Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
27. kvě 2010

Já si myslím, že PA pozná, jestli je hráz pružná, nebo ne. Mě právě během porodu říkala, že jí mám moc tuhou a budou mě muset šmiknout a i přesto jsme se ještě vevnitř trhla. Ale jak řikám, hojilo se to dobře.
Žádné masáže jsme neprováděla, byla jsem líná. Teď podruhé jsem si plánovala, že pořídím Epi-no a budu hráz cvičit, ale nějak jsme se k tomu nedostala.
Vím, že jsem četla v knížkách, že hráz může masírovat při porodu PA a dávat teplé obklady, aby se uvolnila, ale snad jsme neslyšela o nikom, komu by se této péče dostalo. No upřímě, nevím, jestli by se mi to líbilo.

Lji, natrnutí, ani nástřih nebolí, ten jen trošku štípnul, ale šití bylo docela blbý. A přesně top jsme si říkala, porodily jiný, porodím taky 😅

mirunda
27. kvě 2010

Iji, moc moc gratuluju, to je bezvadný, že to máš za sebou.. škoda, že jsi těhule a nemůžeš se jí ožrat 😀

Jaberko, nevím, jestli trtkání pomáhá nebo ne, Lilince se stejně nechtělo.. možná se jí nechtělo právě proto, že pořád viděla, co tam k ní leze, tak se bála 😀 😀 😀
Jinak, dneska jsem na tebe myslela, celej den jsem běhala za Lilinkou, pořád někam utíkala, já jsem tak unavená, to je děs.. tak jsem si pomyslela, kdyby se jí jeden den nechtělo ťapkat jako Bartíkovi.. a ty tu napíšeš jaký pokrok udělal - konečně ho nepomlouváš 😀 Je to šikulín!!! Za chvíli ti bude běhat, že se posereš a budeš chtít jeden jedinej den, aby se válel 😀

zuzkaaaa
27. kvě 2010

baby tam kde rodičia stavajúdomček horíííí susedovy oproti teraz išli požiarnici tak dúfam, že dom rodičov sa nechytí....
a k tomu nástrihu baby ja som to cítila ako by mi s kúskom skla rezeli ale mňa to nebolelo a k šiťiu strašne dlhá a otravná vec keď ma šili hodinu 3ja lekári.... dali mi inekciu ale tá učinkovala asi len pol hodinku a potom mi to tiež sprejovali ale to nebolo také účínné tak som sa stále pýtala ešte kolko ešte 3 stehy po 10 minútach ešte kolko ešte 3 stehy a tak to pokračovalo ešte 3 krát... 😅

zuzkaaaa
27. kvě 2010

😀 už je dohasené...
baby na facebook som pridala video bambuli ako sa natriasa pri hudbe

jabera
28. kvě 2010

zuzi, teda chudak sused... predstav si to, ved to musi byt na slucku, fuj... tak aspon, ze vasim sa to vyhlo.., fuj, to sitie...

mirun, ale ja za nim aj tak musim vsade lietat, on lozi takym tempom, ze naozaj niekedy az utekam, aby som ho chytila! len aspon uz nebude vonku teplaky likvidovat...som zvedava kedy zacne naozaj chodit..

hanula83
28. kvě 2010

Holky, já taky nemám zkušenost s šitím hráze, ani přirozeným porodem. Ale kámoška teď rodila a taky říkala, že porod teda hnus, ale to šití za živa, to bylo mnohem horší... Myslím, že to každá prožívá jinak, a každá má jiný práh bolesti...

martasl
28. kvě 2010

ahoj holky 😉 tééééda,vy jste toho napsaly,než jsem to přelouskala....už ani nevím,na co všechno jsem chtěla odpovědět. 😅

no,manžel je prakticky měsíc doma,mají málo práce,a stejně se nazadařilo,ale byl marodnej,takže jsme tomu moc nedali.teď mi oznámil,že bude příští měsíc pořád pryč a prej hodně i přez víkendy.tak pochybuju,že to klapne,ale nechám se překvapit.

jaberko-no tak vidíš,Bart už jde do sebe a budeš ještě vzpomínat,až ho budeš nahánět,jak to bylo bezva,když neuměl chodit 😀

k tomu nastřihnutí-u prvního porodu první doktorova slova byla-jéé,paní má nízkou hráz,to si užije.no byla jsem potrhaná na sračky,dlouhý a hlavně bolestivý šití.podle sestřičky si prej doktor na mě dal záležet,prej jako od švadlenky.no a když jsem odcházela z porodnice,tak mě museli zašít znovu-nic horšího jsem nezažila 😒 😠 😠 😠 U druhýho porodu v jiné porodnici se doktor podivoval a kroutil hlavou nad mou jizvou(je fakt děsná)no a roztrhaná jsem už tak nebyla.ale to šitííí,každej steh a škubnutí jsem cítila jak hrom-auuuuu.zlatej porod.ale třeba to bylo tím,že jsem se toho šití děsně bála.

jé,evus-tak to už jsi na rozsypání,co??máš sbaleno??co taklhle nějaká fotečka koutečku pro miminko?? 🙂

mirun-a vám se to taky děsně krátí,za chvilku vám budou znít svatební zvony,co??hlavně,aby přálo počasí.ježíš,já se tak těším na fotky 😀

hanulko-a co holčičky-nebudou nějaký nový fotky??

zuzi-a jak pokračujete s opravama bytu??

jabera
29. kvě 2010

babyyyyyyyy, kde je ta nasa eva????ved tu bola naposledy vo stvrtok.. neviem, kedy som ju na fb videla.. to su vlastne 2 dni, je mozne, ze by sa nam neozvala?? ale asi by mirunke pisla...

mirunda
29. kvě 2010

nemyslím si, že by rodila.. 🙂 Doufám, že by mi napsala.. 🙂 A protože se nemůžu dostat na farmu, tak se nejuknu, jestli má sklizeno..🙂

Holky já normálně byla včera slavit kamarádky narozky a vrátila se v 6 ráno domu!!!!!!! To jsem nedělala ani snad jako puberťačka :D Mno, a za 14 dní mám rozlučku se svobodou, tak to už se asi nevrátim vůbec 😀 Ještě že mám Kubu a celej den stará o Lilinku, dneska bych to fakt nezvládla 😅

pet.s
29. kvě 2010

mirundo ty jsi ale fláma 😀 😀

hanula83
29. kvě 2010

Miru, tak to je Kubík hodnej, že se tak postará 🙂)... a ještě ke všemu velice tolerantní, to se hned tak nevidí 🙂

Marti, fotečky mám nějaké od 6. měsíce, tak jukni... a určitě zas dodám, já fotím furt... no a co bych s tím dělala jinyho, než dávala sem a na FB 🙂)...

zuzimia
30. kvě 2010

Ahojte, dievcata. Neviem, ci niektora z vas si ma pamata, pred casom som k vam nakukla, ale nemala som velmi cim prispiet. Citam vas uz dlho, niekedy poriadnejsie, niekedy menej. A teraz sa chcem podelit o radost - predvcerom som na teste nasla vysnivane //, ked som uz ani neverila, ze sa podari. Ale mam aj strach, lebo mam uz 37 rokov a poriadn ypocet XXX...L. Chcem vas aj poprosit, lebo pred nejaky casom ste tu riesili tehotensky diabetes a dietu pri nom - dufam, ze ma to nepopadne, ale rada by som sa "vyzrala" co najmenej, lebo je to hrozne aj takto. Vdaka

evuse
30. kvě 2010

Ahojte holčičky, nedělejte paniku, ještě nerodím. Jaberko, když kukneš na mě na FB, tak snad každej den tam mám nějaké hlášky z farmy, akorát včera to nefungovalo.

Zítra dopol jdu na kontrolu, tak drže palce, i když nevím přesně k čemu, jestli aby to ještě bylo v pohodě a nebo aby si mě tam už nechali a šla jsem rodit. No spíš bych to už chtěla mít za sebou, už se fakt sotva vleču.
Dneska zajdem s manžou na večeři, dokud to ještě jde, pak pár týdnů nebude čas.

Zuzimia, moc rgatuluju 😉 . Váhu v těhotenství neřeš, jez normálně, na dietu zapoměň, miminko výživu potřebuje. A na Těhotenskou cukrovku tě budou testovat až okolo 28-30tt, takže to je taky času. A právě při té dietě kvůli cukrovce jsem jedla ještě víc a čatěji než bežně 😀

Mirun, já už bych do 6 ráno kalit nevydržela, nějak po tricítce se to zlomilo a výdrž vyprchala.

Martasl, zbaleno už mám, ale právě v koutku pro miminko hajá ta moje taška a připravený věci pro mimouše do porodnice. Jinam to nemám kam dát, Tereza by mi to vykrámovala ven, otevírání zipů ovládá naprosto dokonale.

martasl
30. kvě 2010

evus-tak to té večeře určitě pořádně využijte.jé,já bych šla na véču hned. 😉

hanulko-na fotky jsem jukla.teda holky rostou jak z vody.už to jsou pořádný slečny.maj nádherný kukadla,po tobě nebo po manželovi?

tak máme po volbách,tak jsem zvědavá,jestli to vůbec bude mít nějakej efekt,ale asi zůstane vše při starém,jako po každejch volbách 😠 😠

Zuzimio-taky bych s váhou nestresovala.dokud nebudou nějaké problémy,tak si s tím vůbec nedělej hlavu-jinak samozřejmě gratuluju k //.já chci takýýýýý 😉

erikahla
30. kvě 2010

Ahojte dievcence,
tak zase tu mame "super" pocasicko 😠 😠 😠 No nic, nejako to musime vydrzat ! Ako sa inak mate po vikende ? U nas nic mimoriadne, akurat nasa Eli je stale nachladnuta. Uz sa idem pytat a odborne vysetrenie na ORL alebo na alergologiu, pretoze sa mi to nezda byt normalne.
Evi, uzi si veceru 😉 To su moc fajn veci !!!
Marti neboj, tie // sa uz coskoro urcite objavia. Aspon mozes byt spokojna, ze si dodrzala odporucenie dr, aby ste vydrzali do maja.
Mirun, mas na to narok, ber to ako trening na rozlucku so slobodou. Predsa nechces odkvecnut hned na zaciatku 😢 😢 😢 ?
Zuzimia, vahu ries az vtedy, ak by bola prekazkou k zdravemu mimi. Inak sa na to vykasli, potom bude casu dost. Neboj, kazda z nas zapasila alebo zapasi s podobnymi myslienkami. No a od toho tu baculky sme, aby sme sa vzajomne podporili 😉
Zelam vam vsetkym prijemny tyzden a pekny zvysok vecera !!!

hanula83
30. kvě 2010

Marti, děkujem, to máš pravdu, holky rostou jako z vody. V úterý jsme měly u doktorky - Anička 8,3 kg a 68,5 cm a Elenka 8,9 kg a 70 cm... Jsou to macinky - po mě 😝 ...

Přidávám dnešní fota ze zkoušení plaveček, za modelku je Elenka 🙂)

zuzkaaaa
30. kvě 2010

hanulkaaaa
je krásna!!!!

pet.s
30. kvě 2010

To je frajerka 😀 kluci na koupáku budou šílet 😀 😀 😀

hanula83
30. kvě 2010

Zuzi, díky 🙂))... taky už máte velikou a krásnou slečnu, má strašně moc vlasů 🙂

Pet.s... jo jo, to je účel, aby se pak nikdo nečučel na mě 🙂)))

Marti, kukadla mají tak nějak napůl, někomu přijdou na mě, někomu na manžu 😉... ale mají obě dlouhé řasy, to mají po manžovi, ten má extra dlouhé. Já jen když se namaluju, tak jsou vidět 😝 ... barvu po mě, takovy modro-šedy, Ela trochu světlejší a Anička trochu tmavší...

pet.s
30. kvě 2010

hanula..jojo.to znám..mám extrémně hezkou dceru,když se nese vedle mě..chlapi mě přehlíží jak širé rodné lány.K naštvání. 😀

jabera
31. kvě 2010

ahojte baby.

hanul, no uzasna je! tie plavecky tiez, budes chodit na plavanie s obidvoma? ci normlane k vode planujes? rozkosne nohy ma 😀 bart ma nieco podobne, to ma po mne. skoda len, ze na mne ti chutnucke zarezy na stehienkach neposobia tak rozkosne 🙄

pet, tak teda ty mas neskutocne krasnu dceru, to ano..ja na nu obcas cumim jak umim... nema take problemy, ze ju zastavuju chlapi na ulici? lebo mne pride uplne neuveritelne pekna... a tebe je ako, citis sa nejak tehotne 😉 ozaj a pohymy uz citis? ja som mylsim presne v tvojom tyzdni ucitila...

hanula83
31. kvě 2010

Pet.s, ano ano, tvoje dceruška je vážně moc pěkná, myslím, že máš už co dělat, abys ji uhlídala... 😉

Jaber, díky 🙂... na plavání nebudem chodit, to mají jen na léto do bazénu. Naši mají bazén, tak tam se můžou vyřádit 🙂... Ty nožky má taktéž po mě a taky to na mě nevypadá tak sympaticky jako na ní 😉)...

evuse
31. kvě 2010

Čaute. Jsem stále tu. kontrola dopadla dobře, zatím se nic neděje.
Včerejší večeře byla dobrá, opět jsem si dala Cesar salát. Nějak si poslední dobou nic jiného nedávám. Manža měl hromadu žeber.

Jsem KO, dneska jsem byla vzhůru od 4 ráno, děs. Teď jsem dala Terezu do postele, tak snad zabere a já to půjdu taky zalomit.

Hnulko, pěkné plavečky a pěkná modelka 😉 Moc jí to sluší

storm07
31. kvě 2010

Ahoj holky, tak hlásím,že jsme doma. 11.5. v den vyvolávačky mi ráno spont. praskla voda. Přesto museli použít 2 tbl a oxytocinové infúze. Martinka se narodila asi po 9 hodinách naprosto zdravá, jen "s boulí". 🙂
Nyní se spolu učíme žít a vzájemně se poznáváme.
Všem vám děkuji za podporu.
Nám žádné osvědčené rady porod neuspíšily.

evuse
31. kvě 2010

Ahoj Storm, moc gratuluju k Martince 🙂

lji
31. kvě 2010

jooj dnes bolo očakávané GTT. Sestrička neskutočne milá a nenormálne šikovná.tam kde mi iní ani nedúfali vziať krv, ona na prvý šup vytiahla kolko potrebovala. Cukor po dvoch hodinách 6,32 čiže cukrovka u nás nie je 🙂 doktor ani sestrička moju váhu neriešili a ak aj hej tak nie predomnou. jupííí... od štátnic sa poctivo oddávam všetkým možným tehotenským knižkám. poctivo všetko študujem až mám táááku velku hlavu z toho... 😀

Storm gratulujem!!!! 😉

hanula nááádherné fotky 😉

zuzimia gratulujem k dvom čiaročkám... dávajte si na seba pozor a na kilá kašli z nenormálnej výšky.... 😉

jabera
31. kvě 2010

storm gratulujeeeeem! ked budes mat sily, tak fotecky....

lji, super! no vidis, vsetko ide dobre..

pet.s
31. kvě 2010

ahojky děkuji za slova chvály ..taky jsem na ni pěkně pyšná...problémy nemá, ona ty chlapy umí odpálkovat. Ale spíš se o ní dost bojím.No co nadělám.
Těhotně se vůbec necítím. Dnes jsme měli velky UZ.Malá je OK. Fotka je v albu. 😉

hanula83
31. kvě 2010

Storm, moc a moc gratuluju, přeju hlavně zdraví a klidné noci! 🙂)

Iji, díky 🙂, už se těším, až se nám taky pochlubíš s bobíškem 🙂...

Evi, díky za komentář 🙂... ty už musíš počítat jen minuty, ne? 😵

evuse
31. kvě 2010

Lji, já v první těhu taky četla hromady knížek. Ateď nemám čas, nic nečtu a občas ani nevím ve kterém týdnu těhu jsem 😀

Hanul, pořád ještě počítám minimálně dny, ne-li týdny 😠 Už bych to fakt měla ráda za sebou, njlepší by to bylo o víkendu až bude manža doma 😀

Pet.s krásná fotečka. Hlavně, že se cítíš dobře, já to v tomhle těhu měla stejně, docela jsem často i pochybovala, jestli těhotná opravdu jsem, ale jak začne růst břicho, tak není pochyb 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru