Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

adelinka
17. srp 2009

ahojky..
jak semate?
docit vas nebudu pac vidim ty romany 😀

pridala jsem nejakou fotku..
vikend nabitej a tatka je doma tak sem moc nejdu a venuju se mu 😵 😵

zitra jeste valime do zoo a od stredy me zacina velkej relax..sice stoji 35 tis.ale aspon si odpocinu..pac uz jdu na tu operaci s ocima ..obe razem a dr.me rikal ze nesmim tyden nic delat tak se ani nehnu at si tatka uzije 😀 😀 😀 😀 😀

evuse
17. srp 2009

Ahojte.

Zuzi, co ty smajlíky?? Blbá nálada?

Míšo, pochopila jsem to dobře, že v těhotenství hubneš místo abys přibírala??? Jak to?

Adel, to ani nevím, že jdeš na operaci s očima? Nosíš na dálku? Já o tom taky uvažovala, ale ty brýle ke mě už tak patří, že si bez nich přijdu taková bezvýrazná, takže ani kontaktní čočky nenosím, leda tak na lyže.

Baculko, já taky kalhoty kupovala v CA a seděly dobře. Většinou tam mají těhotenské hned vedle XXL velikostí, sprosťáci! Začínala jsem taky na 85, přibrala jsem přes 20 ale stačila mi vždycky vel. 44-46

Mirun, teď mám pořád navrch asi 5 kg, takže stejně jako 14 dní po porodu. Koupila jsem si za cca 40 kč sušenou syrovátku v lékárně. Je to snad děsně zdravý, nebo co a dá se tím nahrazovat jídlo při hubnutí. Tak občas si to dám, ale moc mi to nejede. Mají ještě dražží, asi okolo 100 a to je s čoko příchutí a ta chutná dobře. Takže ráno jsem si dala místo snídaně syrovátku, před obědem taky, protože bych hlady nevydržela, než jsem uvařila a teď to dohánim oříškovou čokoládičkou, už jsem za půlkou 😒
Je zvláštní, že jen kojíš a nehubneš, to by potvrzovalo mojí soukromou teorii, že kojení funguje na hubnutí u hubených, ale ne u těch, co mají s váhou problémy.

Jo a k tomu pohlaví, já krom toho, že jsem v těhu byla oteklá i v obličeji, tak jsem měla pleť krásnou jako už dlouho ne. Takže jsem myslela, že to bude kluk, i jsme si to přáli. A hele, je to holka a jsem šťastná, už bych to jinak nechtěla a druhou bych taky chtěla holku 😵 . Jo a břicho jsem měla proti jiným těhulím docela malý

evuse
17. srp 2009

taky jsem přidala fotky

baculka678
17. srp 2009

michala.l a co to je Brucek?🙂) alebo aspon kde🙂

michala.l
17. srp 2009

Baculka, je to v Bruck an der Leitha (v Rakusku, cca 45 min za hranicami), ale aj u nas to asi maju tiez tak - ozaj neviem, este som neskusala ku nam ist 😒

Mirun, to teplo je otrasne - pri malom som rodila v maji a to bolo este celkom fajn, ale tieto teploty, to je otrasne ☹ ... , ale inak som uplne v pohodicke a mam nejako viac energie ako pred tehu 😀 ...by som aj behat chodila, keby som tak nefunela hned 😅
Evus, noo, zatial som nepribrala - len schudla, ale je to celkom fajn - pri mojej vahe, je aj to, co mam teraz pohroma, takze uz by sa to ani nemuselo zvrtnut ... , uvidime...

evuse
17. srp 2009

No jo Míšo, ale jak to, že chudneš???? To když znova otěhotním, taky budu chudnut? 😀

adelinka
17. srp 2009

evus..no na dalku..nesmim nosit bryle a kvuli praci ani cocky tak me nic nezbyte jineho.. 🙄

michala.l
17. srp 2009

Evus, no mozno to funguje len ked otehotnies pri vahe 110 kg a viac 😀 , ale nie ...asi je to tym, ze mam teraz viac pohybu cez prazdniny a papat mi nechuti (zjem toho menej ako moj syn), tak dufam, ze babulka sa zivila zasobami z moje sadielka, ktoreho bolo bozehnane - teda este stale je, ale uz sa to s bruskom straca 😵

mirunda
18. srp 2009

Ahojte!
Evi, já si taky myslela, že když budu kojit, tak kila půjdou samy, ale každá vyjímka potvrzuje pravidlo 😀 Zase jsem četla, že když maminy kojí, tak můžou mít až 5kg navíc v prsou, co se ztratí po tom, co kojit přestanou.. tak uvidíme.. zas to tolik nehrotim, ale láká mě zkusit tu dělěnou stravu, co si tak vychvalovala Jabera 😉

Jinak máte krásná dítka, Adel - Peťa je už chlapák velikej 🙂
A Evi, moc krásný naušničky bude mít Terka, bude ještě větší kočka než je teď.. no teda..

Taky jsem přidala fotečky..

Jinak dražim na MMB úžasně nádhernou zimní kombinézu, ale je tam hodně zájemců, to je škoda.. :( Tak budu kdyžtak hledat dál.. 🙂

mirunda
18. srp 2009

jo a Michalko, co ti na to říká dr. že hubneš?Já jsem teda slyšela, že hoodně objemné maminky nemusí přibrat ani kilo v těhu, a že je to normální, ale že by se hublo? 🙂 (je to trošku závist 😀 😀 )

evuse
18. srp 2009

Ježiš Mirun, ta čepice je suprová a Lilinka v ní taky! Kdes jí koupila?

Já zimní kombinézu přes MMB kupovala před pár dny, ještě nedošla. Pekná Cherokee za 190. čumkala jsem v aukcích, ale nic jsem neobjevila, tak jsem radši koupila tam. Co kdyby zima přišla dříve, že 😀

michala.l
18. srp 2009

Mirun, no nie je co zavidiet ... ta vaha je stale riadne velikaaa, ale tentokrat som uz pevne rozhodnuta, ze to po porode pojde vsetko dole ...
Ja som zhodila hlavne na zaciatku ...potom uz nie, takze od kedy chodim do poradne, tak som zhodila len jedno kilo ... na poslednej poradni sa ma na to Dr. pytala, ale ked videla, ze babo pekne rastie ako ma,tak bola spokojna a nic uz na to nehovorila ... teraz sa drzim stale na rovnakej vahe a je to stale +/- 1 kg ... a stale dokola 😀

zuzkaaaa
18. srp 2009

ahojte babenky....
evus neviem čo robili malej s očkom nevidela som lebo mi ju odniesli do druhej miestnosti ☹
ja som ešte stále chorá dnes som už aj u lekárky bola vypísala mi antibiotiká, celú noc som nespala tak som kašlala tak som sa vysťahovala zo spálne lebo som malú budila kašlom, ešteže mám manžela take už pomaly 4deň on kúpe maličkú on ju uspáva 🙂
ozaj k tej váhe, ja som počas tehu pribrala 12kg keď som prišla domov som mala naspäť svoju pôvodnú váhu, ale teraz som pribrala 3kg čiže ešte 3kg mám naviac a ešte veľmi veľa a nechce sa to pohnúť, a pritom ledva niečo zjem 😅

mirunda
18. srp 2009

Evi, čeičku jsem koupila v Tescu na Andělu, jdi se tam podívat, mají hrozný, ale hrozný slevy..a moc krásný věcičky, tak doporučuju.. ještě jsem tam koupila capáčky na zimu, takový chlupatý, taky moc krásný..
Kombinéza za 190,- - to je paráda.. já začala na aukci za 150,- tak uvidim na kolik se to vyhrabe, ale je moc pěkná a sleduje to hodně maminek, tak asi na hodně.. uvidíme.. ještě mám jiné v záloze 😵

Michalko, závidim 🙂 Já přibrala přes 20kg - děs a hrůza, ty hnusný strie co mi zůstaly - taky děs a hrůza.. při dalším těhu se budu držet víc zkrátka a tolik se nepřecpávat vším, co mi přilítne pod nos 😀 😀 Ale zase jsem si to těhu moc užila..

Zuzi, to je dobře, že máš tak báječnýho manžela, že se stará o Sofinku on.. tak si to na jednu stranu užívej 😀 Za chvíli budeš fit a budeš to zas dělat ty 🙂

mirunda
19. srp 2009

čaute, tak jsem vyhrála tu kombinézku na aukru, dala jsem fotečku do alba.. sice za skoro 450,- ale je tak hezká 🙂 Pak jí po zimě zas prodám, tak to se vyplatí 😀

byggyt
19. srp 2009

mirun- ani sa nečudujem že si neodolala je nádherná aj ja by som do toho išla 🙂 , sa mi zdá že malá je celý tata

pippochiara
19. srp 2009

ahojte..
mirunda neviem ci ti to pomoze strazit pri dalsom tehotenstve co zjes,aby si nepribrala
lebo ja davam pozor a tiez priberiem okolo 20kg...

mirunda
19. srp 2009

ahojky Pippochiara, tak vidíš, možná si to jen říkám pro lepší pocit 😀 Upřímně - ty kila mi za Lilianku stály, rozhodně bych nebrala zpět.. je to prý i hodně dědičné, moje kamarádka po 2 dětech je jak tyčka, u prvního přibrala 26kg!!!A za 14 dní všechno dole.. u druhého za 14 dní po porodu vypadala pořád stejně jako před těhu.. je to k vzteku 😀

Byggyt, děkuji, jsem ráda, že mě chápeš, že jsem neodolala 😀 To je zvláštní, někdo říká, že je Lili celá táta, jiní, že je celá já.. tak já nevím 😀 Asi má od každýho trochu 😀

evuse
19. srp 2009

Ahojte,

Mirun kombinézka je fakt pěkná, taky jsme jí tam včera zahlídla 🙂 . A přidávám se k těm, co tvrdí, že Lili je podobná tobě 😉

Zuzi to je fakt super, že se manžel takhle postará a Sofinku. Já byla trochu nachcípaná skoro hned, jak jsme přišli z porodnice, ale jen rýma. Pak i mažel a tchánovci, se kterýma jsme v baráku a Tereza nic nechytla 😀 . Doufám, že taková odolná bude pořád.

Pippochiara myslíš, že je to prostě dané, kolik člověk v těhu přibere? No to se mám na co těšit. Tak to budu muset začít hubnout, jinak v dalším těhu prasknu 😅

zuzkaaaa
19. srp 2009

ahojte babenky...
chcem sa spýtať kedy drží dieťatko samo hlavičku? Sofi sa mi zdá nejako lenivá sa jej nechce a keď ju pložím na bruško nechce sa jej držať hlavičku a lekárka hovorila, že už v 3 mesiaci musí sama držať hlavičku tak koncom septembra ideme do poradne dúfam, že to už bude vedieť ozaj v tedy nás čaká aj prvé očkovanie 😒
mirunda mne manžel veľmi pomáha aj bez toho v noci sa budí k maličkej dá jej napapať takže sa nemôžem sťažovať 😀

mirunda
19. srp 2009

Zuzi, naše Lili už určitě hlavičku držela, ale neboj, ona až bude chtít, tak jí bude držet taky, každé mimi je jiné.. 😉

Holky, tak už jsem vytáhla sporťák, už jsem to nemohla vydržet.. a Lili je spokojená, položím jí to uplně narovno a položím ji tam na bříško a ona kouká a kouká.. tak snad tak chvíli vydrží 😀

pippochiara
20. srp 2009

ahojte...
ja neviem ci je to dane..ze pri kazdom clovek tak priberie...
ale podla mojho prikladu asi ano ☹
pri prvom ok to som jedla vsetko co som videla...
naozaj bola som stale hladna...a jedla som
ale ako som porodila islo to akosi same dole
myslim kila...
pri druhom som si trochu 😉 davala pozor co jem...
ale po porode to uz bolo tahzsie zhodit...
a stale mi neake kilecka ostali 🤐
no a teraz naozaj nejem vela,byva mi totiz hrozne zle...
a som iba na zaciatku..a priberam....
citala som inu rubriku a ked citam ako tie dievcata maju napr.25 tt a 4-5 kg navyse
normalne sa citim ako slon...ktory sa iba pozrie na jedlo a uz priberie...
inak cukrovku alebo nieco nemam vsetko je ok...
len proste priberam...

peetrunka
20. srp 2009

Ahojky holky,
jsem tu nova a mam jeden velky problem.....mam 118kg a chci otehotnet. Jenze samozdrejmne vim, ze s takovouhle obrovskou vahou to neni nejen jednoduchy ale je to strasny riziko .o(
Tak me napada jestli nekdo mate zkusenosti s obezitou a tehotenstvim??? Nebo jestli byste mi neporadily jak doopravdu zhubnout??
Pokud by se to nekomu zdalo moc osobni, muj email : blaacky@centrum.cz
Dekuju moc za jakekoliv info..... peetrunka

adelinka
21. srp 2009

peetrunko..no mam kamaradku co otehotnela cca 120 kilo mela a vse bylo ok..zadne problemy..ja otehotnela mela jsem 94 a taky ok...
co se tyce hubnuti tak to chce uplne rad.prekopak jidelnicek..ja nedavno zacala papat dietni jidlo v krabickach..denne me to vozi domu..je toho malo ale uz jsem si zvykla a kila jdou pomalu ale jiste dolu..preji hodne stesti 😵 😵 😵

jo urco u vas bude taky nejaka firma co to dela..

mirunda
21. srp 2009

čaute kočky,
tak dneska jedu na týden pryč, jedeme na čerstvý vzduch do Krkonoš, tak se těšim.. tak se tu mějte moc bájo a piště ať mám potom co číst 😉

Asi u těhu je to z části dané a z druhé části se to dá ovlivnit.. nevím, která ta část je větší 😀

Peetrunko, asi jak píše Adel - překopat jídelníček.. ale nemám zkušenosti 😅 Holky tu byly spokojené s dělenou stravou.. moc držím palečky, ať vám mimi vyjde co nejdřív a bez komplikací 😉 A dej nám tu vědět.. 🙂

evuse
22. srp 2009

Ahoj holčičky,
koukám, že to tady zase žije 😀 😀

Adel na krabičkouvou dietu jsem koukala, bylo by to senžační, ale tady to vyjde i s dovezením draho. No nicméně budu o tom průběžně uvažovat, protože to by byla jediná varianta jak jíst zdravě a zhubnout. Teď si budete myslet, že jsem blbá, ale já si třeba řeknu, že budu jíst dietně a prostě na to fakt zapomenu a nadlábnu se normálně a teprve, když to mám na talíři, nebo dokonce v žaludku, tak si vzpomenu, že jsem chtěla hubnout 😀 😀 .

Petrunko já nikdy diety nedržela, protože se prostě nedovedu hlídat a obtěžuje mě pořád přemejšlet o žrádle, co kdy sním atd. Rozhodně je bezva nápad dieta domů, jak psala Adel, tady v Praze se to dá vyzvedávat i osobně někde na Vinohradech, ale já nemám čas a mám to dost z ruky a s dovozem už je to drahé. Možná by stálo za úvahu navštívit třeba i odborníka , nebo koukni na stránky stob.cz.
A někde je tu diskuse Hubneme s rozumem, tam ti asi holky poradí líp, tady nehubnem 🙂 , ani s rozumem 🙂

evuse
22. srp 2009

Já pomalu balím,v úterý odjíždíme na dovču.

zuzkaaaa
22. srp 2009

ahojte babenky...
evus tebe vlastne vám je dobre, už sa určite tešte, mirunda si užíva tiež...
tak tá dieta by nebola zlá čo píšete ale na mňa je trosšku drahá, presne ako píšeš evus aj s cestovným sa to neoplatí, ale nebola by blbosť dopredu si navariť dietne napríklad na 3 dni a potom by som len zohrievať musela ale keď mne to dietne nechutí 😀

zuzkaaaa
22. srp 2009

pridala som fotkyyyyyy 😀 😀 😀

adelinka
23. srp 2009

evus..
no u nas to vyjde na 160 na den..ale maji to firmy i za 250 a to je uz moc ale pro ty kila dolu udelam cokoliv 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru