Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

evuse
14. zář 2010

@lji dudlíček jí klidně dej, do puberty ho mít nebude 😀 . Kamarádky děti dudlíky odmítají a ona si dst zoufá, protože starší klik si samozrějmě začal cucat palec a cucá si ho občas doteď- jsou mu 3 roky a navíc od toho palce má trošku zdeformované patro, takže bude mít křivé zuby a u druhých pak určitě rovnátka. A její dcera, té je 7 měs taky odmítá dudlík a cucá palec. Dudlíček jí pak ve vhodném věku sebereš, trochu si třeba pobrečí, no bóže. Ale paleček nevezmeš...
A to šití, to je normální, počkej tak ještě týden -14 dní a bude to dobré. Jestli tě to bolí po tužší stolici, možná máš malé hemeroidy, já to měla taky, to se pak srovná samo 😉
Jinak jak píše Tetamon, časem si všecho uspořádáš a začneš stíhat. I miminko si za pár týdnů najde svůj režim. A u druhýho dítěte už to bude v pohodě 😀

@lulupopo ještě jsem ti chtěla poradit k Vincentovi, jestli má problém s kakáním, protože to má moc tuhé, tak mu do jídla přidávej olej, nebo máslo. Mělo by se to běžně dávat do všech jídel, kvůli vstřebání vitamínů, ale pomáhá to i na tuhé bobky 🙂
@martasl to je strašný s tím chlapečkem
@byggyt nám na ritku pomáhá jedině pytiol.
@mirunda Lili taky miluje hranolky? No to jsem ráda, Tereza je taky zbožnuje, bohužel. Vždycky jsme si na pátečním nákupu kupovali KFC k večeři. Buď to musím oželet, nebo koupit Tereze vlastní hranolky. Kdyby to aspoň nebylo tak mastný. Já je doma dělám v troubě na pekáči, takže to je celkem v poho, ale tyhle z oleje ☹ . Mám vždycky výčitky, když to ona jí.

evuse
14. zář 2010

@mirunda mě Tereza špagety jí. Myslím, že záleží na omáčce, jednou jsem speciálně pro ní vařila sýrovou s kuřetem a nejdela to. Dneska a včera má normálně co jsem vařila pro nás z protlaku a metého masa+ koření, česnek... a jí to v pohodě. Špagety jí ale nejdřív pokrájím na malé kousky, takže to pak jen nabírám lžičkou. Taky si myslím, že těstoviny to chce asi trochu víc uvařit, aby byly měkké

mirunda
14. zář 2010

jé, Evi, jsem ráda, nepřipadám si jak strašná matka.. Liluše by mi hranolky sežrala klidně sama celej pytlík a taky mám pak výčitky, jak je to přesmažený, fuj fuj.. ale jednou za čas se to snad dá.. jinak těstoviny jsem jí zkoušela snad se všema různejma omáčkama - nic nechce.. a je něco, co ti Terezka vyloženě nejí? Nebo papá všechno?

lji
14. zář 2010

@evuse u druhého dítete??? no najbližšie tak za 10rokov 😀 😀 nejak je to na mna ešte moc čerstvé i ked po pôrode by som sa dala hned nahovoriť na druhé ale ked sa mi to všetko rozložilo v hlave tak som pár dní v slzách prehovárala manžela že nám bude stačiť jedno a dovolím mu aj 10psov 😀 😀 😀

@mirunda počuj ty máš fakt šťastie,ale aspon ste peňaženku našli 😀 hej s tými liekmi fakt pomaličky!! nikdy nezabudnem na ten hnusný telefonát od kamarátky ako mi volala že nám zomrel spolužiak.nič mu nebolo, len mal zlomenú nohu, aj lieky proti zrazeniu bral ale asi to nestačilo a už mu nik nevedel pomôcť ☹ takže na to bacha. je to fakt extrém ale ked to človek takto zažije tak má z takých vecí strach.

@tetamon tak po čase to učite bude lepšie. kamška mi práve povedala že vyzerám taká vyrovnaná a kludná aj ked malá desne plače a je dnes hrozne nervná. no ona ale netuší akými depkami som si prešla aby som to začala takto brať 😀

mirunda
14. zář 2010

Iji 😀 😀 Já po porodu říkala, že další dítě už nikdy.. tak za dva měsíce jsem řekla, že teda ještě jedno, ale až tak za 5 let.. a dneska? Zrovna jsem říkala Kubovi, že na svatební cestě by to šlo 😀 Časem určitě názor změníš..
A na co teda umřel kamarád?? Trošku jsi mě vystrašila, ale zase si říkám, že se zlomenou nohou lítá kde kdo, takže sice se něco stát může, ale je to málo pravděpodobné.. je přece nemožný, aby se mi něco stalo při mojí první výpravě letadlem 🙂

martasl
14. zář 2010

miru-dvojčátka??ty to bereš hopem 😀 😀

k těm dudlíkům-někde je dávaj i v porodnici.já když šla rodit,tak jsem pro Simonu neměla a půjčila mi kámoška.v půl roce jsme ho ztratili venku,týden bulela a pak byl pokoj.se starší holkou to bylo horší.ta měla 3 kousky,jeden do pusy a pak do každé ruky jeden a běda,jak některej chyběl.a to byly takový už děsně hnusný,skoro rozbletlý.tak jsem ji je jednou v noci sebrala a vyhodila.když je ráno hledala,tak jsem jí řekla,že jsem je zanesla zubařovi(soused na patře),tak ať si pro ně jde.no a nešla a byl pokoj-a to měla skoro 3 roky!! 😝 😒 😒 😒 😠

mirunda
14. zář 2010

Lilině dali taky dudlík hned v porodnici, hrozně mě tim nasrali, zaprvý ne každá maminka chce dudat a za další jí dali tvar, kterýho se pak nechtěla vzdát a těžko jsem ho sháněla.. ale tak po 2.měsíci mě těžce poslala s dudlíkem někam a od tý doby nedudá, od toho vlastně měla moje prsa 😀 Takže jsem se odnaučování vyhla.. ale mamka mi říkala, že prej dudlíky odnáší čert na Mikuláše, takže prej když bylo Mikuláše, tak mi řekla, že mu dudlík dala a bylo vymalováno.. prej jsem 2 dny bulela a pak byl klid.. ale prej palec je fakt hroznej, když si dědi cucaj a maj od toho často křivý zuby, jak psala myslím Evi..

lji
14. zář 2010

@mirunda kamarát zomrel na trombózu. nikto o tom nechcel hovoriť takže neviem podrobnosti, proste stačí hlúpa zlomenina , vytvorila sa mu zrazenina, tá sa mu vraj dostala do pluc a zadusil sa. preto som sa zlakla ked si pisala o tych liekoch.ak by ti mali spôsobiť zrazeninu tak radšej tie blbé krámy prežiť 😔

ja mám voči dudlom fakt averziu. ale ked to moje bubulátko je aspon chvilu kludné tak sa k nim proste uchylim. dnes je zase nervozna,dokonca viac ako včera. neviem či ju bruško bolí alebo čo.ja si dávam ale fest pozor na to čo zjem.

hanula83
14. zář 2010

Miru, tebe nemusím opravovat, ty to máš už přece dávno zjištěný!! 🙂))))))))))) Jo jo, je to tak, když ženská vypustí dvě vajíčka, tak je pravděpodobné, že se obě oplodní = dvojvaječná dvojčata (jako máme my). A jestli si dobře pamatuju ze základky, tak pohlaví opravdu určuje chlap. Poněvadž chlap má chromozomy XY a ženská XX... Tudíž je na chlapovi, jestli předá to X nebo Y a bude z toho holka nebo kluk 😉))... Tzn. chlapi, kteří si stěžujou, že chcou holku nebo kluka a mají to opačné a hážou vinu na ženskou, tak by se měli pěkně tlouct do hlavy!!! 😀 😀

@lji Já si taktéž myslím, že dudlíčkem nic nezkazíš. Můj synovec si místo dudlíku začal cucat dva prsty (ty prostřední) a je mu rok a má je do krve rozkousany... Já taky říkala, že holkám budu dávat jen, když to bude vysloveně nutny, ale v porodnici jim začaly sestry dávat takovy ty veliky dudlíky - kytky, tak jsem je hned vyměnila za svoje Nuky a ty už jim zůstaly. Dnes Elenka ani dudlík moc nechce, když jí ho dám, tak si ho stejně vyndá a Anička se bez něj taky přes den obejde, akorát na usínání ho pořád má...

Holky, co blbnete s dvojčátkama?? To je naprosto to nejlepší, co se může stát, fakt!! Já si to vyloženě užívám. Od narození byly naše holky poměrně hodné, stále jsem čekala, kdy se to zvrátí, ale dodneška nic! Navíc v tomhle věku už si spolu krásně hrajou, takže mě vlastně ani nepotřebujou. Začaly mi teď trochu bojkotovat usínání večer, ale doufám, že to zase nějak zvrátíme. Byli jsme zvyklí, že se holky uložily do postýlek, zavřely se dveře a šlo se spát. Zhruba od 9 měsíců zvrat, nechtěly vůbec usínat samy a to s přestávkama trvá do teďka...

Jinak jsme byly dnes v poradně, Elenka 10,1 kg a 74 cm, Anička 9,4 kg a 71 cm.

evuse
14. zář 2010

@mirunda Tereza se většinu ve všem patlá a málo co sní všechno, takže jí asi nechutná nic 😀, většinou sní tak 15 lžiček a končí . Neuvědomuju si, že by vyloženě něco nejedla, já jí netestuju, radši jí vařím to co jí, jen proto, aby snědla aspoň něco. Ale ani to není záruka, to co jedla včera, třeba dneska nesní 😠 .
Naopak jí chutnají polívky. Vývary,ale pořádně hustý, zelňačka, polévka z červený čočky atd. A potom maso. Je schopná sníst dvě spodní kuřecí stehna když grilujeme. Taky má ráda tvrdý sýr a kukuřičný lupínky, co se dávaj do mlíka.

martasl
14. zář 2010

hani-já bych proti dvojčátkům nic neměla.sice jsem pořád sama doma,ale určitě bych to zvládla.holky by mi ze začátku trochu pomohly.jen mi už chybí to otěhotnění 😅

mirunda
14. zář 2010

Iji, to je mi fakt moc líto, ale myslím, že to není pravděpodobný, že by se to stávalo běžně :( Budu na to myslet a hodně v letadle s nohou hejbat.. ani nevím, jestli se to dá nějak poznat nebo jestli se pak jako rovnou jenom umře.. je to hrozný, ani to nechci vědět, mě se nic nestane, nehledě na to, že mám sádru jen po kotník, takže s nohou normálně už chodím, došlapuju, hýbu v kotníku, v kolenu.. takže prokrvení snad dobrý..

Dudlík je věčné téma 🙂 Fakt je vidět, jak je každý dítě jiné.. ale btw: když jsem viděla někdy před měsícem kluka, tak 3,5-4 letej, rozmazlenej, ale strašně, a v puse dudlík, tak to ve mně hrklo :( To vypadalo fakt strašně a fakt jsem byla pyšná, že Lilina nedudá už teď.. ale když byla maličkatá, tak jsem dudlík cpala, líbí se mi mimča s dudlíkem, ale do určitýho věku 🙂

Evi, to je mé kuchařeské umění, polívky neumim - nevařim 🙂 Taky proto, že na ně nejsme zvyklí a když nabídne nějaká babka Lilině polívku, tak zakroutí hlavou a ještě hodí ksichtík, jestli se neposr*** 🙂 Taky jí furt vařim co vím, že jí, miluje rýži a brambory na všechny způsoby.. třeba rýži v pudinku - napadlo by tě to někdy?? Já to jednou četla na netu, tak jsem to Lili udělala a mohla se utlouct.. a papá už jenom sama Terezka? Lili už to docela jde, ale jen hustší jídla.. ty moc řidký neudrží na lžičce..

Kočky moje, jdu se na týden rozloučit.. mějte se tu krásně a držte palce, ať máme hezký počasí a ať si tam něco koupim 😀 😀 😀 Přijedeme ve středu pozdě večer, tak se pak co nejdřív ozvu..

mirunda
14. zář 2010

ty jo, já píšu články poslední dobou.. omlouvám se 😀 Jsou dlouhý jak tejden 😀

kormelia11
14. zář 2010

ahojte mala by som na vas jednu otazocku ak mozem 🙂

mirunda
14. zář 2010

kormelia - šup šup 🙂 jasně že můžeš

kormelia11
14. zář 2010

Chcela som sa spytat ci ste mali na zaciatku tehotenstva krce v podbrusku

martasl
14. zář 2010

miru-tak ať je dovolená přesně podle vašich představ a těšíme se na fotečky 😀

kormelia-je to normální,jak se roztahuje děloha.ale určitě se zeptej doktora.

kormelia11
14. zář 2010

@martasl dakujem za odpoved ja som len pred par dnami zistila ze som tehu a dostavam niekedy silne krce do podbruska tak teraz neviem ci dostanem ms alebo je to normalne zatial som si robila len testy nemam tehotenstvo potvrdene lekarkou

zuzkaaaa
14. zář 2010

ahojte baby...

tak Sofi to prešlo včera ráno sa zobudila a nič jej nebolo

@kormelia11 je to normálne ja som mala krče až do 3 mesiaca vždy dni ked by som to mala dostať, ja som si myslela, že nie som tehu tak som čakala kedy to príde dokonca som sa okúpala v horúcej vode.... držím palce

baby písali ste o papaní u nás polievky tiež papá potom párky jogurtík a všetko ostatné odmieta už somz toho zúfalá 😒 a mliečko pije, cestoviny mala rada ale len s kečupom ale teraz už ani to nechce.... v pondelok ideme na očkovanie tak sa asi popítam lekárky čo mám s ňou robiť...

k cumlíkom ked sa narodila asi 2 týždne sme ju používali a potom ju začalo napínať a teraz má cumlík ako hračku ktorú strká bábike do pusy, ale niekdey by som bola aj rada keby ju používala pretože je nekludná nič ju neutíši ale mi máme flašku ako cumel pri zaspávaní, ozaj byby mne sofi nič nechce piť okrem mlieka ani vodu, ani čaj.... nič....

kormelia11
14. zář 2010

@zuzkaaaa kedy si prisla na to ze si tehotna ak sa smiem spytat lebo mne test ukazal // ciarky uz 5 dni pred ms neni to este skoro na to aby uz ukazoval // ??

hanula83
14. zář 2010

@martasl Marti, tak co zkusit rovnou uměly oplodnění, tam je pravděpodobnost dvojčat dost velká 😉 😉

martasl
14. zář 2010

tak to by s tím manžel asi nesouhlasil,oni by mi to asi neudělali,když jsem v pořádku a nemám ani na to finance.holt budu ráda i za jedno a přirozeně 🙂

mirunda
14. zář 2010

Kormelia a nejsi už těhu dýl? Neměla jsi třeba poslední ms slabší? To taky může být.. a kolik testů sis dělala? Určitě zajdi k dr, ten ti to potvrdí nebo vyvrátí 🙂 Držím moc palečky a dej nám echo 🙂

Zuzi, já měla s Lili stejný problém, byly tak 2 měsíce, co byla živá jen z jogurtů a kaší, do té doby mi jedla naprosto cokoliv! Pak jsem zjistila, že jí rostou 4 stoličky najednou.. pak asi po dvou měsících se znova začala rozjídal, ale ty blbý těstoviny ne a ne 🙄 S tím pitím - já teda nevím, ale fakt bych jí začala cpát i něco jinýho, Liluše už teda mlíko vůbec nepije od roka, to jsem přestala kojit, UM jsem jí pak už nikdy nedala, prý nemusím, když sní hodně mléčných výrobků.. pije mi jen vodu a čaj, žádný džusíky ani šťávu nechce, já si říkám, že jsem jí tak prostě naučila.. tak jí zkus dávat něco jinýho než mlíčko co nejčastěji, ona si podlě mě musí jen zvyknout na tu chuť, což chvíli potrvá.. ale zeptej se dr...

hanula83
14. zář 2010

Sakra, opět se mi vymazal celej text, asi budu klít...

Marti, já myslím, že ti tři pokusy hradí pojišťovna. Neznám detaily, ale určitě stačí důvod, že se snažíte nějakou dobu otěhotnět a nejde to. Spíš tomu asi předchází jiná léčba, nějaké lehčí formy než přímo umělé oplodnění. Každopádně by ale manža musel spolupracovat 😉))... Jasně, když máte už dvě děti přirozeně, tak to třetí taky půjde, jen si dává trošku na čas. Zrovna jsem opět četla článek, jak na otěhotnění má obrovský vliv psychika. Ale nejhorší je, že se ta psychika nedá prostě ovládat 😒 ... a člověk na to stejně musí pořád myslet.

kormelia11
15. zář 2010

@mirunda praveze poslednu ms som mala velmi silnu ....testy som robila bolo ich asi 6 :D od nedele a kazdym dnom bola ciarka silnejsia a dnes rano uz tam svietili obidve silno mozno som mala posunuty cyklus lebo inak si to neviem vysvetlit...k lekarke je asi este skoro ist?

martasl
15. zář 2010

kormelia-pokud se u tvé doktorky objednává,tak už bych se objednala.no a pokud ne,tak bych si už zašla příští týden.ona sama ti pak řekne co dál.taky záleží,jakou máš práci,jestli není moc náročná.nebo si tam zavolej.

teda,dneska na noční,se mi fáááákt nechce 😝 😝 😝

martasl
18. zář 2010

teda holky,kde jste kdo??já se dnes byla konečně podívat na svou nejmladší neteřinku.ta je tááák sladká.celá brácha,když byl malej.to snad ani není možný,jak může být děcko podobný tátovi.málem jsem jim ji ukradla. 🙂

lji
19. zář 2010

@martasl 😀 😀 ale to by si asi možno niekedy trošičku aj všimli keby im dieťa ukradneš 😀 😀 😀 😀

byggyt
19. zář 2010

čaute 🙂 🙂 🙂

@lji pozerala som fotečky malá je zlatučká 🙂 🙂 🙂 🙂

no prišla mi ohrada, som ju aj zmontovala ale musela som nechať iba 5 častí lebo so 6 mi je to velké ako hovado, našťastie sa tam malej páči to by ma asi drblo keby tam nechcela byť

bola som kuknúť v pôrodnici malého chlapčeka stááášne je pekný, len škoda že som ho nemohla zobrať na ruky, tu sa to nesmie ☹

kutlicka
19. zář 2010

Čaute baby 🙂
potrebujem pomoc, lebo už som totálne zúfalá! Kde by som dostala tehotenské rifle veľrybích rozmerov??? Vážne mi totiž hrozí, že asi budem musieť chodiť vo vreci od zemiakov, pretože všade, kde pozriem, dostať len maličké "aziatské" veľkosti tehu oblečenia. Ja som taká 46-ka, ale mám extra nadpriemerne vyvinuté stehná a sedaciu časť. Budem vďačná za každý váš tip na nadrozmerné tehotenské oblečenie (konkrétne rifle, najlepšie trakové), lebo už ma začína ponuka našich obchodov vážne privádzať do zúrivosti 😠 Ďakujem za každú odpoveď.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru