Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
17. pro 2009

Ahojte.
Mirun, mě právě přijde, že spí líp, jak je v tom spacím pytli.
Na ten banán jsem koukala do diskusí, ale nic jsem nenašla. Krom rad typu nalít na to tekutý prací prášek, nechat být a pak vyprat. J8 se musím pochválit, že fleky už jsme dlouho neměli. Co ukápne na oblečení, nebo má Tereza napatlaný na puse, nebo ruce, okamžitě setřu tím vlhčeným ubrouskem. Banán jí škrábu lžičkou rovnouze šlupky(sloupnu ho jen na jedné půlce) a tím pádem to není tak tekuté, jako když se to rozmačká.
JInak si nemůžu vynachválit tenhle bryndák, jiný už nepoužíváme
http://www.eberunka.cz/detail.php?zbozi=95972
Dá se i mýt v myčce, korýtko zachytí drobky a to co ukápne, super!

jabera
17. pro 2009

caute,

evik, ten bryndak tiez planujem,ale az ked budeabrt normlne sediet, bojim sa,ze by ho tlacil na krku zatial.
ozaj, uz ste sa doma dhodli na menach? prezrad nam...

baby, tu je tak nadherne. snezi a je uzasne pekne. oni tu nesolia,a le sypu take cierne sutricky po chodnikoch, krasne to vrze pod botami, no nadhera, vazne.
jo a my mame od vcera 5. zub!!! horna prava jednicka a zjavne sa objavuje aj lava...

mirunda
17. pro 2009

Evi, my taky spíme v pytli a vždycky jsme spali.. mno, prostě jednou se to asi každé dítě musí naučit..
Ten bryndák asi taky pořídim, já už jsem na něj koukala, ale vůbec se mi nelíbí, ale asi je praktickej.. tak se holt musim podřídit 😀

Jaber, už toho nechte s těma zubama 😒 😝 🙄 Já pořád doufám, že nám TEN PRVNÍ zoubek přinese Ježíšek.. mno, ale nám rostou hrozně vlasy zase, fakt.. tam kde jich třeba tolik neměla, tak tam jsou kraťoučký, krásný, čerstvý vlásky.. 🙂 Bude hooodně vlasatá, myslím.. taky má po kom.. 🙂 Ale vlasama jídlo nerozkouše 🤐 😔 😖

aktekram
17. pro 2009

Ahoj Těhulky, omlouvám se za vyrušení, má sestra prodává těhu lacláče velikost 46. Pokud by jste některá chtěla, písněte. Foto a cena http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4596272

evuse
17. pro 2009

Mirun, vlasma sice nerozkouše nicv, ale zuby bude hodně potřebovat až na stejčky a podobný ňaminy a na to má furt dost času 😀 . Tereza má už snad 2měsíce jen ty 2 zuby a další nikde

Jaber, tady je taky nádherně, ale líbí se mi to jen z okna. Ven se mi fakt nechtělo, naštěstí se chtělo dědovi, tak sli s Rézi sami. Já jsme si aspoň na 20 minutek stihla zdřímnout. už jsem nějaká dost unavená, potřebovala bych se pořádně vyspat

zuzkaaaa
17. pro 2009

baby a u nás sneh nikde 😒 😠
včera krásne snežilo ale nezostalo nič, dnes sme mali mínus 7 stupňov, sofi pekne spinkala v kočíku a ja som poriadne zmrzla....

baby mi máme dnes pol roka 😀 😀 😀

evus mi máme 3 dolné a ďalšie nie a nie vyjsť pritom vidím, že sa malá trápy a aj ja lebo už druhý deň nekakala 🙄

hanula83
17. pro 2009

Byggyt, moc gratuluju, to je krásný macíček 🙂

Holky, kdy začaly vašim mimčům růst zoubky? Vím, že se tu nedávno o tom dost diskutovalo, ale nemám moc času to všechno pročítat. Mýmu synovci začaly růst ve 4 měsících a prý je to dost brzo. U nás to samozřejmě ještě nehrozí, ale chci se jen připravit 😉.. Evi, já jsem dnes taky docela hotová, pořád se mi zdálo, že mi ten spánek moc nechybí, ale dnes si to asi vybralo daň, že jsem sebou v obchodě málem sekla. Poprvé v životě si přeju, aby už bylo po Vánocích, ten shon a ti lidi, jak šílí a blbnou v těch obchodech, fakt jsem z toho byla dnes úplně znechucená...

jabera
17. pro 2009

hanulko, aj tak si vyborna, ze takto fungujes.. sa necuduj, ze by si sa potrebovala vyspat.. zuby bezne idu okolo 6. mesiaca. ale su deti, ktorym v styroch a je aj celkom normalne, ked az po roku!

mirunko, my mame tiez vela novych vlaskov. hlavne vzadu to vidim, kde mal taku plesinku po lezani, uz ju nema. a tie porodne vlasy ma uz 13 cm dlhe, som to merala 😀 leze mu to do oci, davam mu to jak prehadzovacku.

evi, ty by si si tiez asi mala ten spanok dopriat. nemohol by deda castejsie? ked si predstavim, ako som ja spala kazde poobedie! to bola parada. dufam, ze ta nechytia tie bezsenne noci, ale na to si asi moc utahana z dna.

zuzi, gratulujem k narodkam! aspon ze sofinka nesedi, konecne nejake normalne dieta... 😉 ved sa nema kam ponahlat.. nech si lezka pekne...

zuzkaaaa
17. pro 2009

janka už sa snaží sedieť sama sa ešte neposadí ale sedieť už vydrží asi 3-4minútky sama a v chodítku sa už snaží odrážať a pekne sa presúva k stromčeku tak sme ho dnes vyviazali 😅

mirunda
17. pro 2009

Evi, já vím, že na stejky času dost, ale i tak.. věřím v toho Ježíška 😉 Třeba čeká Terezka se zoubkama na naší Lilinku, ale aby se dočkala chudák holka 😀

Já jsem dneska byla venku, bylo to kráááásný.. všude sníh, Lilinka v tý krásný kombinéze 😀 Jela jsem dokoupit nějaký dárky, už to mám snad všechno.. ještě zítra jedu pro drobnosti, ale to už autem..

Hanulko - zoubky.. věřím tomu, že tvoje holčičky je budou mít dřív než ta moje 😝 😀

Jaber, zítra taky změřím Lilče nejdelší vlas, ten má nohoře uprostřed hlavy - ty , se kterýma se narodila.. vůbec jí nevypadaly, přitom jsem slyšela, že tyhle vlásky vypadávají.. a v půl roce naše děti ještě neseděly - Lilča až v půl roce a týdnu 😀 😀 😀

Zuzi, gratuluju k půlročku! To letí, to není možný.. nedávno jsi byla ještě těhulína a my měly malý miminečka.. dej nám nějakou fotečku Sofinky v chodítku..

jabera
18. pro 2009

baby tu je snehuuuuuuuuuuuuuuu!!! krasa, len vodicov lutujem. ideme na velke nakupy, aj ked som taka znechutena zo vsetkeho, lebo nakoniec nedojde mamina a to mi je strasne luto...

macalc
18. pro 2009

Ahojte.................

Zuzkaa gratulujem k polrôčku ale ušiel ten čas len pred nedávnom si šla rodiť a už mát pol rôka ale mi vás dobehneme!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jabera tak dnes budú veeelké nákupy nás to čaka budúci týždeň lebo sestra je pri kamaratke a malú chcem nechat s ňou lebo mladšia á chce byťz malou len ked spinká 🙂 🙂 🙂 🙂 je mi ľúto že ti nedojde mamka a taak si sa na ňu tešila tak ked nedojde mamka tak chojte vy

Aj unás sneží už tretí deň v kuse a všetko je také krásne a zbožňujem ked sme na prechádzke a vrzga sneh pod nohami 😀 😀 😀 😀 😀

hanula83
18. pro 2009

Ahojte holky, mám dotaz, Elenka si před chvílí dost ublinkla a je to celé žluté. Vůbec ne bílé jako vždycky. Nevím, jestli je to normální. Nechci hned otravovat doktorku, protože za poslední 3 týdny jsem se jí pořád na něco vyptávala, že už jsem musela být za totálního blázna...

zuzkaaaa
18. pro 2009

hanulka neviem či kojíš ale ja som nekojila a čiež mi sofi grckala žlté

pridala som fotky 😅

hanula83
18. pro 2009

Zuzi, teď jsem jim dala Nutrilon, ale nikdy mi po něm žlutě nezvracela, až teď, tak mi to přišlo divné... tak děkuji za odpověď 🙂, jsem klidnější 😉

evuse
18. pro 2009

Hanul klid, to jsou žaludeční šťávy. Tereza taky občas blinkla žluté. Důležité, je, aby nezvracely křečovitě, obloukem, to b ypak znamenalo nějaký problém.

Jaber, to je fakt škoda, že mamča nepřijede...

Taky jsme byly venku, je to fakt idyla. To čisto všude a ticho. Ale ta zima, fuj. Nevíte do kolika stupňů se smí ven s kojencem/batoletem? Nebo už je to u nich jedno?

jabera
18. pro 2009

macka, no ved to je to, ze my nemozne teraz na slovensko, nevyjde nam to financne.. preto sme tu ostali..

evus, to ma tiez zaujima s tym vychadzanim von. aj tu je -12, pozeram, ze aj v prahe. a ja sa praave chystam umyt kuchynske okno, dufam, ze k nemu neprimrznem, hahah.

baby, mam mrtveho kaprra v chladnicke, vecer ho idem porcovat a chystat do mrazaku, ench mam na sterdy den viac casu... trochu sa ho bojim, ci je ozaj mrtvy..
idem, lebo bartik uz je ufnukany... s nim je takto navecer tazko... ale tiez sa uz bojim ist s nim von, ved je desny kosa.

hanula83
18. pro 2009

Evi, mně spíš vyděsilo, že jsem to u ní nikdy neviděla, vždycky zvracela jen bílé... ale už mi potvrdilo víc lidí, že začínám být přehnaně úzkostná, tak přestanu šílet 🙂... Nám říkali v porodnici, že se má chodit s miminkem maximálně do -5 stupňů, ale ty máš trošku větší, tak třeba by ještě větší zima nevadila. My teda procházky teď zavrhujem.

jabera
19. pro 2009

hanulko, ved ked si nie si s niecim ista, tak tej doktore proste zavolaj, ved je tam na to... ale myslim, ze to zlte grckanie je naozaj normalne, pamatam si , ako to mala zuzkina sofinka...

baby, kapor je v mrazaku, nachystany na vyprazanie, ale teda, poviem vam, nebola to sranda... bola to teda slecna, bolo mi jej trosku luto kvoli tomu.. a ked sa zacla hybat v dreze, uz bez vnutornosti, tak som usla 😀 boris jej urezal hlavu a potom uz som to dokazala.. ked sa na mna nepozerala.

hanula83
19. pro 2009

Jaber, to máte teda oba silné nervy, to já bych nemohla... takže nakonec ještě v té ledničce nebyla mrtvá? 😕 .. Jak se u kapra pozná, že je to slečna? 🙂))

mirunda
19. pro 2009

čaute!
Tak od rána uklízim, peču, krmím, uklízím, peču.. ještě jsem se ani nedostala s Lilčou ven, ale asi jí nakojim a půjdu.. taky potřebuju na vzduch.. je tam tak krásně nasněžíno.. ;o)

Kapra dělat nebudem, já ryby nejím a kuba kapra taky nemusí, takže jen bílé klobásy a řízky.. 🙂 Na tu žranici se hrozně těšim 😀
Dárek už mi chybí jen jeden, tak to doženu v pondělí dopoledne.. a zítra nám přijede stromeček!!!!Jéééé, jsem zvědavá, kolikrát bude od Lilinky schozenej 🙂

sisacha
19. pro 2009

ahoj ja by som chcela poprosit o radu , vcera som sa trochu uderila o o klucku na dveri , naraz som tlmila rukou .Brusko netvrdne , ani nenam vytok .mam mat obavy?Som v 20t.t.

jabera
19. pro 2009

sisacha, sice si asi omylom v inej teme, ale pokial ani nekrvacas, ani nic ine, tak urcite nemusis mat obavy.

mirun, tu je taka strasna kosa, ze si ani netrufam na precahdzku, ale boli sme na nakupoch, takze bolo z auta do obchodaku a naspat 😀 co peces? ja idem vanilkove rohlicky..

hanul, bola mrtva, ale kapor ma tie divne nervove zakoncenia, ze sa tak trepe niekedy aj na panvici! ja som s tym aj pocitala, ale skutocnost bola horsia ako predstava.. no, ta kapor mala ikry v bruchu a to maju len dievcatka.. a ta kopa deti v nej ma dojala 😀 fuj, ale normalne sa z toho este spamatavam.. ale som straaasne rada, ze to mam za sebou.

mirunda
19. pro 2009

tady bylo přes den asi -10, teď bude možná ještě hůř, nevím, nemáme nahoře teploměr 🙂 Peču skoro všechno nové, mám 7 druhů a teď budu dělat ještě nepečené.. dneska jsem udělala první nepečené - mandlové kuličky - jéé, to je mňamka!!!Dává se tam Amareto - výbronost! 🙂

hanula83
19. pro 2009

Děvčata, vy mě s těma aktivitama úplně deprimujete 😉 . To já jsem letos vážně jakejsi lenoch, úklid jen povrchově, pečení žádné, kapřík žádný. Na druhou stranu ten odpočinek mi za to stojí 😀

mirunda
19. pro 2009

Hanul, pečení neberu jako povinnost, to mě docela baví, ale úklid?? Víš jak jsem ráda, že máme zasněžený okna a nemusím je mýt?(máme střešní okna). Takže dnešní úklid byl z povinnosti, aby mě nepomluvili 😀
A co kupujete holčičkám k Vánocům? Dostanou stejné hračky?

macalc
19. pro 2009

Ahojte babule..................

Ak dobre myslím tak všetky už máte poupratované a aj napečené ale ja mám len poupratované a piect sa mi velmi nechce ale v pondelok ma to už neminie už dnes muž vybral koláče čo budeme piecť 😉 😉 😉 😉

Mám na vás jednu otázku malá má od včera večera suchú a miestami červenú tváričku a niekde má aj také malé pupenčeky čo to môže byť???už som hladala aj na nete ale nič konkrétne som nenašla má to len na líčkach a brade nikde inde a periem v pracom prachu pre deti a osobitne bez aviváže

hanula83
19. pro 2009

Miru, já v zápalu nadšení, jsem jim objednala na netu na Vánoce dvě veliké plyšové ovečky... No a když došly, tak tam bylo napsáno "od 3 let". Já si neuvědomila, že pro takovy mrňata můžou být spíš nebezpečné. Každopádně pod stromeček je dostanou. A ještě nějaké další hračky a oblečky. Ale nepřeháním to, protože od celého příbuzensta dostanou tolik hraček, že asi ani nevím, kam je dáme... A já teda kupuju vždycky stejné, moje zkušenost se synovcema je taková, že když dostal každej hračku třeba jen s jinou barvou, tak jako na potvoru oba chtěli jen tu jednu barvu 😉...

Macalc, u nás to holky taky obě mají, už pár dní. Zjistila jsem, že asi měly vysušenou pokožku z té zimy. Takže jsme začaly hodně mastit, ven teď nejezdíme a zlepšilo se to..

mirunda
19. pro 2009

Máš synovce taky dvojčátka?Takže to máte v rodině.. vy se máte 🙂 Chci být taky v rodině dvojčátek 😠 😀 Taky jsem Lilince koupila panenku od 3 let a dám jí to.. Já mít dvojčátka, tak taky kupuje všechno stejný.. 🙂 Hele a oblíkáš je taky stejně? Je to hrozně hezký...

Macalc, jezdíš s Emičkou ven v těhlech mrazech? Možná bych ted zůstala doma, Emička je ještě opravdu malinká na tohle počasí..

hanula83
19. pro 2009

Miru, ne ne, synovci nejsou dvojčátka 🙂 , jsou od sebe o 2 roky, ale já jim vždy kupovala stejné hračky, není to zas takový věkový rozdíl... No když jsme doma, tak jim dávám většinou různé oblečení, teda snažím se, aby to bylo aspoň trošku nějak podobné. Mám spoustu oblečení od švagrových po jejich dětech a to je 5 kluků, takže většinou navíc modré - ale na doma to nevadí, ony to stejně za chvilku buď pozvrací, pobrindají nebo počůrají nebo pokakají, takže je stejně převlíknu 😉. Ale když jdem ven nebo se chcem ukázat, tak jim dávám stejné, taky se mi to líbí, když mají stejné oblečky... však z mojich fotek je to určitě patrné 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru