Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mima1983
27. únor 2012

@jarka23 to neviem, ale mozno z videnia aj ano 🙂

jarka23
27. únor 2012

@mima1983 z videní možná, ale jen jako pubertačky 🙂)) ty jsi 83 ročník? pokud jo tak jsi o dva roky starší, tak to by jsme se troškuminuly 🙂))) jinka víš co nosíš v bříšku?

mima1983
27. únor 2012

@jarka23 ano, 83 som.... 🙂 este staale nevieme, nechce sa nam ukazat ! .) uz som napätá jak struna... 12.3. idem na 3D/4D do Holíča.... tak sa nevieeeem dockat

jarka23
27. únor 2012

@mima1983 to musíte až do Holíče? My 3D nemáme protože se nechtěl ukázat. no nevadí bude mít aspon črenobíle fotečky 🙂 já jsem chodila do Skalice na zdrávku 🙂 Kdo tam dělá ultrazvuky?

mima1983
27. únor 2012

@jarka23 Holic mam najblizsie, neni to daleko z Myjavy, takze ok, ja idem do Holica k dr.Donovalovi...

jarka23
27. únor 2012

@mima1983 toho znám, dělal v nemocnici v Kyjově před třemi roky jsme tam chodila na praxi na porodní sál a odrodili jsme spolu pár dětí. 🙂))) jojo nejdřív byl proti, protože na slovensku moc porodní asistentky nerodí ale pak se přizpůsobil a byl perfektní. 🙂))

mercymay
28. únor 2012

Bre ranko...ako ste spali, tehulky? 😉 😉

luciasek07
28. únor 2012

ahojky holky..můžu se přidat???

mercymay
29. únor 2012

@luciasek07 samozrejme, vitaj medzi nami. 🙂

luciasek07
29. únor 2012

@mercymay děkuji...

něco o mě...mimi je vymodlené..po roce a půl,jednom chemickém těhu a jednom zamlklém v 7 tt se nám po 2.IUI povedl mimísek...moje současná váha je 97kg...trápí mě,že ještě necítím pohyby prcka...

maudn
29. únor 2012

Ahoj holky, už jsem se sem myslím párkrát jukla. Ale pro připomínku jsmenuji se Magda, čekám první taktéž vymodlené mimi a moje součastná váha je 110kilo

maudn
29. únor 2012

@luciasek07 o pohyby se neboj, já cosi co bylo pohyb citila až 20+0 pak několik dní nic, pak nějaké zašimraní a pak až od 21,22tt už to bylo lepší, ted to není žádná sláva asi přes špeky tolik nekope

luciasek07
29. únor 2012

@maudn to doufám...člověk se asi už bude pořád bát po zamlklém těhu,byť si to snažím nepřipouštět... říká ti dr. něco skrz váhu??

mercymay
29. únor 2012

@luciasek07 @maudn tak teda vitajte holky este raz. Drzim vam palceky a vlastne nam vsetkym aby sme miminka stastne vynosili a boli sme zdravi. 🙂

maudn
29. únor 2012

Dneska jsem byla pro výsledky z diabetologie (v pořádku), doktorka mi lehce naznačila, že bych po porodu měla zkusit zhubnout, já s ní jenom souhlasila a hned se ptala, kde je v Brně obezitologie, divila se, že to se mnou moje obvodačka nikdy neřešila ani mi nedělala test na štítnou žlázu- no jo já tam taky zavítám jednou za dva až tři roky, když onemocním jinak ne.

maudn
29. únor 2012

@luciasek07 zmínka diabetoložky, jak jsem byla na zátěžovém testu výše. Jinak gyndařka ne, jako zmínila se, že jsem mohutná, ale nikdy nic. já jsem na to hodně citlivá, takže jsem ráda, že lékaři jsou taktní, ale obezitologii chci rozhodně po porodu zkusit, nárůst váhy jsem měla za poslední dva roky, od malička jsem držela diety a pak u mě v pubertě propukla anorexie a bulimie, které jsem se zbavyla právě před těmi dvěmi lety

luciasek07
29. únor 2012

@maudn mě teda dr. zatím taky nic neříkal....nepřibírám ani nijak moc..zatím má mnahoře asi 7 kil,ale je fakt,že se nějak neomezuju... no uvidíme jak to bude s utz...za 14 dní jdu na na první přes bříško...

já na štítné žláze byla....beru prášky...

maudn
29. únor 2012

@luciasek07 já mám 10 nahoře, diabetoložka se tvařila, že je to už hrozně moc

luciasek07
29. únor 2012

@maudn no baculky prý přibývají míň..to bych neřekla 😀 nekrotím se,ale ani se nepřejídám....dá se říct,že jím téměř jak před těhu.... a přibírám stejně...prostě ta kila po porodu sundám a hotovo 😀

miskachrumka
29. únor 2012

Kočky ale ste sa tu rozšupli 🙂
ani vás asi nedočítam uff 😒
ja len som sa chcela podeliť že sme žačali kopkať tak sa vytešujeme 😵
ináč pekný den zajtra má naáš krpec 3 roky tak bude mala-vačšia oslava 😉 😉
už sa tešíme 🙂

terez24
29. únor 2012

@rejocka ahoj, mozem sa Ta spytat - Ty si so syncekom Davidkom pribrala len 9kg? Si sa nejako obmedzovala? Ja mam teraz 75kg ( ☹ ) uz teraz mi je vsetko male, lebo cez zimu som nabrala 4kg, neviem - na tehotenske veci je este skoro, asi si len budem musiet nakupit väcsie. Chcem sa Ta ale spytat - kedy Ti zacalo vidiet brusko, v ktorom tt? 🙂
Dakujem. Pytam sa to preto - kedze sa hovori, ze tehulkam - baculkam je brusko vidno az neskor...
😉

rejocka
29. únor 2012

@terez24 ahoj ,áno s Dávidkom som len 9 pribrala,nebmedzovala som sa teda vôbec,lebo všetko som dojedala po Dominkovi,bruško mi začalo viac vidiet tak okolo 4 mesiaca,no teraz čakáme tretie bábätko a na váhe som sice ešte nepribrala možno pol kg,ale bruško mi vyšlo hádam hneď aj som sa čudovala,myslela som si ,že pri vyššej váhe to nebude hned vidieť,no ale moje bruško neploché 😀 pomaly vytláča bruško tetotenské 🙂 takže bruško vôbec nemám na ten týždeň ktorý som,ale väčšie 😉 ale hlavné je aby sme mali na konci krásnučké,zdravé bábätka 🙂

terez24
29. únor 2012

@rejocka ved pravdaze, suhlasim! ;) drzim palceky

rejocka
29. únor 2012

@terez24 inak ani ja si neviem,čo už obliekať,tehu nohavice sú mi ešte veľké,tak len také pohodlné športové nohavice na von,ale zase tričká som sa tešila,na také obtiahnuté 🙂

mercymay
1. bře 2012

Dobre ranko vsetkym. Tak my sme uz zacali priberat, cca 1 kg oproti vychodzej vahe pred tehu...to je este dobreeeeee, ked to takto pojde dalej, budem spokojna, ze kazdy mesiac kilo. 🙂))

amadeuska
2. bře 2012

Ahoj maminky, dneska jsem usoudila, že jsem nejvyšší čas, abych se k vám přidala. Jsem prvorodička a začínala jsem na 95 kg k výšce 175 cm. Ještě před třemi týdny na kontrole jsem měla 97 kg, dneska ráno rovný metrák☹ Taky jsem si vzala staré džíny, protože těhu kalhoty mi zašpinil pes a musí se vyprat a připadám si v nich rozkydle a jen tlustě, ne těhotně. A to jsem si včera zrovna libovala, jak to moje břicho už vypadá pěkně těhotensky a ne jen špekatě, ale to asi dělají hlavně ty těhu kalhoty, nebo nevím. Mám nějakou krizi ze sebe dneska. Taky mimi ještě nekope, cítím občas takové šimrání zevnitř, ale kopání ještě ne. Na velký UZ jdeme až v úterý, naposledy jsem byla u doktorky na Valentýna a už mě zase chytají depky, jestli je vše v pořádku...doufala jsem, že byste mě tu mohly uklidnit, když jsme na tom všechny podobně..🙂

rebesita
2. bře 2012

@amadeuska Ahoj ja som teda už druhorodička a od poslednej poradni som tiež sklesnutá. Druhé tehu som začala na 93 kg. Dávala som si krkolomne pozor na to čo jem, ale tie kilá sa na mňa lepia asi vzduchom. Som v 29 tt a už mám +1Okg ;o( tak len chodím a premýšlam koľko to ešte pôjde hore. Pri prvom teho som dala +25 kg a nezhodila ani gram, tak sa desím čo bude po tomto druhom. Okolie ma ukľudňuje, že to pôjde dole samo, ale akosi tomu neverím. Asi po pôrode budem musieť na sebe riadne zabrať. Ukludňujem sa vetou: "Hlavne, že je mimi v poriadku" 🙂

amadeuska
2. bře 2012

@rebesita Mně zase všichni tvrdí, jak se to shodí kojením a běháním kolem mimča. No zkouším se tím uklidňovat taky, ale už to vidím, že mi to taky všechno zůstane:-/

luciasek07
2. bře 2012

ahojky děvčátka 🙂 tak jsem si vesele koupila čokoládu...

@amadeuska jsem na tom podobně,akorát,že já mám o 10 cm míň jak ty..a jsem na 97,5 kg...děsím se až půjdu k dr. včera jsem porpvé cítila šimrání od prďouska,jestli to teda nebyla střeva...taky mám strach,aby bylo vše ok...na KO jsem byla naposledy 9.2. a na další jdu až 15.3. - neuvěřitelně dlouhá doba...břicho mám rozkydlé..ale co..tvrdím,že je těhu 😀

radun
2. bře 2012

@leeenka26 Ahoooj! Vím, že je těžké se váhou nestresovat. Já jsem ještě trojcifru na váze v tomto těhu neviděla, ale už se tam velmi blížím a taky jsem z toho na nervy, přestože taky nepřibírám moc a vím, že zdraví dítěte je nejdůležitější a navíc mám zkušenost, že shodit 15 kilo neni po porodu vůbec problém... Stejně, stejně, stejně - děsí to. Dost mi teď pomáhá to krásné počasí, jsme se synem 3h denně venku a to je parádní dietka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru