Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
21. říj 2009

Byggyt, jak myslíš.. já si teda taky koupila rovnou dvě, nikdy mě nenapadlo, že bych nekojila 🙂 Ale když vidím, že tady vlastně kojím jen já a Jaberka myslím, tak by ti zase dvě ležely doma.. v porodnici ty tři dny to v jedný vydržíš.. a co teda byla výborná koupě - tak kojící noční košile.. má po stranách díry na prsa, abych si v noci nemusela vyhrnovat celou košili.. takže to doporučuju, nebo dělaj i krásný pyžámka.. 🙂

mirunda
21. říj 2009

Michalko, nic špatného si o tobě myslet nebudem, jen písej!! 🙂))

byggyt
21. říj 2009

mirun košelu si kúpim asi jednu na gombíky a vážne uvažujem o pyžame lebo ja som moc neni na košele ak tak si ju tam dám iba na noc , bože ešte tolko toho musím kúpiť, ozaj baby keď vás napadne niečo čo by som mohla potrebovať alebo nejakú vašu vychytávku tak píšte, píšte, píšte budem rada 🙂

macalc
21. říj 2009

babule mna normalne cely den stve ta vaha co som dokomloila!!!!!

Byggyt ja mam pyzamo ako pise mirunda a aj nocnu koselu mam taku ale radsej mam aj ja pyzamo ako nocnu koselu bo ta mi stale vylezie v noci do krku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a podprdu mam aj ja len jednu zevraj je zbytocne kupovat dve aspon mi tak bolo povedane ved uvidime

Michalka mi si este asi posedime tu nejaku chvilku doma ale dnes ako somnou plieskali hormony raz nervy a potom mi bolo do placu a to znicoho nic do kedy to este bude takto??!!!!Podme rodit!!!!

byggyt
21. říj 2009

maci kašli nato veď každý sa môže pomýliť 😉 😉 😉

jabera
21. říj 2009

michalka, fakt to radsej vysvetli, lebo to znie tak vselijak 😀 teraz neviem aku prasarnu si vlastne mala na mysli. len skusaj, ja som zivy priklad vytrvalca v skusani... vzdala som to az po presranej noci z koktailu s ricinovym olejom, hahhahahahah rodila som tyzden na to....

byggy, ja som mala kojaciu podprdu jednu a normalnu, ale bez kostic .. a mozno tu koselu aj ocenis, ono je prijemne mat tu skatulu holu 😀 fakt, mne teda bolo... doma som sedavala na tej prebalovacej podlozke s holou onou a rozkrocenymi nohami... tak pololezala, velmi mi to bolo mile... si tak vetrat 😀

maci, co ti sisi? ved aspon bola sranda, no co... kazda sme si predstavili, ake by to bolo, rodit takeho slonika.. ved aj to sa stava. dufam, ze nie tebe, to ti neprajem...

jabera
21. říj 2009

boze, ja ked si spomeniem, ako som sa uz nevedela obut ku koncu... z vane vyliezt, to mi vzdy boris pomahal a nohy som si utierala tak, ze som si na ne tak pohadzovala uterak... to je potom taka ulava po porode...
ked som barta videla, tak som sa ani necudovala, ze take nieco som mala v sebe. inak je to aj tak divne, ze taky hotovy clovicek sa tam dokonci sam od seba.

jabera
21. říj 2009

baby, viete co je zaujimave? neviem, ci niekedy pozerate do inych diskusii, alebo, ci tam chodite, ale vsimla som si, ze skoro v kazdej sa obcas tie baby pohadaju a rypu do seba. a mne sa docela paci, ze nam sa to tu nestalo... je mi to aj tak divne, ja sem chodim relaxovat, vobec by sa mi nechcelo tu riesit nejaky konftikt...

byggyt
22. říj 2009

Jaberka- oni sa poriadne nenažerú a potom majú málo cukru v krvy a sú nervózne 😀 😀 😀 , no idem ja do sprchy a potom sa chystať do tej exkluzívnej nemocnice, som zvedavá ako mi budú robiť to sono lebo za normálnych okolností sa leží na bruchu a noha sa našponuje a vystrčí hore 😲 😲 😲

jabera
22. říj 2009

hahahaaha
no, drzim palce..

evuse
22. říj 2009

Ahojte.

Macalc, s tou váhou si fakt nicnedělej. To je normální těhotenská demence 😀 😀 😀 😀 , po porodu to bude ještě horší 😅 . Teda aspoň u mě bylo 🙄

Byggyt, tos ně pobavila, že se pořádně nenažerou 😀 😀 😀

michala.l
22. říj 2009

Ahojte,

Byggyt, vela zdaru 😀

Tehotenska demencia je uplne normalna - aspon ja sa tym ukludnujem 😀 . Ja obcas pouzivam slova, ktore neexistuju a poslednu dobu sa neviem vykoktat 😅 ... a navyse zabudam a som roztrzita 😒 ...

Jaberka, podla mna to nebola az taka prasarna, ale moj muz sa tvaril, ze mi uz nacisto sibe 😀 ... Ono to kolostrum je vraj velmi zdrave a podporuje to imunitu, tak som chcela, nech je zdravy aj on 😀 ... a mala by sa mozno zlakla, ze jej nic neostane a vybehla by von ... ale na tomto sa uz moj muz podielat nechcel 😒 , asi ma este traumu z cias,ked som kojila maleho a chcela som silou mocou udrzat mlieko 😀 ...
A tie maminy v iektorych diskusiach su otras, tiez si obcas precitam niektore (nech si potom poviem, ze nie som na tom az tak zle, lebo niektore pribehy tu su ozaj hroza ☹ ), ale nad niektorymi sa mi rozum zastavuje 😠

Macalc, pome uz na to! 😀

Mirun, aka bola noc? Lilinka sa este nezubi?

mirunda
22. říj 2009

Byggyt, takhle po ránu mě pobavit - že se nenažerou a maj málo cukru v krvi.. 😀 Uplně jsem vyprskla smíchy.. 😀

Jaber, taky občas nakouknu do jiné diskuze, ale nemám na to moc čas.. nejlepší jsou takové jako např. - kouření v těhotenství, nebo že někdo vyloženě nechce kojit a tak.. to tam jsou pak dva tábory a ty se nemůžou pochopit a nadávaj si, jak je ten druhej divnej 🙂 My jsme pohodářky, proto se tu nehádáme 🙂 😵

Michalko, žádný zuby 😝 🙄 😠 😠 Ale počkej zítra 😀 😀 😀

evuse
22. říj 2009

Uffff, Tereza konečně usnula. Běžně chodí okolo 9:30 a dneska si to o dvě hodiny natáhla. Doufám, že tím nezačíná období je jednoho spánku během dne 🙄

jabera
22. říj 2009

jeee evi, tak toho sa aj ja desim, ked pride obdobie jedneho spanku... snad to este potrva..

my sme inac tak nahovno noc mali zas.... okolo polnoci sa zacal budit, zdalo sa mi, ze ma plny nos az som uvazovala, ci mam ist odsat, nokoniec zaspal, ale tak plytko, stale bol hore a rano zase plac a kakanie, len maly bobek.... a teraz je stale uplakany, pospava tak po ol hodinek, uz idem umret..
a boris ma zapal pluc, heka mi tu a mraci sa, obcas krici z gauca, ze umiera a smeje sa pritom, potom chrape, no, je tu veselo.. a ja mu musim ist o 16. pre lieky a musim nemecky povedat, aby mi vsetko napisali, lebo je to pre manzela a ja neviem nemecky.... tak mi drzte palce...to mu robili antibiotika na mieru... jaaaj, boze, uz nech je zdravy, lebo to bude zase srandy u nas.. ale aspon schudnem, lebo nebudeme mat na jedlo 😀 😀

mirunda
22. říj 2009

Jaberko, já ti poradim jak to říct - Ich mochte alles schreiben, da es ist fur mein Mann. 😀 Kdybys něco chtěla, stačí mi říct 😀 😀 😀 Ich habe Deutsch-Abitur - abys věděla 😀 😀 😀
Nezapomeň Oldovi Boldovi sklidit farmu 😀 😀

jabera
22. říj 2009

mirun, ja to mam nacvicene, ze: gutten tag, bitte schreiben das aus, ich kann nicht deutch sprache und das ist fur meinem mann.
nie je to spravne, ale pochopia... dufam.
ale vacsia sranda bude v sobotu, v zahrade bude odpis vody a elektriky a musim tam byt!!! to bude len zabava s tym klubom zahradkarov.... bart mi bude oporou.

prave pocuvame stareho sobotu, narozneho a simka... strasne dobre to je..treme liscim ohonem ebenovou tyc.. poznate to niekto?

mirunda
22. říj 2009

Jaber, krásně to máš nacvičený 🙂 Snad se tě nebude na ni ptát 😀 Ne, ale vždyť ty už rozumíš, ne?Jak dlouho žiješ v Německu?Hele, to mě vždycky zajímalo - používáte členy?Jako třeba skloňování taky a tak.. to jsem vždycky nesnášela a říkala si, že němec by mi rozumněl i bez členů.. 🙂
To si piš, že to známe 😀

Ty jo, tak u nás první mrtvej na prasečí chřipku..

byggyt
22. říj 2009

Ahojte, tak už to mám z krku a som zdravááááááááá, som bola úplne odrovnaná a musela som si lahnúť prišla som domov až o tretej ale to som bola ešte na trhu pre ovocie.
Jaberka tak ty máš doma maróda no zápal plúc, chudák nič príjemné to neni teda, že prajem skoré uzdravenie.
Keď spomínaš tých komikov ja som mala také ale vôbec neviem kto to nahovoril je to v moravskom akcente a volá sa to že jak máma dodrbala mikrovlnku našla som to raz na nete je to perfektné.
Mirun dobrááááá si v tej nemčine

evuse
22. říj 2009

Jaber to má manžel fakt zápal plic, nebo to ve slovenšině je něco jiného než v češtině??Kde to proboha pobral? Tys ho vyhodila na mráz 😀

Tak Tereza nakonec spala 1,45hod. Tak aspoň něco. A pak si chvíli dáchla v kočáru venku. Ale zatím tu furt straší a na spánek to nevypadá . Skáče tu po tatínkovi jak na trampolíně.

mirunda
22. říj 2009

Byggyt, to je supr, že jsi zdravááááá!!! 😵 😵 Taky aby ne.. 🙂

Přidala jsem fotečky.. ale už jsou na facebooku, takže jsem je přidala speciálně např. pro Evušku 🙂

evuse
22. říj 2009

óóóó Mirun díky. Krásný fotečky, Lili už fakt vypadá jak velká holka, to dlouhý háro... a má krásnej kukuč, taky jsem doufala, že Rézi bude mít po tátovi zelený vokále 😵 , ale má po mě, no aspoň něco, když jinak je celej taťka.

Holky to je fak šílený, jak ty děti rostou a nění se snad každej den 😨 😨

evuse
22. říj 2009

Byggyt, to je fajn, že ji zdravá 😉

A co Míša a Macalc, ještě jste 2v1??

macalc
22. říj 2009

Ahojte..........

Cely den som tu nebola zavarala som z mamou hrusky a take blbe discipliny a este som cela a ako sa citim??no strasne som nervozna ako cert a neviem preco dokedy to bude este takto somnou lomcovat nech to uz mam za sebou!!!!!!!!

Jabera manzelovy prajem skore uzdravenie

mirunda
22. říj 2009

Evi, já jsem zase chtěla, aby měla modrý kukadla po mě 😠 Zato tvoje Rézička má nádherně poměnkový očička jsem koukala.. prostě krásný..

Macalc, neboj, za chvíli to budeš mít za sebou.. pak ještě budeš vzpomínat na ty "krásný" chvíle na konci těhu.. já si někdy říkám, že bych chtěla být třeba jeden den těhu, abych se vyspala a tak.. 😀 On člověk hrozně rychle zapomene, že na konci těhu už se spát nedá a že je to hrozně opruzný 😀

michala.l
22. říj 2009

Ja som tiez stale cela 😒 ... prave som sa prezrala feferonkovej pizze, tak som zvedava, co to urobi ...okrem toho som cely den upratovala, tak tajne dufam, ze uz konecne nieco bude ...
Juj, ja sa zas tesim, kedy uz bude mala vonku a budem moct normalne lezat a nebudem stale behat na WC-ko len co zavriem oci 😀

Jaberka, muzikovi zelam skore uzdravenie a vsetkym maminam spokojne deticky, nehsa vyspite ... a sebe a Macalc zelam skory porod 😀 ... a este dalsim tehulkam co najmenej behania na WC a dobru polohu ... a teraz uz odchadzam spat 😝

Dobru noc! 🙂

hanula83
23. říj 2009

Ahojte děvčata, tak vidím, že s tím nevyspáním se to po porodu opravdu nezlepší, jak to tak čtu 😉... Já už dneska tluču hlavou o zeď, protože mě včera začalo bolet v krku a dnes v noci se to zhoršilo, že nemůžu ani polykat. Mám jít na kontrolu do nemocnice a hrozilo mi, abych tam nezůstala s tím tlakem. Takže tímhle tomu asi jenom pomůžu ☹. Já fakt nevím, proč se vždycky něco musí vy...., když to člověk opravdu nejmíň potřebuje..

michala.l
23. říj 2009

Caute baby

Pizza sposobila len este castejsiu navstevu WC ☹ ... a tak sa idem pomaly chystat do poradne.

Hani, to je nafigu - mna sa tiez stale drzi nachladnutie - upchany nos a desny kasel (ale uz si pri nom aspon necvrknem, takze sa trocha zlepsil 😀 ). A kedy mas ist do poradne? Snad ta este pustia, potom hned napis 😉 A tlak mas aky doma? Ja mavam u lekara vzdy vyssi - lenze mne sa vyssi ukaze ako normalny, kedze doma mam tlak skor nizky 😒 Budem drzat palceky, nech ti to dobre dopadne a choroba rychlo prejde, nech si po narodeni Elenky a Anky fit a plna sily 😉

No idem sa ja vychystat a dogulat do poradne 😒

Caute 🙂

hanula83
23. říj 2009

Michala.l: A bereš nějaké léky na to nachlazení? Já se totiž bojím, že mi předepíše nějaká antibiotika. Já už jsem jedny brala kolem 13tt. Tady mama a švagrovky mi radí, že mám brát paralen... Mám jít na kontrolu dnes, tak počkám na toho doktora, jak se vyjádří... Doma jsem teď mívala tlak kolem 130/85 zhruba. Já taky mívám u doktora vždycky vyšší než doma. Když jsem byla na vyšetření srdce, tak udělali závěr, že mám "syndrom bílého pláště", že se bojím doktorů a proto mívám vyšší tlak 😉... ale já si nepřipadám u doktora nervozní.

mirunda
23. říj 2009

čaute kočky!
Teda Hanul, takhle ráno.. asi jak čekáš dvojčátka, tak i dvojnásobně míň spíš 🙂 Ikdyž si pamatuju, že už pak taky spát nemohla, ale nepamatuju si, jak moc to bylo hrozný 😀

Holky, já na vás tak myslim, kdy už budete rodit.. 🙂 Hlavně někoho zaúkolujte, aby nám sem dal vědět.. nebo si nějak vyměňte čísla na sebe a tak.. abysme tu nebyly poslední, kdo ví o vašem miminku..

Jinak my jdeme dneska na kontrolu k dr. s tím kašlem a rýmou.. je to sice o malinko lepší, ale žádná sláva, tak doufám, že nám nedá antibiotika, který nám chtěl šoupnout už minule a já se úspěšně ubránila 🙂 Tak držte palce..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru