Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

byggyt
7. zář 2010

@m.p. dáš dolu potom neboj

m.p.
7. zář 2010

@byggyt no to dufam po prvom tehotenstve som sa o to ani nesnazila ale teraz sa snad uz o nieco pokusim cvicenie a tak ale budem po cisarskom tak stym budem velmi opatrne zacinat

hanula83
7. zář 2010

@byggyt No oni tu ohrádku museli zdražit někdy teď, protože jsem koukala ještě tak před měsícem a měli ji stále za 2 tisíce... takže to je škoda.... Jo jo, na to je Vivi ještě dost malinká, já bych se taky bála holky vzít do letadla a vůbec do zahraničí. Navíc by z toho stejně nic neměla, zatím je jí jedno, jestli je tady nebo 1000 km jinde 😉, hlavně aby dostala napapat, přebalit, pohrát si 🙂))...

byggyt
8. zář 2010

@m.p. tak to ja som na tom tak že radšej nebudem jesť ako keby som mala cvičiť 😀 😝 , aj keď viem že to neni moc dobré a cvičiť treba

byggyt
8. zář 2010

@hanula83 toto som našla a objednala http://www.detske-ohradky.eu/store/goods-10004-..., doprava je 250 Kč a dobierka 50 Kč, ale aj tak ma to bude stáť menej ako ohrádka od nás ovela menšie tu majú a iba štvorcové tak sa teším kedy mi to dovezú.

hanula83
8. zář 2010

@byggyt Jo jo, to je přesně ta naše ohrádka, akorát tato má jen 6 dílů. Pro jedno dítě to bohatě stačí, já jsem pro dvojčata chtěla právě co největší. Pravda je, že ty dva díly jsme tam ještě ani nedali, ale už se na to manža chystá... 😉

martasl
8. zář 2010

ahoj holky 😉 konečně po noční a můžu se těšit na denní víkendové směny 😝 😝 😝

byggyt-tak to je super,že se vám dovča tak vydařila.musím se hned juknout na fotky.

lorrinnko-já v druhém těhu shodila 6kg,pak je nabrala nazpět+2 kg navrch.doktor mi těsně před porodem nadal,že jak si to představuju,nabrat 2kg(ty co shodíš se nepočítaj).ale já vůbec neměla hlad.sem se měla přežírat nebo co??za to po porodu jsem si to s nabíráním kg hooodně vynahradila. 😅 .prostě váhu neřeš,hlavně,že je mimi ok 😉

martasl
8. zář 2010

byggyt-tak jsem koukla na fotky z dovolená a teda,vypadá to tam úžasně.to muselo stát za to!! a to koupání v moři-závidím 😀 .je vidět,že jste si to pořádně užili. 😉

mirunda
8. zář 2010

ahojte kočky moje! Nebojte, pořád vás čtu, nic mi neuniká 🙂 Jen nestíhám komentovat, stavíme to terárko, přidám nové fotečky, už máme slepený sklo a stavíme vnitřek..
taky jsme teď vybírali svatební cestu, nakonec jsme si dneska zaplatili Mallorcu, takže za týden jedeme.. vůbec nevím, jestli mám Lilince kupovat ty nafukovací rukávky do vody, nebo takovej ten kruh, kterým nepropadne, nebo jestli nemám kupovat nic.. co myslíte???

Vítám nováčky 🙂

Tak co Marti, už bereš ty prášky? Možná jsi to tu někde psala, tak se omlouvám 😅

Jdu shlídnout taky fotečky z dovolených.. a Byggyt byla jediná na dovolený??

hanula83
8. zář 2010

@mirunda No zdravím 😉... téééda, to bude svatební cesta se vším všudy, co. A je to teda tip ťop, to abys už se začala chystat, to já bych asi už šílela, protože já jsem hrozná nevýprava 😉))... Miru, ten kruh není zas taková investice, mně stál jeden 50 Kč 😉, určitě kup, vemte a uvidíš, kdyžtak použiješ příští rok na bazén. Rukávky bych taky vzala, přece jen...

mirunda
8. zář 2010

ahoj Hani 🙂 Tak to nevím, jestli se vším všudy, chtěli jsme původně uplně jinam, tohle byla náhoda a taky, že už se nám nechtělo nic shánět 🙂 A hlavně - Kuba by nejraději nejel nikam 🙄 Moře ho vůbec neláká, jel by do hor.. já bych ho občas nakopala 😝 😝 😝 A kde jsi kruh kupovala? Koukala jsem, že ho máš 🙂 Na fotečkách z vašeho bazénku 🙂 Právě ono už je po sezoně, dneska jsem byla v hračkách a měli už vyprodáno a nový až za rok 🙂 Přes net už to nestihnu..
Já nervák na balení nejsem, začnu v úterý a ve středu dopoledne nám to letí, takže ráno dobalím 😀 Vždycky tvrdím, že v nejhorším ty důležitý věci koupíš a bez těch nedůležitejch se obejdeš 🙂

byggyt
9. zář 2010

@mirunda my sme sa balili v pondelok večer a v utorok sme leteli, inak ja som schopná sa baliť aj v deň odletu 😀 , teraz sme to mali tak že ja s mužom som mala jeden velký kufor a Laura mala svoj menší, o rok to bude tak že každý vyfasuje svoj kufor a bude pokoj ( muž mi stále kukal čo si balím )

Inak to koliesko alebo rukávky to určite dostaneš kúpiť na mieste, aspoň tam čo sme boli to mali na každom kroku tie kolieska mali aj striešku proti slnku strašne to bolo zlaté.

Cítim že na mňa ide nádcha, dokelu

Včera som si bola v autoškole podať prihlášku na skúšky a pravdepodobne budem mať termín až v polke októbra, no dúfam že už nebude nasnežené 😅

mirunda
9. zář 2010

Byggyt, naprosto chápu s balením, taky balím na poslední chvíli.. spíš mě štve to, že je omezený kg do letadla, musíme vzít cestovní postýlku, golfky.. ale je fakt, že Kuba tolik krámů mít nebude, tak snad se to dá..
Já si pamatuju, že jsme byli v Itálii se švagříčkem, když mu bylo to co teď má Lilinka a nic neměl - ani kruh, ani rukávky.. v moři ho vždycky někdo držel, takže když nikde neseženem, tak nevadí, taky to přežijem 😀

V říjnu snad ještě sníh nebude, ne? To by byla fakt náhoda 🙂

lulupopo
9. zář 2010

Caute baby, tak som tu opat po nekonecnej dlhej dobe, ako sa mavate, moje dieta je tak aktivne, ze proste nestiham sem chodit... kukam, ze podaktore nam uz porodila 🙂 , takze paradicka. Ja som unavena ako pes, do troch mesiacov sme mali neskutocne koliky, potom sme cvicili Vojtovku, a teraz zaciname prikrmovat a zas mame problemy s kakanim a bruskom bolavym, maly spi zle v noci a cez... od kedy sme zacali cvicit vojtovu... no a chodim s nim na plavanie...a vy co ako mate Byggyt, Jaberka, Lji, Mirunda, Marti, Pocahontas?

mirunda
9. zář 2010

ahoj Lulu, Vincent je takové péro? :D Aspoň se nenudíš 🙂 A co další mimi? Plánujete? A jak se mu líbí plavání? My už s Lili nechodíme, sice jsem taky ještě chtěla, ale chodili jsme 3/4 roku, tak jí to snad stačilo, chtěla jsem s ní začít do takového dětského hudebního kroužku, ona snad bude zpěvačka, pořád si zpívá, ale jako že fakt notuje 😀 Příští rok jí dám do Talentmania 😀 😀 😀

martasl
9. zář 2010

miru jo,první balení clostíku spotřebováno.ještě mám jedno.tak doufám zabere a to co nejdřív a ne jako loni.dobrala jsem ho v květnu a otěhotněla až koncem srpna.ale co,já budu ráda,dyž vlbec otěhotním.jen mě už nebaví to čekání,je to hrozně dlouhý a ta nejistota a zklamání,když dorazí ms(ještě ke všemu,když si dorazí kdy chce,jako posledně).

lulu-jééé,ahojky.teda chudák Vincent,to muselo být pláče.Vojtova metoda je na koliky??to jsem nevěděla.hodně jsem o ní slyšela,že dětem pomáhá při pohybových potížích a nedonošeným dětem.a to ho bolí bříško po každém jídle??to je divný,co ti na to řekl doktor/ka?

manžel dnes odjel,dojede nejdřív ve čtvrtek.dnes jsem 12DC,takže to s otěhotněním vidím mizerně.ale je ve mě malinká naděje,že budu mít ovulku později,taky kvůli opožděné ms a prej ji později mívám.tak ji snad stihnem a trefíme se do ,,černého" 🙂

mirunda
9. zář 2010

Marti, do konce roku to bude 🙂 Budem těhule spolu, jo? ;)

pocahontas35
9. zář 2010

Ahojte babenky,

@lulupopo: idu nam dva zubky naraz, tak to mame take rusnejsie cez den, ale v noci je to dobre, spinka od tej 20:30 do tej 5:00, ale cez den vymysla, mrnci, place, chce byt stale na rukach, mam ich vytahane ako opica ...vzdy sa neskutocne tesim, ked prichadza muz z prace domov, aspon chvilku si v klude vypijem caj 🙂)) alebo idem na zachod, lebo v tomto obdobi to nie je vobec mozne, lebo akonahle sa malemu stratim z dohladu, tak uz krici ... teraz spinka, je to zazrak, lebo cez den mi v poslednej dobe spi len 40 minut a je vyspany a dnes taha uz 3h 🙂
Inak, pozerala som maleho na FB, je strasne zlaty, fakt ma pery po muzovi a ocka po Tebe, je strasne zlaty 🙂

@martasl: myslim, ze Vojtova metoda nie je na koliky, ale vsetko je mozne, ale ak si pamatam tak lulu, pisala, ze cvicili s malym kvoli hlavicke, ze si ju daval na jednu stranu, ale nie je to iste, ved lulu to upresni ...
Inak, velmi Ti to prajem, aby ste sa trafili do cierneho 🙂)

Baby, zajtra ma nas maly 6 mesiacov, strasne rychlo to ubehlo, niekedy mi to pripada az neuveritelne ...

martasl
9. zář 2010

pocahontas-ty jo,4 měsíce??nedávno jsi rodila... 😀 .naše Simona ta dávala hlavu na jednu stranu a celá se jaksi stáčela.tak jsme ji museli dávat k hlavě balení cukru.na každou stranu jeden.vypadalo to divně ale pomohlo to.

miru-a ty už chceš začít pracovat na druhém dítku??už ti to nedá,jo? 😀 ale já už bych chtěla teď,nejlépe HNED!! 😉

pocahontas35
9. zář 2010

@martasl nie 4, ale 6 🙂))

lulupopo
9. zář 2010

mirun, ze pero🙂))))))))))))))))))))))), tak pocahontas sme na tom rovnako moje dieta v kuse sa chce hrat, pripadne drzat na rukach... no des, fakt aich mam presilene ako opica...uplne som v stave blazenosti, ked ma muz dosjt z roboty, konecne nerobi do osmej vecera, /preto som sem nestihala chodit, lebo fakt vsetko bolo len na mojej hlave/, do toho vencenie psa, no uplne, ze sialene to bolo, no ja som vcera kadila tak, ze som mala dvere otvorene, maly oproti otvorenym dveram sedel v kocariku a zgeril sa na mamu ako kadi... lebo uz som bola fakt zufala, preto, ze vrieskal ako pavian... a mne bolo treba... a on ked sa spusti revat, tak ho uz potom neviem zastavit.... k vojtovke... nuz najprv to bola hlavicka, potom, zas, ze nepritahuje hlavicku, potom slabe brusko a nepretacanie sa na brusko a furt nieco...ale plavanie nam dost zabralo, maly bol velmi oslabeny z tej silnej zltacky co sme mali do tretieho mesiaca a z tazkeho porodu...a druhe mimco by som brala ihned... ale muz nechce... ja som uz aj zabudla, ake som mala narocne tehu...ked vidim teraz to moje zlate sidlo....ale naozaj neviem ako to bude z druhym, lebo aj lekar povedal, ze ak aj otehotniem je vysoka pravdepodobnost, ze to bude opat tak narocne ak nie este horsie.... ale sak uvidime, vsetko chce svoj cas....a k zubkom, nam uz lezu od tretieho mesiaca a nie a nie vyliezt...aj z toho je taky jedovaty, dasna ma uz navrete aj vrchne aj spodne, uz tam aj citim niekolko zubcekov, fakt len uz milimeter, aby boli vonku, lebo ked kojim uz ma zacina aj hryzkat... no a to bolave brusko... ja fakt baby neviem... bola som u lekara a ten mi povedal, ze sa to niektorym detom stava, kt. maju citlivejsie travenie...ze je to prechodny stav, kym si crievka zvyknu na iny typ stravy.. takze na scenu znova nastupili masaze, teplomer, pupik, espumisan a pod...

evuse
9. zář 2010

Ahojte.
Lulu, když jsem s dětma sama doma, tak většinou nezavírám dveře, když jdu na wecko. Je příjemnější, když Tereza přijde, zkoukne, že tam jsem a zase vypadne, než když mi bude celou dobu bušit na dveře a hulákat za nima.
Na to bříško vám nepomohly nějaké ty probitické kapky? Mě se na bolení u Lukáše docela osvědčilo mu to bříško nahřát. Mám pytlík s čerešňováma peckama, vzdycky je nahřeju v mikrovlnce a při každém jídle mu to položím na bříško. A taky mu to dávám nad ránem, když se začne v posteli vrtět a potřebuje prdět.

Lukáškovi včera byly 3 měsíce, dneska jsme byli na kontrole, váží 6,90 a měří 61. Bude se muset naučit brzo chodit, abych se s ním nemusela tahat 😀 😀

macalc
9. zář 2010

Ahojte babulky.....

Mala sa nam v piatok pustila sama chodit 🙂 🙂 🙂 dnes som ju aj nahrala na video a skusim ho dat na fb 😀 😀 😀 😀

lulupopo
9. zář 2010

Evka Ty uz mas synatora, tak dlho som tu nebola, ze som toto prepasla, gratulujem...no probiotika nezaberaju, este skusim ten vankusik, no ja ten cas fakt nestiham sledovat....

byggyt
10. zář 2010

@mirunda tak to máš o to ťažšie že musíš brať aj postielku, a kočík sa započítava do celkového počtu kg? Aby som vedela o rok keď pôjde s nami aj Vivi. My sme leteli s Travel service a oni majú našťastie 20 kg + 5 príručná ale ono sa to nezdá aj kufor samotný dosť váži.
@lulupopo podla mňa je malý Vincent úplne na teba 🙂

@pocahontas35 gratulujem k 6 mesiacom 🙂

@evuse aj vám gratulujem k 3 mesiacom 🙂
@macalc videla som na FB krááááásne to malej ide

No ako to tu čítam chvalabohu že je môj muž doma a pomáha mi s malou

lulupopo
10. zář 2010

byggyt ked bol amly bol skor na tatka, ale fakt, teraz je uplne ako ked som bola ja mala, okrem obocia to ma po tatovi, inak byggyt my sme isli do chorvatska, ze som sa bala ist s malym na exotiku, ale o rok teda skusime aj my

byggyt
10. zář 2010

@lulupopo malá s nami nebola, nemali sme na to gule zobrať ju, vieš cesta, a nevedela som ako je to tam s hygienou no jedno s druhým, predsa keď dospelý dostane nejaké črevné trable tak to sa dá prežiť aj keď je to nepríjemné nás to našťastie obišlo ale keď by to dostalo malé dieťa tak neviem čo by som robila a nemám dosť vysokú mienku o úrovni ich zdravotníctva 😒 , neviem možno sa mýlim čo som videla polikliniku tak z vonku to vyzeralo dosť pekne no ale boh vie...........čo poznám jednu babu ona má turka ale žijú v UK a boli tam u neho na návšteve, ona tam ochorela a musela ísť do nemocnice a to čo mi hovorila tak to mi úplne stačilo

mirunda
10. zář 2010

ahojte kočky!
Tak Lili včera měla rok a půl 🙂 Hrozně to utíká, co? Všem pidinarozeninám gratuluju, je to krásný, jak mrňouskové rostou 🙂

Macalc, takhle brzy? Juknu na fb, jestli jsi to tam už dala.. to je krááásný, moc Emmičce gratuluju, je to holka šikovná.. myslím, že takhle brzy začala chodit i Evi Terezka, že jo?

Byggyt, taky máme ještě plus 5kg příruční zavazadlo.. postýlku nakonec netaháme, půjčí nám v hotelu..

Jinak už jste si většina z vás všimla na fb, že jsem si zlomila včera nohu, takže jsem na tu dovču zvědavá 🙂 Kuba bude mít co dělat, už ho vidim, jak táhne do pokoje kufry, kočár, Lilinku a já za ni nadávám 😀 Holky, to bude svatební cesta jak má bejt 😀 A to mi Kuba v noci řek, když jsem ho vzbudila, že co se mnou teď na dovolený bude jako dělat 😀 Sice má pravdu, ale nemusel by bejt tak upřímnej..

macalc
10. zář 2010

@mirunda cooooo???????????????????????ja som to vcera nepostrehla moooja aspon Kuba bude vediet co je to balit celu rodinu 😀 😀 😀 😀 😀 😀

V piatok sa nam mala pustila na chate sama a mala presne 10 mesiacov a je taka zlata ked sa tak smatlavo pohybuje 😀 😀 😀 😀 😀 ja som mala 9 mesiacov aj troska ked som uz tiez chodila

pocahontas35
10. zář 2010

ahojte,
@mirunda, neboj dovolenku si uzijete a so zlomenou nohou, mala som aj ja, dokonca aj 7 skrutiek v nej ... a pri troche fantazie ide vsetko 😀 bude to zaujimave, ale o to lepsie ... 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru