Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mirunda
17. únor 2009

náááádherný!!!Mě se nejvíc líbí tohle: http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2...

evana1
17. únor 2009

ahojte... tak ja som bola pri prvom o 30kg tazsia...a na gyndzi sa len usmievali a neriesili to... nastastie som sa dala hned na cvicenie a do roka som to mala prec... a teraz cakame zase a uz mam nejakych 10kg viac a som v 6.mesiaci... ☹
kojila som sice len 3 mesiace, ale nemyslim, ze som pri tom chudla..
takze uz mam kupenu pernamentku na september a idem zase cvicit... kedze nie som z tych maminiek, ktore cvicit ani nemusia... hadam to pojde, lebo uz som o 5 rokov starsia... ☹

zuzkaaaa
17. únor 2009

jeeej krásneeeeeeee

mirunda
17. únor 2009

Ahoj evana, moc tě obdivuju, že jsi se k tomu cvičení dokopala a že jsi to měla do roka zase dole.. 😅 To se bojím, že se nepřinutím.. :( Po druhém miminku určitě všechno taky shodíš, když už máš i koupenou permici..

kackabrcka
17. únor 2009

avojte kocky no po dnesnom sone sme zase neni o nic dalej ale aj ked uz dnes povedala doktorka ze vyzera to na dievca no uplne isto to este nemoze povedat.. nase babino si sedi a zakryva sa..
zuzkaaaa - tak sa tesim s tebou ze to bude kocka.. hlavne ale aj tak ze je zdravunke.. inak sofinku chce aj manzelik..
euvse ako sa mas ?

adelinka
18. únor 2009

dobre ranko 😉 tak u nas noc nic moc 😝 a zase snezilo 😠 😠 😠

jancici
18. únor 2009

Ahoj maminky,
asi moje otázka je blbá,ale máte nakoupenou nějakou kosmetiku pro mimčo?Já mám zatím krém conám doporučili na kurzu a myslela jsem si,že to potom koupí manžel jak budu v porodnici.Co mi doporučí sestry.Nebo jak jste na tom vy?Bojím se,abych na něco nezapomněla ☹

marianeta
18. únor 2009

Dobre rano 🙂 .

dens sme hore od 5:30 😠 . U nas je strasna rozbirit.

Zuzka super ,tak predsa dievcatko.

Janci ja som nieco pokupila a polovica mi bola na nic.
Uplne ti staci mydlo a nejake mliecko telove,ale to uvidis ci ma suchu kozu a treba mazat.Olej asi ani potrebovat nebudes a ak ano tak si kup v lekarni olivovy re babatka.A kremik na ritulku.

adelinka
18. únor 2009

janci..na ja jsem mela spostu veci a na prd..petan byl porad olezeny..tak bud tebou nic moc nekupuji..ja jsem mela spostu predepsanych masticek aj od dr.ale nejvic se nam osvedcila Ondrejova mast..na prdelku a bradavky jsem mela bepanthen je super.

marianeta
18. únor 2009

Adel to aka je Ondrejova mast? 😕

adelinka
18. únor 2009

je to takove huste a mastne a trosku vetrove 😀 jmenuje se to ondřejova mast

jabera
18. únor 2009

ahojte holky.

prave som dosla z poradne a dobre sa napraskala, kedze tam chodim nalacno, aby som vazila co najmenej! ale aj tak to je trosku tragedia.. hahah
no, ale maly je ok, dokonca som dnes videla oblicky a mocak, srdiecko bije jak o zivot. ale co je smiesne, vecne ma ksichtik zaboreny do niecoho a dnes to bola placenta. tak ma napadlo, ze je po mne a furt musi nieco zrat, tak mi ocucava placentu. dufam, ze nebude mat placatu tvaricku z toho... manzel mi opisoval, jak bude asi vyzerat, ked sa stale tlaci tvarou na nieco, tak nam z toho vysla tak mala zrudicka,ale to nevadi.

baby, kremiky ma vobec nenapadli, asi to kupime az po porode, aj ked na ritku asi treba vzdycky, to mozem aj dopredu.. aj mydlo vlastne, to tiez treba urcite...hmm, fakt som na to este namyslela.

adel, chcela som sa ta opytat, ten krasny baracek, ktory mas na fotke v albe, tam byvate, alebo to bola dovolenka? leboje ublne bozsky, to je moj sen, v takom niecom zit..

jabera
18. únor 2009

jej, prave som zistila v kolkom som uz tyzdni! zacinam pit malinnikovy caj. nech sa fesak poponahla trosku.

evuse
18. únor 2009

Ahoj holčiny.

Kačko to je smůla, že to nevíte přesně, ale mimi by se mělo brzo otočit hlavou dolu a pak už mu mezi nožičky bude vidět dobře 😀 . Já se mám každý den lépe a lépe, s Terezkou si na sebe zvykáme. Jen toho mlíka mám pořád míň a míň. Proto se už několik dní rozčiluje, když se ke mě přisaje. Zkouším si odsávat, ale nezdá se, že by se produkce nějak zvýšila.

Jancici, kosmetiky kupuj i používej co nejméně. Koupat stačí ze začátku jen ve vodě. Na namazání tělíčka se doporučují čisté oleje z lékárny- slunečnicový, olivový. S tím ale nemám dobré zkušenosti, protože se to Terce málo vsákávalo, takže byla pořád vysušená a loupala se. Pak jsem jí namázla modrou indulounou - trochu jsem si jí v dlani smíchala s tím olejem a bezva. I dětská Dr. mi říkala, že než ten olej bude lepší nějaké mlíčko, že se to líp vsákne a víc promastí. Na zadeček je dobrá rybí mast Rybilka jako prevence opruzenin. Nám se už malá oprudila po vlhčených ubrouskách - použila jsem je JEN 2x a už to bylo , tak teď mažeme Pytiolem a dobrý je prý i Imazol. Pak potřebuješ čistý líh na ošetřování pupíčku, k tomu se hodí buničinové čtverečky z lékárny- vata a vatové polštářky pouští chloupky 😒 . A ještě mám zimní krém od Nivey, tím jí máznu papulku, když jdem ven, aby jí nezáblo.
A jak píše Adel, na bradavky bepanten

evuse
18. únor 2009

Jo a ještě co mám od zkušených mamin kamarádek : po Johnson kosmetice se hodně dětí osypává 😒 . Takže po té jsem radši ani nekoukala. Ale asi koupím něco, na umytí zadečku při přebalování, jak jí krémuju, tak to mám mastný, nejde to smejt a někdy je to i do žluta od stolice, tak by to chtělo asi občas použít nějaký mejdlíčko. Jinak jí to vždycky dočistím buničinovým čtverečkem namočeným v oleji.

evuse
18. únor 2009

Adel Ondřejova mast je na zadeček? Už na opruzenej, nebo prevence?

Jaberko, tos mě pobavila, že bude po tobě, protože pořád něco musí žrát 😀
A maliníkovej čaj mi tedy asi moc nepomohl. Ale aspoň jsem dodržovala pitný režim 😉 .

jabera
18. únor 2009

evi, to bola dokonala kremovacia poradna! idem si to okopirovat a dat na plochu, mozno sa mi to este bude hodit...

zuzkaaaa
18. únor 2009

ahojte babenky, čo nové? vidím krémky a mastičky rozoberáte, ja mám ešte čas...
dnes je naša maličká mimoriadne aktívna, ale aspoň viem, že je všetko v poriadku, len sa trošička bojím či nie je príliž nízko, totiť ju mám pod pupkom a mne sa zdá, že by už mala byť vyššie, lekár hovoril včera, že to nevadí ak ma lekár kontroloval a ak sa neotváram tak to nevadí, ale mňa lekár od začiatku tehu nevyšetroval zdola, tak neviem...

marianeta
18. únor 2009

Akoze ta nevysetruje zdola a to uz preco?Ved musi a ako vie ako je na tom tvoj krcok 😕 .To si z brucha pise do toho tehu preukazu?Cudne...

zuzkaaaa
18. únor 2009

neviem ale od začiatku ma nevyšetril z dola vlastne raz v 9 týždni keď som krvácala, vždy len zobere krv, moč, tlak pomeria a opýta sa ako mi je ak nemám ťažkosti tak mi povie, že o 4 týždne do poradne, a okrem toho aj sono mi robil len 3krát v 9, 13 a 20 týžni a myslím že až v 30 týždni bude znovu robiť, ale o 2 týždne mám poradnu tak mu poviem nech sa na to pozrie, konečne

marianeta
18. únor 2009

Tak to je cudne mna pokazde pozeral aj z dola a do tehu preukazu napisal aky je krcok maternice.
Alel mne zas nerobil vag.vyter na streptokoky co sa tiez ma.A aj ti meria vysku maternice normalnym krajcirskym metrom?Mne to robil 😀

zuzkaaaa
18. únor 2009

nie vôbec 😒

tasha8
18. únor 2009

to aj mne robil mari 😀 tusim nie krajcirskym alebo zeby hej? a tusim ano...a tiez sa divim, mna tiez vzdy kukal aj dole...a to sono je v poriadku, ja som bola v 9, 20 a potom az 30 tusim...no a potom extra, ale to uz som bola v nemocnici a tak kukali co a ako, keby daco...

zuzkaaaa
18. únor 2009

tak neviem začínam sa znepokojovať, baby vaši drobcovia kde boli keď ste boli v 22týždni? pod pupkom? alebo už nad? vlastne kde vás kopali, lebo moja malá má nožičky na boku a ručičky a hlavičku pod pupkom tam ma stále boxuje 😉

tasha8
18. únor 2009

akurat pisem aby si sa nebala zuzka...popytas sa svojho gyndaka, aj ked je to blbe pytat sa, ale predsa len, radsej ako byt v neistote...uvidis, co Ti povie...dovtedy sa zbytocne nestresuj!!!
a kde, to neviem presne...myslim ze ja som to tak "celoplosne" citila...🙂)

marianeta
18. únor 2009

Zuzi neznepokojuj sa.Len je to cudne.Mne napr nerobil ten moj citologiu po 600neddeli co by sa tiez malo,a povedal mi ze nech sa objednam na preventivku a potom mi urobi komplet aj sono.

marianeta
18. únor 2009

Este som tam nebola 🤐 .Auz to bude rok 😲 .Nemam cas.

zuzkaaaa
18. únor 2009

íha marianeta tak to by si mala ísť, viem že aj moja sestra bola neporiadna a išla až po roku a potom mala nejaké problémy, to ťa nechcem strašiť ale radšej by si mala ísť 😉

marianeta
18. únor 2009

Ja viem,navyse som rodila sekciou a poviem ti aj sa bojim aby som nemala zrasty na maternici.
Ja pojdem slubujem 😀

evuse
18. únor 2009

Zuzka, mě taky dr. vůbec neprohlížel zezdola za celé těhu. Jen přes břicho utz a tím kouknul i na krček jestli se nezkracuje.
Mimi můžeš cítit dole , záleží jak je otočené. Já malou určitě ještě cítila jen dole. Zatím má dost místa, důležité je, jak ti roste děloha, tu si i sama nahmatáš. Myslím, že by teď měla končit okolo pupku, možná lehce nad. Měla jsem to v knížce, ale zrovna včera jsem jí vrátila kamarádce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru