Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

jabera
26. kvě 2010

baby, robim velky uklid a nasla som jednu vec, co pre vas odkladam uz od porodu...

tu v nemocnici davaju taky gel, ktory sa pomocou striekacky aplikuje na vlozku a tu ked date tam, kde patri, tak sa uzasne ulavi a zaroven to lieci. je to nieco, co sa vola " INSTILLAGEL". neviem, ci sa to da v cesko-slovensku kupit, ale ak ano, velmi to odporucam kazdej rodicke. ja som nebola nastrihnuta, ale mala som 3 stehy a tiez som to citila, ale po tomto to na par hodin uuplne zmizlo a stale to bolo lepsie a lepsie... tak len som sa chela podelit a konecne tu prazdnu tubu vyhodim 😀 inak 2x denne pol tuby som si na tu vlozku vyprdla.... mozno sa smie aj viac, to neviem, ja som to nemala az take zle..

evuse
26. kvě 2010

Jaber 😀 😀 😀 😀
Marti, Jaber má pravdu 😉 Ať si manža vezme v plodných dnech tejden dovči a nevylézejte z postele 🙂

Jaberko a proč ty máš nervy v riti?

Jůůů, o tom Instillagelu jsem nic neslyšela. Na internetu jsem to našla je to od Almed . Ale 25x5ml je za 800-950Kč.
Mě sice šmikli dost a ještě jsem se trhla, ale hojilo se to dobře. Po tom týdnu, co jsem šla domů už jsem měla zahojenou jizvu( teda zvenku, zevnitř ne, to trvá dýl) a sedla jsem si asi 3 den a doma pak už v pohodě. Ale vím, že někomu se to hojí blbě. Kamarádku šmikli na obě strany 😕 a hojilo se jí to snad celé šestinedělí.

Terza konečně zalehla, asi půjdu taky, Jsem utahaná, od 5 ráno jsem nespala. Navíc je Tereza nějaká otravná a ufňukaná, vzteká se.... trochu jí tečou nudele. Doufám, že to není nemoc ,ale reakce na očkování. Představa, že má zas 10 dní rýmu a pořád jí odsávám a peru se s ní, no to bych asi fakt porodila

adelinka
26. kvě 2010

evus..brala jsem to cca 2 mesice a za mesic jsem mela dole 4 kila ale pak me to sem nechtel vozit pac tchyne ma debilniho psa a on se bal a byla jsem jednina z dediny tak se na me vysral 😠 😢

jaberko..dite me sere 😀 porad vymysli ze ma hlad a to 15x za den otravuje a mlaska u lednicky a nic nesni a jelikoz je me porad zle tak ja to nedojim a on rozrypane nechce tak se porad neco vyhazuje 😠 😠 😠 asi si mysli ze ty penize seru 😨

adelinka
26. kvě 2010

jaber..to jsem neslysela ale urco bych si to koupila pac ja jsem nemohla 3 mesice sedet pomalu ani na kruhu a ani chodit..u 20min.prochazky jsem brecela bolesti..pak jsem se musela vratit do porodky kde me dala sestra krem a pak to bylo uz super..ja jsem byla aj nastrihla aj roztrhla 😢 moc..pres hodku me sila 😝 😝

jabera
26. kvě 2010

adel, to je strasne s tym psom, hhahha,ale aj velmi vtipne... teda jasne, ze teba to nastvalo,ale inak to je dost dobre.. a ten petrik, no.. ved vieme, co je to zravost... a vidis, ked po nom nedojedas, aj schudnes mozno 😀 aj ked teraz asi neni nutno.. inak, nenavidim, ked sa vyhadzuju potraviny, ale ja som si povedala, ze nesmiem po bartovi dojedat ani za svet. to je take nenapadne a potom clovek furt zere.

evi, take drahe? to som netusila... skoda velika.. tu to dostanes, ked pipnes, ze ta boli... krasne to chladi a je to moc prijemne na tu ubolenu skatulu..

no, adeli, ty by si to urcite ocenila... ale drzim palce aby tentokrat nebolo nutno...

inak, ja som sedela vlastne okamzite, mna to palilo pri chodzi, zvlastne... mozno sa mi nieco o nieco telo... asi pysk o pysk 😀 😀 😀 😀 fuj

jabera
26. kvě 2010

no, snad ta terezka nebude nachvipla, to by fakt nebolo nic moc teraz...

nechcem tu nikoho strasit 😀 ale mam kamaratku, ktora rodila pri crevnej chripke a cely porod blila do misky.... to by som fakt nechcela... tusim aj mirunka sa poblila, len vlastne neviem preco.. 😅

erikahla
26. kvě 2010

Jani 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ked zlyhaju vsetky metody, staci si precitat tvoje prispevky !!!

Stav po dnesnej poradni - vsetko je vraj ok. Magne B6 uzivat max. 3 tbl, materska vypisana, krv a moc odovzdane, ozvy srdiecka drobceka skontrolovane, opuchy noh objavene, varix na intimnych miestach potvrdeny - inak bez komentara. Viem, ze aj lekari su len ludia, ale clovek tam ide plny ocakavania a pokial by som sa neozvala, tak sa asi nic moc nedozviem. Aj tak som sa nedozvedela. Fakt den blbec !!! A to som si myslela, ze Eli uz ma po nadche a pojde do skolky a miesto toho chytila neprijemny kasel a vypada to na dalsi tyzden liecby. Trafi ma, pretoze si pri nej jednak vela neporobim (este pranie a zehlenie poslednych veciciek), ale ani neoddychnem. Fakt ma z toho svihne 😠 😠 😠

zuzkaaaa
26. kvě 2010

ahojte baby,
Janka to som bola ja dokonca 3 krát za pôrod 😅
a s tým rozthnutím adelka ja som tak isto dopadla rovnako som sa roztrhla až po zadok mňa kompletne šili celú od spodu od začiatku až po koniec a pri tom ma aj nastrihli fakt nikomu neprajem mne to denne kontrovolali v nemocnici aj 3 krat za deň a aj som antibiotiká brala aby sa mi to nezapálilo 🙄

erikahla
26. kvě 2010

Este mam otazocku divcence - kedy vas poslali na prietoky ? Pri minulom tehu som to mala prvykrat za sebou v 30. tt a teraz ma tam vobec neposiela. Nejako nechapem. Uz sa to nerobi povinne alebo sa posuva termin ? Podla mna je dolezite vediet, ci ma mimi dostatocnu vyzivu !!!

adelinka
26. kvě 2010

zuzka..no ja nechapu proc me taky neco nekdo nedal..jenze ja rodila na silvestra a novy rok nas jen dr.pozdravil ani nekontroloval a pak jsem byla omylem ve sprse kdyz dr.dosel a pak jsem sla dom...tak me dr.videla jen jednou 😕
bylo to desne..jeste kdyz mel petan 8 mesicu tak jsem to na velke vzdy citila 😢

zuzkaaaa
26. kvě 2010

erika myslím okolo 34-35týždňa keď sa už má chodiť každý týždeň do poradnevlastne počkaj to je iné to je myslím eeg či ako sa to volá, prietoky sa robia 2 krát (2krát hradí poisťovňa) a 3 sa už platí ale myslím že ked si už 34 týždeň už by si mala ísť na ten druhý a ty si nebola ani raz.

erikahla
26. kvě 2010

No ved to ma zaraza Zuzi ! Fakt si myslim, ze je to dolezite. A na dalsiu poradnu idem az o 2 tyzdne, to uz budem 36. tt. Je to cele nejake cudne. A pritom ta moja dr je velmi vyhladavana a aj ja ju mam za velmi starostlivu. Ale toto ma neprijemne prekvapilo.

evuse
26. kvě 2010

Adel, mě taky šili hodinu, tak jsem se právě docela divila, jak rychle jsem se dala dohromady. No snad to podruhé nebude horší, co jsem četla, tak nebývá.

Eriko ně v prvním těhu dělal průtoky několikrát, ale už si nepamatuju v jakém týdnu, možná od 30?. Ale teď chodím k jinému a ten mi průtoky do teď nedělal vůbec- myslím, že má nějakej zastaralej utz, ani neumí nahrát záznam na dvd, jedině na videokazetu 😕 . Ale natáčí mi monitor, už asi 4-5x takže od 30tt?

A když jsem v prvním těhu chodila poslední měsíc už do porodnice do poradny, tak tam mi zas dělali jen průtoky, ale monitor nikdy nenatočili, až při porodu. Teď už ho tam dělají v poradně při kontrole od 38tt, prý je před tím prostě neměli v poradně k dispozici 😕

mirunda
27. kvě 2010

Jaberko, ty si pamatuješ všechno.. já se poblila hrozně.. asi 5x.. najednou mi bylo strašně špatně už když se mnou sepisovali papíry, tak mi dali v rychlosti nějakou misku a dr. ještě vtipkovat, co jsem jedla, tak mu říkám, že lasagne a on že těch je fakt škoda... mno, haha, ale ve špatnou chvíli 😀 A pak když jsem byla v tom porodním "boxu" 🙂 tak tam jsem se poblila několikrát, do odpadkovýho koše.. a celý lasagne v prdeli 😀 To byla náhrada za celý těhu, protože to jsem nezvracela ani jednou 🙂 Si to žaludek schovával na konec.. 🙂

Marti, jim se to říká.. oni si tu holky asi myslej, že máte čas a náladu pořád jenom trtkat, co? 🙂 Ony se jukly na manželovy spoďáry a byly těhotný, to se to povídá.. 😀 Kašli na ně, trtkejte jak vám se chce, já vím, že letos se to povede, třeba už teď, moc moc vám to přeju..

lji
27. kvě 2010

mirunda tak koment na Martu bol fakt hustý a dobre som sa zasmiala 😀 😀 😀

dievčence, možem sa vám pochváliť? idem sa už konečne venovať všetkým možným knižkám o tehotenstve, bábätkách čo sa mi tu nakopili.... až som chytila stres že šak ja som tehotná (dosť skoro som si uvedomila že? 😅 ) a dôvod? včera som úspešne ukončila 5rokov v škole 😀 stihla som sa vydať, stihla som získať titul a teraz už len porodiť mimi a mám pocit že tri veľké etapy života mám za sebou v priebehu pol roka 😀 😀

pocahontas35
27. kvě 2010

caute babenky,

docitala som si vas konecne, citat si vas citam, ale prispievat akosi nestiham. Aj teraz mam pripravene zehlenie, ale tych par riadkov ma snad nezabije 🙂 Baby bola som a este stale som chora, hlas mam niekde na vylete, kaslem, sople, prechladnuta som, tak chodim s ruskom na ustach a velmi dufam, ze maly nich nechyti odo mna, lebo to by ma asi slak trafil. Nastastie sa ma neboji, ked pozera na mna, ze mam rusko, dokonca mu je to smiesne. Tento stav trva od minuleho piatka, takze pomaly uz idem do finale, uz sa tesim, lebo mi to lezie na nervy, caj mi ide hore krkom atd ... dobre som sa postazovala, ze 🙂
A teraz sa idem chvalit 🙂) Maly nam uz prespi celu noc od tej 20 tej do tej 7h, prvykrat sa tak stalo v sobotu, rano som sa zobudila o 6tej, pozeram svetlo, maly spi, tak som rozmyslala, ci som spala tak tuho, ze by som ho nepocula a muz sa o maleho postaral v noci, alebo maly nebol hore vobec, veru tak aj bolo, maly prespal celu noc a ja som z toho bolo v takom milom soku 🙂) A teraz to uz beriem automaticky, nech si tieto nove zvyky zachova, lebo sa mi celkom pacia 🙂. Rastieme ako z vody mame 65 cm a 6300g.
Iji: gratulujem k ziskaniu titulu 🙂 kedy mas promocie ?
Erika: ja som na pravidelne prietoky zacala chodit od 34t, ale kontrolovali to aj v 20 tt aj v 30tt, uz sa Ti to pomaly blizi, som zvedava na maleho Samka 🙂
Jaberka: gratulujem Ti schudnutym kilam, velmi Ti to prajem a tesim sa s Tebou, ja sa nemam cim chvalit, moja pevna vola ma akosi dovolenku !! Tak som na seba nastvana, ale popracujem aj na tom 🙂

adelinka
27. kvě 2010

ahojky
tak u nas je dneska moc pekne konecne
petan cuci na bolka a lolka tak mam chvilku nez pujdu varit...dneska delam kel s klobaskou a petan parek 😀

pocahontas..jsem kukla na miry prcka..boze rodila jsi normalne???to je uplny obr 😕 😕

evus..no snad to bude lepsi a rychlejsi 😀

jabera
27. kvě 2010

lji gratulujem!!!!!! to je teda odfrk, ze? to musi byt uzasny pocit.. uzi si ho, kym sa mimi vykluje na svet, potom uz sa budes tesit z inych veci 😉 .

adrika, taka si ty chora? ale ked to doteraz samko nechytil, tak si myslim, ze uz je to v suchu... bart mal tiez rad rusko na mojich ustach a ja som mala velmi rada, ked mi to potiahol a tie gumisky z uši mi strelili do ksichtu, to bolo fasa... samko take asi este nevie,a le neboj, aj to bude 😀

adel, mnam, teraz mam hrozne chut na ten kel, to som nerobila strasne dlho... normlane zvazujem, ci neskocim do lidla kupit...este mam chut aj na lasagne,ale trosku sa mi to spaja s tou mirunkinou akciou po nich 😀

mirun, ale to teda nebola malickost... to si uz mala aj kontrakcie? ja si fakt neviem predstavit, ze by som pri kontrakciach aj blila, to by som asi uvazovala o rychlom skoceni z okna. aj ked mozno su na porodnych salach na oknach zvonka mreze, lebo ja si myslim, ze v istych momentoch by to urobili mnohe rodicky....
ale ne, baby, co este len budete rodit, to len srandujem, to je upla pohodka, ten porod.. 😀 😀 😀

ale teda, co tu pisete o tych rozthaniach... fuha... ja osm si myslela, ze taketo hrozne roztrhnutia uz su vecou minulosti. moja mama sa tak trhla pri segre, ale to je 41 rokov, co ju rodila.. a to preto, ze sestra isla von laktom a zrovna na tej sale, kde mama rodila nebol presonal, cize martina bola takmer vonku a nikde nikto...
strasne by ma zaujimala jedna vec... ci taketo desne roztrhanie je naozaj niekedy nezachranitelne,alebo ci spravnym pristupom doktora by sa tomu predislo... moj nazor je, ze to je prasarna doktora, ale mozno im krivdim.. ja mam teda stastie, ze ju mam velku a pruznu 😝 ale teda povedala mi PA, ze nastrihne, ak bude treba a nebolo.. tak neviem.. ci sa len tvarila, ze je taka mudra, alebo ci to oni naozaj vedia odhadnut, co ktora diera 😀 vydrzi...
baby, ja vam tak strasne drzim palce, aby ste to zvladli uuuplne v pohode..

elixia
27. kvě 2010

Mirunka, tak to bolo teda neprijemne,dufam ze moj zaludok si to nenechava na velke finale, ja z duse nenavidim vracanie. Aj na zaciatku tehu som sa toho najviac bala,nastastie voobec nic...nechcem ani na konci 😀

Lji, tak to blahozelam...obrovsky pocit ulavy,ze?? Skolu som sice skoncila uz pred 4 rokmi, ale to ostatne som stihla podobne ako ty...7 rokov sme boli spolu a nepadlo ani slovo o svadbe a potom,ked som vycikala dve ciarky, som bola za dva mesiace aj vydata 😀

POcahontas,skore uzdravenie. Zial,bez cajikov to asi nejde,aj ked ti uz lezu krkom...pitny rezim je to najdolezitejsie pri chorobe..

Jaberka, naozaj si (aspon mna) ukludnila,ze porod je uuplna pohoda,uz z neho vooobec nemam obavy 😀 😀 Ja si tiez myslim,ze u nas su tie roztrhnutia hlavne 'vdaka' pohodlnosti personalu...teda,osobnu skusenost nemam. Ale tu napr. si do porodneho planu napises aj to,ci si zelas nastrih a ak nie,oni sa to aj snazia respektovat, iste,ze ak je to nevyhnutne,tak sa neda nic robit...no ale mudrejsia budem az po porode,zatial mam len sprostredkovane info.
A co masaz hradze, pomaha to, skusali ste niektora? Ja som rozhodnuta to aspon skusit, ved neublizi a ked aj pomoze, bude len dobre..

mirunda
27. kvě 2010

Elixia, tak to se omlouvám, určitě si to žaludek neschovával 😀 😀 😀
Nevím čím to bylo a je mi to jedno, ano, bylo to už v kontrakcích, v docela velkých, už jsem byla na 8 otevřená.. a výhoda byla taková, že jsem se soustředila na to blití, abych se trefila do koše, aby to po mě nemuseli uklízet, že jsem nemyslela na ty kontrakce.. 🙂 Fakt, to blití na tom bylo to "nejkrásnější" a nejjednodušší 🙂

jabera
27. kvě 2010

miruuun... boooze, tak konecne osvedceny recept proti bolesti pocas porodu 😀 daj si to patentovat.

elixia my sme hradzu masirovali... 🙂 mozno je to vlastne v tom, ze ked ti manzel masiruje hradzu, zvacsa to neskonci inak ako fiknutim. takze sa to tam dobre prekrvuje a potom sa lepsie rodi, ked denne prcas 😀 😀 😀 ale to by ti musela povedat nejaka, ktora masirovala a mala tazky porod... lebo ja som sa nejak moc na to nikoho nepytala, takze sukromnu anketu nemam... len ja som mala teda to, comu sa hovori, ze lahky porod ( neviem, kto taku kravinu vymyslel 😅 )

mirunda
27. kvě 2010

Jaberko 😀 😀 😀 S blitkama k lehčímu porodu 😀 😀 😀

mirunda
27. kvě 2010

taky jsem si koupila olej na masáž hráze, ale masírovali jsme jen jednou, pak jsme o to víc trtkali 😀

jabera
27. kvě 2010

mirun, ale teda dokaz, ze trtkanie nepomaha 😀 snad teda ta masaz,... my sme masirovali presne podla navodu na to. 😉

jabera
27. kvě 2010

baby, bart urobil krok. dokonca 2x po jednom kroku... takze uz asi onedlho zacne naozaj chodit.. uz aj ked ma drzi za prst, tak ma len drzi, ale chodi vlastne sam, len ma ma ako psychicku podporu 😉 teda obcas, obcas mi ho vytrhava, ako sa zavesi.

lji
27. kvě 2010

všetkým ďakujem 😅 a pocahontas promócie mám 8.6. - ale ja také moc nemám rada-teda moc na také veci nekladiem dôraz 😅 Baby ja nie som alkoholička, ale viete ako moc sa mi žiada to zapiť 🙄 😖

Jaberkaaaaa a to vieš prečo??? Lebo vedel že si tu o ňom písala ako sa capne vždy o zem, tak sa urazil že veď on ti ukáže aký je to chlap 😀 😀 a spravil ten krok 😉

Kočky čo sa týka natrhnutia - moja švagrinka išla tiež týmto štýlom - kompletka až po zadok, a práve ona mi vždy povie keď sa pýtam na pôrod - to samotné natrhnutie som si ani nevšimla, skôr to zašívanie bolo horšie 😕 ale ona mi aj tak rozpráva - nebudem ti klamať, jasné že to bolí, ale bože veď čo by sme my ženy neprežili... 😉 a to je ona veru z tých citlivejších a pôrod brala ako teda nutnú povinnosť. Už aj ja som naladená na takú vlnu vďaka nej - že veď to teda musí prísť, bolesť nejak prežijem, veď snáď od bolesti nezomrem a kolko žien už predomnou rodilo... 😀

jabera
27. kvě 2010

lji jasne! tak to ber 😀 vacsina to fakt prezila... jasne, neni to taka katastrofa a hlavne je to tak zariadene, ze po par dnoch uz nevies ako to bolelo. pamatas si, ze to bolelo,a le asi to nebolo take strasne si povies..

tiez som sa velmi bala sitia, lebo mi to hovoril akazda, ze najviac boli sitie samotne. mne dali 3 stehy a cely cas mi tam PA striekala nieco, nejake svinstvo, jak dr. sil a nebolelo to vobec, vobec. stale som cakala ako to zacne a nic.. som sa bavila s kamoskou potom o tom a ona bola uplne nannervy, ze ake je toto nahovno na slovensku, ze tak malo by stacilo a nemuseli by baby zbytocne trpiet.. to ma tak sere toto... lebo jasne, nove spitaly lahko nebudu,ale aby sa personal choval milo a pouzil umrtvenie na sitie, to by snad mohlo ist.... ju sili uuplne zaziva a hovorila, ze to bolo uplne najhorsie z celeho porodu.

elixia
27. kvě 2010

Jaberka, vidis, robila si si zbytocne starosti, maly si iba dal na cas trochu...pamatam si,za aj moj brat zacal az tak neskor chodit a predtym vobec ani na styroch nebol,iba sa gulal.A potom po roku sa rovno pustil na dvoch...

Tak vidim,ze olej na masirovanie je zbytocne kupovat, staci manzel...len co ten na to povie 😀 😀 Ze toto nikde nepisu..

Mirun, viem,ze si to zaludok neschovaval 😀 ale teda,ja asi radsej kontrakcie ako to bliti 😀 😀

pocahontas35
27. kvě 2010

Jaberka, maly sa vytesoval, ked mi stahoval rusko z tvare, a na moje nie nesmies, tak sa zacal smiat 🙂 strasne vela sa smeje, este nie tak velmi nahlas, ale aj to pride 🙂 Place, len ked je hladny a ked je nespokojny, nepaci sa mu poloha v ktorej je atd ... inak, tak ako sme mali koliky, tak robim velke klop, klop, tak to uz nemame 🙂 Trochu nas trapi reflux, ale dufam, ze z toho vyrastie 🙂 Aj spanie sa nam upravilo, spi aj vnutri aj vonku 🙂 takze som rada. Jasne, nie je to vzdy idealne, mame dni, ze placeme a nevieme preco, ale aj to patri k tomu 🙂

Adelinka: nie nerodila som normalne, bola to sekcia 🙂 Snazili sa mi vyvolat porod 05.03.2010, ale to sa im nepodarilo, lebo som sa po prostinoch (capiky na vyvolanie porodu) uplne zavrela, tak 10.03.2010 v den ked sa maly narodil rozhodli, ze spravia sekciu a zo mna spravili najstastnejsiu mamu na svete 🙂)))

Iji: jasne prezijes 🙂 vsetko bude v pohode 🙂

jabera
27. kvě 2010

adrika, ten spanok, to je parada, uprimne drzim palce, aby to tak bolo aj nadalej...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru