Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
23. čer 2009

Zuzi, porod musel bejt děs.. ale buď ráda, že máš mlíčko a že Sofinka krásně papá, že máš hodně mlíčka.. a že krásně spinká.. a je hodná?Nepláče?

mirunda
23. čer 2009

Jéé, Evi,tak to jsem zvědavá.. já mám bydliště na Pze 5, tak uvidím, jestli něco nebo někdo přijde.. a to jsi věděla, že dnes přijdou?

evuse
23. čer 2009

Jo, jo přišel mi v pátek dopis 😉

mirunda
23. čer 2009

tak jsem zvědavá, jestli na mě nezapomněli 😀 Koukám, taky změna fotky v pase.. 🙂 Já vás všechny poznávala na první pohled podle fotky, tak teď v tom budu mít zmatek 😀

evuse
23. čer 2009

Mirun přesně, budu v tom mít taky ice hockey 😅 se změnou fotek. Ale já s tím nezačala 😵

mirunda
23. čer 2009

Evi, koukala jsem v albíčku, že Terezka objevila nohy..dává si paleček do pusy?Jinak krásně pasete.. 😵

jabera
23. čer 2009

baby, to co ste porobili s tymi fotkami? ma nestvite, uz nikdy vas nerozonam!!! idem zobudit barta a dam si urobit fotku snim, aby ste ma ani vy nespoznali! hahah, budeme sa obchadzat... idem kuknut fotky..

jabera
23. čer 2009

jeeezis, ta terezka je ale zlata! to aj bart bude niekedy past? on je lenive hovado, proste chlap. dvihne hlavu a za par sekund uz si lahne a knuci... terezka ma taky mudry pohlad. snad je to len tym mesiacom popredu, ne ze to moje dieta bude navzdy take lenive....

mirunda
23. čer 2009

😀 😀 😀 Lenivé hovado 😀 😀 😀 Jaberko, uplně jsem vyprskla smíchy

Naše Lili teda drží hlavičku krásně už docela dlouho, myslím, že je fakt šikovná.. i tchánovci to říkají, ale oni mají 4 chlapy - ti jsou lenivější 🙂

Jaberko, už máš zbaleno? 😎

jabera
23. čer 2009

ale kde, mirun... mam par veci na hromadke. som uplne nemozna, nakoniec sa budem balit vo stvrtok rano o 4... aj tak som z toho taka zblbnuta, ze co vlastne potrebujem..ani neviem. hlavne vsetky doklady a bartove vecicky, aby sme mali. jezis a macke ockovaci preukaz! vobec neviem, kde je. no, to bude srandy kopec este.
pri bartovi sa neviem hnut, dnes stale len spal,a le musela som byt pri nom a teraz sa mi uz nic nechce. asi si pojdem lahnut.. ale ten preukaz idem hned pohladat, to by bol pruser..... tak zatim, baby...

adelinka
23. čer 2009

ahojky..
ahojky zuzko..teda porad ctu narocny..aj petan byl tahany vexem..byla tp hruza..uz nikdy vic 😝 jinak moc gratuluji..mala je krasna.. 😵 😵 😵

jak se holky nmate ja porad bejak nestiham..petan zlobi a taky dost prace mam..
pa pa zase se dojdu ukazat 😵 😵

zuzkaaaa
24. čer 2009

baby mám na vás otázočku včera večer a dnes ráno sa malá vygrckala také žlté, nechápem z čoho to mohlo byť, predpísala jej včera doktorka nejaké vitamíny ale z nich to asi nemohlo byť, alebo sa veľmi napapala? vypila mi 70ml ale podľa tabuliek na 7mi deň už má vypiť 70ml, hm?????

jabera
24. čer 2009

zuzi, zlte byva materske mliecko zo zaciatku. to je ale normalne, ze si grcne, skoro kazde babatko ma reflux. bart tiez pogrckaval spociatku a bolo t zlte, neskor uz je to biele. a aj jej to mozno bolo vela, kazde babo je ine, tak si proste vygrcla co bolo navyse. pokial sa jej to nebude opakovat vo velkej miere, nemusis sa obavat.
je vtedy dobre s nou moc nehybat po napapani, skor ju drzat v takej polohe, ako naklonena rovina.

evuse
24. čer 2009

Ahoj,

to žluté byly žaludeční šťávy. Nic se neděje, Tereza mi ublinkává do teď. Někdy se to prostě do ní nevejde, nebo jí tam tlačí krkanec a pak taky ublinkne, někdy i docela dost. Jen kdyby ti Sofi blinkala obloukem, jakoby křečovitě, tak to je špatně, ale když to spíš vyteče, je to ok. Oni ještě nemají pořádně vyvinutou záklopku v jícnu.

mirunda
24. čer 2009

Ahojte kočandy!
Tak tady je tak hnusně, ale tak HNUSNĚ, že bych brečela.. ☹ To asi budem celej den dřepět doma, to se Lili posere, jen venku mi usne třeba na 3-4hod v kuse, doma přes den ne.. ☹

Zuzi, je dobře, že Sofinka takhle papá.. naše Lili si občas ublinkne do teď, ale už ne tak často nebo hrozně malinko.. ale když byla uplně majinká, tak skoro po každým kojení..

Jaberko, ještě jsi mi nenapsala, jak zítra jedete..?Jestli autem nebo něčím jiným..

jabera
24. čer 2009

mirun, autom. len este stale uvazujem o posunuti terminu, lebo by som potrebovala borisa pri bartovi. ja to proste takto nedokazem. tak uvidim, co dnes zvladnem pochystat... okrem toho mi je uz par dni akosi blivno, tak sa mi aj zle rozmysla a nie to este pracuje.

mirunda
24. čer 2009

Tak aspoň ti bude v autě Bart spinkat..on tam Boris nebude?Já myslela, že jede s váma..

byggyt
24. čer 2009

Jabera- už si našla mačke očkovací preukaz 🙂 🙂 🙂

macalc
24. čer 2009

ahojte babenky.
Tak sa hlasim uz som doma z poradne vsetko je ok a aj sono dobre dopadlo len doki mi nechcel povedat co to bude zevraj je este skoro a ze buduci mesiac to uz bude lepsie cely cas ako mi robil sono tak male santilo nechcelo sa nechat pomerat 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale som spokojna ze vsetko je ok.
jabera len klud vsak sa uz nejako pobalis a tatino nejde svami??????

jabera
24. čer 2009

baby, ide boris s nami, ved ja ani vodicak nemam!! myslela som to tak, ze by som ho potrebovala mat pri bartovi pocas balenia. uz balim celkom seriozne, len ma desi mnozstvo veci, ktore sa hromadia, obavam sa, ze budem vyradovat...
byggy, este som ho nehladala, hahahhaha

maci, tak super, ze je vsetko ok, len skoda, ze sa teda este netesime na dievcatko hromadne.. ale aj to bude.

byggyt
24. čer 2009

Jaberka- prosím ťa len v tom zhone nezabudnite tú mačku 😀 😀 😀 😀 raz bola taká reklama na auto, pobalili do neho všetko, ale diťa tam v autosedačke zostalo 😉 😉 😉

Macalc- to je super že je všetko ok, a nebolo vidno alebo len doktor nechcel??? Mne pri dcére nechcel povedať, ale keď mu sestrička hovorila že mi muž robí v špitáli tak mi milostivo povedal.

Baby bola som v meste a kúpila som si super pohodlné gate hneď v dvoch farbách sú na gumu aby mi mohol rásť môj bruch 😝 😝 😝

jabera
24. čer 2009

byggy, teraz som si sem sadla k jedlu, uz som na infarkt od unavy a skoro som sa poto od smiechu, lebo ja stale nemam ten preukaz! hahahahha
tak a uz ho mam zbaleny. diky, diky....

byggyt
24. čer 2009

no a už je všetko na porádku len sa naložiť do auta zajtra, idem kuknúť telku a priebežne cez reklamu aj koňa

evuse
24. čer 2009

Jaber tak ťastnou cestu , ať dojedete v pořádku 😉 . A ukaž se tu, ať se nám nestejská 😢

macalc
24. čer 2009

Ahojte....
byggyt doki mi povedal ze este je skoro aby mi povedal co to bude a ani dobre nevidel tak aj preto mi to nechcel povedat ze nabuduce ked pojdem na sono tak mi povie.aA k tomu vsetkemu som bola lahsia i 1kg neviem preco.Dala som si vypocitat podla rokov nas oboch a vysiel nam chlapec tak doteraz nam vsadial vychadzalo dievca tak neviem.Babyna nam kupil dnes perinku ked pofotim tak dam do albumu fotto.
jabera stastnu cestu vam prajem a aby vam ubehla v pohode a aj maly aby bol kludny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

byggyt
24. čer 2009

macalc- téééda, lahšia o kilo? a normálne papáš ? aj ja chcem byť lahšia aj o dve 😉

tinika
24. čer 2009

ahojte, raz som vam tu kedysi dááávno písala, al en som sa chcela pochválit ze patrím medzi tie stastné, budeme mať babo 🙂 držte sa tehulky

jabera
24. čer 2009

tinika,, super! gratulujem. a nechces k nam sem chodit castejsie? bude vas tu viac, co rodia v decembri...

baby, dakujem za stastnu cestu prianie ( neviem, ako sa to ma povedat). tak som dobalila, ale mam dost, vam poviem. boris dosiel az o 19., uz som bola jemne na nervy, ale nejak sme to postihali a zaver uz som dorobila sama, lebo chcem, nech sa vodic trochu aj vyspi, nech nas niekde nevytrieska..
skoda len, ze v byte to vyzera jak po vybuchu, ale to uz neriesim... som rada, ze sme zbaleni, uz len rano dam pradlo zo susiaku do tasky a padame.. som zvedava, ci naozaj vstaneme o 5. ako planujeme, ale bolo by to dobre, ktovie kolko budeme musiet stat. urcite sa tu objavim, to sa nebojte, aj keby som nestihala citat, aspon zamavam. tak sa opatrujte, matky nech maju zdrave a spokojne deti a buduce matky, nech si davaju pozor! pate.

byggy, my sa vidime! roztocime to na tej kofole, jo?

macalc
25. čer 2009

Ahojte babenky....
byggyt ano zjem vsetko co nezje mna a neviem cim to je ze kilo slo dole asi male zacalo konzumovat moju slaninku xi xi xi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michala.l
25. čer 2009

Ahojte,
ja som vcera bola na UZV ..no Dr. mala nejaku zlu naladu, tak so mnou moc nehovorila a bola velmi strucna ☹ , povedala len, ze vsetko co videla bolo v norme a pohlavie nevidi, lebo si na nom babula sedela - hanblivka 😀 - ale kedze bola taka cudna, tak som jej ani nevravela, ze ja uz pohlavie viem 😀 ...mala toho vela, tak o tyzden a pol idem do poradne, tak sa jej musim popytat na nejake veci, lebo ked som doma kukala knizku, tak tam nejake veci boli divne - rozmery, ktore namerala zodpovedali roznym tyzdnom - nejako to meranie odflakla 😠 ... tak som sa hned objednala na 3D do gyn-fivu, snad to tam neodflaknu ... Doteraz bola moja Dr. vzdy fajn, ale vcera mala asi zly den ☹ ....
Macalc, aj mne isli kila dole, ale za posledny mesiac mam uz kilo hore ....zatial som al celkovo v minuse od zaciatku tehu, len som sa nejako rozozrala za posledne tyzdne 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru