Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
29. lis 2009

mirunko, tie pernicky su kraaaaasne! ja osm vzdy robila na cely stromcek, aj zdobila , je to desna makacka... snad nieco stihnem aj letos, chcela by som.. uvidime..

mirunda
29. lis 2009

Jaberko, povím ti, co se děje v superstar 🙂 Zatím byl asi nejlepší Šmajda 🙂 Zítra se na to jukneš.. a proč to nefunguje?Nevysílaj na netu?

Děkuju za pochválení perníčků.. 🙂 Taky mám plnou krabici, hodně dám na stromeček, s červenou mašličkou 🙂

evuse
30. lis 2009

Hmm, tak 3D perníčky jsou frajeřina. Myslela jsem , že děláš ty z různě velkých hvězdiček, jak se lepí na sebe.

Vy mě teda masírujete tím pečením. Až koupím koření do perníku, tak teda asi taky pujdu do toho.

mirunda
30. lis 2009

Evi, jdi do toho 🙂 Ještě dneska tu tím včerejším pečením voní celý byt.. je to hrozně příjemný sem vejít.. 🙂 A já spešl koření do perníčků nekupuju, já tam dávám hřebíček, anýz a skořici.. můžeš si to namíchat dle libosti 🙂 A mákni si, ať ti krásně změknou ;o)

pocahontas35
30. lis 2009

Ahojte,

vratila som sa o doktory, a vobec ma nepotesila ... neviem, ci ste sa s tym stretli, alebo cim to moze byt tak moja hladina cukru nalacno bola 6,4 a po dvoch hodinach 5,7 !!!!! Mam odporucanie k diabetologicke !!! Evka, Ty si mala tehotensku cukrovku, ako vlastne prebieha vysetrenie u diabetologa ?? Nie som tymto nadsena, a toto mi ani nepovedali v piatok do telefonu, tak som nic zle ani necakala, iba to na co som bola pripravena, ze zapal a malo zeleza ale toto ... no som z toho prekvapena ☹

filipka21
30. lis 2009

ahoj pocahontas35 aj ja som mala teh.cukrovku neboj nieje to až tak zlé.U diabetologa ti budu merať tlak a hladinu cukru ja som chodila kazde 2týždne až do porodu.Pozitívne je že ženy ktoré maju teh.cukrovku nesmú prenášať tak budeš mať Samka do termínu pri sebe. 🙂

simisimca
30. lis 2009

Ahojte baby... 🙂

Pocahontas tak to ze mas cukrovku je na prd, ale suseda vravela ze nemohla jest blbosti tak aspon vela nepribrala... 😉 ...a co ten zapal...na to ti povedali co?

jaberka pis zaruceny recept, lebo sakris dnes som bola v poradni a lekarka vravela ze maly saeste ani nechysta ist von.... 😕

pocahontas35
30. lis 2009

Simi,
ja stale neviem, ci mam cukrovku, lebo po teste bola moja hodnota 5,7 !!!! Nalacno som mala 6,4 .. ja som nejaky obrateny pripad, alebo co ...
Na ten zapal, asi tolko, ze v tomto stadiu byvaju zvysene hodnoty tych parametrov, je to sposobene tehotenstvom, e to budeme sledovat a po pripade si skocim este na hematologiu ...tak uvidime ... dnes sa citim ako zbity pes po tych informaciach ... 😒

lulupopo
30. lis 2009

ahojte baby,
pocahontas drzim palce.... my mam vsetko po starom o hodinu mi dovezu hafana zo skolky... klobuk dole tym co vypekaju... ja som uplne nemotorna... a pomala... dnes ma zmohlo len zakladne upratovanie.. tie co mate miminka ake plienky pouzivate, ja rozmyslam, ze budem pouzivat klasicke plienky... samozrejme, sem tam aj jednorazovky... ale neviem, neviem, ci je ti zdrave mat na prdelke 24 hod cca 2 roky umelinu, co vy na to?

evuse
30. lis 2009

pocahontas, to je docela divné, že jsi na lačno měla tolik a naopak po zátěži tak málo. Vůbec to nechápu. Snad jedině, že bys nebyla na lačno a měla ráno(nebo v noci) něco sacharidového, co by ti to zvedlo. Fakt to nechápu. Vyšetření na diabetologii je v podstatě o tom, že kouknou na ty výsledky, něco ti k tomu řeknou a případně tě poučí o dietě, dají ti nějaké vytištěné pokyny a někde i půjčí glukoměr a vysvětlí, jak si to budeš hlídat.

evuse
30. lis 2009

Lulupopo, tu umělinu na zadku už přežilo tlik dětí, že to asi nijak zásadně škodlivé nebude. Naopak v jednorázové pleně je dítě v suchu, narozdíl od látkovek. Jinak jsou samožřejmě látkovky ekonomičtější a ekologičtější.

lulupopo
30. lis 2009

evuse mas pravdu... fakt neviem, ze pre ktore sa rozhodnut... pozerala som aj rozne tie eko plienkove nohavicky... no uvidim, jedna vec je mat idealy o tom ako byt ekologicka...ale asi predsa tie jednorazovky su asi praktickejsie...no prax ukaze...

simisimca
30. lis 2009

Jej pocahontas mozno to znamena ze papas malo sladkeho...tak sup sup do cukrarne.... 😉 ...a s tou krvou neboj, aj mne stale vravia ze mam strasne slabucky krvny obraz, ze vraj ako kazda tehula....v kazdom pripade drzime palce aby bolo vsetko o.k.... 🙂

mirunda
30. lis 2009

Lulu, přes látkovky jsem tu já 😀 A jsem na to pyšná 😀 Taky jsem si říkala, že je lepší mít na zadku bavlnu nebo nějakou látku než něco "umělýho". Upřímně - seru na to, že je to ekologický. Pro mě byly plusy takový, že je to levnější, že se (možná, já vím) naučí dítě chodit dřív na nočník, že na sobě nebude mít právě žádnej papír, pak kvůli kyčlím.. Mínusy byly takové, že musíš prát, věšet to, dnešní pleny se už nežehlí, aspoň to.. pak že musíš každé učůrnutí přebalit.. Později jsem zjistila ještě jedno obrovské plus - nikdy mi plenkou neproteklo hovno!V jednorázovce hodně často, když se pořádně pokakala.. Mno, celkem jsem do plen investovala tak 11.000,- - je blbý, že je to jednorázová investice.. ale na další mimčo už moc neinvestuju. Někde jsem četla, že za jednorázovky utratíš cca 25.000,- za každé dítě.. nevím co je na tom pravdy..
Když jedem na návštěvu, tak používám taky jednorázovky.. ale na ven na procházky normálně látkovky.. ale je jich miliony druhů, já ležela 14 dní v kuse na netu, abych zjistila rozdíly.. 🙂 Hodně mi pomohly maminky látkařky tady z Koníka..

Já se vždycky tak rozepíšu, jakmile jde o látkování 😀

evuse
30. lis 2009

No jo Mirun, to je tvoje doména 😀

lulupopo
30. lis 2009

mirunda dakujem za povzdbudenie a ty si pouzivala aj nejake specialne znacky latkovych plienok?? Ja ich ako mam zatial asi okolo 30ks takych tych klasickych 10 ks 60x70cm, 10ks 70x80 cm, 80x80cm, a nejake tie farebne plienky....ale pozerala som aj rozne take bambusove a dost sa mi pozdavaju take tie plienkove nohavicky... mas s tym skusenost???

simisimca
30. lis 2009

jaberka dakujem, ale ja mam problem s tou palenkou kedze som chlast v ustach nemala cez 3 roky...a beriem lieky na tlak, tak by som sa asi bala.... 😕 ....ale dost dobre si ma pobavila tvojim opisom... 😀 😀 😀 ...nieco s rovnako intenzivnym ucinkom, ale bez chlastu v zalohe nemas?... 😉 ...a jaber kolko si Barta prenasala?

evuse
30. lis 2009

konečně se mi jí podařilo vyfotit

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

evuse
30. lis 2009

Simisimca, já myslím, že když máš léky na tlak, tak by tě snad neměli nechat dloho přenášet.

mirunda
30. lis 2009

Evi, jen čumim.. co dodat.. šikulínu máš doma.. jak jí to jde? 🙂 Kolik udělá krůčků?

Lulu, já čtvercovky vůbec nepoužívám, používám jen takové ty "moderní látkové pleny".
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/kalhotk...
Ty s nohavičkama nemám, ale určitě ti poradí látkařky - to jsou blázni, mají od každého druhu min. jeden kus 🙂 Ty do toho na můj vkus vráží moc peněz.. 🙂 Ale mají zas ohromné zkušenosti s každou plenkou, tak se tam zkus zeptat na to, co tě přesně zajímá..
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - tady 🙂

Simčo, jaber ti to napsala do IP?To je mrcha, chtěla jsem se pobavit 😀 Jinak Jaberka myslím nepřenášela, měla rodit na Apríla a rodila na konci března..nebo ne? 😕

simisimca
30. lis 2009

Mirun ano jaberka mi to napisala do IP...super opis a pobavenie bolo velke... 😀 ..

Evi vies ja neviem kedy uz konecne porodim, doktorka povedala ze to na porod voooobec zatial nevyzera... 😒 ...sa bojim koli tej skaredej placente...ale v stredu ma doktorka zultrazvukuje a uvidime co povie... 😉

zuzkaaaa
30. lis 2009

mirun tak mi za mesiac a pol minieme asi jeden balík pampersiek čo je 96kusov a balík stojí okolo 18eur, čiže na rok je to asi 144eur a ak budeme plienkovať do troch rokov čo dúfam nebudeme tak okolo 423eur doooosť

mirunda
30. lis 2009

Tak to nevychází Zuzi tak draho, jako jsem četla.. taky čím větší plenky kupuješ, tím jsou dražší.. mno, ale ono je lepší to nepočítat 😀 To by tě pak mohl trefit šlak 😀

evuse
30. lis 2009

Jenže taky čím jsou větší pleny, tím míň se přebaluje. J8 přebaluju asi 4-5x za den, podle toho, jak kadí. Ze začátku jsem přebalovala třeba 8x.

Simisimca, já jdu taky ve středu do poradny 🙂

mirunda
30. lis 2009

to je taky fakt, že teď přebaluju méně.. prostě nevím, každé má svoje pro i proti..

Simčo, máš ještě týden do termínu.. 🙂 To je první termín toho 7.?

jabera
30. lis 2009

simi, neprenasala som, to si mirunka dobre pamata. len u mna islo o to, ze som ani za boha nechela porodit barana, preto som ho , chudaka, chcela vyhnat este ako rybu 😀 ale on ma okaslal, lebo si od sameho zaciatku robil, co chcel. pocal sa kedy chcel, porodil sa kedy chcel a teraz uz si robi uplne, co chce...
a ja som uplna abstinentka uz 4 roky a ta palenka bola moj prvy chlast tiez asi po troch... nic mi to neurobilo. ona je tam kvoli dezinfekcii criev, ked potom seres 😀

mirun, ja som tiez strasne chcela latkovat, ale, zial proste sme na to nemali.. doteraz ma to niekedy mrzi. keby sa ten fracek narodil inokedy, mal by prdel v latkach... mne sa to strasne paci.
co si sa pytala, ze co nam nejde na superstar, tak proste to zacne sekat a nakoniec uz nic... stoji obraz a dopocutia. ma stvu desne...

evinka, to tvoje dieta, no co k tomu dodat... boris povedal, ze to su vsetko fotomontaze 😀

byggyt
1. pro 2009

Ahojte, tak ja som už pre istotu zbalená keby ma dnes dr. nechal v nemocnici ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ . Idem tam na 10:45 tak mi držte palce. Jaberka keby niečo číslo mám a potom moje dojmy by ti Laura napísala do mailu. Chcela som si zobrať žabky do sprchy ale bohužial ani jedny neobujem tak tam mám kroksy, snáď nebudú na mňa kukať ako na debila 😝 😝 😝.

pocahontas35
1. pro 2009

byggyt: drz sa, hadam ta tam nenechaju ... budeme cakat na tvoje nove spravy ...

evka: mala terezka je uzasna 🙂

jabera
1. pro 2009

jaaaj, byggy, drzim palce... crocsy su uplne normalne, v porodnici ich mala snad uplne kazda baba, neboj.. aj ja 😉

mirunda
1. pro 2009

Byggytko, doufám, že si tě tam nenechají.. moc držím palečky a myslíme na tebe!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru