Těhotenství s dvojčaty a dovolená. Máte zkušenost?

rurunka
28. kvě 2011

Ahoj všechny těhulky a maminky. Od února máme zaplacenou dovču v Itálii na týden, vlastním autem v APT asi 30m od moře. V březnu nás ale čekalo překvapení v podobě dvojitého těhotenství. Mimi jsme plánovali, ale o dvojčatech jsme vůbec neuvažovali. V době odjezdu bych měla být ve 20tt. Na poslední KO jsem se o tom zmínila dr. a i přes to, že doteď nemám vůbec žádné potíže a cítím se naprosto v pořádku, tak z toho nebyl moc nadšenej. Prý je to s dvojčatami na uváženou. Na dovče jsme byli naposledy před 5 lety a letos nám to konečně finančně vyšlo, tak teď nevím. Nechci mrňouskům ublížit, ale když je mi úplně dobře... Máte někdo zkušenost nebo radu?

fiallinka
28. kvě 2011

Zkušenost: po ČR jsme autem jezdili ještě ve 29. týdnu, ale už se mi moc dobře nechodilo 🙂. Já jsem ale posera, takže bych měla strach odejet kamkoliv dál z důvodu hůře dostupné lékařské péče, navíc to delší drncání v autě asi taky nic moc.

Přesto, pokud jsi aspoň trošku odvážnější typ, tak ve 20. týdnu je i dvojčatové těhotenství ještě u 99% lidí bezproblémové, břicho je poměrně malé a můžeš si to užít. Většina problémů přichází o něco později...

ivasad.
28. kvě 2011

Já bych to neriskovala. Jela bych jenom někam po ČR, a tu zaplacenu dovču někomu přenechala, třeba rodičům nebo ségře s manžou atd. Nevím jak je to s pojištěním u těhulí, ale vezmi si kdyby tě museli hospitalizovat, spousta dvojčatových těhulí právě okolo toho 20-24 tt musí začít ležet... To je samozřejmě ta horší varianta, taky by se nemuselo stát vůbec nic, a dovča by byla v pohodě. No já za sebe říkám že bych nejela 😉 ale je to jen a jen na tobě 🙂

sussanah
28. kvě 2011

Pokud je vse naprosto ok, ty se citis dobre a mas chut jet, tak bych jela. Ono pozdeji, az se ditka narodi, uz toho casu tolik neni a u dvojcat to plati minimalne dvojnasobne. Ale taky myslim, ze ten 20tt je tak akorat hranice, pozdeji bych uz asi s dvojcaty nejela ( i kdyz ted pojedem do Chorvatska v 28tt, ale cekame jedno). Urcite pravidelne zastavky autem a hlavne mit detailni info o peci v miste pobytu, abyste vedeli, kam jet kdyby neco. A hlavne dobre pojisteni. Budes uz mit za sebou tou dobou velky utz v 20tt? Bylo by to fajn jeste pred odjezdem, budes vedet, ze placenty jsou ok, ditka v pohode ulozene atd, to taky hodne prida na klidu 🙂

crca
28. kvě 2011

No já bych osobně nejela,ale je pravda,že jsem ve 20tt byla naprosto o.k,nic mě nevadilo,bylo mi dobře a jak tu zaznělo bříško bylo ještě normální 😅 Ale na návštěvy jsem jezdila autem sama ještě ve 32tt.Pak jsem se jela v tom týdnu objednat na leháro do špitálu -jen pro sychr je to sice 15km,ale.....no už si mě tam hned nechali že mám kontrakce po 6 min a když mě řekli,že mám říct manžovi aby mě jel pro nějaké věci a já jim řekla,že je v práci,že jsem přijela autem sama tak trochu nechápali 😀 Ale mě nic nebylo 😀 ve 37tt jsem jezdila i nakoupit sama 😀 Ale to je jiná,bylo to u nás,takže chce to opravdu zvážit,nikdy nevíš co se bude dít 😕

hojda
28. kvě 2011

Tak já bych nejela, ani kdyby mi to někdo platil. S jedním je to riziko, ale dvojčata....Tady snad ani není o čem uvažovat. Neřekla bych, že v Itálii může člověk čekat nějakou super péči....

janakar
28. kvě 2011

Já bych nejela. Sice jsem ve 20.tt byla naprosto ok, lítala okolo starší dcerky, ale přesto bych to neriskovala. S dvojčaty se to může zlomit ze dne na den. Já jsem rodila ve 31.tt, ale úplně nečekaně, večer jsem uléhala do postele s tím, že jsem naprosto v pořádku, o půl třetí v noci mě vzbudila prasklá voda a v pět byly dvojčata na světě, takže vím, jak se všechno může změnit doslova z hodiny na hodiny. Určitě bych neriskovala cesti do zahraničí. Dlouhá jízda autem není zrovna to pravé ořechové v těhu s jedním, natož se dvěma dětma

bejatka333
28. kvě 2011

Teď už máme 5-měsíční dvojčátka, tuto otázku jsme zrovna s manželem řešili před rokem 🙂 přece jenom "dvojčecí" těhotenství je rizikovější a nikdy nevíš, jaké komplikace můžou nastat...já jsem každopádně nechtěla nic riskovat, tak jsme si užili dovču v ČR (a to jsme si každým rokem užívali dovolenou v Řecku). Pro mě bylo nejdůležtější vědomí, že když začnu krvácet nebo se něco bude dít, tak vždy budu mít po ruce nemocnici, kde se domluvím a kde bude o prcky postaráno!! Přeju zdravé a hlavně bezproblémové těhulkování

eloana
28. kvě 2011

ahoj taky bych neriskovala

mamkamarketa
28. kvě 2011

jed na dovcu,ale u nas. Vzdyt preci nemusis mit more,ne? Ono uprimne nekde se drcat s briskem 😖 Jedte treba na Sumavu,do Krkonos...vzdyt i u nas je krasne v akutnim pripade dostanes odbornou peci 😉
(Italie ma jedno z nejhorsich zdravotnictvi,co se tyce EU)

esterka610
28. kvě 2011

Nejela, sama mám dvojčata a neumím si to představit. 😉

hansed
29. kvě 2011

já osobně bych to neriskovala 😉 dovču někomu darujte, nebo prodejte a jeďte někde po Čechách a pro jistotu si vem i tašku s věcmi 😉

veruska007
29. kvě 2011

Osobne bych jela, kdyz jsem cekala prvniho chlapecka, hodne jsem cestovala, litala - hlavne v ramci sluzebek. Posledni sluzebku jsem mela mesic pred porodem. Bylo to v pohode. Ted jsem ve 29.tt a jeste dovcu planujeme. Puvodne jsme chteli jet k mori i loni, byla jsem v 5. mesici, ale potom jsme o miminko prisli, takze jsme nejeli, byla jsem v sestinedeli. Ale urcite bych jela... kdo vi, kdy se pak k mori dostanes. S sebou vezmi slovnik, kdyby nahodou neco... a uzivej dovcu 😉. Rika se, ze 4. - 6. mesic je na cestovani bezpecny.

amallie
29. kvě 2011

Ja bych jela, ale nemam dvojcata, nicmene ja jsem cestovala s jednim az do 36. tydne

Bala bych se vic treba v 26tt, nez ve 20tt, to by jeste nemelo nic hrozit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru