Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

petrach
12. pro 2008

zuzkaaa muzes byt klidna,sam doktor prcka chvalil jak jde vydet a to prede mnou byli hodne hubenoucke maminy a nemeli takove stesti,spis ale proto,ze mimca nechteli spolupracovat...mas se na co tesit 🙂

zuzkaaaa
12. pro 2008

supeeer už sa neviem dočkať ! 😉

kackabrcka
13. pro 2008

ahoj evuse - praveze ocakavam dievcatko no uvidim mozno ma sono prekvapi a bude to predsa len THEO.. kocarik iny zial na vyber nebol velmi z toho golfacoveho a trojkolka je fialkovo karova hlavne ze mi do nej pasne vajicko..
NEDELU letim do SR uz sa neviem dockat vianocnej atmosky lebo tu si ju velice neuzivam..

petrach
13. pro 2008

kackabrcka teda ten kocarek je super,modra ted leti,ja bych ji taky volila i na holku 😉
tak preju klidny let,at jsi brzo u rodicu a uzijes si to...uz nam davaji pohadky 😀

marianeta
15. pro 2008

halooooooooooooooooooo!
Kde ste vsetky?

petrach
15. pro 2008

hojky holt nestiham a je tady mrtvo ☹ nikde nikdo

marianeta
16. pro 2008

jj.Asi vsetky vypekaju medovniky okrem mna 😅 .
Dnes som mala super rano.
Maly hodil grcu medzi dvere a ked som to chcela umyt tak sa mi este aj vedro v rukach rosypalo a vsade voda.
TAk stieram , voda neubuda a mile vedierko bolo aj zo spodu derave 😀 .

petrach
16. pro 2008

takze den blbec,co? dewti jsou fakt nekdy poklady..
nasi malou zase vcera holicka strihla tak nakratko,ze jsem to obrecela,ma vlasy po usi,vypada hrozne ☹

marianeta
16. pro 2008

Och chuda.Ale ved jej dorastu a je zima ciapka to zakrije.
Ozaj je tu mrtvo.
NO som zvedava co sa mi este dnes stane.
Chcem ist dat malemu nejake foto urobit tak dufam,ze sa im nepokazi ta masina na fotky ako naposledy.
A zrovna ked som chcela fotky ja 😠

evuse
16. pro 2008

Ahoj holčiny. Já jsem opět od včerejška nějaká utahaná. A to večer nemůžu spát 😒 .
Ač jsem doma, tak nic nestíhám, jen včera do nákupáku pro nějakej dárek a dneska na nehty k manikérce. A pak jsem tak utahaná, že si musim jít lehnout. Už v sobotu jsem chtěla vytírat a do dneška jsem se nedonutila. Ale do vánoc to zvládnu 😀 🙂
Navíc se mi Terezka v břiše poslední dobou pořád nějak šponuje a protahuje, je to docela nepříjemný. A ty strie ... běs. Pořád se to tak nejak drželo a teď se začínaj rozlejzat a to mažu, mažu, mažu 🙄

Peťo, vlasy dorostou, jen na tu zimu je to trochu blbý 🙂 . Zkus to Elince nějak načesat. Za týden, dva to už bude dobrý. Hlavně to neříkej před ní, že to má blbý. Mě asi v 1. třídě taky nějak zpizdila holička a dokud jsem to od mámy neslyšela, tak mi to nevadilo 😉

Maianeta 🙂 🙂 . tak proto nevytírám 🙂
Já taky nepeču (je 2x nepečené), napeče máma. Ale v pátek jsem byla na vánoční "besídce" s našima fotbalistama, bylo tam cukroví, tak jsem neodolala, cukr/necukr a cpala se. Bylo moc dobrý a pěkný, chtěla jsem ho pochválit kantýnské a ono to bylo kupované 😀

petrach
16. pro 2008

marianeta jdem se taky fotit 😀
evus musis holt vic odpocivat,uz to mas za par,ja jsem taky cim dal min vikonna,cele dopoledne neco kutim a neni to vydet,nedej boze stihat varit,manza ma ranni do 12 hodin a mivam problemy to stihat...porad se nekde zasekavam a jsem hned unavena
ty uz za mesic muzes mit malou u sebe,tak se vic setri,at to neni driv!!!!

malou jsem chvalila a manzu varovala,at ani necekne,ze vypada blbe,tak byl potichu..ale myslel si svoje

evuse
16. pro 2008

Taky bych se chtěla fotit. S manžou a bříškem. O víkendu jsem to zkoušela samospouští, ale když jsem se viděla jak jsem tlustá, tak jsem toho po 2 fotkých nechala. Asi by to chtělo nějakýho profíka, ale já chtěla čistě jen takové dokumentační, ne umění, nechce se mi za to dávat peníze.

petrach
16. pro 2008

evus tak jsme doma,fotograf byl sikulka..nafotil ji pekne i s tema vlasama..vypada jako ze se diva z okna a na parapetu sedi kocka a pod nim pes..asi po vanocich,jak budu mit vetsi brisko,ukecam manzu a dame spolecnou fotku 😀

jinak taky jeste nemam ani jednu fotku tehu briska,doted to neslo poznat 😀 😀

marianeta
17. pro 2008

Zdravim.

My sme sa neboli fotit,ale vyvolat fotky co som sama pofotila doma.
Ja ked som bola tehu rozmyslala som ze kupim sadrove obvazy a manza ma omota a mala by som pekny odliatok bruska.
NO nevydalo.Ale bolo by to pekne co vy na to lepsie ako foto nie? 😅

petrach
17. pro 2008

nektere holky si to delaji,uz jsem to slysela...no fotka bude min skladna,mozna se vyfotim jen doma a bude

zase litam po doktorech,jsem horsi jak duchodci,prijela jsem ted od 8 hodin
ale vsechno je v pohode,prcek je zdravy a hoodne čili,nemohla ho doktorka zmerit,jak se tocil 😀

evuse
17. pro 2008

Ahoj holčiny.

Ten odlitek je zajímavej, taky už jsem to viděla, ale nám by se to prostě nikam nehodilo. Když už jsme u umění v tomhle směru, tak se mi moc líbí černobílé fotky, mají takové kouzlo a řekla bych, že jsou i lichotivější než barevné. Možná by profík ty špeky nějak ukryl, ale na břiše se mi poslední týden čím dál víc dělají strie, takže to taky neni moc k ukazování 😖

Peťo nápodobně, já dnes byla v porodnici na sepsání předporodní dokumentace, zítra mě čeká diabetologie a obvoďačka a v pátek gynda. Vzhledem k tomu, že to mám vše na druhém, konci města(podle původního bydliště, s doktorama jsem spokojená, měnit je nechci, ale asi kromě gyndy stejně změním právě z časových důvodů), tak tam všude cestuju přes hodinu a čtvrt, je to vždy výlet skoro na půl dne i s čekáním a vyšetřením. Už jsem z toho trochu vyřízená, pořád si opakuju kdy kam jdu a co mám mít s sebou (tabulku s tlakem, zápisy měření cukru, moč). Pak se dovleču domu a jsem hotová. Ještě že manžel nevyžaduje teplé večeře 🙂

mirunda
18. pro 2008

Ahojte holky,
tak mi dnes na ultrazvuku potvrdili znova holčičku.. 😉 Jsem hrozně moc moc ráda..minule mi to říkali na 90%, tak dnes už to bylo vidět uplně jasně..
Jinak odlitek svýho pupku určitě dělat nebudem, nevím, jestli by bylo co k vystavování 😀 Ale až se Lili narodí, tak bych jí chtěla nechat udělat odlitek ručičky a nožičky - http://www.darek.cz/baby-art-kit-deluxe-natural... - tak to si určitě na zeď dáme 😎

petrach
18. pro 2008

mirundo tak to je super 😉 Lilianka je jista 🙂
ja jsem vydela ze v nekterych porodnicich delaji obtisky nozicek k fotce a je to taky moc hezke,to bych chtela i ja 😉

marianeta
18. pro 2008

Tak to by sa mne mohlo o otlacku nohy z porodnice iba snivat. 😀

evuse
18. pro 2008

Obtisk nožičky a ručičky vytvoříme určitě doma a odlitek bych taky chtěla, přijde mi to jako krásná vzpomínka.

veruska007
19. pro 2008

Ahojte, holky, uz jsem se chvilku neozvala (byla jsem na sluzebkach) a pak se zas chvili neozvu, protoze doma nemame internet 😠 . Ale mam dnes trochu obavy o mimiska, rano jsem spadla ze schodu v tramvaji 😨 , snazila jsem se dovolat doktorce, ale asi uz ma dovolenou 😖 . Tak doufam, ze mimi to v pohode prezije. Jsem na zacatku 27tt.

jabera
19. pro 2008

ahoj verus. neboj sa, len sa kontroluj, ci nekrvacas, alebo, ci ta nejak specialne nezacalo boliet brucho. ale neboj, to by uz musela byt moc nestastna nahoda.... ale zas, ak by si zacala spinit, asi by som na tvojom mieste letela na pohotovost.

petrach
19. pro 2008

verusko pokud te nic neboli,teda hlavne brisko a nespinis jak pise jabera,tak to bude dobry...
chvilku se ted hlidej a davej vic pozor na sebe i mimiska,pokud ti nebude dobre tak vyraž na pohotovost,na nic nečekej...držim palce at jsi v pořadku

usounek25
30. pro 2008

Ahoj holky, přežily jste ty vánoční svátky?? Nějak to tu utichlo 🙂 Asi všechny užíváte pohádky, papáte cukrovíčko apod. A některým se nám to už pěkně krátí. Já už začínám být trošku nervozní, termín je sice až 3. 2., ale malýmu se může zachtít vykouknout klidně dřív. Ikdyž bych se ani nezlobila, ten břuch mě už unavuje. Spát nemůžu a když už usnu, tak to převracení v posteli je horší jak posilovna. Přítel se mě směje, jestli mě prý nemá přistavit k posteli jeřáb 😀 Ale všichni mě furt říkají, že si mám ještě užívat dokud je mimi v bříšku, že pak už klídek nebude. Ale já už se na Adámka tak těším, akorát se trochu bojím toho porodu 😒 Tak se holky ozvěte.

petrach
30. pro 2008

ahoj usounku,
ja jsem sem nahlizela,ale nikdo tu nebyl,tak pisu jen s jarnatkama 😉
prave jsem si rikala,jestli uz to nemate nektera za sebou,stava se to ted celkem casto

my jsme pojezdili po cele rodine a mame konecne klid,mala je od dneska u nasich ,tak je tu hrozne ticho,chceme jit o pul devate na cajik ke znamim,tak jsem tu naskok
jinak teda rostu taky zdatne,+6kg,ale bricho velikanske jak u Elin v 9 mesici,zacinam se toho desit,dela mi problem obout boty a v noci ani nemluvim,nez vylezu s postele a mam jeste hodne pred sebou

Adamek kopka? mel svatek,tak opozdene prejem vse nej 🙂

jumca
31. pro 2008

ahojte tak pridavam sa aj ja....tiez mam velkost XXL a citim sa dobre aj ked ostatny ma nechapu....este stastie ze manzel je tiez XXL...a teraz ked cakame drobca tak sa chcem spytat kolko mam cakat za cele tehotenstvo asi este kg????dakujem

evuse
31. pro 2008

Ahoj holky, já svátky přežila, ale byl to boj ( kvůli těhu cukrovce), no docela jsem polevila 😒 . Snad to bude dobrý.
Usounku, já mám termím 29.1. a kdybych rodila dneska, byla bych jen ráda. To břicho už mě fakt hrozně tíží a omezuje. A to jsem přibrala asi jen 14 kg.
Nejlíp je mi při vaření - když stojím a dělám malé krůčky a pak v pololeže u televize, ale jen do momentu, než se musím zvednout. Ale cokoliv jiného, delší chození, sezení (návštěvy) ležení a nedej bože vstávání, to je fakt utrpení. A vsoukat se za volant do auta a hlavně pak ven i se sedačkou posunutou až dozadu... děs .
Peťo a to obouvání, o tom už ani nemluvím. Včera jsem se soukala do tenisek (samožřejmě už zavázaných s pomocí lžíce, a manžel mi ještě musel pomáhat a držel jazyk (botě 🙂 ) . Kdyby nebyla ta kosa, tak snad koupím holinky. Docela mi začaly otékat nohy, takže kožené polobotky nosit nechci, abych si je nevytáhla.
Můj doktor mě ujišťoval, že vzhledem k vyššímu tlaku určitě přenášet nebudu a včera jsem se objednávala na kurz do porodnice na příští týden a sestra mi říkala, že to se objednávám nějak pozdě, abych to prý ještě stihla 🙂 .

Jumco, to je individuální, nezáleží na tom, jakou máš výchozí váhu, ale na tom, jak hodně budeš v těhu mlsat, jak se s tím vyrovná metabolismus a jestli budeš mít otoky ( to může dělat pěkných pár kilo). Ale snaž se to držet . Já mám zhruba jen těch 14 navíc , myslím, že to je akorát ( ale blížím se tak ke stovečce 😖 ) ale mám pocit, že už se neunesu, je to fakt příšerný. Někde jsem četla, že obézní (hnusné slovo) těhuli stačí přibrat jen 8 kilo. I některé huběňoučké přiberou tak málo, nebo i míň a podle Dr. je to prý v pohodě.
Tak držím palce 🙂

petrach
31. pro 2008

evus ty uz bys mohla,nejak ti ty tydny pribivaji...ty jo za par dni uz muzes chovat 😲 😀
jumca ja v prvnim tehu mela +8kg,ted uz mam 6kg,takze jedu vic..to fakt zalezi na metabolismu

teda ja uz se taky tesim,jsem hrozne neohrabana a zacina mi slusne tvrdnout bricho,tak doufam ze to nic nebude,pridala jsem si hořčiku..

maminy preju vsem do toho noveho roku hlavne krasna,zdrava miminka,rychle porody a hrozne moc stesti a lasky!!!!!!!

zuzkaaaa
31. pro 2008

ahojte babenky, je tu niekto? chcem sa spýtať kedy ste boli na 3D sone, v koľkatom týždni? ja by som už rada išla ale ja asi ešte priskoro. 😒

evuse
31. pro 2008

Ahoj Zuzko, 3/4D se doporučuje tuším mezi 24-28 tt, miminko už má hodně miminčí (lidský) tvar, ale ještě není obrovské a vejde se do záběru 🙂 . Ale vc albíčkách jsme viděla fotky i o hodně týdnů dřív, ale to pak moc nevypadá jako človíček.

Peťo, hořčík se dle mého Dr. má brát jen do 35tt, pak je to kontraproduktivní vzhledem ke kontrakcím u porodu.

Taky se připojuju a přeju všem maminám i nastávajícím maminám a čekatelkám na // krásný rok 2009 !

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru