Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
22. bře 2010

jaj, jak som sa zas rozculila..... ze som ani nereagovala na ine veci, hahah... lulu, velmi ti odporucam satku. nam to vyriesilo strasne vela starosti. doteraz ju casto pouzivam, bart je este stale dost cecek a satka je uplna zachrana.. aj si pospi, aj ho tam nakojim, proste super. a je to menej namahave, ako nosit na rukach, lebo vaha sa dobre rozlozi a mimi ma tiez dobru polohu.. pouvazuj, keby si chcela odborne rady, rada poskytnem, som velky fanda satiek 😉

elixia
22. bře 2010

Zuzi,tak na takuto kravu sa neda ani nic povedat,snad len jedine..okamzite zmen lekara! Zakomplexovana chudera a vybija si komplexy ubohym sposobom...mam dost teda.

macalc
22. bře 2010

Ahojte babule...............

Zuzkaa taaak to je debilna ta doktorka ja by som ju isto poslala kade lahsie co ju do toho ze kolko mas kil fuj pi...a jedna no normalne som sa nasrala dobre si urobila taka krava si nic ine nazasluzi iba sa nanu vykaslat juj debilka je ta doktorka. A co ona uraza sak ona nie je doktorka ale hovado jedno 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

No a v poradni nas odvazia naholo a potom malu pozrie od hlavy po paty.Janka vcera som sem dala nejake fotky malej ale su tu aj take co na fb nie je

awalancha3
22. bře 2010

ahojte, idem sa k vám pridať- som čerstvá tehulka......... dnes som 17 DPO.... a potvrdili mi tehu z krvi......... no a som bacula, ešte k tomu mám 39 rokov takže sa trochu bojím čo tehotenstvo urobí s mojím zdravím...aké máte skúsenosti? čo odporúčate?

hanula83
22. bře 2010

Zuzi, tak to je hnus. Ta doktorka je beztak zakomplexovaná kvůli tomu, že sama nemá děti ani manžela a přenáší to do práce... Teeeda, to je ale kráva hnusná. Já bych jí asi řekla něco, co by ji pěkně ranilo. Proč tam vlastně tahá tvoji váhu, když jdeš na kontrolu s dítětem? Co jí je po tom? Neuvěřitelné... Děláš moc dobře, že jdeš pryč, mně by tam už nikdo neviděl... Mimochodem, můj synovec má 8,5 měsíce a váží 9,8 kg... Hlavně, že je spokojenej, neee?? 🙂 Naštěstí my máme doktorku úplně zlatou, nejlepší, jakou jsme mohly mít. Já k ní chodila až do 18 let a byla vždycky super, a teď je taky pořád suprová... Vždycky je na holky strašně jemná a hodná. A to jí rukama muselo projít už tisíce dětí...

mirunda
22. bře 2010

Zuzi, jsem v šoku.. Lili měla v 8. měsíci 8690g a v 10. měsíci 9770g, takže něco jako vy.. teď v roce měla 11310g a já se ptala dr., jestli není buřt a on říkal, že vůůůbec ne, že je uplně akorát, ještě mi ukazoval, jak je přesně uprostřed nějaký tabulky.. asi kráva dostala krámy, nebo jí starej nedal.. to je tak sprostý!!! Je dobře, že jdeš k jiné..
V poradně nás váží, měří, prohmatá bříško, poslechne srdíčko, sahá na hlavičku.. a pak se jen vyptává, co umí.. a pak nám říká, jaké máme možnosti třeba očkování a tak.. ale nikdy nezkouší, věřím tomu, co mu řekneme.. a pak jen napíše datum další prohlídky.. máme hroznýho pohodáře, chodí tam v džínách a je takovej "prdlej", jsem za něj ráda.. 🙂 Toho bych ti doporučila 😀
Jo a Kuby maminka mi dneska říkala, že její druhý syn měl v půl roce 10,5kg - ale pak v roce "jen" 12kg.. prostě každé dítě to má JINAK!!!

mirunda
22. bře 2010

ahoj Awalancha, moc vítám a gratuluju k těhu!!! To bude tvé druhé mimčo? A věku se neboj, moje potenciální tchyně rodila poslední dítě ve 42 letech a je jako rybička, vůbec neměla žádné problémy, nic.. 🙂

awalancha3
22. bře 2010

ahoj mirunda............ veku by som sa nebála ale tá obezita, to ma trápi.....

mirunda
22. bře 2010

Jéé, tak to se vůbec neboj.. všechny, co tu jsme, tak máme ty nejkrásnější a zdravoučký děti.. 🙂 A v těhu jsme tu ve směs problémy neměly.. jen ty klasické.. některé z nás (mě se to rozhodně netýkalo) v těhu ani nepřibraly, nevím jak to dělaly 😀

hanula83
22. bře 2010

Miru, dělaly jsme to tak, že jsme se s dětma v břiše domluvily, aby si braly papáníčko z našich zásob 🙂)))))))))))))

Awalancha3, zdravím 🙂)... tak nějaké těhotenství už máš za sebou, ne? Všimla jsem si, že máš v albu syna... A když jsem to se svojí obezitou zvládla já, tak ty jistě taky 🙂

mirunda
22. bře 2010

Hani, tak to máš poslušné děti, já Lilince taky domlouvala, ale ona pořád, že chce minimálně litr zmrzliny denně 😀 😀 😀 Nemohla jsem za to 😀 😀

hanula83
22. bře 2010

Miru, no nikdo neřekl, že já ty litry zmrzliny taky nejedla 😉))... ale spíš čokoládku 🙂. No a holky to prostě všechno pěkně spapaly 🙂))... a takové jsou dodnes 😉. Minulý týden jsem je vážila a Eli má 7,1 kg a Ani 6,7 kg.

mirunda
22. bře 2010

Lili měla ve 4. měsící přesně 6kg.. ona byla hubeňour, byla dlouhá.. teď z ní mám buřtíčka mýho 🙂 Tak ale všichni říkají, že to vyběhá.. a asi jo, já se nestačím divit, kolik toho ujde, jakmile vyjde na terasu, tak se nezastaví.. třeba i 2 hod v kuse.. 🙂

hanula83
23. bře 2010

Miru, děti spotřebují spoustu energie, tak ji potřebují mít do zásob. Je jedině dobře, že je taková. Můj další synovec zase má dva roky a má 11,5 kg, a přitom je docela dlouhej, ale hubeňoučkej...

erikahla
23. bře 2010

Ahojte dievcence,
nestacim sa divit, ake kravy doktorky existuju. Tej by som dala zakaz vykonu funkcie do konca zivota. A urcite by som to nenechala len tak. Ja by som si Zuzi na tvojom mieste pripravila taky preslov o profesionalnom pristupe, pricom by som nezabudla spomenut lekarsku komoru a verim tomu, ze obratom by zmenila pristup. Ja mam niekedy pocit, akoby som zila na inej planete.
Marti neboj, ono to pride ! Hlavne sa nestresuuuj !!!
My sme vcera boli na kontrolnom morfologickom UZV, lebo doktorke na genetike sa paci strasit ludi aj po dobrych vysledkoch amnio. Nastastie mi zase potvrdili, ze vsetko je ok. Ja to fakt nechapem, ci im to robi dobre, alebo co tym vlastne sleduju. Nas drobcek sa teda ma k svetu - je to riadny chlapisko. Mame aj 2 kratke videa. Ma taku krasnu pusinku, dokonca to vypada, ze sa usmieval. Stale to dokola pozeram, este sa mi o nom aj snivalo. Juj, uz aby som ho mala pri sebe 🙂
A este nieco, aj ked to sem nepatri, ale za skusku snad nic nedam. Pozerala som si na bazare nejake tehu oblecko na leto a nestiham sa divit. Same velkosti S, M a L. Len velmi malo veci vel. 40 - 42. Ak sa najdu, ide väcsinou o drahsie kusy priamo z obchodov alebo predrazene akoze "exkluzivne znackove" veci. Viete mi kocky nieco ponuknut alebo dat tip ? Dakujem.
A este - zdravim nove tvare do diskusie 😉

pocahontas35
23. bře 2010

Ahojte, dievcata
este velmi nestiham citat co pisete, ale snad sa to casom spravi 🙂 prave maly drobcek spi, tak som vyuzila chvilku a tukam do klavesnice ... pridam aj nejake nove fotky, ale vsetko je to este tak narychlo.
Co ma asi tak momentalne najviac trapi, ze nemam mlieko, ale este stale dufam, ze sa to rozbehne, robim maximum, beriem homeopatika, pijem caje na podporu, prikladam maleho, ktory strasne krici, absolutne sa mu to nepaci, takze ani dlho nevydrzi, jem tvaroh, jogurty ... baby, mali ste nejake osvedcene recepty ??? Budem vdacna za akekolvek "babske" rady .... este stale verim a dufam ... ze to nejako rozbehneme a ked nie, zial s tym nic neurobim.
Inak Samko je vcelku dobre dieta, place vlastne krici len ked je hladny .... ale to je potom kriku, akoby som ho z koze drala, ale nastastie mam teraz pomoc, mam tu maminu a velmi mi s malym pomaha aj muz, ktory je z maleho uplne hotovy 🙂 Baby tych 9 dlhych mesiacov stalo za to !!!! Som najstastnejsia mama na svete, tak ako vy vsetky ... 🙂
Zdravim vsetky nove tvare 🙂

erikahla
23. bře 2010

Adka zdravim ta a som strasne rada, ze ste uz spolu doma. Je to uzasny pocit, velmi dobre si ho pamätam a tesim sa na nase letne repete. Mrzi ma to tvoje mliecko, ale zial ti asi nepomozem. Ja som uzivala homeopatika v takej zelenej krabicke v tvare rurky. Tie mi zabrali, ked sa objavila laktacna kriza medzi 4-5 mesiacom. Inak stare babske recepty su zasmazene polievky - vajickova s rascou a v nemocnici odporucali babam na rozbeh laktacie napoj Vinea. Ci to ale funguje zarucene, tak to neviem. Netreba to vzdavat a hlavne, bud psychicky v pohode. Velmi na vas myslim a drzim ti palce !!!!!

martasl
23. bře 2010

ahoj maminky 😉
lulu-věř,to je normální.kluci na koliku více trpí.známá,když měla kluka malinkýho,pořád řval.byla z něho už tak mimi,že v noci místo mlíka dala ohřát do mikrovlnky mobil.ani ji v tu chvílku nepřišlo divný,že to jiskří a dělá rány.až po chvilce....no a pak po dvou-třech týdnech už to bylo ok.malej se prostě musí malinko dýl adaptovat 😉

adrianko-to kojení příjde,neboj.já nemůžu nic radit,já nekojila ☹ 😒 😠,nikdy mi to nikdo neukázal a teď vím,že jsem měla špatnou techniku.ale holky tady ti jistojistě poraděj. 🙂

zuzi-k doktorce-bez komentáře 😠 😠 😠 😠 😠já jsem fakt hooodně silná a nikdy si nikdo nedovolil nic namítat-kromě manžela,ale ten může 😉pryč od ní.jestli má takovej přístup k více maminkám,tak jí tam za chvilku nikdo nezbude.a pak bude plakat ona....

eri-to je skvělá zpráva,že jste ok.a aspoň máš větší jistotu,že je malej zdravoučkej.tak jen tak dál 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉

awalanch-vítám a moc gratuluju,doufám,že se brzo přidám 🙂s nadváhou si nedělej vrásky,nestojí to za to.můj gyndař na mou váhu neřekl ani popel,když jsem teď byla těhu.a taky nejsem nejmladší.ani neříkal,že bych,pokud chci znovu otěhotnět,měla zhubnout.a mimi bude mít aspoň pořádné zásoby. 😉

jabera
23. bře 2010

marti, neboj, snad nabuduce, sakra....

awalanch, neboj, jak ti mirunka napisala, kazda z nas bola viac ci menej ako prasa a vsetko v normalen, takze neboj!

erika, asi si to kedysi pisala,a le ja som nejak mimo misu... preco ti stale rypu do toho, ci je mimi ok? mas nad 35? ci nieco v rodine? alebo preco sa to tak hlada u teba? ale som velmi rada, ze to bol omyl...

jabera
23. bře 2010

baby, este mam na vas prosbicku... povedzte mi take, ze ako vam spia slecny? teda mirunka a evina? ale aj ostatne, ak si pamatate, ako vam spali rocne deti? myslim v priebehu dna. moje dieta to ma zas nejake posahane.... zaujima ma pocet spankov a ich dlzka.

zuzkaaaa
23. bře 2010

Ahoje baby

jani ak môžem tak aj ja ti odpoviem sofi sa budí každé ráno o 5,30!!!! potom je hore do 9tej 10tej zaspí na 30 minút a potom spí až okolo 2hej asi hodinku a ešte si niekedy zdriemne podvečer okolo 5tej na hodinku to je všetko 🙄

pocahontas35
23. bře 2010

Zuzka: vykasli sa na doktorku a chod od nej prec !!!

pocahontas35
23. bře 2010

Erika, o zasmazenych polievkach viem aj o vinei, ale ci to pomoze tak to neviem ... jem jogurty, tvaroh, pijem mlieko ale ako kakao, lebo ja inak mlieko neznasam, pijem tie caje, jem homeopatika, maleho prikladam, ale ked zisti, ze nic, tak iba krici ... !!!! Este dufam, nezufam ... ale vdaka, ze si reagovala .... a ked sa mi to nepodari rozbehnut, nebudem prva ani posledna ... este mi napadlo, ze zacnem prikladat muza 😀 , aby sa to rozbehlo 🙂 toto malo byt trochu na odreagovanie a na usmev ....

erikahla
23. bře 2010

Jani, mam 34 rokov a v rodine ziadne problemy. Vysli mi zle geneticke testy - hodnoty AFP (riziko Downovho syndromu 1:60). Meranie NT to vylucilo, ale bola mi odporucana amniocenteza. Vysledky boli negativne a vsetko bolo ok, co potvrdil aj morfologicky uzv. No v plodovej vode sa znova objavila vyssia hodnota AFP - geneticka povedala, ze priciny mozu byt 2: bud razstep nervovej trubice alebo znecistenie plodovej vody krvou pri vpichu. Preto odporucili kontrolny morfologicku uzv. Ten mi robili vcera a vylucili akukolvek odhalitelnu vadu. Takze strachu a nervov bolo az az. Niekedy sa sama seba pytam, ci vobec ta genetika sluzi tomu, comu ma. Nas len dokonale vystrasila 😢
Co sa tyka spania rocneho dietata - nase hyperaktivne prve dieta spalo 1x denne, aj to len 1 h, max. 1,5 h. Vecer nezaspala pred 9,00 h a o 7,00 h bola hore. K tomu vypila litre caju v noci, lebo to jedine ju ukludnovalo. Takze tak ☹ Ale nikomu to nezelam a viem, ze väcsina deticiek ma uplne iny rezim 😀

hanula83
23. bře 2010

Pocahontas, teď jsem se pobavila nad tím, jak už jsi přemýšlela, že začneš přikládat muže 🙂)))... Jinak, určitě to zkoušej, a když to nepůjde, tak to nepůjde, aspoň budeš vědět, že jsi udělala maximum... Já dodnes přemýšlím, jestli jsem udělala maximum, spíš asi ne. No ale to by mě taky mohlo připravit o nervy... Každopádně ti moc přeju, aby se ti to kojení rozjelo, jistě je to pak po všech stránkách lepší.

evuse
23. bře 2010

Ahojte holčičky.

Zuzko, ta doktorka je pěkná kráva, mě to tak naštřvalo, kdyý jsme to četla. Ale být ve tvé kůži, tak se rozbrečím a uteču, ani bych neměla sílu se tam vrátit, to tě obdivuju. A že máš Sofince dávat jen Bio výživy,???? To jako proč? Živin snad mají stejně, jako nebio, ona je asi uplně blbá a nebo dělá placenou reklamu 😠 Kašli na to. Dobře jsi udělala, že jdeš k jinému lékaři.
Jo a Zuzi, naše dítě pije mlíko v noci dodnes. Aspoň že tak, protože jinak pije dost málo, tak jsme ráda, že aspoň v noci pije.

Pocahontas , myslím, že děláš maximum, ale měla bys právě zkusit pravidelně odsávat mlíčko, jestli ho malej moc nevypije, tak se ti bude dělat mlíka pořád míň. Nestačí čajíky, nebo homeo, musí být odběr toho mlíčka, aby se dělalo víc. A docela závidím, že už ted jsi nejšťastnější máma na světě. Mě to trvalo několik týdnů. Byla jsem ze začátku dost vyřízená, právě proto, že jsem taky neměla mlíko a připadalo mi, celej den řeším jen mlíko, nemám čas se ani najíst, upravit, něco uvařit. Já jsem si dost oddechla, když jsem ho měla už tak málo, že jeem se rozhodla, že kojit už nebudu, protože není co.
Proto se těším na druhé mimčo, že si ho užiju už od začátku. Budu vědět co a jak a nebudu se stresovat.

Jaber, roční dítě spalo bezvadně. Přes den 2x 1-1,5 hodiny, někdy i 2 hodiny a v noci podle toho jak pozdě(nebo spíš brzo) šla odpoledne spát. Takže třeba od 19h do 7 ráno. Bylo to evidentně tím, jak začala hodně chodit a byla dost unavená. Teď spí pořád 2x denně, ale večer jde spát někdy až ve 22h. Nebo jde už ve 20, ale za hodinu se probudí a nechce spát, musíme jí vyndat z postele a je třeba do půlnoci vzhůru. Teď jsme měli prolém, že nechtěla usínat sama, jedině u mě v náručí, nebo u nás v posteli. Šíleně vyváděla, vydržela třeba 1,5 hodiny brečet. Začala jsem dávat znova homeopatika a necháváme jí rozsvícenou lampičku a je to dobrý.
Jednu dbu nechtěla odpoledne spát, ale jak už je hezky a sucho, tak jsem jí začala venku vyndavat z kočáru, nachám jí chodit a to jí unaví, takže cestou domů usne, případně jí dám spát doma.
To jsou prostě takový různý období a pořád se to mění, skoro mi přijde, že snad každej měsíc je to jinak.

mirunda
24. bře 2010

Adrianko, jestli se ti bude chtít na to kojení - poradil mi to děda Kuby, že prý dřív kojné pily na mlíčko černé pivo a v něm rozmixovaný žloutek 😅 Zní to nechutně, ale zas tak hnusný to není, tak to zkus.. a vůbec černé pivo mi dělalo na mlíko dobře, dala jsem si občas, pak když bylo vedro, tak jsem zašla každý den na malý na zahrádku 🙂 Pak jsem pila ty čaje, homeopatika neber moc dlouho, to by se nemělo.. a pak co nejvíc prý pomáhá je pořád přikládat a střídat během jednoho kojení hodně obě prsa.. a pak kojit v noci.. kromě toho kojení v noci jsem dělala všechno a v noci jsem 1x odstříkávala, Lili mi spinkala celou noc ze začátku..

Jaberko, Lilinka mi pořád spinká 2x denně.. takže jednou dopoledne, tak hodinku až hodinu a půl.. potom odpoledne tak kolem 4-5hod a to usne taky tak na hodinku.. a pak až 10hod přes noc, už nastěstí v kuse, vůbec se nebudí, jsem šťastná to matka 😀

mirunda
24. bře 2010

jo a Adrianko, ještě k tomu kojení - taky hodně střídej polohy, aby si malý vycucnul mlíčko "ze všech stran" 🙂 Neboj, určitě to půjde, moc ti držím palečky, vím jaké to je.. ale hlavně se nestresuj jako tenkrát já, to bylo nejhorší ☹ Prostě dávej malému tak často, jak si řekne, i kdyby to bylo každou hodinu.. je malinkej, časem to bude lepší a lepší..

mirunda
24. bře 2010

Evi, taky mi každej říkal, že Lilinku to chození vyšťaví.. ale ona je schopná fakt třeba 4 hodiny být na zahradě, chodit, být na pískovišti, jezdit na odstrkovadle, kluci si s ní hrajou s míčem, takže si říkám, jak bude utahaná a ono prd 😝 Spí uplně stejně jako předtím 😝 Tobě spí v noci 12hod v kuse?? To závidim 😀 Lili spí 10hod a je fakt, že my jsme se s ní přestali "mazlit" a zavedli jí na noční spaní tvrdej režim - každý den ve 21hod do postýlky.. už je zvyklá, nepláče, občas si tam ještě hraje, ale usne sama.. hlavně je dobrý, že k večeru, když už jsem unavená, tak se vyloženě těším na tu 21hod, že budu mít klid.. a neexistujou žádný vyjímky...

byggyt
24. bře 2010

Erika ja som si kupovala v PEACOCS dúfam že som to dobre napísala je to v Auparku ten obchod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru