Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

zuzanazuzana
28. bře 2011

@adinkag ani sa nenazdas a babatko budes mat doma

zuzanazuzana
28. bře 2011

@iriel ahoj, ty si tu dlho nebola....ako sa mas?

flagicka
28. bře 2011

@zuzanazuzana ahojky,já už dávno nosím těhu kalhoty jde mi to spíše do bříška,příjde mi že mi zhubly stehna,jinak prsa se mi už také nějak plní 🙂 no uvidíme já to znamení moc neřeším 🙂 hlavně,aby bylo zdravé mimi 🙂 a co už nakupuješ věcičky???

zuzanazuzana
28. bře 2011

@flagicka samozrejme ze znamenie nie je dolezite.....takze nie som jedina co si myslim, ze mam vacsie brusko....no zda sa mi to skoro, lebo pri synovi som mala az v 5.mesiaci brusko......este nenakupujem vecicky.....laka ma to, ale asi az po vysetreniach, ked budem vediet, ze je vsetko ok.....takze asi aj ja pojdem tento tyzden kupit tehu rifle...co uz, ked mam v pase ziadne rifle uz poriadne nezapnem

flagicka
28. bře 2011

@zuzanazuzana jen jdi jee to pohoda a jsi krásně uvolněná,také ještě nic nekupuji času dost příští týden na krev a pak po výsledkách něco málo začnu 🙂

adinkag
28. bře 2011

@zuzanazuzana no veru uz aby bola vonku🙂 sa tesim konecne od buduceho piatku na matersku jupi 😵 😵 😵

susanq
30. bře 2011

ahojte dievcata... tak sa k vam pridavam a po precitani tak poslednych asi iba 5 stran (kedze na viac naozaj nemam cas) som si tak vypocitala, zer som asi najvacsia buduca mamina :D pri otehotneni som mala 28 rokov, 130 kg, ale teraz som v 20.tyzdni a 10 kg dole... tlak trosicku zvyseny, zatial vsetko prebieha uplne bez problemov, az na akutny zapal priedusiek v 12.tyzdni a este nedavnych nevolnostiach... papam casto, ale menej a tehotenstvo mi naozaj len prospieva 🙂 rada by som sa opytala vas vacsich mamiciek, ako na vas posobia lekari, ci vam davaju nejako najavo vasu velkost. Moja gynekologicka absolutne nic, vobec ma nestrasi, je rada, ze sa o seba staram, a ze vaha ide dole a nie hore... Ja viem, mozno ste to uz niekde riesili, ale tych stran je naozaj hrozne vela 🙂

zuzanazuzana
30. bře 2011

@flagicka no ja idem zajtra na prvu poradnu, uz budu aj vysledky...sestricka ma hned pripravila, ze geneticke mi mozu vyskocit uz len kvoli mojmu veku, tak som zvedava....a cez vikend pojdem pozriet tie tehu rifle

zuzanazuzana
30. bře 2011

@adinkag vidis, to ma ani nenapadlo, ze pracujes, ked ja som na PN...beriem to nejako automaticky, ze vsetky su doma, hihihi

zuzanazuzana
30. bře 2011

@susanq tak mne na vahu nic nevravia u lekara...este ja im vyplakavam, ze mam vela kil a oni ma ukludnuju, ze nech sa teraz sustredim na babo a nie vahu.....ale ja si skor myslim, ze preto su na mna mili, lebo sme dlho nemohli mat babo a vytesuju sa so mou...ja som dost pribrala po hormonoch, tak dufam, ze po porode, ked uz konecne po rokoch nebudem brat ziadne lieky, tak hadam nieco dam dole....ale moc tomu neverim, lebo aj po 30. to ide zle dolu

susanq
30. bře 2011

@zuzanazuzana: no nam sa podarilo hned na prvy sup po vysadeni antikoncepcie a to ma kazdy pripravoval na to, ze budem mat stastie, ak do roka s mojou vahou otehotniem 🙂 ja sa mozem "vyhovarat" len na svoju lenivost a zravost :D v kazdom pripade nam to vyslo, vaha ide dole, takze len tak dalej a dufam, ze vsetko dobre dopadne 🙂 mne ale skor vadi ten laxny pristup lekarov, aspon ja to tak vnimam, ze velmi to gynekologicky neriesi, respektive vobec, akurat ten tlak je vzdy trosku vyssi a preto chce pravidelne spravy od internistu... ale na nete citam same hrozive spravy o tehulkach xxl, ale zatial sa mi to s postojov lekarov vobec nepotvrdilo... a mozno len zbytocne malujem certa na stenu 🙂

stardust
30. bře 2011

@zuzanazuzana zatial sa radsej nevazim, ale vidim, ze mi stacia ovela mensie porcie jedla ako v tehotnosti...tak dufam, ze sa to odrazi na pomalom, ale istom ubytku vahy 🙂 🙂

stardust
30. bře 2011

@susanq he, moja kamaratka je chuda ako chrt a nemoze otehotniet...ja mam par kil navyse a otehotnela som bez problemov.

adinkag
30. bře 2011

@zuzanazuzana heh 😵 😵 no aj ja uz budem zachvilu doma 😉

petulka12345
30. bře 2011

Ahojky holky chtěla bych se přidat 🙂 😉 Na začátku prvního těhotenství jsem vážila 65kg a ted čekáme druhé miminko jem dnes ve 23tt a mám 110kg.Při prvním jsem přibrala 30kg pak trošku při mateřské tak jsem se potom snažila schodit něco dolu docela se dařilo ale pomalu no a ted jsem znovu těhu a od začátku jsem přibrala 8kg.Je tro hrozný a občas se za to i stydím a doufám že po porodu to půjde dolů.Jinak mám teda dcerku Terezku v červnu ji budou 4roky. 🙂 😉

elennka
30. bře 2011

Zdarte holky.. tak jsem se konečně dohrabala k PC, od pondělka mám zase antibiotika (hnisavá angína a už mě to začíná přecházet na hlasivky a prudušky), takže venku krásné počasí a já doma zababušená v postýlce... Musela jsem si vzít dovolenou, neb PN si jako každá druhá nemůžu dovolit.. Snad mě ten týden na vyzdravení bude stačit.. v práci mou nepřítomnost vzali relativně v poho.. Zítra jdu ještě na gyndu na UZV, tak jsem zvědavá, jestli ty tuny hormonů byly k nečemu..
No půjdu asi žehlit, mám tady trošku prádla z víkendu a nemám ráda, když se mě to tu kupí. Od pondělka jsem pomalu na nic nešáhla. Zatím pěkné odpoledne 🙂

flagicka
30. bře 2011

@zuzanazuzana držím palce at je to vše ok a dej vědět 🙂 jj kalhoty budou fajn..... 🙂

flagicka
30. bře 2011

@petulka12345 ahojky,já čekám první a mám kolem 100kg ale asi by jsi to neřekla,kdyby jsi mě viděla,bříško mám jak asi v pátem měsíci,ale ted to neřeším až pak tak pak to snad nějak půjde dolů jednu dobo jsem vážila 69kg jj to byly časy 🙂 ale jsem ted ráda,že čekáme mimi na něj jsme čekaly skoro 4roky

flagicka
30. bře 2011

Holki,někdo nezaměstnaný a otěhotněl???poradte jak to je z mateřskou děkuji.Byla jsem od lonského dubna na pracovním úřadu dávky jsem pobírala do srpna od srpna nic stále scháněla práci,ale nic a v prosinci otěhotněla před tím OSVč před nástupem na pracák.

petulka12345
30. bře 2011

@flagicka Tak to jste tedy na miminko čekali hodně dlouho tak hlavně že se vám zadařilo 🙂 😉 Gratuluji!! 😉 🙂 Nám u každého trvalo rok než se to podařilo 🙂 Já to také chci dostat po porodu dolů tak snad to půjde 😀 😀 😉

nika1412
30. bře 2011

@susanq ahoj no normalne sa mi zlepsila nalada po tvojom prispevku... 🙂 nie ze by som sa radovala z tvojej vahy, ale je to uplne perfektny pocit ze clovek nie je sam. ja mam o nejake to kilecko menej, tuzim po mimi ako male decko po hracke, ale mam obavy len z vahy a zo vsetkych tych strasidelnych scenarov na nete. ale vidim, ze realny zivot je trosku iny ako ten lekarsky 😀

chajda
30. bře 2011

ahoj holky taky sem patřím ☹ První těhotenství jsem začínala na nějakých 80 kilech, přibrala málo cca 9 kg, po porodu jsem měla míň než před těhu ale rychle jsem to během šestinedělí a asi i celých 6 měsíců po porodu pěkně zase nabrala (a pak že se kojením hubne - já ne) Druhý těhotenství po 7 letech jsem začínala tak na 95 kilíčkách, nádhera jak se to pěkně nashromáždilo.. opět stejný scénář, málo přibrat při těhu, porodit a skoro vše nechat v porodnici a zase to pěkně rychle nabrat po šestinedělí ☹ Třetí těhotenství bylo tak trochu překvápko když bylo malému 6-7 měsíců takže jsem začínala na "pouhých" 101 kg, v polovině těhu mě nasadili inzulín na těhucukrovku a zákaz sladkého atd, neříkám že jsem to přísně dodržovala, ale snažila jsem se omezovat . no i tak jsem se vydrápala na cca 113 kg porodní váhy, fuj fuj, no pravda je že něco byla i voda jak jsem měla oteklé nohy ale stejně.. no a teď jsem opět těhotná, opět neplánovaně (přes antikoncepci) a začínám na nějakých hezkých 115 kilech v 9. týdnu . Doktor moc nadšený nebyl vzhledem k tý těhucukrovce co se mi vždycky objeví a občas mi otékají nohy, ale jinak mám těhotenství vždy bezproblémové. Rodím jako kočka, poměrně rychle a i bez analgezie celkem "bezbolestně" . Jak vidíte tak i otěhotnění mi nedělá problémy, spíš mám problém jak neotěhotnět, takže se holky nebojte a nečtěte ty hrůzný články o rizicích pro "větší" mamky. Děti mám krásný a úplně zdravý. Držím všem těhulkám i rádobytěhulkám palečky ať je vše OK. joo a doufám že tohle je moje poslední těhu a konečně se někdy doškrábu zas na dvojciferný číslo na váze 😉

zitaje
30. bře 2011

@susanq velmi prijemne prispevky! 🙂 Ja vas sem trocha chodim citat a upokojovat sa 😝 , som na to ako vacsina z vas, tesne pod hranicou trojcifernosti. Mne doki povedal, ze by som mala pred dalsim tehu schudnut, a susanq teba sa chcem opytat, ci lekari nevravia nic na to, ze chudnes, alebo teda ci nemas nejake info o tom, ci je to v poriadku. Je mi jasne, ze na zaciatku tehu sa malokto pusti do dietovania, ale predpokladam ze v pripade vsetkych nas vedie k chudnutiu uz cisto len to, ak zacneme jest vyvazene a spravne mnozstva. Lebo teda ked este raz otehotnem, co by som rada, najradsej by som bola, keby sa mi podarilo ostat na aktualnej vahe, i ked pravdu povediac si to neviem moc predstavit. Ale mozno by som nasla tu spravnu motivaciu davat si sakra pozor. 🙂

susanq
31. bře 2011

@zitaje, @ nika1412: u mna to bolo velmi spontanne rozhodnutie... prisla som o pracu a akurat som doberala antikoncepciu, tak som zo zartu priatelovi povedala, ze zlato, tak co, mam 28, nikto ma uz okrem teba nechce, urobis mi dieta? :D:D tak nevahal ani sekundu a upiekli sme male skvrna hned na dalsiu ovulaciu... takze som ani nemala cas riesit nejake lekarske prehliadky... ja som ich totizto absolvovala pravidelne, lebo som bola liecena na imunologii pre znizenu imunitu, takze mne pravidelne kontrolovali cholesterol, CRP, tlak a podobne, proste som sa vzdy rada a ochotne chodila ukazovat k lekarom a ti mi vzdy vraveli, ze na to, aku mam vahu, som az neuveritelne "zdrava", co sa tyka takych tych beznych veci u obeznych. Ano, parkrat mi povedali, ze by som mala nieco zhodit, aby nebol problem s tym, ked budem chciet mat deti, ale ja som si povedala, ze kym ja schudnem, tak uz prejdem aj do menopauzy, takze sme to proste riskli. Som si povedala, boooze, americke mamicky z nizsej vrstvy, ktore maju 150 kg bezne rodia ako na beziacom pase, tak co, my to skusime tiez 🙂 ked som prisla nasledne na to za mojou gynekologickou v 5.tyzdni, ze som tehotna, tak jej skoro ocka vypadli z dulkov, ze to uz? na prvy sup? a ja ze ano a tesila sa so mnou 🙂 len mi povedala, ze si mam davat na seba pozor. No a ja som tak automaticky nejako zacala jest zdravsie, vyhodila som z jedalnicka sladke (obcas si samozrejme dam), udene maso, klobasy, slaninu a salamy. Plus este niva a plesnove syry a pastety a nechodim do mekaca :D proste varim normalne aj smotanove omacky, aj vyprazane si obcas dam, ale jem velmi casto, kazde dve hodiny, ale pomenej. Takze ta vaha proste ide sama dole a gynekologicka vravi, ze keby som velmi chcela, za cele tehotenstve mozem veselo len chudnut a nie priberat. Dietatko si ma z coho brat a rozhodne je lepsie, ked uz takymto trojcifernym mamickam ide vaha dole, ako hore... a ja nechcem ohrozit seba ani babo, tak som si vstupila do svedomia 🙂 za normalnych okolnostri by som 10 kg chudla asi 15 rokov, takze pre mna je tehotenstvo ozaj pozehnanim 🙂 takze vam drzim palce a nenechajte sa znechutit (hoci samozrejme nasu vahu neobhajujem), ale rozhodne to ide aj s kilami navyse...

eviss
31. bře 2011

@susanq Ahoj, tvuj prispevek je moc krasne napsany!! Je uzasne, ze mas kolem sebe takove doktory co te podrzi a nesrazi...V kolikatym jsi tydnu?

eviss
31. bře 2011

@flagicka ahojky sice nejsem nezamestnana,ale mam smlouvu na dobu urcitou..Po posledne zjistenych informacich to je pry tak, ze pokud jsi v dobe tehu na PU tak nemas narok na materskou, pokud jsi predtim tedy nebyla zamestnana a nejsi v ochranne lhute, coz jak pises asi nejsi...Tak ti nevim holka 🙂

eviss
31. bře 2011

Ahojky holky, potrebuju radu 🙂..CO si varite k obedu?Ja mam dceru ve skolce,manzela v praci tak jsem lina vyvarovat 🙂..

susanq
31. bře 2011

@eviss : som v 21.tyzdni, zajtra ideme na morfologiu, tak som zvedava, ci sa nam mala alebo maly ukaze 🙂

@flagicka: ja som presne tvoj pripad, az na to, ze u nas na slovensku je to takto. 270 dni pred porodom musis byt nemocensky poistena. Ja som 01.12.prisla o pracu a od 15.12. si platim dobrovolne nemocenske. Keby som si ho neplatila, vzhladom na to, ze som tiez bola nezamestnana aj minuly rok a pol roka som bola zivnostnicka, cize som si nemusela platit prvym rokom odvody. No ale kazdopadne, ak sa zmestim do 270 dni, tak sa mi bude vypocitavat materska z maximalneho zakladu, ak by som sa nezmestila, tak z minima a to je setsakra rozdiel, cca 400 €. ale vazne netusim, ze ako je to u vas. nejaku matersku ti ale dat musia, nie? pripadne nejaky prispevok... dufam 🙂

eviss
31. bře 2011

@susanq u nas,ale musis na ten nejvyssi prispevek byt jako osvč min. 270dni a musis si platit nejvyssi castku nemocensky coz je nejakych 1500,- a pak mas narok na nejvyssi materskou 🙂

flagicka
31. bře 2011

@petulka12345 můžeme si pak psaním pomáhat na vzájem jak se nám daří dát kg dolů ted na to,ale nebudeme myslet 🙂 odkud jsi?já okr.Hradec Kr.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru