Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

stardust
8. lis 2011

@ketere povedala som manzelovi, nech povie svojim rodicom, aby do mna nerypali. Svokrovi niekedy ujde, svokra ma respektuje...mozu si diskutovat o com chcu, aj o mojej vahe ale tak, aby sa mi to nedostalo do usi.

pejullka
8. lis 2011

ahoj holky, tak mám 3 kila dole, díky tomu jak mi je zle

mima1983
8. lis 2011

@pejullka jooooj mne by sa tiez hodilo aspon 10kg dole :D ale teda mne zatial zle neni, i ked dnes to neni uplne ok, dnes zaludok ako na vode, ale papala som normalne 🙂 i ked teraz mi je tazko :-/ bleee

ketere
8. lis 2011

@dandelion ahoj, samozrejme, že sa môžeš pridať 🙂 ja som tehu tak isto po IUI, snažili sme sa rok neúspešne.... vykašlať sa na váhu, dôležité je zdravie Tvoje ako i vášho krpca 🙂

dandelion
8. lis 2011

@mima1983 to rozhodně 🙂 děkuji moc 🙂)
@stardust on má někdo nějaký "milé" řečí???
@pejullka tak to máme podobné.. já nemohla jíst, ani pít.. a v 9tt jsem měla dole 3kg... až jsem se bála jestli prďousek má vše co potřebuje... ale vypadá to že se nešidí jak krásně roste 🙂)
@ketere děkuju ;) taky se vám povedlo 1.IUI? já tomu nemohla uvěřit.. po dvou letech... 🙂) na váhu kašlu, je mi dobře... 🙂 ;)

stardust
8. lis 2011

@dandelion sam je tlsty a to ani nebol dva krat tehotny.

dandelion
8. lis 2011

@stardust buď nad věcí ;) ;) ;) 🙂)

pejullka
8. lis 2011

@dandelion no já jsem dnes 7+2 amám ty tři kila, uvidíme do konce 12 tt jak to bude vypadat, ale snad už se to pomalu zlepší

silvia.s
8. lis 2011

No babulky pripajam sa k vam 🙂 tiez niesom najchudsia a ani som nebola ked som bola tehotna.mam ale krasne 3 fetid.v prvom tehu som pribrala 9 kg po porode islo dole len 5kg.porod bez problemov.problemi nastali az po porode 14 dni ked sa mi roztrhli vnutorne stychy potom ma dali chyrurgovia do poriadku potom som ostala tehotna2x hned cez kopirak dvojicky 😉 tehu v pohode porod cisarskym pribrala som pri nich 14 kg a islo dole po porode 20kg. Jednu radu by som dala Mala som teh. cukrovku ale nedala som si pichat inzulin I ked som mala cukor 11 pri prvom a 8 pri druhom tehu pila som vela stavy s kyslej kapusty a to znizovalo cukor 😝

jarka23
8. lis 2011

@mima1983 ty si priamo z MYjavy? ja jsem do svých 15 let bydlela a pak jsme se přestěhovali, chodila jsem na 1Zš. ted je i moje švagrová těhotná, bude rodit asi o 14 dni dřív a je z MY

cumliatko
8. lis 2011

jj@mima1983 NO super, tak to je blízko a koľko máš rokov? ja mám z Myjavy bývalú spolužiačku. Logicky budeš asi rodiť na Myjave, že? 😀 No ja sa neviem dočkať, za dva týždne sa dozvieme čo budeme mať. Dnes som konečne po dlhom čase trafila mojim chuťovým pohárikom a zjedla som celú porciu. Ľadový šalátik, zemiakovú kašičku s majonézou a rezníčky z panenky 😝 Júúúj, celá rodinka sme si pochutili, malá dokonca ten šalát vyžierala samotný a si ho namáčala vo vodičke citrónovej.

mima1983
8. lis 2011

@jarka23 ano, som priamo z Myjavy 🙂

mima1983
8. lis 2011

@cumliatko ja mam 28r., rodit budem urcite na Myjave, ked sa stastne k tomu dopracujeme 🙂 sak uz teraz chodím k primarovi a u neho chcem aj rodit 🙂

zuziklc29
8. lis 2011

@stardust ahoj . . .mas pravdu ja mam tiez nieco podobne.moja svokra mi zapilila ze naco nam bude dieta.Ja mam trochu problem s otehotnenim a musim brat hormony a este aj to mi dava kila.ja ku nej ani velmi nechodim a ak idem tak sa uz o dietati nebavime,radsej 😠

cumliatko
8. lis 2011

Ja mám 25, rodiť chcem v TN, bola som tam spokojná, aj mm bol pri pôrode, toho to dokonca bavilo 😀

stardust
8. lis 2011

@cumliatko co ho preboha bavilo na tom porode??

cumliatko
8. lis 2011

@stardust Neber doslova, mala som od mm príchodu rýchly pôrod, takže ma chválil, ako som to dobre zvládla, dokonca vtipkoval s doktorkou, že mu dlží 100 euro, lebo ho nenechala prestrihnúť pupočnú šnúru, sme sa stavili 😀 A potom fotil malinkú a stále ju držal a bol pri nás, no ten zážitok sa mu páčil a nerobí mu problém a teší sa na druhý pôrod na rozdiel odo mňa. 🤐 😵

mima_mama
9. lis 2011

Ahojte kočky, ja mám 28 a som len na začiatku tehu. Ale už teraz mám cez 100, ale držím sa, doktorka mi povedala, aby som nepribrala viac ako 10 kg, tak sa strážim a posledné dni som niečo aj schudla, lebo mi je zle, čo pri prvom tehotenstve nebolo. Už som normálne prestávala veriť, že existuje nejaká tehotenská nevolnosť a mám to tu 🙂 15.11. idem na ultrazvuk po 3 týždňoch vyše. Už sa neviem dočkať. Podľa kalkulačky končím 7 tt. a čo vy? Prvé bábatko, alebo druhé. Vždy ste boli pri tele? Nemali ste s tým problémy počas tehu? Ako predčasný pôrod, skoré opuchy nôh?

layla06
9. lis 2011

Ahojte babenky, mozem sa k Vam pridat🙂? Som v 29 tyzdni, citim sa skvelo...schudla som 8 kg presne ako pri prvom...z toho vyplyva, ze by som mala byt kazdy rok tehotna🙂 ako sa citite inak? je tu niektora z vas , ktora zije vo Viedni??? pekny zvysok dna...papa 🙂

ketere
10. lis 2011

@dandelion nie, nám sa podarilo až 2.IUI 🙂 ...no nemožno povedať, že AŽ druhé, lebo myslím, že je to dosť skoro... niektroé babizne majú za sebou už aj 5 IUI a stále nič 😒

mima1983
10. lis 2011

@mima_mama ahoooj, ja som na tom presne tak isto! aj s vahou a s tt 🙂 az na to ze ja cakam prvé a nie druhé... mne lekar este na vahu nic nehovoril, lebo som este u nich na vahe nestala :-/ našťastie, lebo z toho mam normalne nočnú moru ☹

monana
10. lis 2011

ahojte holky, ja som sa nikdy nepovazovala za "XXL", aj ked pri mojej vyske 152 a vahe 60 kg som aj bola. Chudnem v podstate cely zivot, ked som bola mladsia som mala vahu do 55, ale to som fakt malo jedavala. Ked som zostala tehu tak som mala 58 a isla som rodit s vahou 75. Pocas tehu mi zistili cukrovku, tak ma doki upozornovala, ze mam pribrat len 12 kg. Aj sa mi to darilo, ale posledny mesiac to islo nezadrzatelne hore a to sa mala narodila o 2 tyz. skor. Mam teraz 62, cvicim, zdravo sa stravujem (ovocie, zelenina, viac krat denne mensie porcie, zdravo varim - malo oleja, kuracie maso ...) cvicim pravidelne, ale schudla som len pol kg. Teraz mam depku, lebo fakt sa snazim, nejde to dole a vcera som bola na diabetologii a mam cukrovku. Dufam, ze ked prestanem kojit moj zdravotny stav sa zlepsi.

kosticka32
10. lis 2011

holkýýý nesháníte některá těhu džíny???Mám doma vel.46 jsou z CaA a mě jsou hodně volné přes boky a zadek,jsem to neodhadla :( PC 1200 vzaté 3x tak za 850?

kolacek98
10. lis 2011

ahoj holky,mohu mít dotaz jsem ted 26tt a skoro vubec necitim pohyby třeba jen 3 za den,co to muže znamenat,mam strach mužete mi poradit k lekari jsu až v pondělí,jak jste cítily pohyby vy v 26 tt? ☹

makovicka53
10. lis 2011

ahojte zienky neviete mi niektora poradit?som cca v 5tt a uz druhy den po stolici som mala hnedy hlien ale len taku vlasocnicu...teraz som sa ale fakt vystrasila ked som bola na malej a tiez som si utrela a na papieri som mal tiez tu hnedu vlasocnicu...mam aj cystu na lavom vajecniku a dost ma boli...neviem ci sa mam bat o babätko alebo to moze byt sposobene tou cystou...k dr. mam ist az v utorok...nestretli ste sa niektora s tym?

kosticka32
10. lis 2011

@makovicka53 no tak to fakt nevím,ale já bych letěla k dr hned

makovicka53
10. lis 2011

@kosticka32 ved som rozmyslala ale nespinim stale...

kosticka32
10. lis 2011

může to být něco s placentou já teda nešpinila já rovnou krvácela a to do 4měsíce,brala léky a musela ležet:(
a je uplně jedno jestli stále neměla bys asi vůbec,takže bych tam zavolala a řekla to dr,buď ti řekne že ok nebo že máš ihned přijít

eyael
10. lis 2011

@kolacek98 - taky necítím pohyby nijak moc výrazně a to jsem druhorodička 😉 za prvé mám placentu na přední straně, takže malá mě kope spíš dovnitř do břicha do vnitřností a za druhé je hrozně klidné dítě - oproti té první, takže ani tolik nekope. Plus si myslím, že i nadváha co mám hraje roli, prostě to tolik není cítit 😉
Důležité je, jestli cítíš pohyby v celkem stejném počtu za každý den - dva, aby v tom byla určitá pravidelnost - co se časů během dne týče než frekvence 😉

basimka
10. lis 2011

@kolacek98 no ja neviem ,ale ja citim poriadne pecky a cely den a to mam tiez kila naviac. No ale uvidim ako to bude ked budem v pokrocilejsom stadiu 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru