Těhotenství - období strachu. Máte stejnou zkušenost?

oililygirl
12. únor 2013

Ahoj všem,
taky jste si naivně myslely, že jakmile objevíte dvě čárky na testu, začenete nejkrásnější etapu svého života? Ale spíš máte pocit, že žijete v neustálem strach, jestli je všechno v pořádku a jestli vše dobře dopadne? Nemůžete se dočkat každé další kontroly, aby se potvrdilo, že je vše v pořádku a umíráte hrůzou, že třeba vše v pořádku není? Bojíte se pro miminko cokoliv koupit, co kdyby... Máte stejné zkušenosti? Jak proti tomu bojovat?

lvicek2000
13. únor 2013

@nik123 Jak moc ti rozumim, mně hrozil taky předčasný porod, sice ne od začátku, ale kvůli tomu jsem právě byla v PN. Doktoři vždycky říkali-vydržte ještě týden, na další kontrole-apoň do 34. týdne, hledala jsem na netu, odkdy lze dítě zachránit, no psycho. pokaždé když jsem se ráno vzbudila 2v1, radovala jsem se. A to jsem ještě měla těhu cukrovku, taky žádnej med. A rodila jsem va 40.týdnu, 3 dny před plánovaným vyvoláváním (kvůli cukrovce nenechají přenášet). Tak jsem se fakt smála, jaký jsou to paradoxy. Těhotenství rozhodně žádné užívání, takže chápu vás holky. Jak jsem psala výše, že pak už je to vlastně strach o dítě napořád-tak pro uklidnění-s prckama zažijete tolik radosti a tolik štěstí, že tohle všechno bude zapomenuto a odsunuto dopozadí. Vydržte, ono to vážně uteče. přijde mi jako včera, kdy jsem tohle zažívala a malý je už rok 😉

nik123
13. únor 2013

@oililygirl Jj...Já taky vůbec neprojíždím negativní diskuze a ani ty, kde bych toho mohla zjistit víc než je zdrávo, ale on si mě to vždycky najde. A ani to nemusím hledat na netu, už i mě se toho dost stalo, naštěstí zatím nic, co by mi mimčo vzalo a toho si vážím a jsem za to šťastná 🙂 Kdyby se člověk mohl tak sám naprogramovat na jiné myšlení....chvílemi jsem si dokonce přála to celé (těhotenství) zaspat a probudit se vedle miminečka v postýlce...

nik123
13. únor 2013

@lvicek2000 Moc děkuju, žes sem něco takového napsala, hrozně ráda slyším tahle povzbudivá slova 🙂 Člověk je z toho občas až unavený. Přesně, jak píšeš s tím obdobím, kdy by dítě už přežilo apod...já to ani hledat nemusela, protože moje kamarádka přišla o dvojčátka ve 24 týdnu ☹ Tyhle příběhy člověku taky moc psychicky nepomůžou...
Tak uvidím, jak dlouho zůstaneme 2v1 my, snad co nejdéle to půjde 🙂 A mimochodem, viz diskuze výše o císařském řezu...ten mám jasný už od počátku a je to opravdu to poslední, co řeším...hlavně aby bylo vše ostatní v pořádku. A právě, už abych mohla s tím prcíkem zažívat i tu radost a štěstí, věřím, že mi to stonásobně vrátí...

lvicek2000
13. únor 2013

@nik123 Mně taky pomáhalo číst si příběhy s dobrým koncem, proto jsem se rozhodla občas někam přispět, když jsem viděla, že se někdo trápí podobnými věcmi. A neboj, miminka jsou úžasné antistresory. (I když někdy člověk má pocit, že se zblázní 🙂 )

nik123
13. únor 2013

@lvicek2000 Já si ze začátku hledala informace o myomech a naštěstí jsem taky našla spousty diskuzí, které dopadly dobře. Vlastně většina (nebo ty co dobře nedopadly nikdo moc nepsal) a to mi hodně psychicky pomohlo. Hodila jsem se do relativního klidu, pak přišlo vyšetření u nějakého dr. který mě zas usadil zpět do reality. Např. když mi ve 12. týdnu řekl primář jedné nemocnice, jestli nechci radši prcka obětovat, aby mi myom mohli vyndat ☹ . Doslova řekl: "no jestli si přejete to těhotenství zachovat nebo být zdravá...."To mě šokovalo a probrečela jsem celou noc ☹ A pak se z toho má člověk radovat. Proto jsem se ani neodvažovala dlouhou dobu na prcka moc fixovat. Až teď, jak kope a vím, že je to kluk jak buk se na něj ohromně těším a vím, že ho prostě nedám! Je to můj bojovník!!

lvicek2000
13. únor 2013

@nik123 No tak to je síla. Ono někteří doktoři si neuvědomují, jak moc to ženská prožívá a co všechno můžou jednou větou způsobit. Hlavně že jste v pořádku. Mně zase doktorka, když jsem se objednávala na prohlídku po té, co jsem zjistila, že jsem těhotná, položila otázku: a chcete si to nechat? Takhle doslova. TAky jsem celkem koukala a říkala si, že by přístup asi měl být trochu jiný. Neuděláš nic, to by bylo na jinou diskusi. Pravdou je, že těhotenství fakt není žádná sranda, ale zase máš za odměnu to nejkrásnější na světě. U jiných zdravotních potížích tohle není 😉 Závidím všem, které mají těhotenství naprosto v pohodě a bez jediného problému. Pravdou je, že jich ani ve svém okolí moc neznám.

nik123
13. únor 2013

@lvicek2000 Tak s tou otázkou při první prohlídce v těhotenství jsem to měla úplně stejně. A když jsem zděšeně řekla, co je to za otázku, tak mi sestra jen odvětila, že bych se divila, kolik z těch prohlídek končí doborovolným ukončením a že kdybych ho chtěla i já, objednala by mě co nejdřív 😕
A právě, kdyby doktoři kolikrát přemýšleli, než něco vypustí z pusy, udělali by lépe. Neplatí to samozřejmě o všech, ale takoví ti, co to berou jak na páse jsou nejhorší. Já už slyšela lecos ohledně mé diagnozny, ale tohle mě prostě dostalo. Jako bych neměla city a neměla v sobě toho drobečka celýh 12 týdnů! ☹
Já těm vyklidněným maminkám přeju, že si nemusí ničím podobným procházet, ale ať pak taky nejsou jedno velké moudro, jak stres miminku ubližuje. Myslím, že to víme všechny, holt má každý ale trochu jiný příběh. A ani já bohužel nemám ve svém okolí tolik pohodových těhotenství. Asi je to věkem, už mi není holt 20...
Už aby ta moje odměna ležela v mém náručí 🙂

oililygirl
autor
13. únor 2013

@nik123 tak to máme stejné myšlenky 🙂 zaspat to celé a probudit se už s prckem v náručí
Kdyby sme to mohly nějak ovlivnit. Udělala bych cokoliv, aby bylo iminko v pořádku. Ale tohle je na přírodě, Bohu, osudu, čemu věříte. A my to musíme vydržet a brát, co přijde.
Proto mě dokáže neskutečně naštvat, jak ve zprávách vidíte, jak třeba někdo (tomu už se nedá říkat máma) zabije svoje dítě, to se vždycky rozčílim a těm lidem byh dala kulku mezi oči!

Všem zdravá a krásná miminka!

lvicek2000
13. únor 2013

Tak tak, taky mi není 20 😅 Samozřejmě to taky maminám přeju, ale jak říkáš, pak číst rady -hlavně se nestresovat, no to vim taky. Každá máme něco za sebou a každá to holt prožíváme jinak, ale je příjemné vědět, že v tom nejsme samy. Ono co si budeme povídat, i když je chlap se sebelepší podpora, nikdy to úplně nepochopí. A hlavně tu hormonální smršť během těhotenství a hlavně šestinedělí nechápu dodneška ani já 🙂

nik123
13. únor 2013

@oililygirl Tyhle TV kauzy mě taky přivádí k nepříčenosti! Přesně, kdo něco takového udělá by měl být bez milosti vyřazen z genofondu, aby se nemohl dál vůbec množit, protože to prostě není normální.
Já přeji všem totéž - hlavně zdravá mimča!! 😉

nik123
13. únor 2013

@lvicek2000 Je to přesně tak. Ač se chlap snaží být podporou sbevíc, nepochopí, co se v nás odehrává (samy to kolikrát nechápeme 😝 ). Neovlivňují ho hormony a hlavně to miminko necítí v sobě a proto k němu logicky zatím ten vztah mít takový ani snad nemůže. A myslím, že takových stresařů, jako jsme my je víc, jen třeba vůbec raději na internet nechodí 😀

oililygirl
autor
13. únor 2013

Nejhorší je, že se to může "pokazit" v kterémkoliv týdnu. Nikdy nemáte vyhráno. Snad až po porodu, ale to nastupují zase jiné případné komplikace. Já se z toho zbláznim!

mis83
13. únor 2013

Užívej si to, jak jen to jde! Nechci tě strašit, ale co se děje po porodu, to je teprv psychická zátěž!!!

oililygirl
autor
19. bře 2013

@mis83 já sem šíleně paranoidní, nemůžu se dočkat další kontroly, musim se ujistit, že je vše v pořádku

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru