Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

fodorka33
3. led 2009

usounek tak to mas pravdu ze tie strie uplne nezmiznu ale ono sa ta koza stiahne a keby si pravidelne cvicila tak vacsina z nich zmizne...poznam vela takych pripadov a vazne im to zabralo..lenze mam aj svagrinu ta pribrala v tehotenstve 10kg a strasne jej dopraskalo bruskko,no po porode ani necvicila nic,dostala sa na svoju vahu a to jej stacilo,no teraz ked uz roky utekaju sa hcyta za hlavu ze mohla pre to nieco spravit lebo tie strie sice vybledli lenze ona necvicila,takze to brusko jej zostalo take ovisnute....

petrach
3. led 2009

usounku ono to časem fakt nepujde tak moc vydet...neni to hned,ale hodne to zmizi...ja to mela u prvniho tak normalne a pak to skoro zmizlo,ted mi to praska na stejnych mistech 😠 co nadelame??? deti za to stoji

fodorka33
3. led 2009

petrach paci sa mi ako si to napisala,ze DETI ZA TO STOJA!nic lepsie a vystiznejsie na to nieje...nuz treba sa kvolli tych nasim zazrakom trosku aj obetovat🙂a som presvedcena ze to stoji zato..

petrach
3. led 2009

fidorko a upřimne-kdo pak xxl nosí dvojdilne plavky??? 😀 😀

scandya
3. led 2009

:D keby ste ma videli ako si ja doprajem a to som vsade hovorila- teda aj myslela ze vela nejem. Sice je to vacsinou doplnkou ovocie ale co jem do obeda , nechuti mi na vecer- mamka ma zo mna uz vrasky chi chi. Za tie strie- ked sa dostavia aj u mna tak s tym nic nenarobim a hovorim , ze nechapem tomu ale je mi jedno ako teraz vyzeram- fu ale potom som zvedava , ci nebudem mat slzicky v ociach na pohlad do zrkadla.
A naozaj Deticky nam za to stoja :D juj tak sa tesim.

evuse
3. led 2009

Ahoj holčiny, vítám i nováčky 😀 .
Strie se mi udělaly ve 19tt- našla jsem je ráno po svatbě ☹ . Bezva svatební dárek. A to jsem se mazala hned od začátku aspoň 2x denně a potom už i 3-5xa stejně to nepomáhá, jestli se maj udělat, tak se prostě udělají. Naštěsí je nám jen pod pupkem, ale už lezou i nahoru a před 14 dny se mi udělaly i na stehnech. Fak je že česem za pár let ? 😀 se to skoro ztratí, ale teď je to teda hnusný.
Peťo, já sice vlastním několikery jedině dvoudílné plavky, ale už jsem je asi 3 roky (za tu dobu jsem poněkud nakynula) neměla na sobě.
Scandyo, toho se děsím, až porodím a pak se na sebe důkladně podívám do zrcadla. Asi bysme to vědomě mely třeba o měsíc, dva odložit 🙂

Jinak už mám pro jistotu sbalenou tašku a připravila jsem i postýlku. A dneska mě nějak nezvykle bolelo v kříži, a měla jsem poslíky, tak jsem myslela že už, ale přešlo to 😠

fodorka33
3. led 2009

jaj no tak to potom porode by nam mali zakazat sa pozriet do zrkadla 😀 a ja si mylsim,ze budu behacky okolo malych a plus ked sa k tomu prida par minut cvicenia denne tak to bude ok....🙂

scandya
3. led 2009

Evuse- chi chi to ano odlozit, ze vraj pri prvom pohlade na dieta nas to mrziet nebude. Ano nase polovicky nam vravia ze nevadi ze priberame, ako vyzerame. A viete co? Kaslime na strie a vahu- idem zasa papaaaaat :D
To je tvoje prve? Xi nebojis sa - uz sa ti to blizi- nehnevaj sa ale pytam sa vsetkych :D

evuse
3. led 2009

Jo jo první 🙂 . Sice se bojím, ale ostatní to taky zvládli, všichni jsme se nějak narodili 😉 . Už mě to břicho tak tíží a omezuje, že se nadruhou stranu těším, že už to bude za mnou a konečně uvidím, jak se nám ten plod lásky povedl 😀

usounek25
3. led 2009

Evi: já už mám taky postýlku a vše pro malýho nachystané a přiznám se, že tašku do porodnice mám už sbalenou asi tři týdny. Nevím byla jsem z toho furt taková nervozní, že ji nemám nachystanou a co kdyby náhodou a úplně mi spadl kámen ze srdce, když jsem ji zabalila. Asi mi šibe 😅 Poslíky mám zhruba od minulého týdne, ale jen občas. Někdy během dne třeba 2x nebo 3x a z toho zase vůbec nic. Říkala jsem si, že ještě tak 14 dní by mohl malej vydržet v bříšku a pak už to může vypuknout. Uvidíme v pondělí na tom monitoru, ten prý zaznamená jestli už máš kontrakce né??

Jinak co se týče těch strií a kil navíc, tak zatím si z toho taky nic moc nedělám. Ty strie jsou fakt hnusný, ale co se dá dělat a co by jsme pro mimi neobětovaly, že 😀 Já naštěstí doma nemám velké zrcadlo ve kterém bych se viděla celá, má je navrchnu jen tchýně a tam se určitě nebudu chodit prohlížet, ale až se náhodou někde zahlídnu, tak to bude masakr. Kamoška mi říkala, že když se poprvé podívala po porodu do zrcadla a viděla povislý, popraskaný břicho, stehna rozpraskaný atd., tak že brečela, že z toho byla úplně hotová. 😖

petrach
3. led 2009

evus tak dlouho to netrva 😀
holky je pravda,že než se to břicho stahne a vyblednou ty jizvy,tak je to opravdu mazec 😉
naštestí jsou naše drahé polovyčky naprogramovane spíš na ditko,budou z toho vedle,pyšní..aspon u prvního,tak jim to neva,me manža pořad řiká,že to nemám řešit,že se mu libim..holt co si vzal,to ma 😀 😀

evuse
3. led 2009

Ušounku já sice tašku zabalila včera, ale už dobře měsíc jsem si na hromadu snášela co si zabalím. Dávala jsem to do postýlky, jenže už jsem jí chtěla povlíknout, takže tím pádem jsem musela zapakovat 🙂
Na monitoru stahy vidět jsou, jenže jak jsem pochopila, tak jako stahy se tam projevuje i to, když se mimino nějak protahuje a třeba pořádně vystrčí nohu směrem k sondě. To jsem měla na posledním monitoru já a dotěď něvím, jestli se teda malá protahovala, nebo jsem měla stahy, nebo obojí. Jak jsem byla uškrcená těma sondama, tak jsem to nějak pořádně nedovedla rozeznat.

petrach
3. led 2009

evus mužeš jet i bez posličku 😀
doufam že nam daš vedet 🙂

evuse
3. led 2009

No jasně že dám vědět 🙂 . Zatím nic 😀 😀 , jen mě zlobí žáha po večeři, jdu si vzít Rennie. To těhotenství je fakt záhul na tělo. Občas bych toho mýho praštila, když letí po obchoďáku a já mu asi po 100 vysvětluju, že fakt tak rychle jít nemůžu. Ale jinak je hodnej, pomáhá, uklízí, podává, přináší...

petrach
3. led 2009

evus a to počkej co se bude dit až se malá narodí,to se nedá popsat,ale ti chlapi se aspon na chvilku uplne zmení
nemam to jen od nas,ale ted sleduju aj brachu a kolikrat se musim až smat,jak to žere vic jak švagrová-a ted ma i kamoš prcka,ktery byl dycky takoví drsnak a ted jak tu byl,tak jenom kolem maleho,řeši plinky,řihaní a kojení-je to fakt zabava je pozorovat,jak si je ti mrnousove omotají 😀

evuse
3. led 2009

Na to už se těším , už teď ho pozoruju jak cukruje na kotě, které se k nám zatoulalo na zahradu před silvestrem a máme ho doma. Před tím akorát běžel film s Burianem, takže ta kočule dostala jméno Mici Angóóra 😀 . Sice starší kočičák s ní má poněkud problém, ale je často venku, a barák je velkej, takže tu maj každý svůj prostor. Ona za ním pořád chodí a jemu se to moc nelíbí,ale už to polevuje.

Takže je mi jasný, že manžel bude z mimča vyřízenej 🙂 . Už teď se ptá, jestli bude moct s kočárem jezdit na fotbal a sliboval tam, že na první zápas v březnu se přijede pochlubit 🙂

petrach
3. led 2009

tak se ma Terezka na co tešit 😀
jo a postylka vypada fakt dobře 😉

evuse
3. led 2009

Diky 🙂

mirunda
3. led 2009

Evusko, objednala jsem si stejné povlečení do postýlky s žirafkama, jako máš ty 🙂 Ještě jsem si objednala nebesa s žirafkama, tak se moc těším, až to tu načančám 😵

Holky, chci se zeptat, perete oblečení pro mimi ve speciálním prášku na praní pro miminka?Nebo se speciální aviváží?Prý to doporučují, že je dnes každé druhé mimčo alergické, ale já nevím, jestli to nepřehání.. co myslíte?

karca21
4. led 2009

Ahoj Mirundo,
to praní jsem hodně zkoumala a jedinej důvod, proč se má prát ve specielním přípravku pro děti je, že když by náhodou pračka špatně vymáchala a na prádle zůstaly zbytky prášku (občas se mi to stane, když přecpu pračku a dám tam černý, tak tam mám zbytky a na té černé je to vidět), tak na to může mít dítě alergickou reakci. Dočetla jsem se, že když člověk naplní pračku přiměřeně, tak by neměl být problém. Popřípadě, když chce mít jistotu, tak přidá druhé máchání. Takže já zkusím prát v klasickém prášku a v nejhorším to pak změním. Ale naše mamka, když jsme byly malý, taky prala furt v tom samém a nic se nám nestalo. Občas mi přijde, že nás ty reklamy úplně poblbují. Ale třeba se spálim, no nicméně z průzkumu jsem došla k názoru, že to nejdřív zkusim normálně.

petrach
4. led 2009

mirundo ja prala u prvního ze začatku v detském prášku a pak jak jsem zjistila,že jí to nic nedelá,tak přešla na ten v kterem peru nam,chce to vyskoušet..ale jak píše karča,pokud je pradlo dobře vymachane,tak by to mimču nemelo vadit,max. dat detskou avivaž,nebo sensitive

mirunda
4. led 2009

Děkuju moc těhulky, tak to všecko vyperu s dalším mácháním a snad to bude v pohodě..
Karca21 - to si piš, že z těch reklam uplně blbneme 🙄 Já si někde něco přečtu nebo někde něco vidím a hned začnu googlovat, abych udělala pro mimi to nejlepší.. ještě že mám pak přítele, který mě z toho dostane a přestanu magořit 😀 😀 😀 Pak si musím říct, že my jako miminka jsme žádný takovýhle výhody neměli a taky jsme v klidu přežili 😉

karca21
4. led 2009

To mám úplně stejné, já třeba řešim i vodu, jak to budu dělat. Doma normálně pijeme z kohoutku, jako malým dětem nám taky dávali vodu z kohoutku, ale teď člověk všude čte, že jen kojeneckou vodu a já už zase nevim, jestli je to tedy fakt důležitý, nebo ne, tak už zase dělám průzkum a zjišťuju, že od 4. měsíce to není problém dát dítěti normálně z kohoutku, do čtvrtého měsíce jsou prej problém jen dusičňany ve vodě, co miminko neumí zpracovat a ani voda přešlá varem je nezničí, tak proto prej ta kojenecká voda. Ale když jsem já byla mimčo, tak se dusičnany neřešily a taky se nikomu nic nestalo, no jo, v tomto směru ještě prostě nevim.

usounek25
4. led 2009

Ahoj, tak já věci pro malýho prala teď v Lovele. Koupila jsem 6 kg balení a budu v ní prát i naše věci dokud mi nedojde a potom už koupím zase normální prášek. Jinak co se týče toho pití z kohoutku, tak kamoška třeba malé ze začáku dělala čaje, ty speciální granulovaný, jedno balení stojí asi 100,-. Čaj míchala z balené vody, ne přímo kojenecké, ale z normální balené neperlivé vody. No a potom přešla na sirup s vodou, který jí dělá z vody z kouhoutku. A myslím si, že na malou to žádný špatný vliv nemá. Roste jak z vody a živá je až až 😀 . Ono se to dneska strašně přehání s tou hygienou atd. Když jsem byli malý, tak neexistovali žádný speciální čaje, sterilizátory, antibakteriální mýdla a krémy apod. a všichni jsme to přežili. S ničím se to nemá přehánět, pak ti děcko ofoukne větřík a je hned nemocný.

Od kamošky známá má teď 5ti měsíční mimi a je až přehnaně čistotná. Sterilní prostředí. Když spadne dudlík, hned ho letí vyvařit. Pokaždé když bere malýho do ruk, tak si utíká umýt ruce apod. 😒

evuse
4. led 2009

Mirundo a to já jsem na mimibazaru koupila i bavlněné prostěradlo se stejným potiskem 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13279913

karca21
4. led 2009

Ahoj usounku, tak to jsem ráda za zkušenost, asi to s tou vodou nebudu dramatizovat. Taky myslim, že člověk to nemá s tou sterilitou a čistotou přehánět, prostě opatrně, ale normálně.

stvura
4. led 2009

Ahoj tehulky baculky. Cosi som si precitala, musim vsak maminam co pisali o 4D pridat troska toho svojho do mlyna.
Mam nadvahu 10 kg a pocas tehotenstva som pribrala 14 kg, bola som na 4D v 22tt a ...bohuzial mi lekar povedal ze nebude prilis vela vidiet, lebo mam hrubu brusnu stenu. Takze...musim doporucit vsetkym baculkam aby sli na tento "zazrak" az troska neskor, v tom 26-28tt, aby im bolo miminko co najlepsie vidiet.

Co sa prasku tyka, treba odskusat, ja som tiez prala najprv v Batole a teraz periem v Persil sensitiv a maly je v pohode. Vsetko zalezi ci su nejake alergie v rodine, na akom uzemi zijete {v Seredi by som pradlo nevesala urcite von a rovnako ani v Trnovci nad Vahom} atd.

Ozaj, ta voda...no ja som nidky neoblubovala vodu z vodovodu, uz ako dieta som ju nechcela pit a nepijem ju ani teraz. Citala som vsak ze u nas na Zapadnom Slovensku je najlepsia a najcistejsia voda svojim zlozenim, no i tak ma nepresvedcili, pijem jedine prevarenu a to formou caju. S meneralkami opatrne - fakt len tie dva litre aby sa vam nenaliali nohy {ja som cele tehotenstvo nevedela co su to opuchy a ked som zacala pit kvoli mlieku som do seba hodila tri litre a vysledok boli melonove lytka}.

mirunda
4. led 2009

Děkuji za tip, Evusko!

mno, a na vodu z kohoutku jsou přísnější přepisy než na leckteré balené vody, my pijeme vodu jen z kohoutku, tak to nemíníme měnit. Přítel je z domova zvyklý používat takové to nádobové vodní filtry - doporučuju!!!

petrach
7. led 2009

ahoj tehulky,
tak co noveho???nerodite už nektera,že je tu tak mrtvo?

evuse
7. led 2009

Ahoj Peťo, zatím ne, ale už bych ráda 😀 Zítra jdu na kontrolu do porodnice, tak jsem zvědavá o mi řeknou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru