Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

amrash
8. srp 2011

Já se můžu na všechny vyprdnou, prostě nemůžou mít všichni ideální BMI, že. Já se takto cítím dobře a hotovo. Důležité je, že rosteme, už máme cca 5 cm, máme 2 nožičky, 2 ručičky, 2 očíčky, bouchající srdíčko a hrozně se v tom břiše mrvíme 🙂))

susan30
8. srp 2011

Však tie hlupe poznamky akoby naboli v živote doležitejšie veci ako riešenie vahy ale dost to ubliži ked ma niekto hlupe poznamky

vierka0
8. srp 2011

@zuzanazuzana jaka si pekna 🙂

elennka
8. srp 2011

@zuzanazuzana ¨moc ti to sluší 🙂

amrash
8. srp 2011

@susan30 Já si nevzpomínám, že by měl tenkrát někdo blbé řeči - možná, když jsem byla v narkóze a neslyšela to 😀 😀 😀 Ale ani můj gynekolog se nijak nevyjadřuje, absolutně nic neříkal. Tak se ničeho neboj, po lidech ti nic není!!!

zuzanazuzana
9. srp 2011

@elennka
@vierka0 dakujem!!!!

skeblicka77
9. srp 2011

@zuzanazuzana zuzi neviem kam chodis k dr, ale ani moj sa nevyjadroval, ze som moc pribrala, proste som taka aka som ahotovo a komu a nepacim, tak nech sa na mna nepozera, ja to hovorim stale a hlupych ludi neriesim a inak moja kmotra cakala dvopjicky a ja som mala s jednym vacsie brucho ako ona a dobre sme sa na tom bavili... 😎 😎 😎

zuzanazuzana
9. srp 2011

@duplinka presne tak.....a nad opakom sa nik nepozastavuje....ked su vychudnute baby a nejedia pocas tehotensrva,aby nahodou nepribrali.....mam kamaratku, ktora v 8.mesiaci robila vsetko pre to, aby uz predcasne porodila, lebo sa bala, ze este priberie dalsie kilo....a pritom nemala ani 50kil!!!!!

zuzanazuzana
9. srp 2011

@skeblicka77 no ja som sa stretla u mojho lekara skor s tym ako som sa zo zaciatku bala priberania a vypytovala sa, tak vzdy ma ukludnili, ze nech neriesim vahu, hlavne aby som celkovo bola v poriadku a vynosila babatko......a sranda je to, ze ked som cakala syna, tak som isla z vahy 56 kil.....pribrala som vtedy asi 18 kil a vtedy sa ma kazdy vypytoval ci cakam dvojicky.... a pritom si myslim, ze som vyzerala v pohode, aj brusko som mala v norme, ziadny extrem!!!!!!

arlene
9. srp 2011

@stardust Já jsem vyložene nijak drasticky nehubla, ale od podzimu jsem najela na zdravější způsoby, než jsem měla dříve. Dřív jsem jedla šíleně nezdravě, každý den nezdravá jídla, klidně i večer ☹ Od toho podzimu jsem vypustila : bílé pečivo, snažím se omezit cuky ( samozřejmě občas např.na oslavách zahřeším), nepiju alkohol ( zase vyjímka přípitek na oslavě apod), Cca od 17hodin pokud mám hlad, tak si vezmu jen trochu tvarohu s bylinkami a plátek celozného chleba nebo nějakou zeleninu. Od 17h méně jídla a žádné těžké... K tomu 3-4týdně 10min orbitreku a procházky... Na jaře jsem byla u dietoložky a ona mi udělala zhruba jídelníček ( ne striktně co kdy, ale spíš doporučení) a zakázala mi se vážit. Já mám totiž z dřívějška depku, že to neklesalo... Takže při další návštěvě jsem měla vždy o nějaký ten cm méně v pase i přes boky. Za 2 měsíce na svoje narozeniny jsem se rozhodla, že se zvážím 🙂 a pak to s ní skonzultuju. Nechám si poté udělat u praktika : krev, moč a běžná vyšetření, do té doby chci najít novou gyn a udělat prohlídku, zda je vše ok...a pak už na to snažení jít naostro 🙂 Jako ani teď se nechráníme, kdyby to mělo přijít, přijde....Ale opravdu chci ještě tělo trochu více odlehčit, takže ty 2 měsíce bych ještě ráda trochu zhubla...a pak na to🙂
@rebelie Tak dnes se už platí skoro všude. Osobně si ráda zaplatím, pokud to bude dobrá péče 🙂
Tak to máš zase dobré - NT stojí min.1000Kč a další vyšetření taky něco stojí. Takže se to trochu vyrovná...
Myslím, že do této ordinace chodí kamarádka, poptám se jí 🙂 Ale měla bych to moc daleko...potřebovala bych něco spíš na Pze 10...

rebelie
9. srp 2011

@arlene Myslím, že to jsou hezké plány a že to bereš rozumně. Pokud Ti je ještě náhodou nedělali, nech si od toho praktického hlavně nabrat štítnou žlázu, ta často dělá docela velké brikule při snaze otěhotnět a i pak během těhu... Na Praze 10 bohužel žádného gynekologa neznám. Já teď jezdím k té své z Žižkova a jde to, ale pravda, příliš praktické to není...

arlene
9. srp 2011

@rebelie Samozřejmě už bych měla nejradší nějakého mimíska u sebe a doma už je od chlapa po mimču taky sháňka 😀 ale mám ještě teď nějaký problém s okem a chodím na oční kliniku...Takže jsem to tak nějak spojila a dala si takový limit ty moje narozky za 2 měsíce. Do té doby bych chtěla mít dořešené jak oko, tak mezitím věnovat trochu té očistě a zhubnutí a současně měřit bazalní teplotu ,abych pak na gyn přišla připravená 🙂 U praktika jak si nechám vzít krev, určitě si nechám na štítku 🙂

darinkazv
9. srp 2011

tak približujem svoju maličkosť jednou fotočkou 😉 😝

stardust
9. srp 2011

Ach baby, neviem, co furt riesite, vsetky vyzerate perfektne!!!

mima1983
10. srp 2011

Den som tu nebola a koooolko prispevkov 🙂 Ale vsetky ma strasne potesili a dodali odvahy!!! Velmi mudre reči mame - my baculky!!! 😀 ale nieee, fakt teraz pozitivne mysliet lebo inak sa nedarí v ničom... musim pridat aj ja nejake fotecky 🙂

peta_petruska
10. srp 2011

@mima1983
ja som dnes bola v nemocnici, v ktorej chcem rodit, prvy krat na monitor a vysledky riesil doktor s najhorsou povestou v tej porodnici a bolo to s nim v pohode...
netreba mat z nicoho stres a z hmotnosti uz vobec nie a vsetko bude OK 🙂

mima1983
11. srp 2011

@peta_petruska tak to je super 🙂 povzbudila si ma 😉

darinkazv
11. srp 2011

ahojte, nejak pomenej tu teraz príspevkov 😉 tak ja prihodím ešte dve fotky 😀

mima1983
12. srp 2011

@darinkazv ahoj, no veru dnes tu akosi nikoho neni 🙂 Uz si tehotna, ci este len snazilkujete? 😉

darinkazv
12. srp 2011

@mima1983 ani sama neviem. dva dni dozadu som si po dve rána spravila mamatesty, tie mi ukázali // aj keď tá druhá bola slabulinká. no dnes ráno som si urobila dva iné testy a na nich len jedna čiarka. tak neviem. v pondelok zbehnem asi k dr. na krv. lebo kvôli práci to potrebujem vedieť. ak som tehu, budú ma musieť preradiť na iné miesto

libka1
14. srp 2011

ahojte, tak pre vsetky tie co sa tu vypytuju ci je horsie vidiet na utz a tak, ja som teraz mala pri poslednej poradni taku minikomplikaciu kvoli svojmu silnejsiemu brusku, ako to nazvala sestricka 🙂 neviem ci u vas pocuvaju babatku srdiecko cez cosi take ako lievik, tak ho nepocula a museli ma kuknut utz ze co drobec, ako sa mu vedie 😉 ale ziadne blbe reci okolo toho, uplne v pohode...

adriana8
14. srp 2011

prednedavnom som bola hospitalizovana v nemocnici..mala som nejake problemy a na izbu nám dali mamičku ktora už išla rodit ale kedže mali plnu vzdycharen tak ju dali k nam a ta nam hovorila že pri prvom porode pribrala 27kilov a že pri porode jej začali vykrikovať že prečo je taka tučna a tak...tak ale nie všetky sme modelky...a myslim si že to je dost nevkusne a detinske od toho doktora...mamičke to teda na nalade neprida...tiež som baculka ale este som sa nestretla(a dufam že sa ani nestretnem) s takymto trapnym pristupom...každu chvilu by som uz mala ist rodit len malemu sa nejako nechce aj ked mi doktor povedal že do terminu nevydrzim že pojdem skorej rodit...3.8 mi povedal že uz sa začinam otvarat a este stale nic 😀 😀 uvidime v utorok idem na kontrolu...🙂

dolphinek
14. srp 2011

Ahojky holky, vím, že to sem moc nepatří ale chtěla bych se vás zeptat, jestli nemáte někdo na prodej nějaké těhukalhoty, vel. 52, 54. Začínám něco shánět 🙂 Moc děkui za případné nabídky 🙂

stardust
14. srp 2011

@adriana8 tak presne kvoli tomu a blbym akoze sucitnym pohladom personalu (ze neviem odolat jedlu), sa zdaleka vyhybam nemocniciam a lekarom. Este stastie, ze som mlada a choroby sa mi vyhybaju 🙂

vierka0
15. srp 2011

@dolphinek skus eshop bonprix

sitrunamelissa
15. srp 2011

Ahoj holky, muzu se k Vam pridat? Jsem tehulka a baculka 🙂

darinkazv
15. srp 2011

ahojte, tak ešte síce nemáme na 100% z usg potvrdené, lebo vidno len zväčšenú maternicu, ale čakáme bábo. prikladám fotodôkaz 😀 (môj cyklus je 35 dňový ) 🙂

darinkazv
15. srp 2011

@libka1 ahojky, mňa v prvom tehu počúvala riadnym prístrojom. to čo má za predpotopné vybavenie tvoja dr. 😀 😀 😀 a niekedy bábo nepočuť ani u štíhlych. keď sa bábo zle otočí a tie prístroje majú menší dosah. 😝

libka1
15. srp 2011

@darinkazv to zvykne sestricka pocuvat takym lievikom, lekar nie 😀 tiez mi to pride predpotopne ale myslela som si ze to je vsade tak... asi nie 😀 a este mi meria brucho krajcirskym metrom ustrihnutym na 50 cm 😀

darinkazv
15. srp 2011

@libka1 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru