Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hanula83
9. únor 2010

Evi, jsme na tom podobně, já v tom pořád tápu, přijde mi to jakysi zmateny... ☹

martasl
9. únor 2010

ahoj holky.dva dny jsem se tu neukázala a tady novej človíček-vítááám rosannar 😀
já jsem si teda taky otevřela ,,účet na FB,ale zatím jsem taky amatér.jsem pod jménem Martina Lexmannová-tak pokud chcete.....

ještě k těm dět.pokojům-naše holky měly společnej na starým baráku.teď na novým jsme je měli rok nasáčkovaný v ložnici a mi byli v obýváku.od listopadu konečně má každá svůj pokoj.starší červeno černej a mladší krásně zelenej a retro tapetu.nafotím a dám na FB.

martasl
9. únor 2010

rosannar-teda,byla jsi krááásná nevěsta 🙂 nádhera.

martasl
9. únor 2010

teda,já než ten FB pochopím a naučím se s ním zacházet,to bude doba 😅 analfabet hadra...některý jsem si vás na FB přidala,ale už v tom mám nějakej chaos.zítra budu muset odchytit holku a ať mi to pořádně vysvětlí....ta zas bude kroutit očima a hlavou.... 😲

martasl
9. únor 2010

holky-jak se mám na FB k vám přidat na konía na baculky??nějak mi to nejde nebo co.... 😅

evuse
10. únor 2010

Ahojte, koukám, že tad yje zase mrtvo vy farmářky!
Marti, já ti neporadím 😅 prd tomu rozumím

lulupopo
10. únor 2010

caute.. hehe, ze farmarky... no tak tuto aplikaciu som chvalabohu odignorovala, este to by mi tak chybalo ku stastiu, farmarcit na fb🙂.. inak neda sa mi Zuzkaaa prihlasit do tejto skupiny na FB zobrazuje mi, momentalne nie je k dispozicii

pocahontas35
10. únor 2010

Ahojte,

dnes som bola na prednaske o epiduralke, cela ta parada trvala 30min., dostali sme tlaciva, a s tym treba ist do pokladne, mat vysledky z krvi a zaplatit 106 EUR, v pripade, ze nevyuzijem epi, tak mi tie prachy vratia.
Dnes ma bolia krize, tlak mam pocas celeho dna 117/65 alebo este menej ...nic sa mi nechce, aj vy ste mavali taketo stavy ku koncu ? Lulu tebe je dnes ako ???

byggyt
10. únor 2010

Čauky 🙂 🙂 🙂 🙂

Pocahontas to si dobrá s tým tlakom to je super, aj ja som sa len povalovala ku koncu ani pri PC som neobsedela

Lulu a nezlomíme ťa na tú farmu????????????????? 😉 😉 😉

Evi poď hrať farmu pls.

Marti ty tiež poď sadiť

lulupopo
10. únor 2010

Hehe byggyt veru nezlomite ma farmarcit... 🙂 uz ma tolko ludi lomilo... a nepodarilo sa .... Pocahontas... jak som sa tu ja vychvalovala , ze ako mi je fasa posledne dva dni... som to preriekla... v noci som sa dusila, nemohla som dychat, tak som sa vyzliekla, lebo ma vsetko srtilo a tak som vysela z okna... keby ma niekto videl, tak by mal uzasnu zabavu... potom som hupla do zupanu a mrzla na balkone 5 min, aby som nabrala dych...palila ma zaha ako svina, furt som sa budila.... a samozrejmeee, ze moje milovane panvove dno uz vecer nenapadko zacalo boliet... a v noci to uz bola klasika... beda sa pohnut otocit, vytrepat sa von z postele.... do toho caste cikanie a hnacky... tak okolo 4tej rano som uz sedela na wcku a citala si nejake materialy k svojej dizertacke... okolo 5tej som isla do postele, aby som sa o 6, 30 zobudila ako zbity pes... a tak to je so mnou dnes cely den, bola som chvilu vonku pomalicky sa prejst po cerstvom vzducho so psom... som sa skoro dogrcala.. a celkovo ked chcem aj dnes nieco povedat radsej som ticho, lebo ked dlhsie hovorim, tak ma napina.... no je uz toto normaaalne?? moj muz zhodnotil, ze mi uz nikdy neurobi dieta.. ked vidi, ako fajnsky to znasam od 4teho tyzdna...jaaj a tlak mam dnes, ze 126/92 takze to sa da....baby na FB ste sa uz prihlasili do skupiny, kt, zuzkaaa zalozila, alebo vam to tiez nejde zobrazit?

zuzkaaaa
10. únor 2010

lulu malo by to ísť normálne sa prihlásiť.... neviem prečo ti to neide pošli mi na seba link na facebboku a tak ti skúsim poslať pozvánku možno tak ti už to pôjde

na facebook som zuzanka pónya

pocahontas35
10. únor 2010

Lulu, aspon to, ze v tom nie som sama, no nie je mi az tak zle ako tebe, ale aj to to nie je nic prijemne ... inak, ja spavam od 7mesiaca v kresle, lebo v posteli vydrzim asi tak 30min, potom mam pocit upchateho nosa atd .. tak ja sa v noci premiestnujem postel - spalna, kreslo - obyvacka, zachod a takto to ide celu noc !!!
Ja som sa na FB vedela prihlasit normalne ...

evuse
10. únor 2010

Byggyt, dyť to hraju, sice moc nevím, co tam po mě chtěja, ale hraju. Je to nějak málo akční, pořád čekám, až něco uzraje 😠

Lulu, ježiš to znám, že člověk ani nemůže mluvit, jinak by se poblil, to je asi žáha, já to měla taky před porodem, a hlavně po porodu asi 14 dní, to jsem spala skoro v sedě a budila se tím, jak mě "škrábe" v krku a je mi na blití. Opravdu jsem měla den, že jsem nemohla vůbec otevřít pusu. Fuj, doufám, že to zas bude to samý 😝

Lulu , Pocah, jak to tak čtu, už bych vám opravdu přála, aby jste měly kluky už u sebe, snad už brzo. Lulu tipuju dřív 😉

martasl
10. únor 2010

ahojky.lulu-takže by to už každou chvilku bylo?? 😀 😉 podle toho,co píšeš,tak by to už mohlo každým okamžikem být.co ti řekl doktor,chystá se to?? 🙂
já teda na farmaření taky nejsem.takže z farmy nic holky nebude.zapoměla jsem holku donutit,aby mi vysvětlila FB.tak snad zítra.už jsem si vás tam pár dala.
mě taky nejde se přidat na koníka,co založila zuzka.(dnes jsem to teda ještě nezkoušela).

martasl
10. únor 2010

dnes jsem si byla u obvoďačky napsat mastičku na ekzém(nějak se mi teď zase udělal,asi to bude i tou listovkou a nervama)a zeptala jsem se,jestli by mi-jakmile zjistím že jsem těhu,napsala neschopenku(pokud by mi ji můj gynek.nechtěl hned napsat)a prej jak to zjistím,že mám hned přijít a že mi ji dá.než jsem ji stačila říct,co chci,už jsem opět bulela.ale byla suprová,prý to zažila taky a ví jak to bolí.jo a dostala jsem tetanovku.letos se očkujou ženský ročník 76.prej by to byl pak v těhu problém.tak ještě že jsem tam skákla. 🙂

pocahontas35
10. únor 2010

Marti, tak tu tetanovku ti nezavidim, mna naposledy preockovali v 2007 alebo 2008, nepamatam si to presne, ale viem, ze som mala bolesti, zadok ma bolel, nemohla som si poriadne sadnut, ani lahnut, bolo to opuchnute a este som chytila aj horucky ... ale po par dnoch to preslo, ze vraj dobra reakcia 🙂))

lulupopo
11. únor 2010

marti tak aspon mas tetanovku za sebou... evuska... presne ten pocit gracici je zo zahy....a kedy to bude ani srna netusi... moj lekar ku ktoremu chodim do nemocky, je usmiaty a hovori... vsetko je ok...mozno je vsetko ok.. ale ja uz si rozhodne ako ok nepripadam a hlavne sa necitim... idem sa este raz pokusit o ten FB

mirunda
11. únor 2010

čaute kočky 😀
jj, stydim se.. teď sbírám na farmě valentýnky jak o život 😀 Tak se omlouvám, vás zanedbávám.. 🙂
Vítám novou tvář - Rosannar - teda, měla jsi krááásné svatební šaty, moc ti to slušelo..

Lulu, Pocahontas, jak vám je?? Už to máte za takovou chviličku.. ty jo, za chvíli budete mamule!!! Já se tak těším za vás!!! 🙂

pocahontas35
11. únor 2010

Mirka, vcera mi bolo naprd, ale dnes sa celkom da, ale nechcem nic zakriknut ... 🙂)))

martasl
11. únor 2010

mě teda ta tetanovka vůbec nebolela.jen to místo vpichu mám na dotek citlivější a jinak nic.no hlavně mám na 10let pokoj.zítra jedu s dcerou na tbc.první očkování a pak se uvidí,jaká bude reakce.ale určitě blbá tak to dostane i do ramene.to zase bude děsný hojení... 😠 ☹
no dnes jsem byla v Litomyšli,s holkou na očním.Na autobusáku šel proti nám mladej kluk a měl úúúúžasnou čepici-teda spíš beranici.byla bílá,chlupatá-jak hlava nějaké kozy,s velkejma chlupatejma rohama a se šňůrkama na zavázání a na konci těch šňůrek byly chlupatý pacičky.prostě bomba.jak jsem ho uviděla,tak jsem to nevydržela začala se smát nahlas.chudák,ale vzal to v pohodě a začal se taky usmívat.nevím proč,ale hrozně mě to potěšilo.

martasl
11. únor 2010

tak teď mi holka v závratné rychlosti vysvětlila FB.moc to nechápu a postrádám smysl FB.jsem dost zklamaná a přemýšlím,že zruším registraci.co vy říkáte na FB????

lulupopo
12. únor 2010

mirun... mam sa stale biedne, ale konecne som zohnala caj s malinovy, tak ten zacinam popijat a snazim sa vsugerovat ako mi pomaha🙂 marti... no FB.... ja ho vacsinou pouzivam na pracu, alebo veci suvisiace s pracou, kedze vacsina mojich priatelov je na FB suvisia s tym co robim... prave vy z konika ste vynimka dufam, ze skupina je uzatvorena... pretoze, ja na FB nemam potrebu prezentovat vsetkym svoje sukromnie... uvidim, tiez ako to bude fungovat...socialne siete maju vyhodu, aj nevyhodu, ze sa miesa sukromne s pracovnym co niekedy moze byt pozitivne inokedy na obtiaz...a aj to je jeden z dovodov, preco na FB nefarmarcim.. a pod....ale dost bolo o FB... to ja zas ked o nieco zacnem beda ma zastavit... vsetkym pekny dnik prajem

pocahontas35
12. únor 2010

Ahojte,

Lulu ten caj co si zacala popijat by mal byt dobry k comu ? Ano, Zuzka uzavrela na FB miestnost, tak by to nemal citat kazdy.
Ja som skoro cely den vcera bola na nete a hladala som malemu detskeho doktora, kedze si ho musim zazmluvnit pred porodom, pozerala som aj v okolitych obciach, ale zatial mi vychadza len PK aj to len jedna dr. aj ked ich je tam minimalne 5. Dnes jej skusim zavolat, tak dufam, ze nas zoberie.
Rano som mala budicek uz o 3h, maly ma kopal, akoby bol den, tak sme toho moc nenaspali, a dnes mi je aj tak nejako divne, fakt sa to strieda jeden den pohoda a druhy bieda, nech to uz mame za sebou. U nas zase snezi, ale to asi vsade, chcela som sa ist prejst, ale v takomto pocasi to balkon isti, nepotrebujem sa strepat niekde ....

Erika, dnes by si mala mat vysledky, tak myslim na Teba, dufam, ze budu pozitivne a das nam vediet.

Miska, tu strasne davno nebola, asi maka na svojej diplomovke.

Marti, ja som kedysi na FB tiez nefarmarcila, ale kolegyna ma nahovorila, ze skus to, ze je to zabava, tak som zacala hrat kaviaren a farmu, a ostatne pozvanky co mi chodia, tak to ignorujem, lebo uz nechcem nic hrat. Inak, by som na FB nebola tak casto ako som 🙂)) Je to asi o zvyku ... 🙂

lulupopo
12. únor 2010

pocahontas ten caj je vraj dobry na uvolnenie panvoveho dna a lepsie otvorenie porodnych ciest /zatial nebadam nic/.... vola sa ze caj z ostruziny malinovej.... skoro mesiac som ho nikde v TT a v BA nemohla zohnat.... nakoniec ho nasiel moj muz v nejakych zdravotnickych potrebach v TT... ja som noc zacinala tiez uz tradicne na gauci co si nenechal ujst moj pes svinuch ... samozrejme same chlpy vsade,....lebo som bola taka unavena, ze som ho nevladal odtial vyprasit... potom som sa okolo jendej presunula do postele.... a o 4tej svieza ako rybicka som sa potulovala po byte, potom som na chvilu zdriemla a od 6do 7 som si dala cajik, vyprevadila muza do prace... zaroven dal psa d o psej skolky, kedze som videla ako desne snezi... a uz vcera sa mi s nim zle chodilo vecnit a to tiez len tak, aby sa nepovedalo, co mu bolo chudakovi malo...lebo som sa bala, ze sa na tych zladovatelych chodnikoch strepem... no a dnes..je tutoveee pocasie, keby bolo pekne, tak myslim Pocahontas, ze aj nam by bolo trosku lepsie... lebo zle sa nam chodi a este v tomto pocku duplom...a to som dumala, ze ci som malemu nekupila privela zimnych veci... ked na to tak kukam, veru ani nie...doktora malemu som zohnala ihned cez ulicu... vraj k nemu chodi malo ludi, ze je malo zhovorcivy...tak uvidime... som mu volala v pondelok.. a mal perfektny hlas... ako sused zavis z miazgovcov🙂) a povedal, mi ze ked sa mimi narodi, tak potom staci k nemu prist... tak verim, ze to tak naozaj aj bude...

erikahla
12. únor 2010

Ahojte dievcence,
ano Pocahontas, dnes o 15.00 h si mam volat o vysledky. Uz odpocitavam hodiny. Aj mam strach a aj sa tesim, ze uz konecne budem vediet, na com som. Verim, ze to dopadne dobre. Dakujem, ze na mna myslis 😉
Lulupopo - ja som sa toho caju az prepila pred prvym porodom. Udajne to ma vytvorit taky neskodny hlien alebo tomu podobnu substanciu. Nieco na sposob - kto maze, jede 🙂 . Malo by to vyrazne ulahcit prechod babetka porodnymi cestami. Preventivne je dobre ho pit, ale neprekracovat davkovanie. No mne osobne sa zda, ze mi nejako zvlast nepomohol. No mozno aj pomohol, len o tom neviem. Mozno by to cele trvalo 20 a nie 14 hodin. No neviem. Kazdopadne neublizi.
Ako to tak sledujem na FB, skoro vsetky farmarcite. No mne sa do toho nechce. Ale dakujem za zasielane darceky 😀

pocahontas35
12. únor 2010

Lulu, si by nam bolo lepsie, ja som sa teraz zobudila, som si lahla, kedze maly ma tak skoro zobudil, tak som relativne cerstva ako rybicka ale von nejdem, snezi, snezi ... takze pekne som pri PC 🙂
Erika, velmi ti drzim palce, a dufam,ze vsetko bude pozitivne, viem, ze si napata, neboj nie si v tom sama, my vsetky sme s tebou, dufam, ze nam potom das spravu, ze co a ako ... )
Na ten caj sa spytam doktorky v utorok, ci ho mozem zacat pit, ze co povie a podla toho sa zariadim, len ho este budem musiet najst, dufam, ze ho zozeniem ... v PK je lekaren, kde maju vsetko .... 🙂
Baby, teraz mi volala kolegyna, ci som este cela, ze ma predtuchu ze pojdem rodit, chapete, som jej vravela, ze este minimalne dva tyzdne musime vydrzat 🙂))

martasl
12. únor 2010

ahojky 😉
eri-strašně na tebe myslím.věř,že vím,jakej strašnej strach máš co bude....já jsem ho sice měla jen jednu noc,ale už bych to v životě nechtěla zažít,ale asi mě to u dalšího těhu nemine.doktor mě asi prej pak na amnio pošle.
Ale vím,že to budeš mít všechno v pořádku.miminko i ty se budete brzo radovat ze setkání 🙂 🙂 🙂 😉 Hlavně nám dej prosím tě vědět,co a jak.já si net snad zapnu ještě ráno,než zalehnu po noční.nevydržím to.TAK SE DRŽ!!

s tím FB si to ještě musím rozmyslet.včera jsem tam hodila nějaký fotečky holek.ale na diskuzi koníkovky jsem se mi ještě nepodařilo dostat,proč??

erikahla
12. únor 2010

Dievcata !!!!!!!!!

Doterajsie geneticke testy dopadli DOBRE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
O 3 tyzdne budeme mat zvysok. Udajne ide o menej vyskytujuce sa geneticke poruchy a je mala pravdepodobnost, ze by sa mohli vyskytnut.
A este nieco - budeme mat CHLAPCEKA 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Som stastna a verim, ze aj zvysok testov bude ok.
Dakujem, ze ste na nas mysleli a drzali nam palce. Naozaj velmi velmi DAKUJEM, pomohlo mi to !
Pocahontas - dalsi Samko na obzore 😀 😀 😀

pocahontas35
12. únor 2010

Erika, velka gratulacia, tesim sa s vami ... 🙂 velmi 🙂))

luci.kon
12. únor 2010

ahoj holky jsem taky na facebooku, je to super 🙂 hlavně farma a pet, kdyžtak pod jménem lucie konečná, 24.3.85,
martas: ctěla jsem se zeptat na tu neschopenku jak si se na to ptala doktorky, máš těžkou práci nebo zdravotní problémy? já jen že to budu potřebovat asi taky hned, tak doufám že mi jí napíše až to bude aktuální 😉 , mám fyzicky náročnou práci 😒 .
pa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru