Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

peetroneelka
11. led 2012

@olivka84 nejsem si jista, myslim, ze 7-8 tyden, podle kalkulacek na netu mi vychazi dokonce 9 tt, ale radeji si pockam co mi rekne doktorka. kdy jdes zase ty na kontrolu ?

olivka84
11. led 2012

@peetroneelka tak to potom musel vidiet moj dr a nic mi nepovedal, ze tu mu bije srdce.. hnusak. ja idem znova 7.2. takze o mesiac skoro. dufam ze ti povie dr dobre spravy. to cakanie do pondelka musi byt strasne.

peetroneelka
11. led 2012

@olivka84 tak hlavne ze je vsechno v poradku, ne ? 🙂 ja teda doufam, ze dostanu fotku, nebo si o ni reknu 🙂 cekani je v pohode, cele tehotenstvi je jedno velke cekani :D

olivka84
11. led 2012

@peetroneelka to mas pravdu len si na to musim zvyknut ze stale na nieco budem cakat. a to dr da fotku hocikedy s ultrazvuku alebo to musi byt konkretny tyzden?

stardust
14. led 2012

dnes som si konecne po dlhej dobe kupila bundu. Zohnat cosi pekne a moderne v mojej velkosti je pomaly zazrak, dar od toho tam hore...akoby dnes ta bunda na mna v obchode cakala...presne mi sadol jej strih 🙂 🙂

miskachrumka
14. led 2012

Kočky aj ja sa pripájam ja tiež neisom chudá a pred prvým tehu som mala 83kg a pri porode 102kg 😕 ☹ a doteraz mi brusko ostalo aj ked nie uplne ale predsa a stale mam 10kg navyše 😠 teraz čakáme druhé a mám strach ešte viac pribrat ☹ snažim sa vela nejest popravde neviem ako jest aby babu nic nechýbalo a aby sa ja nepribrala ked vidím matky čo priberajú len do bruska závidím im a 2 dni po porode maju zas figurku ! 😔 sme stastný že cakame druhe len nechcem sekat zarubne ::( a už teraz sa cítim nejaka velka a to som na konci 2mes. nechcem sa vidiet na konci tehu ☹

bbubinkaa
15. led 2012

ahojte aj ja sa pripajam... som fakt bambula a mam strach, co ma caka... ci bude vidiet na somo vsetko... atd strasne vela otazok...

mima1983
15. led 2012

@bbubinkaa ahoj a neboj sa, mne prve sona robila vaginalne vtedy je to lepsie vidiet a teraz naposledy pred vianocmi to uz bolo normalne cez bruško 🙂 sice tlacil doktor s tou sondou az az, ale bolo vidiet 🙂

miskachrumka
16. led 2012

@mima1983 aj mne velmi rád tlačil na brucho pri drobcovi až je to nepríjemné !ale hlavne že vidí to čo potrebuje ! 😉

mercymay
16. led 2012

Ahojte tehulky, tak ja sa k vam taktiez pridavam, mometnalne sme v 11-tom tyzdni, zatial som nepribrala nic, som na 80-81 kg, tak verim, ze to bude takto aj nadalej. 🙂)) Ale nebojim sa priberania, vsetko s mierou a tak to pojde. Drzim vam vsetkym palceky. Inak zajtra ideme na kontrolu tak dufam ze mimi je ok. Sa tesim na obrazok. 🙂))

miskachrumka
16. led 2012

@mercymay ahoj aj ja idem vo štvrtok ešte len na druhú kontrolu !bola som prvý krát pre dvomi tyždnami a povedal že aj mne teraz urobí obrázok a že mi mimčo konečne pomeria !a či to bude sediet v vyrátaným tt.tak sa teším a som zvedavá !tiež dúfam ,že všetko bude super ! 🙂

peetroneelka
16. led 2012

Damy, ja jdu dneska, taky teprve na druhou kontrolu. Takze jsem zvedava presne jak pise miskachrumka 🙂 trochu se bojim, ale strasne se tesim az budu vedet neco noveho a doufam, ze mi dr vytiskne i fotku 🙂

d.aniela1
16. led 2012

Ahojky holky tak se hlasim z dalsi luxusnu vahou,,jsem v 8 mesici a uz mam na vaze 108kg a zacinala jsem na 95kg a dr nikdy nic nerekl,,,tak hlavu vzhuru,,i tak mame to nejhezci,,,protoze nam neni zima a mame mininka,v birisinku a ty co nemaji tak drzim palecky a o vaze to fakt neni,, 😉 😉 😉

bbubinkaa
16. led 2012

@mima1983 Dakujem Ti poklad.... potesila si ma!!! Ja totisto idem aj na specialny skrining Dr. Cunderlikovi /za vek/ a mam strach, aby bolo vsetko vidiet, lebo na amniocentezu sa mi velmi nechce ist... /teda, ak bude treba... asi pojdem..ale mam strach, ci vsetko uvidia..atd/

bbubinkaa
16. led 2012

@d.aniela1 dakujem..aj za ine..dakujeme za povzbudive slova!!

bbubinkaa
16. led 2012

@peetroneelka a ako si dopadla?

bbubinkaa
16. led 2012

@miskachrumka zlatino, ja mam este o 20 kg viac, pri vyske 177 cm... vela... aj ked som sportovala, vaha mi zostala, skor pribudla... tiez sa bojim pribrat... ale nase telo si asi povie, co potrebuje. Mam kamosky, co boli bambulky a po porode schudli casom viac, ako mali pred porodom... a naopak. Tak uvidime. 🙂

stardust
16. led 2012

@bbubinkaa radsej viac pribrat, ako nic nezrat a potom od siesteho mesiaca lezat v nemocnici, lebo odtiekla plodova voda. No kto by zostal dobrovolne v takom prostredi?

bbubinkaa
16. led 2012

@stardust nikto!!! mas pravdu

stardust
16. led 2012

@bbubinkaa s takou som bola na izbe v porodnici...ona nechcela vobec nic jest, aby nepribrala. Ale sprda som dostala ja, lebo som pribrala nekrestanskych 30 kg v prvom tehu, a s mojimi detmi sa chodime len ukazat na pravidelne prehliadky.

miskachrumka
16. led 2012

@bbubinkaa no baby máte pravdu ale ani nieje vyhovorka že sme žrali preto aby dietatu nič nechýbalo :/ no všetko má svoje pre aj proti :/ ja dúfam že po porode druheho mimina budem moct vela a vela kojit kedže som to pri malom nemala lahké mliečko som stratila po troch tyždoch od porodu 😢 tak teraz to dúfam vinde !jáj al esa bojím toho cisárskeho zas!ináč baby ja som rezaná od pupka po spodok brucha kvoli tomu že maly bol už temienkom hlávky v porod.cestách ale keby som ho vyttlačila zlomila by som mu vazy 😢 😢 😢 tak som rada že sme okej !a chcela by som teraz ten bikiny rez ?je menši len či s abude lepšie hojit :(

verylka
16. led 2012

ahoj damy muzu se k vam pridat????
jsem jedna z mamin co nejsou stihlounke modelky ale vubec nam to nevadi,manzel me takovou nasel,takovou si me vzal a takova asi i zustanu....
moje puvodni vaha pred tehu byla "pouhych" 105kg... jenze mimino prvni mesice prostestovalo a nechtelo aby mamina jedla takze jsem zhubla 8kg.. ted uz malicko nabiram zpet ( pribrala jsem cca 3kg) cili jsem porad -5 ale rekla bych ze nebude dlouho trvat a tuhle vahu prefrcim ani nebudu vedet jak 😀

bbubinkaa
16. led 2012

@verylka jasne 🙂 vitame ta 🙂

bbubinkaa
16. led 2012

@miskachrumka Neviem, ci sa lepsie hosi.. asi je to individualne... ale ked sa ti pupkovy zahojil, snad sa i bikinovy... akurat budes dorezana.. :(

verylka
16. led 2012

děkuju.. 😉

kosticka32
17. led 2012

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla,jsem 34tt,termín se blíží a Emka tu bude s námi,začínala jsem na 94kg a k milému překvapení mému i všem v okolí jsem přibrala 4kg,a to jsem se opravdu cpala sladkým jako blázen,protože jsem přestala kouřit,takže mám radost 😀 Skoro vše již nakoupené až na kočárek,protože můj chytrej muž a jeho máma řekli,že až po tak se snima nehádám,jen jsem zvědavá jak mi sežene to co chci 😀 Jinak tu mám stále džíny z C a A těhu,pěkné vel 46 kdyby někdo chtěl,jsou krapet elastické,jenže já se přecenila a vzala veliké,nevěděla jsem že přiberu málo 😖 tak PC1200 nyní za 600

mima1983
17. led 2012

Ked tu hovorite o tej vahe "pochvalim" sa aj ja, zacinala som na uplnom zaciatku tehu na 103kg a teraz v 17tt mam 106,5kg, cize zatial je to celkom ok, dufam ze moc nepriberiem veru lebo ma picne...... chvalabozku zatial sestricka a doktor nic nehovoria, ziadne narazky, nic 🙂 tak aspon to ma tesi a som v klude 🙂

z.vrablova
17. led 2012

@mima1983 ... to mas podobne ako ja..... zacinala som 102, teraz mam necelych 105... tak nejake 3kg hore... na to, ze som doma na rizikovom som celkom spokojna, som cakala, ze chladnicka bude moj najvacsi priatel... 😉 a to som nemala ziadne nevolnosti... 😉 Snad to do 10kg dobojujeme do konca... 🙂

mima1983
17. led 2012

@z.vrablova no kooonecne nejaka slovenka, lebo zatial len same cesky, a som myslela ze som jedina s takou vahou na SR 😀 tak si ma potesila 🙂 preco si na rizikovom??? ja pracujem stale, a nalietam sa veru dost :-/
Ani ja som nemala ziadne nevolnosti, zatial to ide na jednicku, az na vyssi tlak, ale nasadila som magnezko a tusim ide dole 🙂 teda doma, uvidim co v poradni jak mi zas vyskoci... :-/ Ja by som tiez chcela max.do 10kg ale zveraj najviac sa nabera na konci tehu, ale zase je fakt ze po porode mas hned o cca 6 kg menej... 🙂

z.vrablova
17. led 2012

@mima1983 ... na rizikovom som kvoli jednemu MA a predchadzajucemu tehu, lezala som od 28tt do porodu, zacala som sa skor otvarat, tak preventivne. Zatial je vsetko ok, tak verim, ze to tak aj do porodu ostane, tentokrat si chcem vychutnat aj 9. mesiac... 😉 V predchadzajucom tehu som pribrala len 7kg a som pracovala do 27tt, tak snad sa to aj tentokrat podari...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru