Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

gerdusha
23. led 2009

ste zlate, baby, velmi pekne Vam dakujem, ze ste si nasli cas na odpoved....

tak este raz: drzim palce a vsetko dobre 🙂

usounek25
23. led 2009

Ahoj těhulky, teda tady se to nějak rozjelo. Tak já dnes byla zase na kontrole v porodnici, když jsem tam byla minule, tak se panu doktorovi nezdálo můj břuch, prý ho mám nějakej velkej, tak si mě pozval na ultrazvuk na přeměření. Takže náš Adámek má momentálně 3600 g, ale prý je to +- 0,5 kg, takže počítám s tím, že budeme mít čtyřkiláčka. Ale hlavní je, že je zdravej a má vše co by měl mít. Jo a jinak mě ten doktor ještě prohlížel, což jsem ani nečekala, měla jsem původně jít jen na monitor a na ultrazvuk a ten mě tak prohrábl, že mě asi čtvrt hodiny pěkně bolel spodek 😕 😝

Jinak gratuluji všem k prvním pohybům a všem co mají před sebou nějaké důležité vyšetření, tak ať vše dobře dopadne 😉 .

usak
23. led 2009

Mirunda - my by jsme rádi věděli ale mrška malá má nožičky u sebe a ještě kolem pupeční šňůru - stydlivka - nevím tedy po kom, po mě určitě ne 🙂 ale jinak je nám to jedno - holka nebo kluk......Vy máte krásné jméno - takové vznešené. A kdy jste se pohlaví dozvěděli vy? Jo a s tím ovládáním se přejídat - s tím nemám až takový problém, horší je, že jsem nikdy nesportovala.........a teď budu muset pokud nechci být po porodu jen rozblemcaná zhubnutá 🙂

usak
23. led 2009

Evuse - no to jsem ráda, že nemám jen já tyhle "uchylné" pocity. Mně totiž přijde, že radostně může přibírat jenom maminka, co nikdy neměla problémy s váhou nebo ta, co ji vždy bylo jedno, jak vypadá....A s těma striema - já se taky mažu, zatím nic. Od kterého týdne se ti začly tvořit? Já mám strie normálně na bocích i prsou - z dřívějška ale na břichu ne.........Ale je pravda, že to jsou takové ty bílé, co se ztratí.
A s tím malým oblečením - pokud to do půl roku od porodu neoblíknu, tak to taky rozdám - je to sranda, mám to naskládané v kabelách a na nich nálepky s varováním - hubená Jana (jako já), nezkoušet pokud nebudeš mít min. 75 kg 🙂 to aby mě někdy nenapadlo se v tom hrabat a přivodit si infarkt 🙂

mirunda
23. led 2009

Usounku25 - my budeme mít určo taky skoro 4-kiláčka, prý je to i hodně po rodičích a já měla 3650g a přítel 3800g, takže co z nás může vzejít 😀 Ale zatím jsme v průměru podle UTZ, tak se necháme překvapit 🙂 Ale jak říkáš - hlavně ať je zdravounký..

Usak - učitě pohlaví není důležité (i když - přítel je ze 4 kluků - to by mě trefilo). Pohlaví nám řekli nejdříve na 95% okolo 23tt na ultrazvuku a pak nám potvrdili holčičku ještě ve 30tt na ultrazvuku, ale 100%ní jistotu budeš mít stejně až při porodu 😀 A jaká máte teda jména vy?

usak
23. led 2009

My máme Rozárku a Honzíka. Rozárka ta byla jasná od začátku ale s tím klučičím jsme se dlouho rozhodovali. Manžel chtěl Filipa, já zas Kristiána, oba jsme přemýšleli nad Oliverem nebo se nám hodně líbí Tadeáš jenže tak už jsme "neuvážené" dřív pojmenovali kocoura 🙂 ale nakonec nás napadl Honzík - obyčejné české milé jméno..........Tak to určitě bude beztak holčička, když jsme se tak natrápili 🙂

petrach
23. led 2009

usounku tu vahu bych moc neproživala,oni se často pletou,nam u male tvrdili přes 5 kg a mela 3,28kg..a když ji bude mit,tak to neva,bude to pořadny chlapak,ne? hlavne že je zdraví 🙂

evus takže už jen par dni,jsem fakr zvedava a tešim se na vaše fotečky...

holky ja dneska celi den stravila na nohach a litala a meli by jste vydet moje nohy,kotniky už nejdou ani vydet a desne to bolí,skoro nemužu chodit..jsem zvedava co na tohle řekne ta dr v te rozikovce..
zitra tu nebudu,pojedem k našim,tak si vas dočtu..a evus držim palce

zuzkaaaa
23. led 2009

ahojte babenky, uz som tu zas, pomaly to nevydrzim bez Vas a konika 😀
usounek25 bud rada ze je maličky velky, radsej velky ako malilinký, človek sa aj tak bojí chytiť maličké, aspoň ja mám taký pocit, budeš to mať jednoduchšie 😉

evuse
23. led 2009

Usaku strie se mi udělaly ve 20tt. Našla jsem je ráno po svatbě 😠 . Pěknej svatební dárek. A to jsem se mazala fakt od začátku ráno i večer, potom už i během dne. Třeba dneska už asi 6x . Taky jsem měla takové tenké už snad od puberty, ale to se s těmahle nedá srovnat, zvětšujou se snad před očima. POslední asi 3 týdne je to příšerný a svědí. Včera jsem si koupila v lékárně krémy Elasti-Q aspoň to svědí míň.
Sestřenice mi říkala, že ač se mazala taky několikrát denně, stejně je měla. Jsou to asi prostě geny.
Jo a Rozárka se mi taky moc líbí.
A s těma nálepkama "nezkoušet" jsi mě pobavila. Pravda je, že já jsem občas měla tendenci se do něčeho navlíknout a ověřit si, jestli jsem v tom fakt tak naprásknutá, nebo si to jen blbě pamatuju. Většinou jsem si to pamatovala dost blbě a naprásknutá jsem v tom byla ještě mnohem víc 😀

Peťo, já se celej den flákala, po obědě jsme si s kočkou Mickou daly asi 2 hoďky šlofíka a kotníky mám jak báně taky. A snubák už radši nezkouším, nejde mi pak sundat .
Na fotečky se moc netěš, jestli ty první bude dělat manžel, jako že jó, tak to bude běs. On je totiž foto antitalent.

petrach
23. led 2009

zuzi konik je droga 😀 ja už teda nestiham konikovat,jako ze začatku,vše mi dyl trva a mam min času,ale rano aspon dočtu a napišu,když jsem doma sama a pak večer když mala spi a manža ma film,tak zas...
navic v tehle poloze citim prcka,často tady kope 😉

zuzkaaaa
23. led 2009

tak to aj mne niekedy robí problém dočítať všetko keď celý deň tu nie som, ale je to super relax, dozviem sa tu veľa nového a pozriem si krásne detičky, ktoré zbožňujem 😀

kackabrcka
23. led 2009

evuse A petrach - uz je po svadbe 🙂) bola mala ale uzasna, cely den v satach a na podpadkoch babinko hajalo az vecer dalo o sebe vediet 🙂) dam vam vediet ked pridam foto do albumu 😉

mirunda
23. led 2009

Kacko, moc moc gratuluju a přeju jen a jen štěstíčko a zdravíčko vám všem!!!

evuse
24. led 2009

Ahojky Kačko taky se přidávám s gratulací!
Přeju vám moc štěstí, spokojenej život a zdravý a krásný miminko 🙂

kackabrcka
24. led 2009

MIRUNDA a EVUSE dakujem kocky 🙂 uz nemozem spat 😀 babino vyvadza od 6tej 🙂
evuse - kedy sa uz chystas do porodnice, ci uz len cakas na kontrakcie ?

marianeta
24. led 2009

Cavte kocky!

Vposlednej dobe Vas zanedbavam 😅 .No on konik je ozaj droga a velka 😀 .
Ale teraz nemam moc casu sem chodit tak mavam abstaky a vidim modre koniky 😀 😀 😀 .

Pani Evus este si 2v1? ja som cakala,ze ked sa sem dostanem uz tu bude oznam....
Kacka aj ja sa pridavam ku gratulaciam.
A ako ste pisali o tych bolestiach pri menzese, tak ja som mavala neskutocne 😢 .
Prvy den som sa vyvracala z podoby,ani lezat ani sediet ibalgin nezaberal tak som presla na Algifen
davala som si 50 kvapiek,ale raz sa stalo ze nezabral ani ten tak som utekala na inekciu a dostala som Nospu
s ktorej mi bolo este horsie.
A rok na to som otehotnela a chvala bohu(klop-klop) teraz neviem ze mam mrchu ziadne bolesti,ale zas pred tym ako dostanem som straaaaaaaaaaaaaaasne zla a neviem to ovladat. 😅

lilithka
24. led 2009

Dobré ránko těhulky, tak polívka velese vře na plotně, z vývaru udělám česnekovou máčku a mám uvařeno. Mnam, už se těším.
Docela mě staršíte s těma striema, nějaký mi zůstaly po tom jak vždycky hubnu, pak zas přibírám... a tak pořád dokola, ale jak tady čtu, tak to bude ještě horší i když se mažu. To už pak nikdy nezmizí?
Ale zase jste mě potěšily, že po porodu mi odpadnou menstruační bolesti 😵
Evuse tlak už se mi po zvýšení dávky dopegytu krásně spravil, jsem moc ráda, ale nějak mě pořád pobolívá hlava. Měl na tebe dopegyt nějaké vedlejší účinky?

evuse
24. led 2009

Ahoj holčiny.

Kačko kontrolu mám zase ve čtvrtek, když tam do té doby nepřijedu rodit 🙂 . Pak se uvidí co dál. Ale doufám, že na tu kontrolu se už nedostavím 😀 . Včera večer už jsm eměla pocit, že se něco děje, ale byly to asi jen střevní záležitosti.

Marianeto , jo jo, pořád jsem kinder vajíčko .

Lilithko já jsem po dopegytu nepociťovala žádné jiné účinky. Hlava mě ale občas pobolívala ze začátku těhu taky, prý je to normální , dopegytu jsem to nepřipisovala.

kackabrcka
25. led 2009

EVUSE a PETRACH - tak uz mam v albume foto zo svadby 🙂 zatial len jedno je na MK nie na moja svadba..

evuse - tak drzim palceky hlavne nech to dobre dopadne🙂)

evuse
25. led 2009

Sluší vám to 😉 . Doufám, že ještě něco přidáš na moja svatba.

zuzkaaaa
25. led 2009

ahojte babenky
kackabrcka bola si veľmi pekná nevesta, prajem Vám všetko dobré do manželstva, veľa šťastíčka a hlavne lásky 😀

evuse
26. led 2009

Holkýýý, já zas nemůžu spát. Ach jo ☹

kackabrcka
26. led 2009

ahojte kocky pridam aj do albumu moja svadba ale az stredu najskor lebo mam riadne chytene priedusky takze sme chory ☹ dnes musim po uradoch aj ked by som najradsej ostala v postely..

a DAKUJEM 🤐

petrach
26. led 2009

ahoj tehulenky 🙂
celi vikend jsme byli u rodiču,tak jsem tu nebyla..

prvne chci popřat kacke vše nej,hodne lasky a krasne,zdrave miminko!!!!!! myslela jsem na tebe a moc ti to přeju,bylas krasna nevesta,marne jsem hledala kilča navic 😉

evus taky ješte valčiš,co? jsem si řikala,že tu už třeba bude zpravička že jedete do porodky..holt se Terezka dela krasnou,je to ženska a na tu se musi čekat celi život 🙂 hlavne at už to maš za sebou brzo a rychle..

jinak jsem po vikendu hotovej lazar,boli me žebra či co,na cele leve strane,plus kyčel,v noci nemužu spat..parada,boli to v sede i leže a navic me začli opravdu desne otekat nohy a po ranu i pusa,tak uvidim co nati dr ve čtvrtek,navic jdu k nekomu jinemu do te rozikovky,tak jsem z toho nervní

zuzkaaaa
26. led 2009

ahojte babenky
petrach neboj vsetko dopadne dobre
evuse, ja som len na zaciatku a tiez velmi zle spim, zaspim uz o 8mej a okolo druhej sa zobudim a neviem zaspat naspat, a to uz ani nehovorim ze 3krat za noc musim ist na wc, jaj baby tento tyzden robim posledny a potom uz doma, uz pocitam dni neviem sa dockat, za tyzden zas napisem, ze chcem ist do roboty lebo sa nudim, ach jaj ja som strasna
kackabrcka skore uzdravenie 😅

petrach
26. led 2009

zuzi doma si rachle zvykneš,po mesici si nebudeš umet představit jit do prace 😀

s tim spanim to mam taky,brzo spat,kolem jedne se zbudim a pak se jen pořad otačim a chodim na wc..

zuzkaaaa
26. led 2009

😀 petrach teraz pozeram ze ty si uz 27tyzden, iha tebe je dobre a ja len 19, neviem preco ale mne pri mene pise, ze uz 20tyzden 😒

mirunda
26. led 2009

ahojte kočandy, tak koukám, že se spaním je to všude stejný, tak jsem ráda, že nejsem jediná 🙄 Naštěstí mě přestaly bolet ty žebra, Petrach, vůbec ti to nezávidim, já jsem občas nemohla ani sedět, ani ležet, prostě nic, pořád to v kuse bolelo 😖 Tak snad zase nezačne..
Zuzko, já už mám být týden na mateřský, ale protože pracuju o dvě patra níž než bydlím, tak sem pořád lezu 😀 Doma se hrozně nudím, pořád bych z té nudy něco mlsala nebo uklízela, to je děs.. 😀 Jen se to změnilo v tom, že nemám nařízeného budíka a nemusím tady tvrdnou do 16hod 🙂 Ale je fakt, že dojíždět by se mi teda nikam nechtělo, na to bych se vykašlala...

marianeta
26. led 2009

Cavte.

Tak to pooncovanie vam nezavidim,ale aj ja som si ho uzila az az.
No mna skor budil hlad ako nepohodlie.Raz som v noci o 12 rozbila aj sklo na dverach koli hladu 😀 .
Mne vzdy pomohlo pozerat TV,to ma dokonale uspalo, alebo aj velky paperovy vankus medzi lytka mi pomahal zaspat.

Zuzi fakt si na robotu nespomenes budes mat kopu volna a aj tak vacsinu dna prelezis(teda aspon ja som..)alebo budes nakupovat pre mimi. 😉

zuzkaaaa
26. led 2009

uz sa neviem dockat, dnes mi konecne dosla perinka pre malu\maleho 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru