Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
22. dub 2010

Adri, takhle jsme jí nosili kočku jednu:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mirunda/albu...

pocahontas35
22. dub 2010

MIrka, jedna je klokanka od Chicca, ale ta sa nepaci mne a druha je tiez nieco ako klokanka, ale tam maly moze byt otoceny len tvarou ku mne, to mi vcera dala kamoska. Tuto satku co mate vy som nemala, ale asi sa po nej poobzeram 🙂

mirunda
22. dub 2010

a může tam Samko takhle hajat? Oni dělají klokanky pak pro větší děti, kde můžou jen sedět.. to je dobrý ten šátek, že si to upravíš podle potřeb dítěte..

hanula83
22. dub 2010

Miru, tak jasně, určitě jsou případy, kdy se po císaři otěhotní brzo a děti se donosí... ale je to obrovské riziko... no a to já nerada ☹

Adri, je to tak, od dvou měsíců mi spí obě celou noc, za což jsem jim vděčná, protože pak krásně funguju celý den a mám i čas pro sebe 🙂... Vím, že ze začátku vypily jen 50 ml, já si to bohužel nepsala přesně, ale myslím, že v těch 6 týdnech vypily určitě už 80, možná i 100 ml. Pak byly dlouho na 125, pak chvilku na 150 a teď jsme skončili na 175 ml s tím, že ráno a večer vypijou 220 ml...

hanula83
22. dub 2010

Adri, ale to ti spinká moc pěkně, když se za celou noc vzbudí jen jednou... to je super už teď 🙂... Určitě má náběh k tomu za chvíli vydržet celou noc...

hanula83
22. dub 2010

Adri, ohledně rotavirů... já to řešila nedávno... Nakonec jsem se rozhodla je neočkovat, ale nevím, jestli jsem udělala dobře.. Byla jsem hrozně na vážkách - na jedné straně aspoň dítě nechytne ten hnusný průjem, který dehydratuje a může skončit v nemocnici... a na druhé straně si říkám, že zase někdy prostě nemocné být musí, když se budou proti všem očkovat, tak je to taky na prd... S tím kočárkem... a zkoušíš s ním jezdit přes hrby? U nás když začne jedna v kočárku řvát, tak zabere, když trošku podrndáme po hrbolech a ona u toho usne 😉)...

hanula83
22. dub 2010

Miru, ten šátek je super, a tatínkovi to tam moc sluší, vypadají fakt jako klokan s malým klokánkem 🙂... to myslím samozřejmě v dobrym, jako lichotku 🙂

Adri, Samko je moc hezoučkej, má moc hezká očička, bude to lamač dívčích srdcí 🙂

pocahontas35
22. dub 2010

Mirka, nie nemoze v tom spinkat, takze to je len pre vacsie deti, takze si kupim nieco ine 🙂
Hanka, nas vypije 100 ml, ale ako kedy 🙂 V pondelok sme mali poradnu, tak maly ma 5910 g, a podla nasho merania ma 63 cm.
Baby, ja som uz dnes navarila, oprala, vsetko vyvesila a este aj pozehlila, maly mi spi od 08:45 a este stale taha, som velmi rada, uvidim aky bude ked sa zobudi 🙂))
Hanka, chodim aj po hrbolatych cestach, ale nic teraz nepomaha, hm ... ☹

hanula83
22. dub 2010

Adri a ty už teda nekojíš? Má dost pěknou váhu, to jsme měly ještě nedávno 😉... ale on už se narodil jako pořádnej chlap 🙂... My máme 7,4 kg a 7,9 kg... V tom případě, není už třeba horko, zima, vítr... nevím, nebo ještě má ty prdíky... Další fígle už nemám ☹

martasl
22. dub 2010

Adrianko-jukla jsem na fotečky-to Samko už je pořádnej kus chlapa.Moc mu to sluší-to bude mít něvěst 😀

Miru-úplně stejnej šátek měla švagrová na kluka.nosila ho v něm už od miminka a nedala na něj dopustit.bezva věc.

tak Kača už má pichlý břicho-prej to nebolelo.ještě jsem to neviděla-má to zalepený.na rodičáku nic moc,bude ráda,jestli to dotáhne na vyznamenání 😠 ale učitelkám se prej líbí její styl.jak se obléká a maluje-tak jsem na ně čučela jako puk.

mirunda
22. dub 2010

Adrianko, určitě doporučuju nosítko, kde může mimi spinkat.. fakt je to výbornost, taky na to nedám dopustit 🙂

Jinak ms už je tu, tak jsem docela ráda 😅

Marti, vyznamenání je supr, ne? A co si nechala dát do pupíku?

pocahontas35
22. dub 2010

Hanka, zial ja som ani nekojila, mne absolutne neprislo mlieko, ja som pisala o tom, ale asi si zabudla, bola som z toho velmi nestastna a vlastne aj som, lebo velmi som chcela maleho Samka kojit, zial ... ☹ Ked sa maly narodil tak mal 5350 g a teraz na poradni 5910 g tak to je len o 560g vacsi, to sa mi nezda az tak vela a je strasne dlhy mal 55 cm a teraz ma 63 cm, fakt nam rastie ako z vody 🙂))
Bola som vonku, ze co bude zas v kociku a najprv nic pohodicka, dokonca spinkal, ale po pol hodine otvoril tie svoje velke kukadla najrpv nic a potom krik, tak som s nim letela domov. Baby, akonahle sme sa ocitli pred nasimi dverami, stichol 🙂) no nie je zlaty 🙂))
Mirka, urcite si zozeniem nieco, kde bude moct maly spat 🙂 a inak gratulujem ti k ms, este som zvedava ci mi moja dorazi 🙂)

hanula83
22. dub 2010

Adri, máš pravdu, zapomněla jsem, že jsi nekojila. Píšu si i na dvojčatech a takových nás je tam hodně a tak se mi to už plete, kdo kojil a nekojil...😉...Tak on měl tu váhu nadehnanou, tak to nevadí, že nepřibral ještě tolik 🙂

hanula83
22. dub 2010

Miru, to se ti ulevilo, co? 🙂))

Holky, přidávám fotky... První dvě jsou, jak se holkám daří v klokankách 🙂... Třetí jak už Elenka pije sama... A poslední tři jsou dnešní náušnice 🙂

martasl
22. dub 2010

hanulko-holkám naušničky slušej.to jste je nechávali nastřelit??Elinka je šikulka,tak budeš mít jednu ruku volnou,co?? 😀

miru-nechala si dát takový to účko s modrejma kamínkaka z chirurgické oceli.pak hodím fotku na FB.tady by ji asi smazali.a co přípravy??jaký budete nechávat píct dorty??a už jsi sehnala šaty pro Lilinku??

hanula83
22. dub 2010

Marti, děkujem 🙂... ano ano, doktorka je nastřelovala... a i tak to byl řev - nedovedu si představit, že by jim to píchali ručně jehlou... No ona už i Anička si flašku drží, ale spíš se jí moc nechce, je pohodlné, když se nechá od někoho pěkně napájet 😉... Jo a Mirunka má fotky Lilinky na FB, tak jukni, co to bude za malou překrásnou princezničku v takových jakoby pidisvatebních šatičkách 🙂))

martasl
22. dub 2010

jdu na ty fotky Lilinky 😀 😀 😉

martasl
22. dub 2010

teda fotky krásný.
miru-šatečky Lilince děsně slušej.jsou nejhezčí z těch co jsi nám ukazovala.budou půjčený nebo jsi nechala ušít.a co jí uděláš s vláskama??

jo ten brekot si dovedu představit.když jsem nechávala holkám,tak s Katkou to ani nehlo a já se mohla uřvat.a Simona ta řvala jak pardál a já samozřejmě taky.a taky jsem bulela u toho,jak jsem jim to čistila a hejbala s něma-ježíš mě to bolelo za ně. ☹

mirunda
22. dub 2010

Hani, krásný naušničky, moc sluší! My jsme nechávali taky prostřelit a Lili byla v klidu, tak jsem ráda, nejhorší bylo, když jsem jí chytila hlavu, aby se nehýbala, to se jí nelíbilo.. ale jinak to byla rychlovka 🙂 A pecičky jim necháš, nebo budete vyměňovat za jiné? Já měla pecičky jen pár týdnů, co jsme museli, pak jsme koupili jiné naušničky.. 🙂

Marti, přípravy jsou v plném proudu 🙂 Už mám hotové svatební oznámení, jen ještě doladit detaily - dělal nám ho kamarád - a vytisknout a pak dám na FB.. nečekejte žádné hrdličky s prstýnkama 😀 My jsme blázni a chtěli jsme něco hrozně originálního, tak tam máme gorily, je to vtipný, uvidíte 😀 Prstýnky se nám dělají, nakonec jsem sehnala paní, co nám je udělá do 10tis, tak jsme rádi.. největší problém je stále jídlo, protože ho musíme vařit sami, nemáme hostinu v restauraci, ale na takový obrovský soukromý chalupě, kde se to nedá ani pořádně ohřát, natož uvařit.. takže vařit se to bude jinde, ohřívat asi tam v mikrovlnce 😀 Naše svatba bude celá zvláštní, ale za to myslím, že nezapomenutelná 🙂 Šatičky pro Lili jsou fakt překrásný, mám z nich ohromnou radost, koupila jsem je na netu z druhé ruky - za 400,- - takže jsem spokojená.. ona snad bude hezčí než já 😠 😀
Dortů budeme mít víc - nechávám si péct svatební - marcipánovej - 3 patra, do oranžova.. pak kamarádka nám ještě peče dort a moje mamka.. aby všichni ochutnali, budeme mít docela dost hostů.. holky moje, já už se chci vdávat.. připravy jsou hrozně fajn, ale je toho moc a je to dlouhý.. je fakt, že rodina se angažuje, ale i tak oběhat si musím všechno já, aby to bylo podle mých představ.. mno, těším se, až vám budu ukažovat fotečky 🙂

hanula83
22. dub 2010

Miru, samozřejmě nechám zlaté, chci bílé zlato, mám ho ráda 🙂... Tyhle budou ale nějakou chvilku ještě mít 🙂... S tou svatební hostinou - tak to ti tam ten poslední host mezitím umře hlady, než dostane napapáno, ne? 🙂... A co třeba využít takové ty obří hrnce, kde vydrží to jídlo dlouho teplé... a už víte, co budete mít na oběd? My měli vepřo-bramboro-zelo, manža paradoxně zelí nejí, tak měl jen brambor s masem... a večer byly klasické hranolky s kuřecí kapsičkou... a pak ještě studené mísy - ty jsou stejně nejvděčnější, každej si vezme, co chce 🙂...

mirunda
22. dub 2010

Taky máme bílé zlato, s růžovou kytičkou.. https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mirunda/albu...
Stály skoro 2tis, tak doufám, že jí pár let vydrží 😀

Mno, pokud si budem vařit sami, tak budem dělat guláš a pak knedlo zelo vepřo.. ještě je možnost, že nám uvaří chata vedle, tam mají obr kuchyň a jsou to známý, ale nikdo zatím neví, jestli tam ta chata bude za 2 měsíce fungovat, oni tam chystají rekonstrukci.. a to se dozvím do konce tohodle měsíce.. večer se bude grilovat, doufám, že vyjde počasí 🙂 Mno a protože my tam budem víc dnů a tam se v širokém okolí nedá nic koupit, tak jsem na to zvědavá 😀 V nejhorším - bude tam jeden absolutní abstinent, tak nám dojede někam pro párky 😀 😀 A pak bude spousty pomazánek, ty studené mísy taky.. to se bude zobat během celého víkendu 🙂 Nám to vlastně začne ve středu, v sobotu je obřad a můžem tam být zase do středy..takže tam můžem být i týden, jéé, to bude v alejích nablito 😀 😀 😀

hanula83
22. dub 2010

Miru, tak jasně, když už, tak ať je to pořádně zapité, že 🙂...Tím pádem spolu ale vydržíte opravdu až do smrti a tak to má být 🙂)... Ty náušničky Lilinky se mi líbí, akorát já se pořád bojím těch visacích... Netahá si za ně? Nebo třeba zadrhne oblečením a pak to spolkne... já vím, jsem hrozná 😉

mirunda
22. dub 2010

Hani, taky jsem se bála, aby si za ně netahala.. ale uplně v pohodě.. podle mě ani neví, že je má 😀 Nikdy se mi nezadrhly ani nic jiného.. já jsem taky měly takhle "visací" když jsem byla malá a prý taky v poho.. A já právě ty pecičky moc nechtěla, takže jsem ráda.. myslím, že se nemusíš bát..
To doufám, že spolu budem do smrti, já už se podruhý vdávat nechci, nechci mít s nikým jiným děti, Kuba je fakt nejlepší táta, jakýho znám, on mě v tom prostě nenechává, o Lili se stará tak krásně a to mu bude teprve 25..v něčem mě sere, ale vztahy k rodině to kompenzujou.. je takovej vyspělejší, než kluci v jeho věku, brouk můj 😀

martasl
23. dub 2010

miru-ach ta láááááska nebeskáááááá 😀 😀 😀 😉

ježíš,já se na ty fotky těším,doufám že nehodíš na FB jen pár kousků,chceme co nejvíc.tak to na té chatě bude mazec.a to se tam všichni vejdete??kolik vás tam bude spát??jo a co máte připravený pro zábavu,myslím takový ty soutěže a tak podobně??
mimochodem-naušničky krásný,stejný,jen zlatý jsem kupovala neteři ke křtu 🙂

hanulko-a naušničky budou pak mít holky stejné,nebo něčím rozlišíte??mě se ty vaše kočky tak líběj,já bych je dlachnila až bych brečela(ale to by se jim určitě nelíbilo,ale mě jooooo) 😀

zuzkaaaa
23. dub 2010

Ahojte babenky...
tak u nás hrôza Sofi celý deň plače pomaly už aj ja s nej je to strašné neviem čo jej je ale asi zuby
psa sme dnes brali na opreráciu išiel na kastráciu chudák vyrezali mu celé gule 😒 tak teraz je taký malátny ledva sa pohybuje potáca sa ako opitý 😀 ale snáď to do zajtra bude mať dobré , práve pečiem tortu mamina zajtra oslavuje a vlastne všetci lebo už pondelok budú peniažky tak sa konečne môžeme pohnúť s prácou na dome a aj našou prerábkou
mirka už sa teším na fotky tak to si užijete 😀

mirunda
24. dub 2010

čaute kočky
tak to jste toho moc nepopsaly 🙂 asi jste někde pryč, když je tak krásně..

My jeli včera na hroznou akci mimo Prahu, takže Lili je u našich - poprvý jsem bez ní takhle dlouho - včera jsme jí tam nechali a až zítra si pro ní jedem, naši si jí chtějí užít.. na jednu stranu je to fajn, že si můžu odpočinout, ale hrozně se mi stejská, to je hrozný ☹ Tak musim myslet na něco jinýho..

Zuzi, to je supr, že už budete mít penízky.. a to budete rekonstruovat? Já myslela, že budete kupovat nový byt.. tak jsem to asi blbě pochopila..

martasl
24. dub 2010

ahoj-jo miru,já byla v práci a zítra mám dovču.takže jdu až ve středu na noční 😀 😀

zuzi-tak jste se konečně dočkali.budete ten byt nějak upravovat nebo všechno padne na zaplacení rodičům??

miru-stýskání,to znám.holky byly o pár pater níž u babičky a já si za hodinu šla pro ně.nebo jsem zjišťovala,jestli jim dali najíst,přebalili a pod.no děs.ty maminy jsou ale závislačky,co??

mirunda
24. dub 2010

ahoj Marti, tak to je supr, že jdeš až ve středu.. to máš hafo času 🙂 Jj, je to hrozný, tak moc chceme být na jednu stranu s Lilinkou, na druhou stranu jsem ráda, že mám chvíli klid.. prostě nejideálnější by bylo, kdybych se na ní mohla kdykoliv kouknout a pomazlit, ale pak zase jít 😀 😀 😀 Jenže to už nejde, to dítě tě nepustí.. moc se na ní zítra těším, až mě obejme, to je taaaak krásný, nejnádherněší pocit, kterej znám... tjn, pořád se říká, jak jsou děti závislý na maminkách a ono je to i naopak 😀

zuzkaaaa
24. dub 2010

marti mirka už pomaly prerábame v kuchyni sme dali dnes odstrániť radiator a v obývačke sme dali nový a len za to sme vysolili 250eur 7500sk 🙄 ešte v kuchyni sa bude murovať pracovný pultík a budú sa pokladať nové parkety a celý byt malovať jaj a obývačku máme oddelenú takou malou chodbou sadrokartonom tak manžel to teraz búra takže práce až až a ešte musíme všetko pokúpiť nábytok do obývačky do spálne... a všetkú elektroniku chladničku, práčku.....
mirka kupujeme 3 izbový byt od rodičov oni si idú postaviť nový domček kedže tento byt kupujeme za super cenu tak by nám malo aj niečo zostať, ale hypotéka nás bude stáť vela peňazí mesačne až 300eur 9000sk a k tomu ešte nájom, elektrina... takže budeme musieť sakra šetriť... 😠

martasl
24. dub 2010

zuzi,hlavně že už budete mít svoje.taky jsme hodně zadlužení,máme postavenej domek.takže jsme si brali meziúvěr a ještě jedno stavebko.takže placeního až nad hlavu a na hodně dlouho.ale jinak to prostě nejde.normálně vydělávajícímu člověku(a nemyslím s těma jejich ,,průměrnýma výplatama,bych chtěla někdy mít,průměrnej českej plat 😠 )nezbývá nic jiného-pokud chce slušně bydlet,než se zadlužit.neznám nikoho,kdo by neměl nějakou tu půjčku na bydlení.prostě to nějak musíme zvládnout. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru