Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hanula83
20. led 2010

Ahojte děvčata,

tak my byly dnes v poradně a Ela má 5,5 kg a Ani 5,2 kg, čilé, zdravé, akorát trochu rýmy. Tu řešíme tou odsávačkou na vysavač, opravdu geniální vynález 🙂, nemůžu si to vynachválit....

Snad sem dnes nebo zítra dodám fotečky, protože se nám konečně podařilo vyfotit pořádné řehtání 🙂

Jinak jaksi nestíhám dočítat, holky vyžadují čím dál víc pozornosti a už vůbec nevydrží spinkat, stačí třeba jen ať na ně něco mluvím, ale prostě musím být s nima 😉...

pocahontas35
20. led 2010

Byggy budem ti drzat palce, aby si svoj ovocny den zvladla, viem, co to je ... mam vela diet za sebou ... je to skvele, ze mala tak dlho spinkala 🙂 kojis ju ?

Baby, poucte ma ... cim to je, ze deticky netreba tak dlho balit nasiroko ?

byggyt
20. led 2010

Pocahontas dík, no tie ovocné sa ako tak dajú ale každý 29 deň je vodný tak to bude iba vda 😕 😕 😕 .
Nekojím dávam jej Sunar alebo Hami. Ono s tým balením je to tak že ťa pošlú na ultrazvuk keď má bábo mesiac a tam sa uvidí že či to má v poriadku, mne povedal že mám prísť na kontrolu keď bude mať malá osem, deväť mesiacov.

hanula83
20. led 2010

Tak jsem s vypětím posledních sil dala do alba aktuální fota 😉...

mirunda
21. led 2010

Hani, holky jsou nádherný! Stejně si jsou na některých fotkách hodně podobné... 🙂

Byggyt, ty držíš dietu?? Mno, já bych taky držela, ale nemůžu když kojím, to říkala Jaberka 😀 😀 😀 😀

Normálně holky, dneska přes noc spala Lilinka 12,5hod v kuse!!! To je víc než půl celýho dne 😀 Já se picnu 😀 Aspoň bude mít dobrou náladu.. 😉

monaberuska1
21. led 2010

pěkné ranko přeji 🙂

mirunda 🙂 dkuji, no malá má totiž beruškový pokoj takže hodně berušek tam je, a jinak docela dost je maminky chcou 😀 😀 😀 😀 😀 a já mám obývák zas do afriky hihi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ta je taky hodně žádaná 😀 😀 😀 🙂

jinak já nevim jakto ale ja se norlmalne nejvic porad potim je mi silenej hic porad, divny akort umne :_D 😀 😀 😀

hanula83
21. led 2010

Miru, díky, máš pravdu, na fotkách to tak někde vypadá 😉...

Tak 12,5 hodiny spánku, o tom by se nám mohlo jen zdát 🙂... ale dnes vydržely holky taky dlouho, vlastně od osmi do osmi a mezitím se jednou vzbudily na papání..

Pocahothas, nám doktor řekl, že vůbec nemusíme balit naširoko, a pak se uvidí na té další kontrole, která je ve 3 měsících. Prej jestli vyloženě chci, tak ať je balím akorát na noc... No samozřejmě, že nechci.

mirunda
21. led 2010

Hanul, já myslela, že látkuješ..? A myslím, že 12hod spánku s jednou přestávkou ve 2 měsících je naprosto úžasný!!

hanula83
21. led 2010

Miru, to sice jo, ale právě jedním z důvodů, proč jsem chtěla látkovat bylo to široké balení a když ho mít nemusíme, tak dávám papírovky, protože jsme jich teď hodně dostali a chci je spotřebovat, dokud jim nejsou malé. Jinak když dávám látkové, tak mi vůbec nevadí praní, sušení... ale šíleně mi vadí to nasazování, to mě u toho čerti berou, tak nakonec nevím, jestli ta investice do těch látkovek za to stála. Ty samotné plenkové kalhotky jsou super, ale na to se dávají ještě takové ty proti prosáknutí a ty jsou teda na moje nervy než jim to navleču... A navíc jim to stejně pokaždé proteče, tak nevím, co dělám špatně... Jo jo Miru, ale to bylo jen dnes, jindy vydrží tak 5 - 6 hodin v noci a pak už se zase budí co tři hodiny. Ale máš pravdu, nejhorší to není, vím, že některy mimča nevydrží ani těch 5 hodin.

mirunda
21. led 2010

Hani, nevím teda jaké látkovky používáš, ale já teda raději zas nasazuju ty svrchní, než ty samotný plínkový 🙂 Mám ty spodní na patentky a když sebou mele, tak je zázrak se někdy trefit 🙂 A právě ty svrchní mám na suchý zip, tak to je pohoda.. 🙂 Jestli je nebudeš používat, tak je prodej, některé maminky po nich jdou jak slepice po flusu 🙂
A spinkají ti obě holky stejně? To by bylo blbý, kdyby se ti ještě budila každá jinak 🙂

hanula83
21. led 2010

No Miru, právě jsem teď taky zjistila, že jsem měla koupit ty svrchní kalhotky jiné. Já koupila originál, co byly k těm Popoliny plenkám. A to jsou takové vlněné kalhotky, celistvé, nikde se nerozepínají a musejí se navlékat... to je děs a běs. Dnes mi holky z dvojčat taky poradily jiné ty svrchní kalhotky, tak asi budem muset dokoupit, protože ty vlňáčky jsou o nervy....

Já právě nevím, jestli je teda mám prodat, protože jedním z důvodů, proč jsem je chtěla, bylo široké balení a to holky nepotřebují... Miru, jak kdy, někdy se vzbudí současně a někdy se vzbudí jedna a řve jak tygr, tak se vzbudí i ta druhá. No a někdy se vzbudí jen jedna a druhá zařezává a nic jí nevadí - takže ji budím. Prostě papají vždycky současně. Za chvíli by se totiž zas vzbudila druhá a já celou noc jen lítala kolem papání a přebalování 😒

jabera
21. led 2010

hanulko, naaaaaaaaaaaadherne su holky! mne sa fakt strasne podobaju...

berusko, ja chcem tiez robit take kvetinace!!! prosim, to ako robis? link na sposob takeho niecoho nemas? sice neviem kedy by som to robila, ale strasne sa mi to paci. ja som citala trosku nepozorne, ako sa to vola, ta technika? krasne to je..

mirunko, no, ja moc nie som zastanca vyrevania, teda vobec.. ale mne ani to zaspavanie pri prse nevadi, mne vadi to,a koposledne dni od neho vobec nemozem odist vecer... to mame novinku a verim, ze sa coskoro strati, lebo ma slahne.

monaberuska1
21. led 2010

jabera 🙂 ahojky jsme moc rada ze se libi 🙂

napisi do vzakzu ano??? 😉

martasl
21. led 2010

monaberuska1-vítám Tě mezi námi.ještě k tomu utz...pokud není vidět nic přez břicho,tak se dělá utz vaginálně-mě ho tak teď naposledy taky dělali.Tobě ne??jinak teda máš fakt děsně šikovný ručičky-já bych na to

neměla nerva.moje mladší holka je taky taková hračička.pořád něco táhá ze školy 😉

hanulko83-teda ty vaše holčičky rostou jako z vody 🙂 to už měly neštovice,že jsou tak potřený tím pudrem(nebo čím)??

hanula83
21. led 2010

Jaberko, to je jen zdání, věř mi 😉, jsou každá jiná. Možná občas podobné jen jako ségry, nic víc.

Marti, ne, to nebyly neštovice 😀 , prostě jsem je jen natírala krémem. Ten mráz jim dělá na kůžičku docela zle, tak chci předejít nějakým flíčkům a vysušené kůži...

jabera
22. led 2010

baby, on spiiiiiiiiiii!!!! to som nezazila od jeho miminkovskych cias, ze by spal rano a ja uz nemozem.. krasa....

mirunko, idem studovat tu knihu od teba o homeo, ale asi ta budem ziadat o rady,a ko skusenu homeopatku 😉

evi, tak som na teba myslela... dufam, ze maly nebude prikladom toho, ako byva kazde dieta ine... lebo terezka nasadila latku moc vysoko, po vsetkych strankach.. chudak chlapec 😝 ale trebars marta mala obidve deti pohodove, ak si dobre spominam....

mirunda
22. led 2010

čaute kočandy

tak dnešní noc mi Lilianka "vynahradila" za tu včerejší 😝 Zaprvé vůbec nechtěla usnout, v noci se vzbudila, tak jsem jí nakojila a taky u toho nechtěla usnout - už si jí neberu nahoru na patro, protože v noci dost cestuje a jednou jsem se vzbudila a byla dost nedaleko od schodů dolu - takže vše v náručí ☹ Musíme tam nechat udělat nějaký vrátka 😒 Mno a pak se vzbudila před 7hod a je vzhůru..

Hanul, z těch vlňáků bych se asi po**** - natahovat bych to nemohla, jak píšeš.. kup si normální PUL svrchní kalhotky, já mám od Imse Vimse a Bummies (nevim jestli se to takhle píše) a ty samé jsem si koupila i druhou velikost, jsem s nima moc spokojená.. ale jestli se ti nechce látkovat, neinvestuj do toho a prodej to.. 🙂 A ty máš teda Popolini?Já je mám taky - Popo Tencel - a jsou supr, hodně nasajou.. ale až po několika vyprání..

Jaber, taky nejsem zastánce vyřvání, ale já už nevěděla co mám dělat 🙂 Hlavně je blbý, že už mi dochází mlíko, mám pocit, že po kojení má ještě hlad, takže zblazne ještě třeba banán, rohlík... takže do toho roka to vydržíme a pak už kojit asi nebudu.. tak aby se pomalu odnaučila, aby to nebyl takový šok 🙂
V kolik se ti Bartik normálně budí? My vstáváme normálně kolem 8hod, tak pro mě je to nezvyk takhle brzy 😀

Monaberuska - Martasl má pravdu vlastně - mno jo, zkušená maminka 🙂 Chci taky napsat postup do vzkazu! 🙂

erikahla
22. led 2010

Ahojte dievcata,

je tu toho tak strasne moc napisaneho, ze mam problem to vstrebavat 🙂 Ale som rada, ze je to tu zive, pretoze je to nesmierna vspruha a povzbudenie.

Vitam monaberusku1 a zaroven sa pred nou sklanam. Ma uzasne sikovne rucicky a podla vsetkeho aj silne esteticke citenie. Tak trosku si ma inspirovala, vlastne nakopla a ja som sa pustila do prerabky detskej izby. Uz som prisla aj na to, ako zo starsieho, ale zachovaleho nabytku urobit Eliske novy a pekny. Strasne sa na to tesim 😉 . Okrem toho ma napadlo tolko veci, co sa tyka interieru nasho bytu ... Ach jo, ... Akosi ma to taha k malovaniu, i ked si nemyslim, ze mam talent alebo nadanie. To budu asi tie poblaznene hormony 😀 😀 😀 😀 😀 .

Jabera. Mirunko - ked sa vam nieco podari vytvorit (a urcite sa podari), dufam ze sem hned hodite nejake foto. Som strasne zvedava. A mozno to bude aj motivacia pre mna. Myslim si, ze napriek tomu, ze mame deti a rodinu, mali by sme sa tesit aj niecym inym. A co moze zenu viac potesit ako nieco krasne ? Raz darmo, mame to v sebe 😉

A teraz uplne od veci - z priestorovych dovodov som sa rozhodla predat moje cvicebne naradie (orbitrek s digitalnym ukazovatelom pulzu, vzdialenosti, rychlosti a spalenych kalorii) a taktiez AB Tronic na posilnovanie brusnych svalov. Su absolutne ako nove. Ak by ste vedeli o niekom, kto ma zaujem, budem rada, ak mi date vediet.

Majte sa zatial krasne a piste, piste, piste 😀 😀 😀

hanula83
22. led 2010

Miru, já právě nevím, jak se teď rozhodnout. Velký důvod prodat ty plínky byl kvůli těm vlňáčkům. Nenapadla mě alternativa, že bych koupila jiné, nikdo mi nic neporadil. Když to teď vím, tak bych je i ozkoušela. Já to ještě promyslím, praní mi nevadí, ale je fakt, že to dlouho schne a mezitím třeba stejně budu muset dávat papírovky... ještě to musím zvážit... Jinak jsi stejně dobrá, že tak dlouho kojíš. Já to teda vůbec nezvládla, dodnes z toho mám depku a čekám, kdy se to na nich nějak projeví. To jsem psycho, co? 😉

Jaber, a budí se ti ještě v noci na jídlo? Jen se tak informuju, dokdy na to tak děti mají nárok 😉...

Jinak dnes mi holky spaly zase od osmi do půl čtvrté. Problém je v tom, že já vůbec nespala, jsem u našich, tak jsme si nostalgicky pouštěli nějaké domácí videa ze svateb apod. No aspoň jsem si zavzpomínala 🙂))...

mirunda
22. led 2010

Hani a kolik ks máš plínek? Já měla dřív 18ks a papírovky jsem nepotřebovala, ale prala jsem každé 2-3 dny, což byl časem opruz - a taky jak píšeš, dlouho to schne, takže jsem je dávala na takový ten topící žebřík v koupelně.. když svítilo sluníčko, tak byly venku suché za půl dne.. pak jsem si ještě 12 přikoupila, abych nemusela tak často prát a hlavně aby mi to zabralo celou pračku, narvu tam 25ks a 5 ks mám než tamty uschnou.. 🙂 U dvojčátek to musí být záhul..
Ty jo, vůbec z toho neměj depku, že nekojíš.. vůbec se to na nich neprojeví, to máš jen v hlavě, protože všude píšou, jak kojení je nejlepší.. ale to neznamená, že nekojený děti budou pořád nemocný a naopak.. vůbec na to nemysli, hlavně že jsou holky spokojené..
Jinak Lilča se mi tak 3-4 týdně budí na jídlo ještě teď.. ale nevím, jestli je to vyloženě hlady.. spíš jí uklidní moje prso 😝 Kdyby z něj nic neteklo, myslím, že jí to je jedno 😀

evuse
22. led 2010

Ahojte holčičky.

Hanul, já kojila jen 3 týdny a už od porodnice napůl s dokrmováním, pak jsem to vzdala, byla jsem vyřízená, vystresovaná, nervní. Nelituju toho a výčitky nemám, naopak jsme se potom konečně hodila do klidu a do pohody. Tereza je zdarvá jak řípa, kromě jedné rýmy. Á to jsme venku byli i v -9°C. Jen mi tehdy vadilo, jak do toho každej šťoural, přece nebudu každýmu vyprávět, jak málo mám mlíka a že za půl hodiny odstříkám sotva10ml.
A v noci krmím 2x.

Dneska jsme koupili sourozeneckej kočárek Graco duo 🙂

Jo a mimochodem, naše dítě si šlo v 18:15 hodit hajocha a od 20:00 je vzhůru a řádí, momentálně dole u tchánů 😀

hanula83
22. led 2010

Miru, mám celkově 20 ks plínek (10 pro každou), nechtěla jsem kupovat kvantum, když jsem nevěděla, jak to bude. Kdybych chtěla dávat jen látkovky, tak musím prát denně a to by ani nikdy plná pračka nebyla. Já to pořád kombinuju s papírovkama. No právě, že teď se to nedá dát ven a radiátor máme právě jen ten žebřík v koupelně a tolik plín se tam snad ani nevleze... Nakonec jsme s manžou usoudili, že počkáme měsíc do té další kontroly kyčlí. Pokud holky stále nebudou muset mít široké balení, tak nejspíš plíny prodám...

Evi, já právě taky byla totálně na dně z toho kojení, uměly mlíko mě zachránilo od zbláznění a holky před hladem 😉. Od doby, co jsem přestala s kojením, tak jsem se také hodila do klidu, ale co se týče výčitek svědomí, tak ty mám pořád... Nooo a právě to šťourání to zhoršuje, každej se velice diví, proč nekojím, a máš pravdu, nevím, proč bych to pořád měla těm lidem vysvětlovat, nic jim do toho přece není.... To jsi mě docela uklidnila, že holčička netrpí na nemoce a kojená nebyla. Kámoška s dvojčatama holkama taky nekojila a holkám jsou 2 roky a jsou v pohodě..

Holky, jinak určitě mateřské mléko je fakt nejlepší a já jsem si jistá, že to tak je. Ale někdy to s tou propagací všichni přehánějí, za nervy na dranc to určitě nestojí.. Miru před tebou určitě klobouk dolů, že jsi to vydržela, i když to ze začátku nešlo 🙂... a s tím prsem, švagrová taky časem sloužila už jen jako živý "dudlík" 😉. No jo, každy dítě uklidňuje něco jinýho. Třeba můj synovec (půl roku) nesnáší dudlíky a uklidní ho jedině jeho vlastní ruka (prsteníček s prostředníčkem) a je to fakt srandovní pohled..

hanula83
22. led 2010

Holky, zítra stoupnu po pár týdnech opět na váhu a začínám taky s dietou... Těhotenstvím jsem zhubla, ale jak jsem začala přibírat po šestinedělí, to je teda vážně něco...

mirunda
22. led 2010

Hanul, lichotí mi, že smekáš kvůli tomu mýmu kojení 😀 😀 Já si s tím fakt užila.. ale jak píšete, daly jste se do klidu, tak si představ, že já dva měsíce byla v prdeli a nešťastná, že mi to nejde.. a vůbec jsem v klidu nebyla :( Ty výčitky - jééé, já jich měla.. nebýt Kuby, tak jsem asi na psychárně 😉 A je spousty kojených, co jsou víc nemocné, než nekojené děti.. vůbec na to neber ohled.. stejně mi přijde, že víc maminek dokrmuje, jen když se kouknu tady mezi nás.. jedinej, kdo s tím fakt snad neměl problém, tak byla Jaberka.. ta měla mlíčka tolik, že by tu nakojila uplně všechny 🙂
Jinak Lilinka dudlík taky nesnáší.. nechápu.. my jí ho furt dávali, já jí nakoupila tucet druhů a nic.. když se jí s ním pokusim utišit, tak řve ještě víc.. teda teď už se o to ani nepokoušim.. 🙂
Já jsem s váhou furt na prd, ale koupila jsem si kalhoty a všichni mi tvrdí, jak jsem zhubla 😀 Prostě supr střih kalhot 😀 😀 Ale pořád si s kámoškou jdu jednou týdně zacvičit, tak aspoň to.. ale pak to doženu čokoládou 😀

zuzkaaaa
22. led 2010

Ahojte babule...
tak malá spinká aj manžel a ja neviem, nie som ešte ospalá tak si hovorím kuk na vás,
hanulka ja som tiež nekojila ja vôbec ale odsávala som a to som dávala do flašky malá sa mi nevedela prisať
evus ten kočík je krásny terezka bude sedieť v predu alebo v zadu?
aj ja by som chcela nový kočík už v poradí tretí, ja som v tomto strašný maniak ale najprv musím tento predať mne sa páči tento baby desingmagic 3 alebo 4 vlastne tam je rozdiel iba v počte kolies

tolko vecí som sem chcela napísať a už si nič nepamätám...

tak asi pôjdem zalahnúť aj ja v telke nič neide len samé horory a ja to sama nebudem kukať lebo potom sa budem báť aj na wc ísť sama ako sa poznám...

tak dobrú noc... papa

evuse
23. led 2010

Zizi, někdo nakupuje hromady bot, nebo kabelek. Ty kočárky 😀 😀

Tereza bude sedět ve předu, vzadu se to dá do lehu a bude tam mimouš.

mirunda
23. led 2010

Zuzi, už sem taky nechodíš tolik jako dřív :( Já bych si taky koupila nový kočárek, ale to by mě Kuba asi poslal někam 😀 Ale na další miminko tenhle prodám a nový si koupím 🙂
A tobě spinká jak Sofinka přes noc? Dobře?

zuzkaaaa
23. led 2010

mirunka nechodím sem tolko lebo ked som sama s malou tak nestíham a večer sa mi už nechce, Sofi mi spinká ako tak, budí sa dá si glg mlieka a spinká ďalej asi tak 2 krát za noc a budí sa ráno okolo 8mej kedy ako
taraz sa hrá búcha mi po nohe a riadne sa na tom smeje ozaj už nám vykúka 5ty zub 😀 do roka bude mať pusu plnú zubou,
jaaaj ozaj neviete niečo o tom že deti od jedneho roka treba nosiť na preventívne perehliadky k zubárovy? 😒

mirunda
23. led 2010

Zuzi, já se o zubaře zatím nestarám, my nemusíme 😀 😀 😀 Stále máme jen jeden zoubek.. 😀 😀

sijen
23. led 2010

ahoj holky,
jsem v asi 5tt, mám velkou nadváhu, neříkal Vám lékař že byste kvůli váze měli brát navíc kys. listovou než tu, která je obsažena v běžném komplexu vitamínů pro budoucí maminky?
na jednom webu (možná ho dohledám..) o prvním trimestru jsem našla informaci že některé těhotné by měly brát kys. listovou ve zvýšeném množsví (byla tam zmíněna i obezita).
K lékaři jdu až příští týden, tak se zeptám, ale předem by mě zajímaly i vaše názory a postřehy, díky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru