou holky, nikdy nevíš, co se stane...ale nosila jsem jí i z jiného důvodu. Asi do 5tého měsíce jsem neměla skoro žádné břicho a několikrát se mi stalo, že mě v MHD důchodci vyhazovali z místa, abych se ráčila zvednout a pustit je, no tak jsem jim ukázala svojí průkazku s rizikovým těhotenstvím a byl klid 😅

zlatouch
1. bře 2011

Když mám kabelku, mám průkazku 😅 Teoreticky by se samožřejmě měla nosit pořád, ale když jdu na hřiště nebo zkrátka někam "za roh", tak si jí fakt do kapsy necpu. Taky jsem jí jednou zapomněla v práci, tak jsem jí pár dnů neměla 🤐

sshiva
1. bře 2011

Bez váhania! Je to ako druhý občiansky, ktorý s mimčom tých pár mesiacov zdieľame spoločne...nikdy nemožem predvídať čo sa stane...

kikimaruska
1. bře 2011

Já ji nosila stále kamkoliv...Ale udivuje mě, že andelce vynadali na pohotovosti, že ji nemá (v 9tt), když třeba náš gynekolog vydává průkazky až od ukončeného 16 týdne těhotenství...když jsem se ptala proč, prý proto, že ještě není zcela jisté, zda se těhotenství udrží a aby se nevydávaly zbytečně...

marketnieuw
1. bře 2011

abych rekla pravdu, tak jen kdyz jdu na kontrolu
ani me nenapadlo, ze bych ji mela mit porad u sebe 😝 ... ale asi zacnu
problem je, ze je to velikost A4, tak mi trochu prekazi 😅

sambucca
1. bře 2011

Ano, nosila jsem. Stejne tak nosim v penezence karticku s typem krevni skupiny a komu volat v pripade, ze se mi neco stane 😉 Casto cestujeme, tak to mam napsano ve ctyrech jazycich.

hansed
1. bře 2011

Ano, nosila jsem ji neustále u sebe...pro jistotu, člověk nikdy neví, co se může stát, i když jde jenom nakoupit... není zas tak velká, aby mi překážela 🙂

kacatko_1907
1. bře 2011

Já ji zatím nosím jen k doktorovi, až budu ve 3.trimestru, tak ji budu brát do kabelky všude 🙂 ale myslím, že na nákup, nebo jen vycházku ji nepotáhnu ani pak 🙂

lenulinka00
1. bře 2011

Já jí nosím pořád u sebe v kabelce.. 😉 Je to lepší, ale začala jsem jí nosit asi až od 30tt. 🙂

lencza
1. bře 2011

já ji nosím s sebou pořád od tý doby, co jsem ji dostala.........pro jistotu

kalo
1. bře 2011

To mě teda nenapadlo 😀 A nenapadlo mě to ani když jsem byla těhotná poprvé...Fakt nevím, že by se měla nosit 😅

beruska2x
1. bře 2011

Nosila jsem ji porad u sebe stejne jako OP, ridicak a dalsi doklady... nejednou jsme se s ni vytasila v buse abych mohla sedet 😝 pac jsme do pulky 6m byla bez bricha 😀

suik
1. bře 2011

Nosila jsem ji pořád, i když jsem šla jen "pro rohlíky" 😀 , nikdy nevím, kdy bude potřeba a moc místa to nezabere.....

ladybugie
1. bře 2011

nosila jsem ji fakt pořád, měla jsem ji i s sebou na plese. Člověk nikdy neví 😉

makreluska
1. bře 2011

Leda k lékaři,jinak ji nenosím.Je to snad občanka nebo co? Přijde mi to ujetý....

boobinka
1. bře 2011

Pry je dulezity mit prukazku u sebe. Ja osobne ji mam u sebe jen kdyz jedu autem ci nekam na delsi cestu nebo k lekari. Na prochazky se synem ji treba u sebe nemam. 😒

paulito
1. bře 2011

Já mám vrozenou vadu krve, takže ji nosím, ale i tak si myslím, že každá těhule by ji měla mít u sebe. Nikdy neví, kdy se jí udělá špatně, třeba "jen" omdlí...

eleonora
1. bře 2011

nosila jsem ji pořád u sebe, ale když sem měla úraz ve 20tt (zlomila jsem si ruku) tak ji po mě v nemicnici nechtěli 😅

lenkabu
1. bře 2011

Neustále,i když jsem šla s košem 😉 Třeba kdyby se vám něco stalo v době kdy těhotenství ještě není vidět tak je to životně důležitý,je spousta léků co plod poškodí a daly by se nahradit jiným.....A i když už valíte pupek a omdlíte ve vedru na ulici tak dr co pro vás přijede mrkne do průkazdy a vidí esli vám naměřili vyšší tlak,jestli je těhotenství rizikové,jak dlouho trvá...

kami1984
1. bře 2011

ja ji nosim porad, vzdy mam s sebou doklady, takze i prukajdu. me dr. rikala, ze je dulezitejsi nez obcanka🙂)

kristiluky
2. bře 2011

no tak ja som ju nosila a som velmi rada lebo v 12 týždni sme mali havárku a bol to jediný doklad ktorý dal doktorom vediet že som tehotná.....a odvtedy som ju mala samozrejme pri sebe stále.ale viem že niektorí doktori ju dávajú až neskor

tital
2. bře 2011

Ano, nosila jsem, neni to takova zatez supnout ji k dokladum a i na dovolene, kdyby se neco prihodilo, byly tam presne udaje o mimi....

pavlina05
2. bře 2011

Nosila jsem u prvního pořád, teď zapomínám,takže nenosím 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru