Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

iriel
7. únor 2011

@renab no jeste toho trochu, ja si konecne 3. trimestr uzivam 😀 Sice zas mam centralne vcestnou placentu a mela bych lezet a budu rodit driv a cisarem, ale co, aspon tech poslednich par tydnu si uziju 😀

renab
7. únor 2011

@iriel Tak si to uži 😀 😀 😀 , prajem všetko dobré.

stardust
7. únor 2011

@adriana8 primar mal hlavne esteticky problem.

zuzanazuzana
7. únor 2011

@stardust no dakujem za povzbudenie.....ja som tie kila nabrala pocas tej hormonalnej liecbe pocas 4.rokov.....a aj sa ti podatilo vratit aspon na povodnu vahu? tak teraz mam ako prioritu, aby mi vsetko dobre dopadlo, som na marodke a dnes mi lekar zase povedal, ze hcg ide stale hore, len na sone to stale nevidno....ze mam zase tehotenstvo cele zahadne ako aj minuly rok....vtedy som potratila

stardust
7. únor 2011

@zuzanazuzana jee, ty si z Trencina? Skade tam? Ja som tiez z TN. Moja babka tiez tak brutne pribrala ako ja pri prvom tehotenstve, dve dalsie gravidity uz bola obezna a ten tuk ju sprevadzal cely zivot...120 kg pri vyske 160 cm plus minus. Takze som to asi po nej zdedila. Po prvom tehotenstve som sla s kilami este hore, aj napriek tomu, ze som pravidelne sportovala a menej jedla. Potom som znova otehotnela, pribrala som 13 kg, teraz mam o dve-tri kila viac, ako pred druhym tehotenstvom a hmotnost uz neriesim...chodim do posilky, ale preto, aby som sa dostala do kondicie.

stardust
7. únor 2011

@zuzanazuzana a aj napriek dristom toho primara a akoze dietologickej poradkyne v nemocnici, sa mi narodil zdravy syn. Vlastne obaja su zdravi. A to je myslim to najdolezitejsie, nie vyhladovavanie sa seba a dieta v maternici.

stardust
7. únor 2011

@zuzanazuzana a prajem, aby ti to vyslo 🙂

zuzanazuzana
7. únor 2011

@stardust ja byvam na soblahovskej odjakziva....poznas?

stardust
7. únor 2011

@zuzanazuzana hej, chodila som na patku zs do skoly.

adriana8
8. únor 2011

@stardust no to je teda...ved je to jeho robota...nemam slov ☹ ale v kazdom pripade je hlavne zdravie tvoje a bábätkove...

adinkag
8. únor 2011

ahojte pridavam sa do temy tehotenstvo xxl v maji cakame prvu dcerku🙂)

stardust
8. únor 2011

@adriana8 co sa cudujem, ked sa teraz vedu skoro az krizove vypravy voci tucnejsim 😖

adinkag
8. únor 2011

@stardust suhlasim ja som tiez silna a tie vrazebne pohlady ked chodim po vysetreniach no horor.

jancikes
9. únor 2011

@jancikes
ahojte dievcata ako sa mate????

iriel
9. únor 2011

Tak na me nikdo zadne pohorsene pohledy nevrha, ani mi nic nikdo nerika, mam 92,5kg ted, ale nezazila jsem to ani pri 100kg... jo leda tak vilne pohledy do vystrihu, to jo 😀

Jinak taky je u vas tak nadherne poslednich nekolik dni? Ja to slunicko uplne nasavam 😀

adriana8
9. únor 2011

@iriel ale na to ze más 92,5kg nevyzeras...vyzerás velmi dobre co som foto pozerala...a u nas je tiez fajnove pocasie s malu sme skoro stale vonku...je to prijemne...

jancikes
9. únor 2011

@iriel
ano je to pravda co pisala adriana8 naozaj na tebe nevidno ze tolko kil mas...
ja mam tak isto ale ti poviem ze moje brucho je teraz take velke ako tvoje v 6.mesiaci:(
ja som ta taka typicka postava jablko...brucho velke , nohy a zadok nic...
preto sa obavam ze budem obrovska:(

iriel
9. únor 2011

@jancikes Tak to jde, v 6. mesici jsem skoro zadne nemela 😀 Nee, jasne, chapu, jak to myslis, je fakt, ze mam ta kila rozlozena celkem esteticky, myslim, ze za to muzou i brisni tance no a samozrejme vrozene dispozice, ze jo... Mam velka prsa a zadek, ale pas jsem mela vyrysovany vzdy, to je vyhoda, opticky to pak pusobi lip, no... a hlavne bricho se fakt blbe hubne, rozumim :-/

jancikes
9. únor 2011

@iriel
ved to, to brucho to je u mna katastrofa a dat to dole este vacsia :(
tak som zvedava ze ako ja budem vypadat v 6.mesiaci...ale co hlavne nech je mimi zdrave, to je najdolezitejsie...aj ked na stravu si uz davam pozor.....dufam ze si zo mna dost zoberie 🙂

zuzanazuzana
9. únor 2011

ahojte...znova sa pripajam....ja som vazila 56 kil, ked som otehotnela pri prvom synovi pred 16.rokmi, rodit som isla ako78 kilova a potom sa mi vahai vratila na 60 kil. Ale teraz za tie roky ako sme sa snazili, tak som pribrala na 94 kil. Strie mam vsade a neviem si predstavit kde ich vsade este budem mat.....som na marodke, takze ani pohyb nebudem mat. Ale budem stastna, ked sa mi narodi zdrave dieta. Podla mojich vypoctov by som mala mat termin okolo 6.10. Na sone to nevidi, ale krvny test mam pozitivny.

zuzanazuzana
9. únor 2011

@zuzanazuzana v profile mam este uvedene, ze sa snazime, lebo ked som sa sem registrovala som o tom nevedela a o par dni to bolo inac......

jancikes
9. únor 2011

@zuzanazuzana
ahoooj...tak my sme tak skoro podobne....ja mam termin o tyzden skor 🙂
ako sa inak citis???mas nevolnosti ci ani nie?

iriel
9. únor 2011

@zuzanazuzana Tak az budete mit potvrzene srdicko, tak si to zmenis 🙂 Kazdopadne je to uzasne. No 56kg jsem ja asi nikdy nevazila 😀 Jsem po tatovi hodne, ten mel 195cm a asi 120kg, takovej obr trochu a ja jsem mohutna po nem. Nejsem teda zase tak vysoka, ale celkove bytelne stavena proste... mam 172cm.
Mam hotovej slanej zavin, potrebovala jsem sdelat sunku, no a on mi, potvorak, puknul, no nic, aspon, ze syr nevytekl...
Co mate k obedu? Ja nejak nemam inspiraci dneska, co delat...

zuzanazuzana
9. únor 2011

@iriel no my mame este zovcera halusky s masom....moj syn sa uci za kuchara druhym rokom.....doma nic nerobil a ako som mu povedala minuly tyzden, ze mozno bude mat surodenca, tak uz aj varit zacal....takze to on vcera navaril......inac ma sialenu pubertu

zuzanazuzana
9. únor 2011

@jancikes no musim brat utrogestan a pot nom by som stale spala.....a zrovna za chvilku sa chystam na interne, lebo ja mam vysoky tlak, takze aj v noci mi neuveritelne bije srdce

zuzanazuzana
9. únor 2011

@jancikes a ty uz mas aj na sone potvrdene, ze si tehotna?

iriel
9. únor 2011

@zuzanazuzana Mne bylo 16, kdyz se mi narodila nejmladsi sestricka, ale u holek je to jiny, to je jasny, ja byla i s mamou primo u porodu, celou dobu, takze k Anicce jsem mela vztah skoro spis jak kdyby byla moje dcerka nez sestra 🙂 No a dneska uz je z ni taky pubertacka a ja budu rodit, to je kolobeh 😀
Halusky mnam, ty by si dal i manzel, no kouknu, co tu vlastne je vubec...

Ono ta spavost treba neni jen po tom Utrosi, ale proste kvuli prvnimu trimestru, to je velka spavost a unava normalni, ne? Ja zas prisuzovala ty sileny nevolnosti Utrogestanu, ale bylo mi blbe i po 14tt, kdyz jsem ho uz vysadila, takze asi ne 🙂

jancikes
9. únor 2011

@zuzanazuzana
a ten tlak si mala aj predtym vysoky ci to iba teraz?

jancikes
9. únor 2011

@zuzanazuzana
na sone este nie..lebo ja som v UK a tu ti prve sono spravia v 11. tyzdni..tu to tak vnimaju ze do 3. mesiaca sa moze hocico stat...tak preto to prve sono nakonci az robia..

zuzanazuzana
9. únor 2011

@jancikes no s tlakom mam problemy uz par rokov a idem k lekarovi preto, aby mi predpisal ine......ja mavam aj 180/120 a to nie je moc dobre

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru