Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

akkoka
26. bře 2010

dakujem za privitanie. Urcite mi tu s Vami bude dobre 🙂) Som sa normalne tesila rano, ze co si opet dobre precitam :-

Tehotna som este len 5tt a dnes mi prvy krat bolo tak zle, ze som ledva vstala z postele. ale aj to je krasne 🙂))

Co sa tyka ochorenia obliciek mojej dcery, tiez chodime kazdy druhy mesiac lekarovi a mozno bude operacia, ale som optimista 🙂

awalacha3 - mozem Ti XL svadobne saty predat 🙂 doniesla som si ich z USA a su kraaaasne napriek tomu, ze XL 🙂

majte sa... idem pracovat... dnes rozbieham nejake nove veci tak mi aj zle musi prestat byt!
papa a pekny vikend

luci.kon
26. bře 2010

Ahoj holky, tak dneska jsem měla svůj prvn blicí den, co víc si přát, čekala sem že už ty nevolnosti přejdou a je to ještě horší, hrůza 😒 a taky mám dvě kila dole, před těhu to nešlo, a těd když nechci tak to jde samo, je pravda, že nic nemůžu jíst, jediný co můžu je rohlík s máslem a náká zeleninka, ale teplej oběd, blééé
jinak čauky všem novým 🙂

jabera
26. bře 2010

babyyyyyyyyyyyy
bart ma horucku... boli sme aj u dr, ale nic mu neni, co by bolo vidno.. je uplne priprdnuty a stale na cecku. horsie je, ze mu uz vyse pol hodky nezabral cipok, co mam robit??? ma po cipku 38,8....boze, dojdite sem niektora....

macalc
26. bře 2010

Janka volala som svagrinej a povedala ze treba skust ho osprchovat vlaznou vodou to robila aj ona pri mensom synovy je to lepsie ako zably no skus aj toto

evuse
26. bře 2010

Ahojte.

Jaberko, tak co Bártík? Já myslím, že to zabírá asi za hodinu, aspoň jsem to tedy nikdy neočekávala dřív. Už je mu líp? Třeba se mu tlačí nějakej blbej zoubek, kterej ho zlobí 😕

evuse
26. bře 2010

Zahrika, Alta, vítejte 😉

Simisimco a co teda Filípkovi bylo?
Fotky nemám, nějak nestíhám ani Terezu nějak moc nefotím. No zkusím to napravit

Z těch prdíků mám děsnou hrůzu, jestli se nám fakt narodí kluk. Pak budu potřebovat všechny vaše fígle 😉

Hanul, další dvojčátka? ty jsi tedy odvaha, já nestačím hlídat jedno dítě, když jí venku vyndám z kočáru.

Lji, gratuluju k prvním kopanečkům 🙂 .

Holky, mě už začíná mimino tlačit do žeber , když sedím😒 . na to, že mám ještě 2,5 měsíce 😨 to je docela brzo 🙄

awalancha, já jsem si nechávala šaty šít

Pocahontas jinak probíhá všechno jak má, teda aspoň doufám, na kontrolu jdu v pondělí.

jabera
26. bře 2010

macka, diky za zodpovedny pristup 😉
mne islo skor o to, ze kedy mam zacat to ubohe dieta trapit tou sprchou a tak... pripadne, kedy akoze rozhodnut, ze sa ide na pohotovost.. proste toto neviem.. snad to nebudem potrebovat riesit. teraz spi, konecne normalne v posteli bezomna.. uz mam dost za dnesny den... teraz mu klesla teplota na 37,6, tak snad bude lepsie...

evik, no, my sme boli u dr. a ona povedla, ze to asi zuby nebudu, lebo jemu sa pred asi dvoma dnami dotlacili a vraj, ked uz su vonku, nezvykne to uz mat take reakcie. ale ze aj to sa moze stat... proste mame cakat a nad 38,5 znizovat paracetamolom...

uf, teda, poviem vam, ta prva choroba dietata je dost zaberak na matku... bart posobi pomerne v pohode, pokial sa ho nesnazim odlozit z ruk, alebo kolien.... tak dobru noc a drzte palce....

sory, ze inak nereagujem ,ale ved chapete....

evuse
26. bře 2010

Jaber s tou sprchou, to neber nijak drasticky, nesprchuej se ledovou. Já taky několikrát četla, že se má udělat třeba zábal z mokrého prostěradla, nebo napustit vanu lehce vlažnou- ne studenou - vodou. Tí se teplota srazí, jak se tělo ochladí

zahrika
26. bře 2010

babule, dakujem za privitanie.. ja vlastne este ani neviem co si dam do profilu, prve sono a identifikacia tyzdnov ma caka az v utorok 😕
dufam ze sa potvrdi vsetko ok a budem vidiet svoju mini bodku 😅 a ze ziadne problemy nebudu... krv aj testy potvrdili pozitiv, iba sa snazim ratat kedy sme to spiskali a vypada to ze pred 26 dnami cca 😝

No babule, som rada ze som vas objavila, urcite sa tu vela priucim z vasich skusenosti, pripadne podporim, ktovie co vsetko ma caka... prve tehu 🙂 ale som velmi stastna, tak ako asi kazda z vas.. 😅

hanula83
26. bře 2010

Jaberko, já zatím naštěstí s tímhle nemám zkušenost, tak nevím, Paralen to jistě napraví.. Přikláním se k názoru, že to můžou být ty zoubky, ale u takových malých dětí se člověk kolikrát ani nedozví z čeho to bylo... teda u myho synovce to tak bylo...

Evi, ano ano, bůhví jak budu mluvit, až budou holky lézt a pak chodit... 😉)... ale zatím v podstatě pohoda...

sijen
27. bře 2010

Zdravím, občas vám sem nepravidelně nakouknu a ráda bych se přidala. 🙂

sijen
27. bře 2010

Awalancha, já si je nechala ušít v jednom butiku v Pze. Můžu jen doporučit. Originální střih a všechno vymýšlíte spolu (i látky jsme spolu s návrh. vybíraly). Cena i s kabátkem myslím 8tis, vel.asi 50-52. http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=...

sijen
27. bře 2010

Jsem zvědavá na průběh mého těhotenství, začala jsem s trojciferným číslem..., zatím skoro nepřibírám, tak snad nebude ke konci těhu moc komplikací 😕

zahrika
27. bře 2010

ja som bola min tyzden na gynde ked som zistila ze som tehu a vojdem do cakarne a tam moja kamoska... ona zacinala tehu s vahoud 101kg a teraz je v 21tt a vazi 95. Dr jej povedal ze ma skusenost ze silnejsie zeny priberu celkovo menej... ale netreba sa toho ani drzat..je to asi individualne 😕

jabera
27. bře 2010

ahojte baby, zdravim nove tvare, trosku v tom mam hokej, ale ved sa zaradim.... 😉

no, tak horuckujeme furt, som uz mierne grogy... noc bola vesela jak hovado. ale aspon, ze mu to po cipku vzdy klesne a par hodin drzi pod 38,5.... v noci som ho ovlazovala studeno vodou na nohach a rukach, nevadilo mu to a zjavne pomohlo....skoda len ze neni schopny spat inak ako na mne, dufam, ze to nema navzdy, tento mily zvyk 😅 inak je strasne zlaty, stale ma take priplestene oci, chudatko...

mirunda
27. bře 2010

Jaberko, držím palečky, ať je bartikovi co nejdřív dobře.. Lili jak měla taky takovou teplotu, tak jí taky zoubky nerostly, a doteď nevím co to bylo, ale za 3 dny byla teplota pryč.. dávala jsem jí ty čípky a to bylo všechno, zábaly ne..

Sijen, vítám.. máte naprosto výborný svatební oznámení!!! Moc se mi líbí.. mě čeká svatba za necelé 3 měsíce, už jsem si navrhla pozvánku ke svatebnímu stolu, ale to oznámení ještě nemám ☹ Vtipný jsou ty souřadnice místa - to chce přítel taky 😀 Tak koukám, že to vypadá vynikajícně 🙂

katklik
27. bře 2010

Ahojte, ja som v 21.tyzdni a akurat som dosiahla vychodziu vahu pred tehotenstvom. mala som93, 2 kila som zhodila ani netusim ako a teraz som zas na 93. bala som sa, ze budem priberat viac, ale zatial je to v pohode, dufam, ze to tak aj ostane. papame vsetko to na co mame chut, akurat si davam viac pozor ako ked som tehotna nebola....raz za acs zhresim ale inac pohoda, hlavne ze sa citim fajn 🙂 dokonca ludia v okoli hovoria, ze som schudla a vsetko si berie babatko. tak aspon viem, pre koho som si robila zasoby :D

alta
27. bře 2010

Ahojte dievcence, dakujem za privitanie, ja tu budem skor sporadicky, lebo prave studujem 4.rocnik na ekonomickej, takze mam toho dost 😉

My sme si uzili s kolikou u druheho synceka. Starsi nebol skoro vobec kojeny - nejako to neslo - a on nemal ziadne problemy. Mladsi sa narodil predcasne, mala som obavy co s kojenim, lebo nechcel tahat - v inkubatore si zvykol na flasu, ale vydrzala som odsavat 8 mesiacov s prikrmovanim Nutrilonom od 7.mesiaca. Velmi som si davala pozor na to co jem, ale aj tak to bolo strasne. Kazdy den cca o 15.00 spustil taky strasny plac, ze som plakala s nim - celu hodinu - a potom akoby utal. Skusali sme vsetko mozne aj nemozne, ale nic nepomahalo, mozno trocha z DM drogerie ceresnove kostky. Su to kostky v latkovom vrecusku, ktore sa ohreju v mikrovlnke.
Takze sucitim s Vami a drzim palce.

Moja sestra caka 3.babo koncom juna a vazi menej ako ja - normalne mam z toho depku 😅 . A kedze po skonceni skoly mozno aj my skusime tretie babo, dufam, ze sa mi podari aspon trocha zhodit, lebo mam problemy s dychanim.

Krasnu nedelu, papa

pocahontas35
28. bře 2010

Ahojte babenky,

som hore od 05h, lebo "junior" si vyzadoval svoje pravo papat a teraz spinka aj so svojim tatom a mama je ako ranostaj hore, dnes mam bolia krize aj rana, nic moc, ale co s tym, musim to zvladnut. Konecne som si precitala vase prispevky, pocas mojej nepritomnosti, ste vsetky velmi zlate, ako ste na mna mysleli, ste uzasne.

Zuzka: velmi vam drzim palce, aby sa podarila vybavit hypoteka, aj my ju mame uz 5r, splacame, aj ked je to narocne, ale sme vo svojom a to je pocit, ktory sa zaplatit neda.
Byggyt: dakujem velmi pekne, ze si baby informovala, ze co je so mnou 🙂 A gratulujem Ti k vahovemu ubytku.
Jaberka: ja som prepasla tvoje narodky, ja viem, ze velmi neskoro ale o to srdecnejsie, vsetko najlepsie.
Mirka: aj malej Lilinke vsetko najlepsie 🙂
Marti: ak to teraz nevyslo, vyjde to nabuduce, urcite ... myslim na TEBA !!!
Simi: tak to je super, ze sme mladsi od Filipka 🙂
Je pravda, ze som si velmi zelala datum 9.3.2010 ale ten co mame teraz 10.03.2010 je tiez velmi pekny a pre mna urcite najkrajsi 🙂
NO nic, musim ist ... ale urcite este pridem 🙂)) Maly mrnka, tak neviem co sa mu zase nepaci ...

zahrika
28. bře 2010

Ahojte koceny.. takze vikend skoro za nami.. mna v utorok caka to slavne sono, drzte palce aby bolo vsetko ok a dostanem koncne kniiiizzzkuuuu 😅 som strasne zvedava ci je to OK, v kolkom tyzdni som, kedy sme to zamiesili atd ved to poznate 😅
Pocahontas, vidim ze to mas riadne pestre.. sranda to nie je, sestra rodila min.rok v auguste, teraz uz ma mala 7 mesiacov, ale teraz je to uz paraaada oproti zaciatkom... tiez jej prve dieta, je o 5 rokov mladsia..dufam ze budem mat dievcatko, vybavicku zdedim 😀 na zaciatku mali hrozne problemy so spanim, krmenim atd.. vsetko vracala, nakoniec jej zistili reflux...a teraz? bacula, zje hrozne vela 😅 a prespiiiiii aja jaj, sama sa zahra v choditku.. segra ma casu a casu pre ine veci.
Jabera, dufam ze sa to zlepsi, drzim palce

zuzkaaaa
28. bře 2010

Bartík náš maličký, všetkoooo najlepšie k tvojm prvému ročiku 😀

jabera
28. bře 2010

jej, zuzi, dakuje za bartika..

adrika, no, teraz si opakujem take noci.. velmi ta chapem. obcas pridu stavy, ze clovek ani nevie ako sa vola... pripadne si to zela zabudnut 😅 ale neboj, zas bude lepsie, ved vies....

baby, chcela som reagovat na kopu veci,a le jak mam bordel v novych menach, tak sa mi to pletie aj s rekciami a potom to nestiham prepracovat, tak omluvte starsiu damu....

stale horuckujeme a myslim, ze uz sa vsetci vratane susedov tesime, az to skonci, kedze obcas su tu nezastavitelne place.. idem skusit aspon fotky dohodit, ak sa bartik este bude chvilenku hrat.. ja ho totiz tak chladim, ze ho dam na podlahu a ked sa chvilku pohra, len v plienke, vzdy mu klesne horucka..

jabera
28. bře 2010
mirunda
28. bře 2010

Jaberko, Bartikovi přeju všechno nej nej, dneska jsem na něj myslela, že mu musím popřát.. dej mu za mě pusinku a od Lilinky prý taky 😉 Škoda, že měl teplotku.. a jaká byla oslava? Bartík je brouček, moc mu to sluší.. a on už ťapká, když se drží?? To je ale šikulín.. běda, jestli ho ještě někdy pomluvíš.. a btw: kolik už máš dole???? Na fotce vypadáš velice dobře.. 😎

hanula83
28. bře 2010

Jaberko, taky ode mě vyřiď všechno nejlepší Bartíčkovi, je to šikulka a už velikej chlap 🙂

macalc
28. bře 2010

Jabera
Pre Bartika 😀 😀 😀
V našom lese šumia buky,
šumia zvesť hneď z prvej ruky,
radostnú vec a nič inšie,
že si treba chystať vinše.
V našom lese šumia duby,
že má sviatok Bartik maly
koho ľúbi
rodina aj všetci blízki
do dneška už od kolísky. 😀 😀 😀 😀

martasl
28. bře 2010

ahoj ženský,konečně mám po pracovním víkendu,tak můžu zasednout k pc.teda,to vstávání o hodinu dřív,ráno,jsem myslela ,že mě v práci zabije.hnus.

vítám nově příchozí-zahrinku,altušku,sijen a katkliku-doufám,že jsem to dobře napsala a na žádnou nezapoměla-ahooooojjjjj 😉 😉 😉 😉 😉

jaber-fotečky bezva,jsi pekla dortík sama??pěknej.proč Bartík plakal??nechtěl se fotit??prďolka 😉 tak přeju Bartíkovi hodně hraček,hodně kamarádů a kamarádek a hlavně,nejlepší maminku,tatínka a sestřičku na světě 😉

simisimca
28. bře 2010

Jaberka....Bartíkovy z celeho srdiecka vsetko najlepsie k 1. rociku a hlavne vela zdravicka.... 🙂 🙂 🙂

byggyt
28. bře 2010

Jaberka prajem Bártovi všetko najlepšie k narodkám skoré uzdravenie a véééééla hračiek a posielam mu pusinku 🙂

pocahontas35
28. bře 2010

Ahojte,

malemu Bartikovi vsetko najlepsie k 1.rocku a skore uzdravenie 🙂

Dnesny den bol narocny, maly sa rozhodol, ze bude plakat cely den, bol prebaleny, napapany, a len plakal a plakal, tak som si ho zobrala na ruky, dvakrat na mne zaspal a ked som ho polozila do postielky, tak zase spustil rev, nastastie k veceru ho to prestalo bavit, tak zaspal o 17tej a o 20:30 sa zobudil, tak sme ho okupali, inak prvykrat dnes pri kupani neplakal, asi bol este rozospaty, lebo si to ani neuvedomil, tak ani nemukol. Momentalne spinka, okolo polnoci pocitam, ze sa zobudi dostane papat a potom moze spat dalej, tak uvidime.
Baby, kedy ste boli prvykrat vonku so svojimi malickymi ? Mne detska doktorka povedala, ze prve dva tyzdne by sa nemalo ist von a prva prechadzka by nemala byt dlhsia ako 10 minut. Co si o tom myslite ? Tiez ste to takto nejako realizovali ???
Mam stale vela otazok, ze sa vas spytam a ked si uz sadnem k PC, ze idem pisat, tak na kopec veci zabudnem ... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru