Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
9. říj 2009

Jaber, Lilince se moc líbilo, až se z toho unavila a usnula 🙂 A celou cestu vlastně spala.. 🙂 Jaktože nemáš zásnubní prsten?Boris tě nežádal?Nebo žiju špatně v domění, že jste manželé? 😨

Zuzi, opožděně vše nej nej k narozkám.. 🙂

pocahontas35
9. říj 2009

Ahojte dievcata,

tiez som tu dlhsie nebola, vyskytli sa mensie problemy, ale uz sa to pomaly dava do poriadku .... tak dufam, ze bude vsetko v pohode 🙂 a ja sem budem chodit ovela castejsie.
Zuzka dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam 🙂
Macalc je super, ze uz mas muza doma, viem si predstavit, ako si to spolu vychutnavate 🙂

macalc
9. říj 2009

pocahontas35 no da sa tak povedat ale teraz pocuvat ako a co bolo kazdy dena aspon tyzden 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to bude zase na smiech.
Zuzkaaa vsetko naj k narodeninkam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jabera
9. říj 2009

ahojte baby.

zuzi, tak aj ja sa pripajam k vsetkemu najlepsiemu.. a velice pekny darcek si si kupila! nakoniec sa budes tesit, sofinka bude mat aspon objekt zaujmu. prajem ti, nech sa jej ten spanok upravi, ono sa to zvykne menit. blbe je, ze ked sa to polepsi, clovek si mysli, ze to tak uz ostane a to je omyl!! to je len tak zariadene, aby rodicia mali cas na zotavenie sa a potom nastupi nejaka ina sranda.

mirun, sme manzelia, ale prsten som nedostala. zasnubny... len obrucky mame. neboli prachy a uz sa to nejak vlece. myslim, ze ho ani nikdy nedostanem, ale to je vlastne asi jedno.. ved mne momentalne nie je ani ta obrucka, tak som vyzrata.
inac, aj bartovi sa zacina v kociku pacit, co ma velmi tesi, uz sa s nim daju robit velke prechadzky. myslela som, ze to sa nikdy nestane..

pocahontas, tak dufam, ze si ok.. aj ma uz prednedavnom napadlo, ze kam si sa stratila... ale kedze tu je fluktuacia velka, myslela som, ze si proste odisla od nas.

maci, mne sa velmi pacila ta jazminka... uz mas nabeton emmu? aj to je pekne, jasne, ale jazminka je taka menej pouzivana, to sa mi pacilo velmi... len si uzivaj s mantou, fakt.. neboj sa nicoho, my s mirundou by sme ti vedeli vypravat, ze ako sme chceli vyhnat deti na svet skor a ani TO nepomahalo... jak sa tam to decko drzi, tak s nim nepohnes ani za nic...
super, ze si tak malo pribrala, to je parada. porodis a budes tam, kde si zacala.

macalc
9. říj 2009

jabera mnoo tak ja sa toho nebojim ked bude chciet ist von skor tak nedbam ale po tejto noci je to v pohode 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ked manzo zacne spekulovat kazdy vecer tak neviem dokedy to vydrzi 😀 😀 😀 😀

macalc
9. říj 2009

jabera ano bude Emma Julia uz je rozhodnute ale ak sa kopnem v nemocke a poviem Jazmin to bude sranda 😀 😀 😀 😀

jabera
9. říj 2009

to sa este mozes kopnut, az matrikarke musis povedat pravdu! 🙂

nebooj, hovorim, tie deti vedia co so sebou... vies kolko sme my vyhanali, po vrelom kupeli a prechadke takej, ze mi isli nohy odpadnut, vsetko mozne sme robili a kazdy den!!! a nic... a ti poviem, uzivaj si, kym sa da, mne sa teraz nechce ani za mak.. vobec, vobec, vobec. az som z toho nestastna. nieco mi ruplo v hlave a jedine, co ma zaujima, je ten soplak a nic ine... je to divne, co tie hormony porobia...

mirunda
9. říj 2009

ahoj pocahontas, copak ti bylo?A jak se ti daří?Za chvíli už budeš mít půlku těhu za sebou.. 😉 Necháte si říct pohlaví?

macalc
9. říj 2009

jabera ked pride cas tak sa bude pytat tomu verim ale som zmierana aj stim ze bud porodnim normalna alebo cisarskym nerobim si stoho hlavu.Aj kamosi ma podpichuju ze ked budem rodit normalne ze aby som muzivy zobrala mieru aby ma zasili tak ako poviem mieze to potom nebude take ako dotraz 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Vporadni mi dokino povedal ze este neciti hlavicku ze este je to dobre aj ked mi uz kleslo brucho dole.Pred vcerom som chcela poskladat postielku zo synom a je vyuceny stolar tak ma za 5 minut vytocil ze to nie su dobre sroby a plno veci nevie kde patry tak som skoro praskla do neho postielku 😀 😀 😀 😀 ved poskladame teaz cez vikend z muzom.

mirunda
9. říj 2009

Ty jo, nějak špatně se mi načetla stránka, a tady je tolik příspěvků 🙂

Jaber, já jsem řekla, že se bez požádání o ruku vdávat nebudu a k požádání patří prsten 😀 Tak jsem to tim možná posrala a nikdy ho třeba ani nedostanu 😀 To je supr, že se bartovi líbí v kočárku!Lilince se nelíbilo, dokud neseděla.. ještě že si tak brzy sedla, jinak bych se asi už zbláznila 🙂 Ležet nechce vůbec, ani teď, ona usne v sedě a pak jí teprve ve spánku musím položit.. děs.. 🙂

Macalc, s Jaberkou bychom mohly napsat knihu, jak jsme to zkoušely vyhnat mimčo.. 😀 A stejně jsem 11 dní přenášela..

macalc
9. říj 2009

babenky akurat som citala vcerajsie emailii a dnes nam donesu kocik domov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak a uz mame postarane o zabavu poskladat postielku a aj kocar otestovat

jabera
9. říj 2009

super, gratulujem ku kociku, aj ja osm sa nevedela vynadivat, ked prisiel... dokonca som si ho vozila po obyvacke, hahahah, trosku sialenec...

len tak mimichodom, syn mojho manzela je kuchar a ked bol tretiach, robil zemiakovu kasu a nechapal, preco je taka divna. a vies preco?!?!? lebo ju robil zo zemiakov varenych v supe!!!!!! proste, chlapci na skolu seru, povedzme si to rovno.... vsetko vymysli, len aby to uz nemusel robit, vid postielka...

mirun, takze uz si zmierena, ze si navzdy slobodna matka..... 😝

mirunda
9. říj 2009

Jaberko, to teda nejsem.. já se vdávat chci.. a budu se vdávat 🙂 Když si mě nevezme Kuba, tak jinej 😀 😀 Ne, já vím, že si mě Kuba vezme.. on je jen plachej, tak musim vyčkat 😀 Ale fakt věřím, tomu, že se budu příští léto vdávat..

Macalc, supr, že budete mít kočárek doma.. 🙂 Takže už máte vše, už jen porodit.. 🙂

pocahontas35
9. říj 2009

Tak co sa vlastne stalo ? V robote som mala dost velky stres, ktory som si velmi vzala k srdcu a prejavilo sa to miernym spinenim, ale teraz je to uz v pohode, ale nemala by som mat ziadny stres, ziadne behanie po schodoch atd ... momentalne som este PN, ale buduci tyzden nastupujem do prace, tak uvidime ako dlho sa tam zdrzim ...
Akoby toho bolo malo, tak este aj ocino dostal mozgovu prihodu, takze stresov bolo viac nez dost, ale pomalicky sa vsetko dostava do normalu ....
Co sa tyka mojich testov AFP, tie vysli dobre, takze som podpisala, ze na amniocentezu nejdem, ale koncom oktobra pojdem na morfologicky ultrazvuk, na ktory som sa pytala, ci ste ho absolvovali ... tak uvidime, budem dufat, ze vsetko bude v pohode.
Mirunda, ak male nebude trucovat, a ukaze sa nam, tak budeme chciet vediet pohlavie, som zvedava .... ale s manzelom si myslime, ze by to mohol byt chlapcek, lebo by som len stale tlacila maso, a sladke teda vobec nemusim, pricom pred otehotnenim to bolo naopak, maso som nemusila, iba sladke by som jedla ... takze uvidime.
Som v 18tyzdni a male este nic, nekope, ale aj doktorka mi povedala, ze ma cas do 20tyzdna, urcite to bude zaujimave ... Baby, kedy ste tak zacali kupovat veci pre vase ratolesti ?

macalc
9. říj 2009

babulky uz mam kocik doma pofotim ho a potom ddam fotky aky je 😀 😀 😀 😀 😀

michala.l
9. říj 2009

Ahojte ..
tak ja som bola dnes na poslednej poradni u mojej gynekologicky (aspon tak mi to tvrdila pred dvoma tyzdnami, ze uz ma u nej caka len jedna poradna) .... a ...ona ma ku nej objednala o dalsie dva tyzdne 😠 - to uz budem 39tt a podla toho zacnem chodit do nemocnice v 40tt (asi rovno na porod 😀
Mna uz z nej porazi ...ona sa drzi terminu porodu podla poslednej menstruacie zubami nechtami 😠 ... a najlepsie je, ze aj vysetrenia mam robene hala bala ...vobec nie v tych tyzdnoch,kedy sa maju robit 😠 . Ja uz som z nej na nervy...
Dnes som jej doniesla spravu od diabetologicky, kde bolo uvedene, ze som v 37tt ... a ona na to, ze ale ved vy nie ste 37 tt, ale len 34 tt ... Tak som jej na to po x-ty raz povedala, ze ja som v 37tt podla UZV robeneho hned na zaciatku (a vlastne cele 3 mesiace sa drzala toho, ze som + 3tt a potom jej preplo a prestala to brat do uvahy a riadila sa len terminom podla poslednej menstruacie ... a riadi sa nim do teraz i ked podla UZV je babo stale vacsie o 2-3 tyzdne ...
Co mam robit? Mam ist aj tak do nemocnice do poradne uz alebo mam pockat este do 39tt ? Mna uz slahne z nej ☹

evuse
9. říj 2009

Ahojte.

Míšo asi jdi do poradny do nemocnice, ať jsi v klidu 😉

byggyt
9. říj 2009

Michala choď ty pekne na Kramáre už tej doktorke očividne drbe, od 36 tt sa už chodí do konkrétnej pôrodnice
Macalc- super pofoť a pridaj fotečky kočiarika a sa nebavím ma tu necháte takto s Michalou skoro samu ☹ ☹ ☹ ☹ , no ale je tu Pocahontas- držím palce aby všetko dobre dopadlo ja som kupovala tak priebežne postupne ale zatial mám len oblečenie no a kočík mala so vybratých niekolko ale teraz som sa definitívne rozhodla pre CAM potom ho šupnem do albumu
Macalc až teraz som si prečítala tvoj príspevok s tými mierami 😀 😀 😀 😀 môj muž mi tvrdil že sa dohodol pri prvom pôrode s doktorom aby ma dobre zašil 😝 😝 😝
Mirun videla som video na FB ty akože kde máš nadváhu???????????????????????????????????? kokos normálne štíhla kočka

byggyt
9. říj 2009

Zuzi- všetko naj k narodeninám hlavne vela zdravíčka 🙂

michala.l
9. říj 2009

No v pondelok nabehnem do ambulancie a snad sa to uz niekam pohne .... , ale tak ma dnes vytocila uz ta Dr, ze som myslela, ze ma porazi 😒

Jeee,Zuzi,aj ja sa pripajam a zelam vsetko naj 😉

Co ja som sa nasantila s kocikom,ked sme ho doniesli od sesternice 😀 ... teraz oddychuje kocik zlozeny v satniku ... ale postielka uz je v pohotovosti ... a vlastne vsetko, uz len babo tu chyba 😀 ... juuuj, to je hrozne toto cakanie uz.

Mojho muza pri prvom porode po siti potlapkal moj gynekolog/porodnik po pleciach a povedal mu s usmevom, ze bude spokojny 😀

pocahontas35
10. říj 2009

ahojte ... chodievam spat so sliepkami 😀 tak som uz takto skoro hore a nechce sa mi spat 🙂

Miska, buggyt uz ste rozhodnute kde a u koho budete rodit ?

pocahontas35
10. říj 2009

a zabudla som Hanka aj Vivien, pekne mena ste si vybrali 😉

jabera
10. říj 2009

ahojte baby.
pocahontas, tak to si mala riadny zahul teda... drzim palce, nech uz je vsetko ok. a preco si vlastne uvazovala o amnio? mas nad 35 rokov? spravne to chapem? a nemohla by si uz ostat PN, ci nechces?
co sa veciciek tyka, my sme prave pred porodom boli tak horsie s peniazmi, inak by sme mali asi nakupene pomaly v tom 6tt, ked som sa to dozvedela... a nas teda este brzdilo planovane stahovanie, ale par veci si uz kludne kup, tak pre radost..

michalka, pokial mas na poradni, ci na kramarach nejkau inu mudr, pekne tam nabehni a basta. dokelu, ved to neni sranda. chranpriroda, ze by som ta chcela podporovat v nejakej panike, ale ked budes podla tvojich vypoctov v 41, tak by si asi mala niekde robit vietor, pre istotu.. zatial sa snad snaz byt v klude, nic sa nedeje, neprenasas celkom urcite.
jo a pamatam, ako si chcela chodit na prechadzky s prazdnym kocikom!

mirun, ze kuba je plachej 😀 😀 😀 😀 😀
ze vy vobec tu lilinku uz mate, pri jeho plachodti. a to si pis, ze uz sa niekto najde, kto si ta vezme, taku kocku, sakra... aj byggy ma podporuje v tomto nazore...
dokonca aj moj manzel, veeelice si sa mu pacila... ale aj kuba sa mu pacil, aj lilinka a povedal, ze ti mam pripomenut to pozvanie na grilovacku buduci rok, aby si nahodou nezabudla, ze uz sa k vam tesi, hahahhahaha

macalc
10. říj 2009

Dobre ranko....
Včeras om už nestihla dobehnúťa pridať fotky ale dnes to urobím,boli sme po návštevách až do večera.

byggyt neboj nenecháme ťa tu samú ved je tu pocahontas a ved ty nás aj tak dobehneš 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

michala.l ja som už od 36tt začala chodiť do nemocky na ozvy a aj na UZV a do poradne chodím k svojmu dokimu tak len pekne choj do tej nemocky ked je doktorka tak divná

mirunda presne tot povedal aj manžel ked sme začali skladať kočík 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jabera no tak to máš pravdu s mladými nič ich nezaujíma a ked príde na lámanie chleba tak nevedia čo a ako.Ako sa má malý papjko?????

michala.l
10. říj 2009

Ahojte 🙂

Pocahontas, ja idem rodit na Kramare,ale Dr.nemam vybraneho a asi ani nebudem nikoho zazmluvnovat.Jedine, co mam v plane si platit je otec pri porode a ak bude volny nadstandard ... inak odmietam cokolvek dalsie platit.Rocne davam do poistovne vyse 1000€, tak by mohli aj oni nieco cvaknut 😀

V pondelok ideme do nemocnice koli povinnej priprave otecka na porod, tak sa rovno zastavim v ambulancii. Ja tiez zbytocne nestresujem (i ked to tak vyzera 😀 ) , len sa bojim prave toho, cobude v pripade, ze budem prenasat a vsetci sa budu tvarit, ze je to OK ... , ale uz som ticho 😀 ... o dva tyzdne rodim a basta!

Macalc,no uz som zvedava na fotky. Je to taky ako mas na tej prvej?

Inak v noci mi bolo hrozne zle, uz som myslela, ze berem tasku a ideme, ale nakoniec to boli len prehanky 😀 . Uz ani za tym PC neobsedim, stale mam pocit, ze jej sedim na hlave - uz mi to ide na mozog 😀

Jaaj, a nakupovat som zacala veeelmi skoro .... niekedy okolo tvojho tyzdna som uz s tym kocikom santila 😀 ... a postielka stoji v spalni tiez uz treti mesiac ...

macalc
10. říj 2009

michala.l ahoj.už som pridala fotky ano je taky ako na tej prvej fotke v albume už som pošantila s kočíkom po spalni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

michala.l
10. říj 2009

Chi,viem si predstavit 😅 . Ten kocik je super, s tymi kolieskami sa ti bude super kocikovat aj jednou rukou 😉

pocahontas35
10. říj 2009

jaberka, presne tak mam nad 35, teda v aprili som mala 35 🙂 , som tu z Vas najstarsia ??? 😠 No nic, aj take korcule, ako ja musia byt .... 🙂 Je zvlastne, ale hoci som na PN druhy tyzden, robota mi absolutne nechyba a to u mna nebyvalo zvykom, a zial musim tam ist, aby som niekoho zaucila, lebo nikto to nevie robit, a takto som 15x na telefone denne a to mi uz ide poriadne na nervy. Buduci tyzden v stredu by som mala nastupit, ale ak budu moc tlacit na pilu a budu ma nahanat ako zdutu kozu, tak pojdem znova na PN, pretoze ten stres a vsetko okolo toho nestoji za to.
Inak, ja chcem tak prve veci kupovat po tom morfologickom ultrazvuku, cize az koncom oktrobra 🙂 Michala, macalc, Vam je super, ze ste uz tam kde ste a budete to mat co chvila za sebou ...to je vazne super.
Aj ja som sa zamyslela, ze kam pojdem rodit, ja viem, ze este skoro, ale rozmyslala som, ze co kde a ako... hoci som na kramaroch nikdy nebola, a nepoznam tam nikoho, ale referencie boli, ze tam sa postaraju o Teba ... kolko stoji ten volny nadstandard a co v sebe zahrna ???
Na nete som citala aj dobre referencie na MUDr. Dubcakovu aj na MUDr. Malovu, ale tie su na Antolskej ....

michala.l
10. říj 2009

Pocahontas,nie je to skoro - ja som rodila uz od zaciatku 😀 ... a tusim som sa videla vo vsetkych porodniciach v BA ...
Ja si pamatam,ako som tu zavidela Zuzke, ze uz je skoro na konci ... a ubehlo to ako voda 🙂 .
Su tam 3 druhy nadstandardu, podla toho, kolko vas je na izbe - 1000Sk/noc alebo 500/ noc alebo 200/noc - teda ak to medzi tym nezmenili ... Mne stacibyt na izbe aj s dalsimi dvoma - o nejake sukromie mi moc nejde - skor o to WC a kupelku 😀 .
Ale su tam aj lepsie postele, celkovo je to cistejsie a ak si sama na izbe, tak navstevy moze prijimat priamo tam 🙂 , myslim, ze je k dispozicii aj TV a pripojka k netu, ale o to mi nejde, takze to mi je fuk 😀 ... ja chcem len ciste a volne socialne zariadenie 😀

mirunda
10. říj 2009

Jaberko, s Lilinkou nikdo nepočítal tak brzy, a nemysli si, že to vzal Kuba v pohodě, on tomu tak 14 dní nemohl vůbec uvěřit 😀 A jeho tátovi (je to zároveň můj šéf - pracuju u něj ve firmě) jsem to musela říct já 😀 Mno, prostě prča.. Ty jo, páčila jsem se? 😀 Tak to jsem teď celá červená až na prdeli 🙂 Tak že moc ďakujem 🙂) A to grilování platí, to si piš, stačí jen abyste přijeli.. tak se v létě budeme těšit.. 😵 😵

Michalko a Macalc, já se uplně klepu za vás, kdy porodíte 😀 Začíná to tu být zajímavý, člověk sem musí každý den aspoň na chvíli, aby mu náhodou neutek váš porod.. moc se těšim na ty vaše kočky!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru