Těhotenství a práce na směny (dvanáctky + noční)

ka.te1
2. lis 2006

Ahojek. Ráda bych se s Váma poradila. Pracuju v nemocnici jako administrativní pracovnice a sloužím 12ti hodinnové směny, včetně nočních!! Máte někdo zkušenosti s nočníma v době těhotenství?? Můžu je sloužit? Nebo musím přejít jen na denní? Poradí někdo? Díky moc 🙂

petja
6. kvě 2007

Ahojky Hasko,tak doufám,že jsi opilce přežila a už spinkáš! To ti nezávidím,jak je ti zle,v práci vydržet musí být kolikrát nadlidské úsilí! Já jsem skoro ve 12tt a měla jsem jen několikadenní krizovku se žaludkem.Dělají mi ale moc dobře jablíčka,ty teď jím po kilech 🙂,takže těma sem si to vždycky nějak poléčila...To,že nejíš koláčky a sladké je jenom dobře,takové věci v těhu nedoporučují,myslím,že by to mohlo způsobovat výtoky a nějaký mykózy... já teda maso nejím,jsem 10let vegetariánka. Je to můj styl života se vším co k tomu patří,napsala jsem o tom víc v Těhulky vegetariánky.Až jsem koukala,kolik nás je a vypadá to,že všechny holky tam se stravují fakt vyváženě a s rozumem... Tvoje tělo jistě ví,proč chce nebo nechce to,či ono.Do ničeho se nenuť,jen ten pitnej režim bys zvládnout měla. U mě je to to jedinný co mi pomůže zvládat bolesti hlavy,který se mi v těhu ještě pěkně rozjely! ☹
Tak se měj krásně,písnu co na genetice...
Petja

hasko
8. kvě 2007

čau Petjo, jak na genetice? mě hlava nikdy nebolela, tak s tím problém nemám. no každý máme něco. opilce jsem přežila.jabka mi taky chutnají, ale moc jich sníst nemůžu, asi mi vadí ty šťávy z nich.pokojská, co už je na mateřské říkala, že jabka se moc nemají jíst. no a pak si vyber.já jsem četla, že se nemají játra,oříšky,a plísňové sýry. tak to nejím, ale jinak si myslím, že každý má taky jíst, na co má chuť.každý řekne něco, a kdybych si to dala dohromady, tak nemůžu nic ☹ je to těžko. mé sportovní kamarádky mi říkají, že když nemám nějaké problémy, tak můžu plavat, na kolo. a pak ty líné zas radí-ležet a jít pěšky do Kauflandu 10minut.osobně mám radši ty sportovní.uvidím, co řekně doktorka teď a zkusím se projet někde po rovince na kole.segra lyžovala ve 4.měsíci a do 7.jezdila na kole.její děti jsou taky sportovní a hodně živé 🙂 nevíš, zda existují nějaká cvičení pro těhotné v tom našem období?ráda bych do nějakého chodila.co vím,chodí se až kol.toho 7.měsíce na balóny.
Hasko

petja
9. kvě 2007

Ahojky Hasko! Na genetice to bylo skvělé,poprvé jsem slyšela srdíčko,bije krásně a pravidělně 161/min 🙂 Maličkého jsem viděla před sebou na monitoru,je to něco úplně jiného než u gyndr,mám i fotečku,na kterou musím pořád čučet 🙂 mám ji doma nad postelíTripple test negativní, z čehož mám obrovskou radost a po poradě s genetičkou (velice skvělá paní) jsem byla absolutně šťastná! Neměla sem pocit,že tam někoho obtěžuji,všichni se mi věnovali! 🙂 Jsem moc šťastná! Dnes jsem ještě byla u gyndr.ten mi na moji poznámku,že mě píchá v bříšku a hrozně bolí záda dole, řekl jen, no jste těhotná,zvětšuje se vám děloha...už fakt dost uvažuji o tom,že bych odešla jinam,jenže nechce se mi nakonec pendlovat od doktora k doktorovi a všude ztratit ideály ☹ ten dr.na genetice mi dokonce podal ruku,když jsme se loučili,to je aspoň přístup,no jo asi toho chci moc! Co se týká toho jídla,myslím,že je to individuální,proč škodí jablka? Jsou přece plná vitamínů,leda,když je někomu na zvracení,neměl by je jíst,aby ty slupky neporanily jícen a ořechy? Ty jsou nebezpečné leda pro alergiky,tak fakt nevím,já než do sebe cpát nějaké doplňky,tak to jím v naturálu...o cvičení jsem se ještě vůbec nezajímala,já doma cvičím odlehčenou jógu,zatím je to fajn 🙂 Měj se krásně!!!

sisstin
9. kvě 2007

čau holky 😉

hasko
13. kvě 2007

ahoj už jsem zas v práci, aspoň je tu chládek, venku je dusno,nějak mi to vadí a to jsem horko milovala 😒

aaa
14. kvě 2007

Holky, já dělám také dvanáctky v hotelu na recepci a vím, že těhotné je podle zákona dělat nesmějí. Kdykoliv nějaká kolegyně otěhotněla, okamžitě byla přesunuta jen na denní směny. Je pravda, že noční jsou většinou klidnější, spíš si člověk sedne, ale zákon to zakazuje. Celkově obdivuju holky, co to tady vydržely třeba až do šestého měsíce, je to nejenom 12 hodin na nohou, ale taky pořádný stres.

myschka
15. kvě 2007

Pro mě byli noční lepší než kdyby jsem měla vstavat ráno do práce. Celej začátek těhotenství jsem zvracela a nemohla se napít ani vody a představa, že po osmi letech kdy jsem dělala od devíti večer do sedmi ráno musim vstát na denní no hrůza. Takhle jsem si kolem druhé odpoledne protrpěla nejhorší nevolnosti při vylézání z postele a večer jsem mohla fungovat. a stres jsem si nepřipouštěla.

myschka
15. kvě 2007

a to moje práce je fakt stresová. Celou noc ve střehu, točí se velké peníze, střídá se několik jazyků a ještě být milá a počítat jak bůh. Hosti nervozní a když prohrávají tak pěkně nepříjemní.

aaa
15. kvě 2007

Myschko, ty jsi pracovala v kasinu, že?
Já jako shift leader mám taky zodpovědnost za poměrně velkou sumu pěněz, odvádím tržbu, dělám noční audit, plus musím řešit všechny stížnosti hostů.
Ale pořád si myslím, že v těhotenství by mi bylo líp při nočních, jenže u nás by to neprošlo.

myschka
15. kvě 2007

aaa přesně tak. V casinu. Já byla vždycky noční pták a ne ranní ptáče. Vubec mi nevadilo dělat v noci a taky co bych asi dělala v casinu přes den? koukala na jednoho dva zkrachovalce? teď už jsem na mateřské a odpočívám.

aaa
15. kvě 2007

Myschko, já jsem taky noční sůva, když mám volno, tak mi vyloženě dělá dobře jít spát až po půlnoci a ráno si přispat, je mi tak líp, než, kdybych šla spát v deset a vstávala v osm. Já mám blbý to, že služby semi střídají, takže po šňůře nočních vstát v půl pátý ráno na denní je peklo 😲 .
Nevím, jak by se zachovali u nás, kdybych jako těhotná chtěla zůstat jen na noční a třeba si zkrátit úvazek.
Po tobě nikdo nešel, že se to nesmí?
U nás vedení kašle nahodně věcí, ale tohle si hlídají.

Užívej si čekání na mimi, my snad s manželem vyřešíme problémy a taky se rozmnožíme.

hasko
24. kvě 2007

čaute, tak co je s Váma, jak žijete?co miminka? mě porostlo břicho, ale vážím pořád stejně.

sisstin
24. kvě 2007

hasko: kuk..já už mám břuch pěknej 😅

hasko
28. kvě 2007

čaute, no lidi to někteří ani nepoznají, že jsem těhotná.ale už se nevejdu v pase do gatí, jen do jedněch, kterým jsem vypustila takové 2gumky, co tam byly 😉 PETJO, žiješ?

petja
29. kvě 2007

Ahoj Hasko 🙂 ,jo žiju,i,když dnes v práci to je teda fakt humus,jsem tady sama,vedoucí je doma s dcerou mají neštovice,tak je to záhul,od rána jsem se nezastavila a skoro ani nejedla!Do toho problémy s počítačem,telefonem a šéfem a je to 😒 naštěstí jsem po 3dnech volna a mám před sebou zase 3 dny,tak je to bájo.Už druhý den mě zase fest bolí palice,já nemít ten levandulovej olej,tak nevím 😉 Bříško mi roste trochu,obleču ale pořád ty samé věci,jen v práci už jsem v sukni,je to pohodlnější.Mé těhotenství zcela ovládla moje máti,která nakupuje jako šílená,už mám půlku všech věcí doma,až mám strach aby se něco stzrašného nestalo,mám pořád rozporuplné pocity,jsem šťastná a těším se,ale zároveň mám strach,aby bylo vše v poho.Teď jsu k už novému gyndr.5.6.,bude to víc jak měsíci,tak snad vše fajn 🙂 utěšuju se,že kdyby něco,tak bych snad krvácela,měla bolesti...napiš jak se ti vede!papa petja

hasko
23. čer 2007

ahoj Petjo a holky!
já mám nemocenskou takže nemůžu být často na počítači/který doma nemám/ ☹
30.května mi najednou volali za nemocnice, že mám špatnou krev a musím jít na odběr plodové vody, tak jsem šla a byla z toho špatná, říkali, že kdyby to bylo blbé, tak za 14dní se ozvou, ale už to jsou 3týdny a 3dny a nic, tak snad je to o.k., výsledky by měly přijít poštou.tak čekám , ale nemyslím na to.doma je mi líp než v práci, i když mi to někdy chybí,když jsem sama doma, tak se i nudím,raději jsem ani nekupovala žádné věci na mimi a sebe.mám teď kraťasy ,a tříčtvrťáky XL,v kterých se mi super chodí a pak těhot.kalhoty, které mám ale ještě velké.uvidím, co ty výsledky,pak koupím asi něj.šaty nebo volnou halenku.břicho taky nemám moc velké.mimi se už hodně hýbe, a přítel má jasno, že to bude kluk fotbalista 😉 no uvidíme.tak se mějte hezky někdy se zas ozvu.

petja
24. čer 2007

Ahojky Hasko, tak to bude jistě vše v pořádku,když se neozvali,jak jsem byla genetice 11-13 tt říkali,pokud nezavolají,tak vše v poho,2 dny jsem byla nervozní,ale nikdo se neozval,do týdne mi pak přišla lékařská zpráva,že vše v poho.Kdybys nemohla vydržet,tak si tam zavolej,ať se ti uleví. Tak aspoň máš doma pohodu,já jsem ještě v práci,na jednu stranu jsem ráda,můžu si tu zjistit přes net co potřebuji,doma ho taky nemám,zrovna dnes jsem vyráběla pozvánky na svatební oslavu,co bude v srpnu,27.7. se vdávám,ale bude to malinká svatba,jen já miláček a dva svědci,potom akcička nazahradě,to už bych chtěla být doma,plánuju to zde do 20.7. a to hlavně,aby si kolegyně mohly vzít dovolenku,tak snad se se svým novým gyndrem domluvím 🙂 Mám to taky divoké,někde mi putuje moje zdrav.karta,nemá ji ani bývalý ani tento doktor,to je co?! 😠 Tak se drž a ozvi se! pa petja

hasko
26. čer 2007

ahoj Petjo, já jsem teď u segry, tak toho využívám 😉.zítra jdu na vyšetření,do té nemocnice, jak jsem byla na plod.vodu, tak se tam zeptám, jak to dopadlo.teď jsem nervózní z toho, že chceme sehnat větší byt, ale je to strašně drahé,milion a tak.no nedá se nic dělat, zatím musíme vzít i 2+1, a taky půjčku.a hlavně chci balkón..já svatbu nechci, ale ten můj jo,a pořád hučí do mě..tak jsem to taky už řešili, a asi to uděláme podobně jako ty, jen svědci.ale asi až s miminkem.já si nedokážu představit, že bych v mém věku někde poskakovala v širokých bílých šatech a s např.s 50hosty..a to dám ty peníze raději do bydlení..tak já se zas někdy ozvu..ahoj

petja
27. čer 2007

doma mám spoustu pěkných šatůAhojky Hasko,jsi hodná,žes napsala.S těma bytama je to peklo,ať bydlíš v jakémkoli okresu,my naštěstí máme svoje bydlení už 5 let,domeček,takže tohle je vyřešené,nevím,jak bych to dělala tohodle nebýt.Sice furt nadávám,že je to stará barabisna,protože je tam vlhko a z půdy budujeme už třetí rok a potom se to musí podřezat kvůli te vlhkostia kdoví co,ale je to střecha nad hlavou a naše,tak je to výhra...ten sňatek ti taky schvaluju,stojí to jen peníze a ty se dají investovat úplně jinam,já mám kvůli svému názoru teď peklo s matkou,která pokud není můj život po jejím tak je zle,přitom už jsem přes 10let z domu,no je to síla,co ti mám povídat,šaty svatební mít rozhodně nebudu,pro 2-3hodiny platit 3 a víc tisíc 😒doma mám spoustu pěkných šatů a záleží vždycky jen na nás,jak si to uděláme.Já se chtěla vdávat dřív,to můj ne,pak zas on jo a já až bude malý starší,nakonec mě ukecal 😀 😀 😀 tak dnes už víš ty výsledky,viď? Moc ti přeju,aby bylo vše v poho!!!pa

hasko
23. črc 2007

ahoj Petjo, teď jsem v kavárně, udělala jsem si asi hodinovou vycházku, koupila zmrzku,je hezky a už není takové horko.výsledky vyšly negativní, tak jsem ráda a budeme mít holčičku.bude to Kristýnka.já pořád moc nepřibírám, tak mám strach, aby byla zdravá ,mám to jen v břichu.Kristýnka se hodně hýbe, hlavně večer.už mám zajištěný kočárek, kamarádka mi prodá červený/zn Tako/ je jako nový.už jsem prodala byt,teda peníze ještě nemám, ale už jeden mladý kluk složil zálohu,teď nám realitka hledá 2+1.zítra se jdu na jeden podívat.hlavně tam nesmí být v okolí cigáni,přítel je nesnáší 😒 a taky ten balkon a nejlépe v nějakém nižším domě, do 12.p.věžáku se mi nechce.no s tím bydlením je to síla, u baráku si zase musíš vše platit sama a pořád ho udržovat.
jsem pořád na nemocenské.
tak zatím ahoj jdu domů ,Kristýna má hlad 🙂 zase se ozvi.

petja
26. črc 2007

Čauky Hasko! Denně jsem se dívala na koníka,zda se ozveš,už jsem o tebe (o vás) měla strach,aby bylo vše v poho a vypadá to,že se daří po všech stránkách 🙂 já čekám chlapečka a už skoro měsíc cítím jak mi řádí v bříšku,je sto skvělý! Já teda nevím ve kterém jsi týdnu,ale velikost bříška není určitě rozohodující,záleží jak se cítíš ty...mě bříško vyjelo tak v půlce 4.měsíce a od začátku těhu jsem přibrala asi 4kg,takže z toho neměj obavy,hlavní je,že maličkou cítíš a pravidelně to taky nemusí být...mě chce gyndr.od srpna taky už nechat doma,tak j sem ráda,v tom pracovním tempu si ani neuvědomuju,jak ten čas letí,už jsem za půlkou ani nevím jak! Měj se krásně,odpočívej a mysli pozitivně,starostí si ještě užijem! pa 🙂

flor1
25. říj 2007

Ahojky, taky pracuji jako zdr.sestra, plánuju...pokud to bude možné 😉 pracovat celé těhotenství..Mám problém s tím, že to nechci říkat staniční, dělám 12-ky a ona by mě dala jen na denní a to by mě zabilo...Noční mi více vyhovují a je hlavně větší klid...Dělaly jste taky noční směny a kdy jste to hlásily? Díkec 😵

hasko
13. led 2008

ahoj holky konečně jsem se dostala k počítači..mám skor 3měsíční holčičku Kristýnku, byla malá 2,60kg ale je zdravá, pěkně papá a přibývá.v noci moc nespala, ale už se to lepší. musí mít řemínky bobek, ¨tak jakse oblíká to je vždy řev.. co ty Petjo,Sisstin jaks e máte a jak to zvládáte? co miminka?

dejte vědět.. 😲

lucenek
13. led 2008

flor, no ze zákona noční dělat můžeš, je to tvé ropzhodnutí a staniční by to měla brát v podtaz, ale záleží na jakém oddělení děláš, a s čím...cytostatika, rtg, labina.jIp....já šla hned na nemocenskou dělám na neurochir JIP a jezdím na záchrance, to se nedalo

hasko
13. led 2008

ahoj Lucenek, já jsem dělala noční asi jen měsíc pak jsem odmítla, a dělala jen denní a odpolední. byla jsem moc unavená a mám na to právo. vedoucí nebyla ráda, ale pak jsem šla stejně na nemocenskou..

lucenek
13. led 2008

jasně je to o vlastní vůli, zákaz nočních pro těhule je zrušen, záleží na každé z nás....když nechci dělat noční tak nebudu...já je vždy protrpěla...otočený denní rytmus,,,úplně mimo mísu

petja
20. bře 2008

Hasko,tak to jsem ráda,že ti malá dělá radost! Můj Filípek je zlatej chlapák,je perfektní po všech stránkách! Teď,zrovna dnes má 4 měsíce! Váží už 7kg a měří 67cm,já pořád výlučně kojím a jsem moc spoko! Malej přes den řádí a v noci spinká,tak jak to má být! Jen včera jsme byli u očního,páč jsme našli,že malej má jednu zorničku maličko větší,prý je to vrozená vada,která ale nic neznamená,funkčnost oka to nijak neovlivní,máme jít ještě na neurologii,jestli je jinak v pořádku,tak snad v poho! Tak se opatruj Papa

zvizatinka
20. bře 2008

Ahoj holky, tak se pridavam... delam taky 12tky, nocni mam tenhle mesic jeste 2 a od dubna budu mit jen denni, tak doufam, ze to zvladnu. Bude to pro me dost namahave, pac jakmile prijdu z prace, uz doma nic neudelam a jdu hned spat 😅 holt si musi milacek uvarit sam 😀 on to chape nastesti.... ale jakmile se nebudu citit, pujdu na PNku, nechci riskovat 🤐

palmolivka
4. únor 2012

Ahojky holky já dělám 4 směný provoz (nepřetržitý) Jsem v 8 tt a pokud mi teda nic není kromě celodenních nevolností mi není nic, myslím že noční dělat můžu, pokud mám dost odpočinku...Nechci jít marodit když mi nic není....Co vy na to??? Co vám poradil doktor ?? Díky..

ined77
4. únor 2012

@palmolivka ..myslím, že noční jako těhulka dělat nemůžeš 😕 .co požádat zaměstnavatele o upravení směn? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru