Těhotenské chutě a pohlaví miminka. Souvisí to?

januzza80
17. led 2012

Dobry den,rada bych se vas zeptala maminek hlavne tech co maji bud jen chlapecky nebo holcicky(nebo 2kluky a holku nebo naopak)jestli bylo vase tehotenstvi stejne nebo rozdilne u holek a kluku.Dekuji moc

jeudi
17. led 2012

takovou diskusi jsem zakladala nedavno take me to hrozne zajima 🙂 mam dva kluky a cekame treti tak zatim neporadim pri klukach chut na sladke a ted pri poslednim kysele pomerance citrony okurky rajcata ,tak uvidime 🙂

januzza80
autor
17. led 2012

Dekuji moc,ze jsi napsala.Zajima me to pro moji svagrovou,ktera ma dva kluky a ted ceka treti.U kluku ok a ted u tretiho ji je jen nekdy spatne jinak taky bez problemu.Jinak ma chute stejne.A tobe bylo u kluku dobre nebo spatne?

veruvojtkova
17. led 2012

@januzza80 my budeme mít dva kluky a každé těhotenství úplně jiné a to jak po psychické stránce, po vzhledové 😀 momentálně se opravdu necítím a ani nevypadám nejlíp 😅 😝 tak i chutě jsou úplně jiné..u prvního to bylo hlavně maso, zelenina, do ovoce jsem se musela přemáhat a teď můžu sníst tunu ovoce, sladké jím na kila, maso nemusím a mám pořád vysloveně vlčí hlad, včera jsem si dala kafe a to zajedla nakládanou okurkou, to jsem s prvním vůbec neznala a u prvního jsem měla neustále strašnou chuť na sklenku bílého vína, které jsem před tím skoro nepila..jediné, co mám stejné je postava, skoro nic jsem nepřibrala a mám jen špičaté břicho dopředu u obou kluků stejně 🙂

januzza80
autor
17. led 2012

@veruvojtkova taky dekuji moc za odpoved.Jste moc hodne,pohlavi miminka je mi jedno,spis jsem napjata co bude mit.To spis ona bude hotova,jestli to bude holka,ja ji rikam,ze ji holcicku preji,ale at se predem netesi,kdyz ma jine tehu,aby pak nebyla smutna a tesila se hlavne nazdrave miminko.Vam moc preji co chcete,ale samozrejme zdrave miminka.Ja to tu beru jako kviz,jak to u vas vyslo.ale moc dekuji predem 😉

veruvojtkova
17. led 2012

@januzza80 nemáš za co 😉 já bych na to moc nevsázela, že když je jiné těhotenství bude jiné pohlaví, já myslím, že je to 50:50 😉 já bych si taky určitě přála třetí holku, takže švagrovou úplně chápu a držím hl. palce ať je miminko zdravé 😉

januzza80
autor
17. led 2012

@veruvojtkova Napsala jsi to pekne,ja ji hlavne preji zdrave miminko,protoze uz jen to zdrave mimco je dar.A tobe preji pohodove tehu.Mam dva kluky a jsem za ne rada. 😉

januzza80
autor
17. led 2012

@veruvojtkova ikdyz se to nema moc rikat,tak ti preji jako treti tu holcicku,at to mate doma vyrovnane. 😉

majinka1981
19. led 2012

Mě chutná uplně všechno i to co jsem předtím nejedla. Tak nevím, asi čekám sloňíka 😀

baris
19. led 2012

já mám dvě holky a obě těhotenství jsem tak do cca 5 měsíce problila a žila díky coca-cole a čokoládě. 😀 Nemohla jsem jít ani do obchodu, protože, když jsem cítila maso, tak jsem chtěla zvracet. Druhé těhu bylo o něco lepší, mohla jsem třeba pít kafe.

A rozjela jsem se do všech směrů - byla jsem typický příklad toho, jak vypadá ženská, která čeká holčičku 😀

jeudi
22. led 2012

@januzza80 ja to mela u kluku po kazde jinak u prvniho mi bylo spatne ale nezvracela jsem vadili mi vonavky avivaze a do dnes nemuzu citit vonavku chupa chups 😀 nak mi to zustalo 😀 pri druhem to bylo v pohode a ted pri tretim taky v pohode akorat chute jsou trosku jine mam hodne chut na ovoce zeleninu hlavne rajcata ,pomerance ted kdyz zacinam druhy trimestr zacinam mit chut na sladke ale stale prevazuje chut na ,,normalni jidlo,, no snad budem mit holcicku 🙂 a svagrove to taky preji 🙂)

jeudi
22. led 2012

@januzza80 jinak ted u posledniho tehu mi v prvnim trimestru hrozne vadilo kafe a pred tehu jsem vypila treba 5 denne ted uz kavu zase piju ale jen jednu denne ,jinak pri klukach mi to nikdy nevadilo 🙂

januzza80
autor
22. led 2012

@jeudi Dekuji moc za odpoved,ma to stejne jako ty pri prvnim a druhem tehu,ikdyz si myslim,ze ona bude mit toho tretiho kluka.Nejak to citim a nevim proc.Tobe preji holcicku 😉

jeudi
22. led 2012

@januzza80 no podle chuti se to nepozna ale je to hezke zpestreni 🙂 se o tom bavit a doufat 🙂 hlavne at je miminko zdrave 😉

gabriela_85
23. led 2012

tak my čekáme holčičku a prvních 5 měsíců jsem nemohla ani cítit jakékoliv maso nebo salám, žila jsem jen na sýrech a hlavně jsem "žrala" sladké na tuny, čokolády, bonbonky, dortíky, to bylo moje. sama se divim ze jsem zatim přibrala jen 2kg a to jsem už 26tt 😀 ted už je to v pohode, maso už můžu, ne sice nejak extra moc ale už si ho v klidu dám a zvládnu ho i uvařit, což těch prvních pět měsíců bylo utrpení jen ho krájet :D

salomee
23. led 2012

Když pominu, že první trimestr mi dělalo problém vůbec cokoliv jíst, tak kdy už, tak jsem toužila po citrusech a zelenině typu ledový salát atp a zas mě nebralo sladké,ač normálně čokoláda byla můj denní. chléb.... teď už (zač.6. měsíce) se to vyrovnává.
A čekám synka.

luciferinka
23. led 2012

myslím si,že možná na tom něco bude 🙂).Čekám holčičku a měla jsem strašné chutě na sladké a doposavad mě ještě neopustily (34 týden ted).Takže každý den sladka snídaně,ob den palačinky na snídani mi vubec nedělají problém,koblížky,buchty,keksy,čokolády,ovoce to je moje 😀 .Ještě že to není nějak viditelně znát na váze a cukrovku jsem kupodivu taky nedostala 😝 . A to jsem před otěhotněním byla zapřísahlý masožrout,takže sladké jsem si dala jen občas ke kávě

petra273
24. led 2012

Taky se můžu utlouct po sladkým a čekám chlapečka 😀

salomee
24. led 2012

@petra273 Tak už to nebude Nela 😀 ..(to jsem vyčetla v pase 😎 )

salomee
24. led 2012

..jak jsem viděla, dneska mají termín samé holčičky🙂 Nevšimla jsem si, že to tady je, ale asi to začnu sledovat

petra273
25. led 2012

@salomee ne,ne, zapírám kvůli našim 😀

eficenka
15. únor 2012

@luciferinka
@petra273
ahoj holky, jsem na začátku těhu a mám taky chutě na sladké - mám tu bonboniéru s višněma v alkoholu, na složení píšou 5% alkoholu... Myslíte, že si můžu dát?

petra273
15. únor 2012

@eficenka myslím, že klidně, já si taky dám skleničku piva 🙂 a v bonboniéře bych řekla, že je spíš tresť, než skutečný alkohol.

salomee
15. únor 2012

No někde bývá alkohol a pokud je tam vysloveně psané, kolik procent, tak na tom něco bude...ale těch pět a ještě kolik v těch bonbonech toho je...to je jak nic, toho bych se nebála.
Já jsem si dala zatím za těhotenství sem tam malou sklenku bílého a vím, že to doktoři nezakazují, i přímo v čekárně u gyn. v takových těch furt dokola reklamách se to doporučuje- že víno nebo malé pivo raz za čas ničemu nevadí.

salomee
15. únor 2012

Akorát abych se držela tématu, jak chutě souvisí s mimčem... tak možná má chuť na bílé signalizuje, že malý je Moravák 😎 .

luciferinka
15. únor 2012

@eficenka já myslím že pár kousku bombonku neuškodí,pokud nezblajzneš celou krabici najednou tak si myslím že mimčo neohrozíš 🙂

ined77
30. lis 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Chutě v těhotenství https://www.modrykonik.cz/chute-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zážitky s těhotenskými chutěmi. Byly neobvyklé nebo jste naopak žádné chutě nepociťovaly?
Vaše zkušenosti a příběhy jistě ocení i mnoho dalších těhulek, které třeba zrovna teď zažívají to samé 🙂.

Předem Vám velice za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti 🙂.

Krásný den všem a ještě jednou velké díky 🙂,
Denisa.

@luciferinka @salomee @petra273 @eficenka @gabriela_85 @jeudi @januzza80 @baris @majinka1981
@veruvojtkova ... a další 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru