Těhotenství ve druhém měsíci po kyretáži. Co bude dál?

maly_strom
2. únor 2007

Holky co si o tom myslíte? Je možné otěhotnět po 1.MS po kyretáži a následně nepotratit, ale donosit zdravé dítě?
Většina lékařů doporučuje čekat minimálně 3 měsíce, maximálně 6 měsíců.
Je tu některá maminka, které se stalo něco podobného?
Děkuji za jakýkoliv názor.

tribitka78
1. bře 2007

kokos, to by som dala na súd....
ja som zažila niečo podobné, už som to spomínala... lekárka, ktorá zastupovala môjho lekára (MUDr. Petrášová z Ružinovskej nemocnice) mi robila prvý UZV po zsitení tehotenstva, mala som to dohodnúté s mojim lekárom, on sám jej volal, nech to urobí... najprv na mňa naziapala, že čo ju už v 6 tt otravujem, že to ešte nemusí byť vidieť, že keď chcem to dieťa tak mám na UZV čas a ak ho nechcem, tak na potrat mám ešte dosť času....ja som povaha, ktorá si po hlave skákať nedá, takže veľmi rýchlo pochopila, že sa ku mne takto agresívne správať nebude...urobila UZV, dala mi správu, že mám prísť na kontrolný užv v januári 2007... podotýkam, že ten prvý bol robený v novembri... nič viac mi k tomu nepovedala... na tom by nič nebolo divné, ale keď som s tou správou šla o dva dni za mojim lekárom, tka našiel, že zapísala do správy, že mám na maternici hematóm.....mne o ňom nepovedala nič... takže ona by ma kľudne nechala bez liečby 3 mesiace....
našťastie mi lekár lieky dal, hematóm sa vstrebal a to že som prišla o bábo nedávam nikomu za vinu.... ale ak by som bola jej pacientka, tak si neviem predstaviť, do akého štádia by ma priviedla....

mate
1. bře 2007

Emily, tak to je sila. ☹ Toto by sa naozaj stavat nemalo.

emily85
1. bře 2007

mate: nemalo, ale bohužial stáva, už som sa poučila, a pri malom, bola úplne iná, všetky vyšetrenia, dokonca ma nechala na rizikovom, ked sa chce ide všetko, ale za akú cenu...

natalii
1. bře 2007

Holky,děkuju vám za útěchu.. Taky jsem měla pocit,že nemůžu dál žít,tak strašně to bolí.. Nejhorší na tom je,že se s tím vždy k večeru po celodenním trápení začnu smiřovat a ráno se probudím s rukou na bříšku a musím si to prožít celé znovu,musím si to znovu uvědomit.. Ale dnes mám už trochu chuť zase zkusit bojovat a být těhu a udělám pro to všechno.Vím,že naše dalsí mimi pro mě bude vždy mé druhé mimi,protože to první mi umřelo.Nevadí,že nebylo vidět,bylo mojí součástí 9 týdnů a bylo moje,já ho viděla schouleného do klubíčka na ultrazvuku,mně rostlo bříško,na které jsem byla moc pyšná,prostě mi umřelo miminko,ať na mě ti,co to nezažili,koukají na blázna,jak chtějí.. 😖
Ale čekat tři měsíce,pokud se budu cítit psychicky připravená,nechci,připadá mi to jako děsně dlouhá doba.. 🙂

emily85
1. bře 2007

tribitka: o sude sme rozmýšlali, lebo to bolo zanedbanie lekárskej starostlivosti, ale myslíš, že by sme vihrali?

natalii
1. bře 2007

To je hrozný s některými doktory.. Já naštěstí neměla takhle hrozné zkušenosti,samozřejmě se mi nelíbilo,jak se ke mně pár doktorů zachovalo,ale našla jsem si jiného gynekologa a ten je úžasný..A na tu doktorku na pohotovosti jsem si alespoň písemně stěžovala..
Miminko se nám nechtělo ukázat na utz a pak když jsem šla v 9.tt,tak mi řekli,že mi den předtím umřelo.Tolik jsem se na něj těšila.. Viděla jsem ho a bylo nádherné.. a v nemocnici se ke mně chovali slušně.Asi to bylo tím,že bylo vidět,jak jsem utrápená,tak se snažili být milí a vstřícní.Myslela jsem že za osm měsíců ho už budu držet v náručí.. Ale cítila jsem uvnitř,že to nedopadne dobře,jen jsem nevěděla,co ty pocity znamenají,myslela jsem,že jsem jen přehnaně hysterická.

tribitka78
1. bře 2007

jasné, že by ste vyhrali...pichla ti injekciu bez predchádzajúceho vyšetrenia a zabila dieťa.....

natalii
1. bře 2007

Emily: Možná,že bych zkusila se soudit.Zabila vám přece dítě a když už nic jiného alespoň by věděla,že jí nemůžou takovéhle věci procházet jen tak.Samozřejmě je to jen na vás.Já vím,že pokud bych zjistila,že ta doktorka na pohotovosti mému mimču nějak ublížila,že bych jí žalovala určitě.. Nedávno jsem se dozvěděla,že při vag. utz musí používat ochranný prezervativ.. Nic takového nepoužila a já po tom vyšetření měla problémy-výtok.Pokud se zjistí,že do mě něco zatáhla,co mi zabilo dítě,tak na ní nenechám nit suchou.. Nemám žádný důkaz,proto si myslím,že já bych to nevyhrála-tvrzení proti tvrzení,ale alespoň bych jí dala co proto.Bojím se těch výsledků a moc doufám,že mě ta **** něčím nenakazila..

bec
1. bře 2007

tribitka - leako tvoja mrcha? uz dorazila?

emily85
1. bře 2007

natalii to je pravda, vždy musí použiť prezervatív a je čudné, že ho nepoužila, ak to tak robí vždy, tak sa nečuduj výtoku a ešte nemusíš čakať 3 mesiace, po tom druhom som ostala tehotná hned po prvej menštruácii.

natalii
1. bře 2007

Emily,no já jsem si všimla,že ostatní dr. to dělají tak,že nejdřív dají lubrikant a pak prezervativ.A ona dala jen lubrikant,tak se utěšuju tím,že tam třeba už ten prezervativ měla.. Doufám,že mě takhle nemůže nakazit nějakou pohl. chorobou?? Zítra se na to zeptám doktora.Já 3 měsíce nechci čekat,chci počkat na první ms a pak už to zkusit,pokud tedy šestinedělí proběhne bez komplikací.. A děkuji za pozitivní zkušenosti,že to jde donosit dítě i když se otěhotní hned po zákroku,vléva mi to do žil trochu optimismu.. 🙂

tribitka78
1. bře 2007

kokos, natalii, ona ti robila vaginálny uzv priamo???? ako to je fakt sila, pre boha.... veď to ťa okrem iného aj muselo bolieť....stále sa dáva lubrikant a prezervatív,niektorí lekári vraj vyžadujú od pacientiek aby si doniesli vlastný prezervatív, lebo nemocnice nemajú peniaze....
ale o takomto niečom som nepočula.....bože, hygiena žiadna, veď ťa mohla nakaziť..... mala by si to riešiť, aspoň to skús....
to že ťa takto vyšetrovala je FAKT a nie tvrdenie proti tvrdeniu, to je vážna vec.... kto vie, koľko pacientok pred tebou tým vyšetrila...

emily85
1. bře 2007

neboj všetko bude O.K, tieto pocity som mala aj ja a myslela som, že sa z toho zbláznim, nemohla som sa pozerat na tehptné ženi a miminka. Lenže práve najdôležitejšie je pozitívne myslenie, že všetko bude v pohode 😀

emily85
1. bře 2007

už robím aj pravopisné chyby, malí spí na mne, takže píšem jednou rukou

tribitka78
1. bře 2007

bec, ešte stále nič.... dokonca mi už aj zle prestalo byť, začínam byť z toho nervózna.... od zákroku prešlo už 42 dní....

mate
1. bře 2007

Natali, ja som sa uz stretla s oboma moznostami, najskor kondom, potom gel alebo aj opacne. Asi zalezi len na lekarovi.

Baby, to co tu pisete je hrozne. Kiez by sa take veci nestavali ☹ Drzim Vam hrozne moc palce, vsetkym do jednej... aj sebe.

bec
1. bře 2007

tribitka - u mna tiez este nic☹

emily85
1. bře 2007

mate, držím ti mooooooooooooc palečky 😀

natalii
1. bře 2007

Mate,když ona na to žádný kondom nenasazovala,já jsem na ní koukala,právě jsem myslela,že mi bude dělat teda utz přes břicho,ona se se mnou vůbec nebavila.Jedině,že by tam ten kondom už měla připravený a pak na to dávala už jen ten lubrikant.Já o tom nevěděla,dozvěděla jsem se to dodatečně,že to musí dělat s kondomem,takže jsem si toho nevšimla,ale předeš mnou na to nic kromě lubrikantu nedávala.A kdyby řekla,že nemá kondom,tak bych jí na něj buďto dala anebo bych to odmítla.Teď se bojím,aby mě něčím nenakazila a tím pádem to nenakazilo to mimčo,protže jestli jo,tak se vsaďte,že bych jí vláčela po soudech.Zítra se na tu možnou nákazu zeptám dr.,doufám,že mi řekne,že se tím takhle nedá nic chytit.. Achjo,jako bych neměla dost,že jsem přišla o mimčo.

tribitka78
1. bře 2007

kondóm má nasadiť pred tebou...práve preto aby sa vyhla podozreniu, že ťa nakazila niečim....

emily85
1. bře 2007

dufam, že ti doktor povie dobrú správu, nezabudni nás zajtra informovať, čo ti povedal 😅 držim palce!

ally.sm
1. bře 2007

Ahoj holky,tak jsem akorát dojela od doktora.Jsem těhu,ale 8.2. jsem byla povinně v práci očkována proti chřipce-doktor říkal, buď vše nebo nic,a vedle gestačního váčku mám ještě jakousi větší tečku - nevím co to je,prej možná začnu špinit.Byla jsem na krvi ohledně HCG a v pondělí jdu zase,aby se zjistilo jestli hormon stoupá a je vše ok,tak nevím mám-li být šťastná či ne.Každopádně jetam tolik ALE,že se moc bojím,že to zase nedopadne.Nevíte co může být ta tečka??? Díky za odpo

jimynka
1. bře 2007

ally, nemoze byt ta tecka krvny hematom?

tribitka78
1. bře 2007

mne sa ukazovala taká bodka....bol to hematóm..

karla6
1. bře 2007

ally, doufám, že to bude všechno v pořádku. Mám úplně nádherné mrazení, když tu některá z nás oznámí, že je těhu. Fakt, mohlo by to být každý den.

maly_strom
autor
1. bře 2007

Ahoj Ally, hlavně klid. Vím že to jde těžko, ale věř, že klid je to nejlepší, co můžeš pro sebe udělat. Zkus se o víkendu něčím pěkným zabavit. A počkej do pondělka, uvidíš že HCG stoupne 😉
A ta větší tečka by pravděpodobně mohl být krevní hematom. Tak zkus zůstat v klidu. Pokud možno spíš ležet, nic těžkýho netahat a odpočívat😉
A určitě buď šťastná 🙂

tribitka78
1. bře 2007

presne tak, ally, hematómy sa zvyknú vstrebať alebo vyplaviť....to len ten môj hajzel rástol.... 😠
neboj, všetko bude v poriadku, mysli len na dobré veci, neprivolávaj tie zlé.... ozvi sa, ako si dopadla u lekára... 😉

ally.sm
1. bře 2007

Holky moc díky za podporu,moc mi to pomáhá, ale přesto myšlenky jdou úplně jiným směrem.Doktor říkal jen, že možná budu špinit z té skrvnky,ale co to je to neříkal.V tom prvním těhu mi vůbec HCG neměřili, tak k tomu teď musí mít nějaký důvod,ne?Moc se bojím..... ☹

karla6
7. bře 2007

tribitka78, takže to histologické vyšetření plodu mi dělali po revizi dělohy taky, jen jsem to nevěděla. Řekla mi to dnes má gynekoložka, oni poslali výsledky z nemocnice přímo jí, tak prý se tam žádné anomálie neobjevily. Takže se přiklání k názoru, že mimčo usmrtila ta chřipka.

mandragora
12. kvě 2007

Ahoj holky.oživím tuhle diskuzy,mám po dvouch potratech
jeden v 7tt a druhý v 17tt,ae mimi bylo mrtvé už v 12tt.proběhlau mně první ms,ted jsem čekala na druhou a ona nikde,tak jsem si udělala test a mám tam dvě čárky jak vyšitý.jsem z toho paf,protože jsem si život právě organizovala trochu jinak.a tulení bylo jenom jednou a ono tohle.na ty těhotenství předtím jsme vyloženě dřely 😀 .v pondělí jdu na gyndu,tak uvidím co mně řekne.třeba ze mně nebude mít mrtvici.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru