Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

kkamca
29. bře 2010

ahoj.. 😕

hanula83
29. bře 2010

Marti, děkujem 🙂... sama nevím, každej říká něco jinýho 😉))... tož asi z každyho něco... Myslím, že u vás je to spravedlivě rozděleny, že? 🙂

elixia
29. bře 2010

Evi,mas velmi pekne dievcatko....a aj tehotenske brusko 😀 Ja mam tiez, zial zatial nie velmi tehotenske.. 😀 😀 A to si malej dobrovolne kupila tamburinu s bubienkom????? 😕

Zahrika, to som sa aj ja bala,ale vzadu je snurovacka,takze drzia na mojich a urcite by aj na tvojich 😀

Marti, ja som praveze tie saty kupila...na ebay a celkom lacno (cca 50 eur). Islo len o to,ze budu ako svadobne...a nie su biele..u nas doma to akosi nevedia rozdychat,som rada,ze aspon vam sa pacia 😀

martasl
29. bře 2010

jsem to spletla.
Iji-ty si necháváš šít šaty??
a elix-koupilas je na netu,chápu to správně??teda už mám ve vás guláš 😀 😀 😀 😀 ale jsou fakt úúúúžasný 😉

kkamco-ahoj 😉 jak dlouho se snažíte??

kkamca
29. bře 2010

martasl:ahoj..
no dlouho..v květnu bude klukovi 7---tak 4 roky ..snaženíčka to bude. 😒

martasl
29. bře 2010

tak to je teda dlouhý snažení..a máte nějakej problém,že se nedaří??co doktoři?

elixia
29. bře 2010

Marti,ano,kupila som ich na nete..aj ja mam obcas hokej,ze kto a co 😀

Kamca, aj vam zistili nejaky konkretny problem? 4 roky su dost dlha doba teda...ako to zvladas?

kkamca
30. bře 2010

Dobré ráno,
no problém holky já nevim no..dr povidá že velkej problém je obezita..Ale když sem měla 85 kilo-což mi řikal,že je standart,tak sem taky otěhotnět nemohla,a čekali jsem 2 roky na kluka než to vyšlo.Podruhé se mi povedlo otěhotnět před 3 roky při vysoké váze,ale to nedopadlo-MA.Ani nevim,že sem byla těhu.No a ted zas doba a nic.V dubnu mě čeká laparoskopie+hystero+profuky.No tak doufám,že to k něčemu bude.Jinak pak asi nějaký CAR.Nic jiného nezbývá. 😔
Koukám tak nějak do albíček..všem..a jste opravdu jen xl.. 😀 To já sem xxxxl.. 😀
Dnes je krásně..

mataaa
30. bře 2010

ahojte kocky, mam otazocku ohladne pohybov, tiez som tehulka s nadvahou (v 23.tt mam 91kg) a zatial nic necitim. som z toho poriadne nervozna a potom sa mi snivaju sprostosti, az sa budim hrozou. neviem, ci ten drobec nevie prekopnut moje sadlo na bruchu, alebo je to normalne. Zajtra idem sice na kontrolu, ale uz som fakt nervozna, tak sa musim opytat aj Vas. napiste prosim, kedy ste citili pohyby vy. dakujem.

simisimca
30. bře 2010

Ahojte baby...

Vitam vsetky nove prispievatelky... 😉

Kkamca asi si si nepozrela moj album ja som totiz XXXXXXXXXXXXXXXXXLLLL..... 😀

mataaa a uz si niekedy citila pohyby?....ja som teda riadny medved, ale pohyby som citila pekne od 20 tt.... 😕

Baby chcela by som sa spytat ze odkedy ste davali detickam pit cajik a popripade aky...viem ze v lete davala sestra malej pit cajik aj vodicku od narodenia lebo bolo horuco, ale neviem kedy mam ja zacat davat Filipkovi cajik...a ked mu ho zacnem davat tak medzi jedlom zas sa bojim ze mu nebudem vediet zobrat flasku a on mi vypije cely cajik a potom nebude chciet mliecko... 😒 😒 😒 ...jeziiiis ja som tupa, ale neviem koho sa mam spytat nikto mi nevie poradit... ☹

mataaa
30. bře 2010

simisimca, nie, toto je moje prve tehu, ale priznam sa ze neviem, v poslednych tyzdnoch som mala problem s vyprazdnovanim, aj ma naduvalo, ale to co sa dialo vo vnutri nebolo nicim vinimocne. mam z toho stiahnuty zaludok, ako pred nejakou skuskou.

petjule
30. bře 2010

Ahoj holky. Po dlouhém čase jsem se zase ozvala, bylo toho teď poměrně dost.
Mataaa- já jsem cítila pohyby ve 21. týdnu a taky nám nadváhu.
Co mě teď trápí je však těhotenská cukrovka. Zjistili mi sice jen zvýšenou hodnotu,ale už musím chodit do diabetologické poradny. Mám docela strach, co se bude dít. Tak zatím ahoj

elixia
30. bře 2010

Mati,sice skusenosti este nemam,ale podla mna to moze byt aj kvoli tomu...ked mas creva plne vzduchu,tak mozno babatku robia airbagy a utlmia to co by si normalne citila.. Ja sice este nemam co citit,no trochu bojim ci cez tu slaninu nieco ucitim 🙂

Kamca, no asi to az take jednoduche nebude,ked si aj pri prvom mala problemy... Vsade sa pise, ze obezita moze sposobit problemy s otehotnenim, ale aspon tu sme viacere prikladom toho, ze to az taky problem nie je, takze si skor myslim, ze aj u teba primarny problem nebude obezita..Neskusala si aj inych lekarov? Niekedy mozno pomoze mat viac nazorov...

elixia
30. bře 2010

Simi, teraz som si prvykrat pozrela tvoj album a nechapem kde si vzala ze si - citujem 'XXXXXXXXXXXXXXXXXLLLL..... ' ...

Inak, najviac sa mi pacila ta fotka s tortou - moja torta, kde sa maly tvari akoze moja torta ale teraz neotravujet 😀 😀 13.2. sa narodil alebo to bol datum krstin?

mirunda
30. bře 2010

ahojte kočandy!!! Váš tady přibylo, jsem ráda, doufám, že nové tváře vydrží 🙂

Chtěla bych reagovat na mnoho,ale už nevím na co všechno 😀

Simčo, já jsem Lilince dávala čajík od ukončeného 6. měsíce = od prvních příkrmů.. do té doby jsem JEN kojila, nic jiného nepotřebovala.. ale teď už nevím, jestli taky kojíš, nebo ne.. jestli ne, tak se určitě dává dřív, ale to ti poradí jiná mamča..

Mataaa, neboj, mimi bude v pořádku, asi je lenivý 🙂 Zítra ti dr. řekne, poslechnete si srdíčko pro uklidnění.. já jsem taky čekala na první šimrání, už si nepamatuju, kdy to přesně přišlo, ale vím, že jsem musela jen ležet, abych to cítila, a hrozně se na to soustředit.. tak to zkus si jen tak na 15min lehnout a nic jinýho nevnímat.. a hlavně - já jsem možná dlouho netušila, že je to "ONO" - s kopáním to nemělo nic společnýho, spíš to vevnitř tak šimralo..

mataaa
30. bře 2010

Dakujem za odpovede, uvidim zajtra, ved doterajsi priebeh tehu bol bez komplikácii. Inak som po 4. IVF a na prve dieta sme uz starsi rodicia, takze to asi moc prezivame.

awalancha3
30. bře 2010

decká, strasne sa bojím komplikácii z nadvahy a ako budu na mna pozerat pri porode......... a takych tych veci

mataaa
30. bře 2010

awalancha, myslim, ze tieto obavy mame vsetky, ale pri porode nam to bude jedno, pri tom kriku a bolesti. a neboj je nas takych vela. Ja mam skor strach ako sa tych kil zbavim.

simisimca
30. bře 2010

Elixia keby si vedela moju vahu tak by sa ti zdalo ze tych X som tam dala este malo.... 😀 😀
Filipko sa narodil 10.12....13.2. bol krst....no vies ze tu tortu mal na haku ked nemohol ochutnat.... 😀

Mirun vdaka aspon za nejaku radu, nekojim....no ved uvidim snad mi tu este nejaka dobra dusa poradi... 😉 😉

awalancha vobec sa nestresuj, ja mam obrovsku nadvahu a komplikacie som nemala ziadne a ty co na mna pozerali krivo koli mojej nadvahe tak tych som mala uplne na haku... 🙂

mataa a myslim ze naozaj skus to co radi mirunka, troska si lahnut do kludu a urcite to ucitis....ja som tiez mala niekedy pocit ze to su plyny a neboli.... 😉

awalancha3
30. bře 2010

a babenky, ako vas dostali z porodnej saly na postel na izbe? pred 17 rokmi som mala nejakých 80 kg a to ma taky sanitar na rukach preniesol z vozika na postel...ale teraz? pri mojich 110 kg?

zuzkaaaa
30. bře 2010

Simi ja dávam Sofinke hipp čas feniklový asi od n2 týždňa ten sa môže alebo čistú vodičku kludne mu daj napiť veľa krát ked bola malá plakala tak ja som jej dávala mlečko tiež som nekojila a nechcela alebo sa najedla a potom sa povraciala tak som skúsila čaj a potom to bolo v póhode

babyyyyy........
potrebujem radu chcem kúpiť kočík športový 3 kolesá najlepšie s pretáčacou rukoväťou len neviem aký poradte mi nejaké a hlavne nech nie sú drahé max do 200 eur! en čo som najprv chcela ten už asi nechcem lebo sa nedá polohovať opierka chrbta 😕

zuzkaaaa
30. bře 2010

awalancha neboj sa ja som mala pri pôrode viaaac kg ako ty, a sama som sa presunula na postel takže v pohode teraz sú už sanitári lenivý prenášať v rukách všetko musíš sama!

awalancha3
30. bře 2010

zuzkaaaa........ ale ako presunula? to ta na voziku priviezli az do izby? alebo ako...? a sestričky či lekári nemali blbé poznámky?

kkamca
30. bře 2010

awaancha:mě se 116 nepřenášeli..musíš sama.Pokud si v poho..a nebudeš po císaři.-

kkamca
30. bře 2010

přelezt na postel..a na ní tě odvezou na pokoj..

zuzkaaaa
30. bře 2010

AWALANCHA PRESNE AKO PíšE kkamca presunieš sa na vozík tým ťA prevezú do izby a tam sa znova presunieš na posteľ

martasl
30. bře 2010

ahoj kočky 😉
zase ta zatracená váha??prostě jsme krev a mlíko 🙂 já nejsem těhu a mám 100kg.ještě jednou tolik,než jsem měla před dětma.loni v srpnu jsem otěhotněla po roce snažení,ale u nás to bylo spíš tím,že jsme se s manželem málo viděli a sešli doma.
teď po potratu-revizi v prosinci jsem měla taky narkozu a pamatuju si,že mě na pokoj přivezli na lehátku,probrali,já si přelezla na postel a znova usnula.holky nebojte,nějak to dopadne 😀 na lehátku vás nenechaj 😀 😀

hanulko-ty naše holky nemáme rozdělený-podobu.já mám smůlu-starší je celá manžel,mladší celá manželova babička.po mě mají jen to dole a naušnice 😀 😀 nebo aspoň já žádnou podobu nevidím.takže do třetice to snad vyjde 😉

Simi-já jsem sice co se týká rad ohledně miminek už jaksi mimo-skleroza funguje na plný obrátky a teď je spousta vymožeností,ale já nekojila a dávala během dne trošku fenyklového čaje.je dobrej na nadýmání a prdíky 😀 😀

pocahontas35
30. bře 2010

Baby,
dnes mam stav zufalstva, maly od rana rumazga, je v cistom, najedeny a stale sa mu nieco nepaci !!! Iba krici a krici ... ked si ho zoberiem na ruky, tak chvilku stihne a potom zacina koncert znova ... ☹ale hadam to prejde, cakam ze pride muz domov a sup ideme von ... 🙂
Simi, kedze ja zatial stale nemam mlieko a uz ani neviem, ci pride, ale este stale skusam vsetko mozne a baby, vtedy to bol vtip, ale vcera som povedala muzovi, ked maly nechce, tak musis Ty, aby sme nejako to mlieko vyvolali, takze muz ma aj vacsiu silu, tak uvidime. Maly mi stale prsnik, vypluva, akoze systemom, mama co ti sibe, co mi to davas, ved stade nejde ziadne mlieko. Tak ako pise Zuzka a ja som zacala davat fenyklovy caj uz teraz ... asi to nikdy nedopisem, maly place, musim ist ...

simisimca
30. bře 2010

Pocahontas a co tak maleho supnut do kocika a ist von?...to nezabera?...Filipko vzdy v kociku spinka... 😕

martasl
30. bře 2010

pocahomtas-když ani manžel nepomůže,tak už fakt nevím.myslím,že mirunka tady psala,že jí to rozkojení taky dlouho trvalo,ne??a nemá malej třeba koliku??chlapečci na to trpěj mnohem víc než holčičky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru