Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
29. led 2010

Mona, já žrala i z obchodu, na zahrádce jsme měli taky, dokonce i ty žlutý malinký.. jéééé.. to bylo 😀

monaberuska1
29. led 2010

mirunda hhi no to byli ty tehu chute vid?? 😀 😀 😀 🙂 koukala sem na tvoje fotky, tvoje malá je nádherná, uplný sluníčko 🙂teda a josu jí teprv 10 mesicu a má už tolik vlásku teda, to je úžasný, malá má 2 roky pryč a pořád tam má pár chlupů 😀 😀 jendu jsme jí už stříhali aby jí to zhoustlo jako tošku mozna ale roste jí to porád nejak pomalu, 😖

mirunda
29. led 2010

mona, to byly chutě.. už se těším na další těhu 😀 😀 Děkuji za pochválení, ona už se s vláskama narodila, ale jen nahoře uprostřed hlavičky, ale hezkých pár cm 🙂 Teď už je má po celé hlavičce, jsem ráda, že má vlásky 😀 Koupila jsem jí už sponečky, strašně jí to sluší, ale nerada si je nechává nandat 😠 A děti se musí stříhat?Jinak jim to nezhoustne samo od sebe?

jabera
29. led 2010

jej, baby, to je sranda, ja som rajcata nemohlaaaa! dvihal sa mi zaludok len z ich vone a musela som ich oberat na zahrade, mala som zaludok v nose, pomaly... predtym som ich milovala a som velmi rada, ze ma ten odpor presiel. fuj, to bolo hrozne, jak mi z nich bolo zle...

monaberuska1
29. led 2010

mirunda no mi by jsme ji stříhali práve ale enbylo co vis??az ve 2 rokách jsme ji to ostřihali no strojek ji strihal nuzkama by to nešlo 😀 😀 😀 chci jí ještě jednu ostříhat ted tak snad ji to zhoustne 🙂 😉 🙂

jabera- jo???ja rajcata mohla i kdyz sem enbyla tehu a aji v tehu 😀 😀 😀 a ted uz je nejis taky??

mirunda
29. led 2010

U nás by bylo co.. u Barta od Jaber taky 🙂 Ale jen nevím, jestli by se to stříhat jako mělo pro zhoustnutí u všech dětí.. já bych to asi oplakala, ale co by se dalo dělat..

macalc
29. led 2010

Ahojte babule..................

Terezke všetko naj naj k narodeninkám veľa zdravia štastia jej prajeme a posieleme boštek 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Vitam medzi nami nove tvare 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jabera Bartík je už veeelký chlap a tie zubky jej zlatý je moc 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

A paradajky som aj ja jedla na kila ked som šla do zahrady tak som stale hladala paradajky mnam 🙂 🙂 🙂 🙂

Ak sa chcete zasmiat tak mojej sestre zacali rast vlasy ked mala rok aj zuby zacali vtedy rast a aj chodit zacala ako rocna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monaberuska1
29. led 2010

mirunda 🙂jojo kdyby měla malá tak dlouhý vlásky jako tvoje princezna, tak nestříhám taky 😀 😀 😀 a bylo by mi to taky líto ostříhat, ale malé to opravdu moc neroste skoro vubec zavalo az ted jak jsme ji ostrihali, vsak muzes mrknout do albíčka a uvidis sama 😉

macalc- ahojky 🙂děkuji 🙂teda ani sem s enezeptala jestli s emůžu přidat 😅 😅

mirunda
29. led 2010

Paradajky 😀 😀 😀 Jak jsi věděla, co jsou rajčata, jestliže u vás se řeknou paradajky 😀 😀 To je hezký slovíčko 😀

Jaberko, přidala jsi fotečky, nic jsi neřekla.. Bart fakt roste do krásy 🙂 Je moc rozkošnej, zoubky máte na rozdávání 🙂

monaberuska1
29. led 2010

jabera - krásný fotečky a malej je krásnej 🙂a taky máte hodně vlásku .-D😀 😀 😀 😀 jkatože nám nerostou hihi 😀 😀 😀 😀 😀 teda a 10 mesicu josu malýmu to je šikulka 🙂 🙂 😉

mirunda
29. led 2010

Mona, z fotek vůbec do tohoto tématu nezapadáš.. 😎 Malá je moc hezká, vlásků ale nemá málo mi přijde.. jen jsou krátký..

hanula83
29. led 2010

Dandelion, a to jako chodí do normální školy? Brácha se švagrovou totiž měli dlouho problém, protože jim nechtěli uznat nějaké speciální přídavky na postižené dítě. Prý to není tak závažné, aby bylo potřeba přídavků... přitom s ním museli jezdit denně do speciální školy v Olomouci (to je asi 30 km) a jednou za čas i do Brna (100 km), taky ho teď vozí pořád do těch solných jeskynní.. a to nemluvím o tom, že už byl několikrát v nemocnici a jezdili s ním po doktorech... ať mi nikdo neříká, že to nejsou speciální výdaje... Až teď, co malymu budou čtyři roky konečně dostali nějaký příspěvek na nové auto... ale byl to hrozný boj. Člověk už tak z toho má občas nervy, když třeba onemocní a oni to ještě tak ztěžují...

Holky, vy se tady bavíte, jak vám hrozně chutnalo ovoce a zelenina v těhu... mně teda právěže vůbec, šla jsem po sladkym, hlavně po čokoládě a zůstalo mi to doteď. Nutno říct, že předtím (před otěhotněním) jsem na čokoládě zas tak závislá nebyla.

monaberuska1
29. led 2010

mirunda, no má jako krátký nerosotou moc prave 😒 ☹ nezapadám, no mám ted 90 kg ☹ ☹ jsme pribrala ☹ 😠 ale strašně s emi pěkně sváma povídá 😅 😅 😅

hanula- no já musím říct že u malý jsme teda taky hodně jedla sladký hlavně čokoládku ale uplne strasne moc 😅 😕 a zůstalo mi to taky, ale ted jsem otěhotněla ajá prostě čokoládu dám si ale jako nemusím jí 😝 😝 😝 spíš právě ovoce hodně a zeleninu to děsne 😎 😉 🙂 😀

evuse
29. led 2010

LULU, slovensky je to čaj z Ostružiny malinovej

Jaber díky za gratulaci k Terezčiným narozkám, byla jsi spolehlivě první. Teď jsme přijeli u mega nákupu. Odpoledne už jsem rozvěsila ty girlandy, Terezce se to moc líbí, pořád kouká nahoru.
V noci jsem ani nemohlka spát jak jsem pořád přemýšlela, co všchno musím připravit.

Mirun, tak si s ním normálně promluv o té svatbě. Naférovku.. Třeba je pro něj žádání o ruku trapárna, tak to bylo s mým prvním mažou, tak jsme se prostě na svatbě dohodli a bylo to. Ani u našich nebyl žádat, že prej je to divadlo a on to nesnáší.
V únoru by zas měl být v hotelu Diplomat svatební veletrh, bývá každý rok, tak se tam jděte juknout a začni nenásilně plánovat. Ale bývá tam dost narváno.

monaberuska1
29. led 2010

koukám že se bavíte o žádání ruky, manža nežádal, domluvili jsme se a pak to oznámili rodičům 🙂 😉 a holky nemáme prstýnky bohužel jsme alergická, ale i bez nich jsme šťastný, nikdo říká že to snad ani nejde bez nich být, ale nám to nepřijde 🙂 😀 😀

hanula83
29. led 2010

Monaberuska, my prstýnky máme, ale ani jeden je nenosíme.. já to jaksi nikdy nevydržím mít něco na ruce nebo na krku. Byly doby, kdy jsem chodila ověšená jak věšák, ale teď nic nesnesu...

monaberuska1
29. led 2010

hanula, ježiši Elenka a Anička, josu naprosto krásný jejda, a to bříško tyjo ty jsi měla teda opravdu veliký bříško, a viděli ti dvojčátka hned??? 😉
nono ja taky chodila driv takova ověšená , ale začalo to piersiengem ☹nojo mě se nikdy piersingy nelibili proste nejsem ten tip toho, ale kluk me do toho zathl tak sem si dala do nosu pecku a tim to zacalo, nos sem mela jak balon aspon 2 mesice dostal s emi tam zanet bordel nod esny jako tim mi bylo zjisteo ze jsme alergik, ale jak s emi to dostalo aji pod kůži jako do krve tak od té doby sem nemohla mít na sobe vubec nic prstynky nic , zalto stříblo chir.ocel vše mi vadí, ☹ co naděm nic, nic nenosim anevadi mi to, kdyz nikam jdeme, tak mam dvoje nausnice a vemu si je stim ze vecer mam opuchle uši amusim ihned mazat ☹ ☹ ☹ 😠

macalc
29. led 2010

mirunka no vieš sem tam sledujem aj české stránky a aj recepty a dnes som upiekla suprove české rohlíky na prvý krat sa mi celkom dobre podarili ani som nečakala že budú až také dobré 🙂 🙂 🙂 🙂

monaberuska1 ja sem chodím už dosť málo ale čítam skoro všetko podla toho ako stíham a už bude rok ako sum tu aj ja a je tu plno dobrých báb s ktorými sa dá dobre pokecat 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Evus tak bude veelká oslava a Terezka si ju bude iste užívať plno darčekov a tak hmm ako vám ubehol ten rôčik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hanula83 bambulky sú úžasné aj ja chcem dvojičky!!!!!Ale musia byt také dobré ako Emmka lebo ona papá a spinká aj teraz uz spí od 5-tej a ešte jej o 11-tej dame papat aj ked bude v kome a ideme spinkat dalej do rana do 6-tej moj malý pokladík 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a už máme 6150g a to budeme mat už 3 mesiace malý tučinko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

monaberuska1
29. led 2010

macalc, jojo tak se dvouma dětma vid??vysedávat na netu to nejde 😀 😀 já tu jsme nejvíc večer až malá usne a je klid 🙂 malá je hodná pomáha ale ráno vaření, vařím pro celou rodinu, jaka ( pro sebe , pro manžel, pro markétku, pro tchána, pro tchýni a pro babičku maminka tchánova) takže vařím jedině ve velkým, a barák je dost velkej takže člověk uvaři uklidi, jde s malou a manžou ven na prochajdu nekdy navstevy babicky moje rodice atk ze,? 😀 😀 a najendou je večer a udělat véči protože při větším počtu lidí v baráku jako je tady tak na véči nezbývá 😀 a pak koupání atd, malá než ulehne 😀 😀 a je klid ajdu poklabosit semka, ale neni to kazdej vecer , mam konicek pleteni ztoho pedigu a papiru , tak pletu treba 🙂 a nebo se jdu zavrit dolu do dilny 🙂 delam deocupage ubrouskova technika, a to delam aji pro pribuzny a tak .-) 😀 😀 😀 takze zatim se nenudim, ale nevadi mi to, nerada se nudim 🙂ale jdu semka strasne rada pokecat 🙂 😀 a kdyyb jste me nechteli tak kvuli vam snad priberu 😀 😀 😀 😀 😀 už přibírám, jsme na začátku a už mám dost nahoře 😀 😖

macalc
29. led 2010

monaberuska1 videla som tvoj album je to krasne kolko krat som uvazovala nad tim ako sa to vlastne robi a nasla som toho dost na nete a potom som to pochopila je to prekrasne co robís a tie beruskove veci su uzasne 🙂 🙂 🙂
Chlapec je uz takmer dospely aj teraz siel ku starej mame a pride domov len v utorok a aj on pomaha v kuchyni on su pomylil skolu viac ho zaujima varenie ako stolarcina povedal lahsie je navarit ako vyrobit nabytok 😀 😀 😀 ja som na tom z varenim tiez ako v zavodnej kuchyni 🙂 🙂 🙂 🙂 ale co uz moc si nenaviberam a pri malej viem v klude navarit aj poriadit ked pocuje vysavac tak zaspí 😀 😀 😀 😀 ale ked som bola tehu tak nemala rada zvuk vysavaca velmi kopala 🙂 🙂 🙂

hanula83
29. led 2010

Monaberuska, moc děkujeme 🙂)... jo jo, břicho bylo obří 😉... No těhotenství mi zjistil doktor ve 4tt a to byla vidět jen jedna černá tečka... a mezitím jsem se nechala napsat k jinému a k tomu jsem šla poprvé v 7tt a ten už tam viděl dvě. Vlastně já je taky viděla, ale říkala jsem si, že to tak asi má být - jedno mimčo. No vzápětí mě doktor vyvedl v omyl a já se málem hroutila 😉))... Když těhotenství neplánuješ a ještě navíc se tam vyvrbí dvě, tak jsou to docela šoky 🙂))... ale jsem strašně šťastná, že si ti dva koblížci k nám našli cestu.. Co se týče řetízku apod., tak já taky ledacos nesnesu na kůži, a uši mi taky opuchají, musím to vždycky tak aspoň týden vydržet a pak si zas zvyknout a je to dobré..

Macalc, děkujeme 🙂)), nechci to zakřiknout, ale holky dám v osm večer spinkat a budí se většinou až kolem 3 ráno, někdy až v 5... tak doufám, že jim to vydrží. Jinak jsou i přes den docela hodné. Někdy se nudí, už chcou prostě pozornost, ale je s nima sranda, věčně se řehtají 🙂... Minulý týden jsme je vážili u doktorky, měly 5,5 kg a 5,2 kg a to mi přijdou macaté, to je teda macínek ta tvoje Emmuška, jen tak dál, ať roste 🙂). Taky jsme měli mít původně Emu, moc hezké jméno.

hanula83
29. led 2010

Monaberuska, jsi opravdu moc šikovná, mně by to asi taky bavilo, ale jsem v tomhle teď lenoch. A Markétka je taky moc roztomilá princeznička, já bych taky už chtěla, aby holky byly větší, to je ještě větší sranda.

monaberuska1
29. led 2010

hanula- no bříško veliý teda:_) 🙂 😉 ale krásný .-)to věřím 🙂 a kdo u vás měl dvojčátka??mě by nevadili klidně bych si dovolila říct že sem si je tak trochu přála 😀 😀 😀 ale byla jsme ted a jsme ted v 7tt ale u dr jsme byla v 6tt a tam bylo jendo 🙂 ale jsme rada 🙂hlavne aby bylo vse oukej .-)jak ma byt .-)josu krasny moc 🙂no taky taky opuchliny 😀 hihi to je des vid?? 😀 😀 😀 apson v tom nejsme sama 😀 😀 😀 😅 😅 😅

jojo už chcou ozornost princezny🙂jen tak tak, teda ted koukam josu jim 2 mesice aneco 🙂 😀 🙂 jezis ty josu prad teda jako na fotce 😉 🙂 teda a jak si rodila normlane nebo cisar?? 🙂

macalc
29. led 2010

hanula83 Tak to ano Emma je riadny macko a ako sa ona rozkrikuje ked ostane sama v izbe a tie grimasy co struha no ideme sa niekedy popukat od smiechu co dokazuje na facebooku mame viac fotiek lebo v podslednom case ked chcem sem pridat nove fotky tak mi to tu zamrzne a neviem sa dva dni ani len prihlasit na konika

monaberuska1
29. led 2010

hanula, moc dekuji 🙂 jojo ted uz je sranda 🙂je to takova pomocnice ale maminka moje rilal ze sem to delala taky 🙂 jdu k lince varit nebo si delat caj nebo cokoliv k lince jdu dělat, hned slyším už brkot židle, jak se sune k lince :-d a volá už z dálky koukat, pomoct 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 a uz kouka dam ji misku a do tooh piskoty a vari 😀 😀 micha aji spolivkou, no nesmi proste u niceho chybet, aji pradlo vynda mi ho z pracky a pak mi ho podava a ja ho vesim 🙂 😀 😀 🙂 tak uvidime jak dlouho ji to vydrzi 😀 😀 jsme zvedava za ji ktomu budeme honit bez umejt nadobi nebo bez povesit pradlo, jestli bude tak pohotová jako teď 😀 😀 😀 to asi uz ne 😀 😀 😀

macalc, jeden čas mi to taky dělalo ☹ nemohla sme tam nahrát žádnou fotku, seklo s emi to pokaždé ☹

hanula83
29. led 2010

Mona, u nás právě nikdo dvojčátka neměl víš, ani z jedné strany... takže takovej malej zázrak - vlastně dva 😀 .. holt to tak mělo být 🙂... Měla jsem císaře, den dopředu naplánovaného.. holky byly koncem pánevním, tak to se neriskuje normální porod. Jsem za to ráda, u dvojčat je normální porod vždy velké riziko - hlavně pro druhé mimčo.

Macalc... to si umím představit ty grimasy, holky jsou zhruba stejně staré, tak taky už blbnou 🙂))... Já na facebooku právě nejsem ☹...

monaberuska1
29. led 2010

hanula, jojo ono aji když sou normálně otočené tak aspon teda moje doktorka dava na vyber, jestli chce normalni porod a nebo cisare🙂 🙂 😉 me nabidla mela jsme vyvolavanej prod ame dokonce nabidla ze mi ho vyvola, a ubude proste u myho porodu, byla sem moc rada, protoze sem vedela ze je tam u mne nekdo kdo zna cely prubej myho tehotenstvi 🙂 🙂 😉 takže paráda 🙂hanula njsi???me tam nahecovala kamoska a jsme tam, ale musim rict poznala jsme tam opravdu moc moc lidicek .-) a holky jste nekdo na mimibazaru???

hanula83
29. led 2010

Mona, já nejsem ani na mimibazaru, ale už jsem si tam dost věcí koupila, je to fajn "obchůdek" 🙂)... Já už jdu zalehnout, jsem dnes úplně hotová a spím ve stoje 🙂... tak dobrou...

monaberuska1
29. led 2010

macalc ted jsem si vsimla ze mi pises ze jsi videla lbum a o synckovi .-)moc dekuji, joijo taky s emi to strasne moc libilo a rekla sem si zkusim to 😉 a nakonec me to tak moc chytlo ze to chce aji okoli, tak to delam aji jim kdzy se nekomu neco libi 😉 🙂 19 let je strašímu??teda tak ten už může za chvilku přijít že jsi babička čéče 😀 😀 😀 teda ale je asi moc šikovnej vid??nedej ho každý 😠 😎 🙂 😉

hanula, jjo ja tam jsme teda prodavam a aji nakupuji, hlavne rda menim tam s maminama🙂je to tam levny a moc krasny vecicky 🙂 parada

monaberuska1
29. led 2010

hanula-tak dobrou noc, 😉 🙂 taky za chvilku pujdu .-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru