Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

mochenkaa
4. čer 2012

@oktarina Tvého muže chápu, taky jsme chtěli jméno aby bylo mezinárodní. Což David splňuje a navíc je i normálně v kalendáři. Já na holku moc chtěla Sara, ta mi neprošla, ale naštěstí čekáme kluka tak je to jedno. I když mám Saru napsanou v papírech do porodnice, takže pokud se všichni lékaři spletli... 😀 😀
Papír musíš mít vyplněný, ale můžeš ho ještě v porodnici změnit. Prostě než jdeš domů, než se posílají papíry o narození na matriku.
Já Cohena dostala. Resp, všechny Pratchetty, mám úžasného chlapa, kupuje mi knížky i když je sám nečte. Teď si dělám zálusk na audio Morta. Měl by vyjít o prázdninách, tak si ho pak poslechne i M.
Já chápu, že ta skladnost je super, ale radši do kabelky, kufru nacpu klasickou. Jsem v tomto konzerva 😀
Tak mě původně knihovnu dělal M, ale už nám nějak dochází prostor... Není tak dlouho, co někdo v baráku vyklízel knihovničku a u vchodu byla velká krabice plná knih s cedulkou ať si to lidi rozeberou nebo se to vyhodí 😕 Je vám holky jasné, že 3/4 té krabice teď máme doma, že? 😀
Jinak na IKEA máme úchylku taky

kamino
4. čer 2012

@oktarina Já mám Kindla trojku, s klasickou klávasnicí ale ne dotykáč. A samozřejmě obal s lampičkou, je to super, když si čtu, tak přítel může vedle chrupkat a nic ho neruší ( teda ono by ho nevzbudilo ani stádo slonů ) Právě že ta dostupnost knih je skvělá. Moc dlouho jsem sháněla Kulhánka Vládci strachu a Noční klub a jupííí - už je v Kindlíkovi. Díky Kindlu jsem se dostala k věcem, které bych asi normálně nečetla - Zeměplocha je jednou z nich - odrazovala mně ta obsáhlost a nemám ráda, když mám od něčeho jen část. Takhle jsem si stáhla vše a pohoda 🙂 Vůně papíru je neoddiskutovatelná, taky se těším na každé Vánoce a do konce února mám o zábavu postaráno, ale bohužel nejsem Kellner, nebo Babiš, tak si musím důkladně vybírat...

mochenkaa
4. čer 2012

@kamino jeden by neřekl, kolik se tu najde Pratchettovek 😀
Já knížky kupuju i v antikvariátu a nebo sbírám po celé rodině. Široko daleko jsem jediná fakt čtecí, takže kdo ruší knihovny tak to dává k nám. Můj sen je mít vlastní místnost jako knihovnu (velké regály, lenoška ,stará lampa, těžké závěsy 😵 takový ten styl staré anglie). Pravda, v našem 2kk to moc nejde 😀

kamino
4. čer 2012

@mochenkaa Přesně tak, prostor strašně limituje. Přítel prská, že já mám objemné koníčky. Akvárko cca 300l, knihovna, pes a on má jen ty své minimodýlky 🙂 My jsme stejně domácnost. Večer každý zaleze do svého koutu, Bobo lepí,já si čtu, pes chrápe... no to jsem zvědavá, jak nám ten život převrátí junior 🙂 U nás jsem taky jedinej knihomol, sestra je typ, že sedí vedle mně, před ní leží TV program a ona mi řekne - přečti mi, co dávají v TV 🙂 Nechápu, jak mohla odmaturovat 🙂

oktarina
4. čer 2012

@mochenkaa super, u nás by to s tou krabicí dopadlo podobně 🙂 Ze jedna věta ze slunce, seno... "vždyť to ještě nikdy nikdo nečet" 🙂 Tvůj sen se mi líbí, AŽ jednou budeme mít domeček, tak mám v plánu přesně to samé, i s velkou stojací lampou a krbem v té místnosti. Akorát ty ušáky křesla tam budou dva, abysme s M. mohli číst spolu 🙂 Antikvariáty prolezlé, nebo jsem dražila v aukcích 🙂 audiopratchetty máme doma zatím všechny tři - i toho Morta by měl namlouvat Kantůrek?
Sáru jsem chtěla taky, ale neprošla...

@kamino Já přemýšlela nad tou kláveskou, ale muž mi ji rozmluvil, že mám malou ruku (má pravdu, oproti jeho mám pacičku) a bez klávesky je ten kindl menší - a měl pravdu 🙂 lépe se mi drží. Kulhánek je zas fajnšmekr mojeho 🙂 Vládci byli OK, ale Noční klub mě trošku zaskočil 🙂 Kdybys řekla, poslala bych, Kulku jsme měli v kindlovi ještě před silvestrem 🙂 Žamboch je podobný stylově, jako Kulhánek, mojemu se líbí, ale mě přijde slabší. Tos udělala dobře, že ses odhodlala k Pratchetovi, ten mě baví pořád a má tu výhodu, že nemusíš číst postupně 🙂 Doma se bavíme tím odhadováním, co zrovna paroduje, díky reportáži o Gumbo v Objektivu jsem zjistila, že Genova není umístěná do Afriky, jak jsem si myslela, ale do Lousianny (nebo jak se to píše) 🙂

Máme teď doma nový Snuff od Pratchetta, origoš, ale na to potřebuju slovník, takže mám v plánu, až bude na podzim mimoš na světě, za okny plískanice (jako dnes třeba 😉 tak zasednu se zeleným čajem, knihama a vypnu mobil 🙂 btw.: chůvičku nechám zaplou 😀

mochenkaa
4. čer 2012

@kamino tak to my knihovnu plníme oba - já vším možným, on ekonomika, trading, psychologie. A máme 3 kočky. Ale večer zasedneme k TV (kriminálky, Big bang theory, Jak jsem poznal vaši matku). Ségra čte dost podobně 😀
@oktarina jo, teď ty audio převzal přímo talpress, takže super. A překlad zas Kantůrek.
Za ten originál tě obdivuju, já zbaběle čekám na překlad 😅 ale zas, když bych to četla i v originále, tak bych NUTNĚ potřebovala všechny Zeměplochy v originále a to už by mě asi M zabil 😀

kamino
4. čer 2012

@oktarina Kdybych měla v Kindlu na výber, tak bych asi taky nevolila s klávesnicí, i když je tam i WIFI a já občas jukám na net, ale to mám i v mobilu, tak nevím... zvykla jsem si 🙂
Žambocha jsem taky četla a přesně tak, Kulhánek je lepší i když jeho poslední Vyhlídka na věčnost mně taky malinko zmátla, přišlo mi to moc překombinovaný. A ještě mi připadalo slabší Stroncium. Jinak paráda, nádherná odpočinkovka. Ještě jsem četla Petru Neomillnerovou a taky se celkem dalo, slabší odvar, ale v nouzi to šlo. Noční klub beru jako jedno z jeho nej psaní 🙂

oktarina
5. čer 2012

@mochenkaa Big bang theory máme zkouknutou v originále do posledního dílu 🙂 To už je až podezřelé, jak sme se tu s holkama sešly s podobnými zájmy, ne? 😀 Doporuč svojemu knížku Bohatý táta chudý táta, trošku ekonomická psychologie, ale napsal ekonom 🙂 Mohu zapůjčit 😉 Psychologie mě taky vždy bavila, ale spíš teď už taková ta populární, např. Muži jsou z Marsu... Proč muži neumějí číst v mapách a ženy lhát atd. Můj mi chtěl kdysi udělat radost, tak mě vzal do Prahy do tallpresu a pak k jednorožcovi nebo jak se to jmenuje (prostě fakt velké knihkupectví!!!) že se jen podíváme, že nakoukneme 😀 (To ještě nevěděl, že TOHLE MI FAKT NEMĚL DĚLAT, já a do knihkupectví JEN nakouknout???Jako bez nakupování???) Po půl hodině jsem měla "pěnu u pusy", divný lesk v očích a tvrdila jsem mu, že tady budu pracovat 😀 le ty stavy běžně chytám i v IKEA 🙂 Takové to nutkání, že s prázdnou se přeci NESMÍ odejít... z knihkupectví to tenkrát zachránila igelitka plná různých autorů a v IKEA se vždycky "něco absolutně nepostradatelného" náhodou objeví v košíku 🙂 🙂 🙂 Boží, že to má pod záštitou talpress, alespoň to bude spolehlivé, ne jak doposud... Víš, jaká to byla tenkát šupa, sehnat je všechny tři na překvápko pod srtomeček? 😀 Sme poslouchali a ujídali cukroví 🙂 A můj to pak převedl na mp3 a vzali jsme si je s sebou i na doču a do auta 🙂 Pro vlastní potřebu je záloha legální, takže jsem neměla strach.
No já to mám právě u Pratchetta jen se zeměplochou, že ji "POTŘEBUJU" takže jsem ji celou posbírala v CZ, u některých kusů mám dokonce díky antikvariátu první nebo druhé vydání, ty půjčuji jen velmi spolehlivým lidem a se zaručením vlastního krku 🙂 a právě jak jsem ji dosbírala, tak jsem jednou viděla za výkladní skříní Color of magic, asi týden poté, co jsme ji viděli zfilmovanou, a bylo vymalováno 🙂 Takže teď sbírám originály zeměplochy... 😉 A pokud se mi jednou podaří, bylo by paráda, kdybych měla i Wird sisters podepsané od Terryho 😀

@kamino my ho objednávali z USA, takže jsem měsíc četla všechny možné recenze, ale nakonec jsem vsadila na rozměry, na nejnutnější web to stačí, zas tolik na něm nepíšu (lépe řečeno vůbec 🙂 takže mám černobílou čtyřku a jsem spokojená jak želva, vozím si ho na cesty busem do a z práce 🙂 Myslím, že je verzce celkem jedno, důležité je, že jsme si vybraly něco, co nám pomáhá 🙂 plánuju si h o s sebou přibalit do porodky, ale mám strach ze zcizení, i v buse/trajflu se mi stává, že na mě lidi blbě hledí, ještě jich u nás holt není tolik, aby to byla běžná věc 🙂 Tuhle se mě dokonce jeda starší paní zeptala. "a co dávají, takhle zrána" 😀 Sem nepochopila, že myslí, že koukám na televizi 😀 Jsem řekla, že hodné čarodějky a modré trpaslíky 😀 😀 Paní vystoupila na další zastávce 😀 Mě se líbila ta o tom hrdinovi, co šel přes džungli a poušť a zabalili ho pavouci do pavučin a díky tomu přežil noc a pak je snědl 🙂 ale název si nevybavím 🙂 a pak měl Kulhánek v jednom příběhu takové ty zmutované srny, co vraždily a chodily po lese s divnýma očima 🙂 🙂 Jj, souhlasím, Klub se povedl.

kamino
5. čer 2012

@oktarina Zmutované srny se objevily v severních Čechách - tuším, že v Divocí a zlí...
Moc se mi líbil tvůj popis návštěvy knihkupectví 🙂 V tomhle jsme asi všechny stejné 🙂 Tedy já se snažím ovládat, právě v tom mně zachraňuje čtečka, ale jakmile se blíží listopad ( předávání seznamů k Vánocům ) tak jsem k neudržení 🙂
Do porodky sebou čtečku balím, zariskuju.. doufám, že bude Darmožroutek spavej a nechá mně relaxovat 🙂 Jedna holčina, co od ní mám EPI mi psala, že stíhá číst i při kojení, tak jsem zvědavá 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@oktarina Můj drahý aktuálně vlastní 4-5 Kiyosakiho knih s tím, že chce kompletní sbírku. Teď na narozeniny touží po Ivo Tomanovi (např. Debordelizace hlavy, ...). A pak všechno co souvisí s obchodem na burze.
Já, pokud nic nekupuju tak do knihkupectví ani nelezu 😀
A Ikea? Jeli jsme tam pro věci pro malého (textil - prostěradla, mantinel,..) a nechali tam mimo plánovaného ještě cca 1500,- za důležité věci 😀 Takže znám a plně chápu.
My TBBT sledujeme v cz 😒 M nestíhá titulky 😀 🙄
Já všechny audio též dostala na vánoce. Výsledek? Oba v pyžamu, cukroví, víno a já ještě v ruce knížku (tu samou co jela v audio). Takto jsme strávili 3 dny (každý den jedna knížka)

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa Holky IKEAčky - prosím, mají tam i textilní kapsáře? Jde mi o kus látky s našitými kapsami na různé potřeby ( já ho potřebuji do chodby na psí věci - vodítko, pytlíky a.t.d.... ) a jaké bývají cenové relace?

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino na stránkách jsem v rychlosti nenašla, ale mrkni http://www.ikea.com/cz/cs/ třeba ho najdeš 😉

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa V pohodě, bohužel se tam budeme muset stejně podívat, mám tam vyhlídlou poličku.. já myslela, jestli náhodou nevíš. My s IKEA moc nekamarádíme, nemám ráda, že seto musí prolézt celé, nejde doběhnout pro jednu věc a hurá k pokladně, jestli mi rozumíš.. a než se to projde, tak je moc chuti utrácet a kartička brečí 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino tak to já tama chodím moc ráda. Beru to vždy jako výlet (nejbližší IKEA je 100km). A ještě NIKDY se mi nepovedlo tam koupit jen to, pro co jsme přijeli 😅

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa To je přesně ono - a moje srdce Harpagona pláče !! Já jsem ten typ, co jde na nákup s přesně stanoveným seznamem a pak ho stejně nedodrží a pak si nadává. A IKEA je proto přesně stavěná. Zvlášť když máme zhruba dostavěno a už jen ladíme. To je najednou věcí, které by se hodily.. a když nic, tak alespoň voňavou svíčku 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino Já mám tento problém ale i v Tescu 😀 Jdu nakoupit se seznamem, půl košíku věcí a ze seznamu škrtlé 2 položky 😅

oktarina
5. čer 2012

@kamino @mochenkaa Tak pro mě je největší odměna, když jdu do IKEA sama a nikdo mě "nepopohání" 🙂 Si tam pomaličku chodím jak na kolonádě, prohlídnu si, co mě zajímá, sednu si na pohovku, lehnu na matrace (ano, jak byla břenová akce - 30% , tak jsem je jeli "jen podívat" a skončili s nákupem za 10 000 😀 😀 (budiž mi polehčující okolností, že aspoň ty matračky jsme fakt už nutně potřebovali nové 😉 Aktuálně se tam už tři roky jezdím koukat na kuchyň a no ji na jaro předělali, blé ☹ Kapsář z hlavy nevím...

@mochenkaa dobře, tak já už nebudu nic radit, bo to doma stejně už máte 🙂 🙂 🙂 🙂 Pro mě je knihkupectví bez nákupu horší než projít ve žhavém létě kolem cukrárny s Opočenksou zmrzlinou 🙂 Tuhle jsem vybírala mapu na dovolenou, měli od dvou firem, tak jsem si je tam roztáhla a porovnávala oblasti, které byly zachycené, a prodavačka tu obligátní otázku, jestli mi může pomoct 🙂 se na mě dívala jak na trotla, že mi záleží na mapě za 100,- 🙂 abych neměla půlku trasy na druhé straně 😉 Ale jak si ke mě stoupla a vytvrvale stála (asi jsem vypadala, že si tu mapu chci odnést bez placení) tak jsem si tu mapu fakt nekouila. Nemám to ráda, takové vlezlé chování.
Ad: "Oba v pyžamu, cukroví, víno a já ještě v ruce knížku..." ještě si k tomu přidej: rožlá jen malá lampička, jinak vánoční svíčky, mandarinky na stole, všude papíry od dárků, vyprskané prskavky, sice zaplá myčka, ale nevynesený koš, ale bylo mi to putna, nedejbože, aby někdo volal či zvonil u dveří a já musela stopovat! 😀 No uvidíme, jak zvládneme letošní vánoce s miminkem 🙂 Respektive, kolik toho načteme 😉

mochenkaa
5. čer 2012

@oktarina Tak mi ikeu milujeme oba, takže tam vycházkovým tempem chodíme oba. A kuchyň z tama chceme taky. To jsem taky zvědavá, jaké budou letošní vánoce, ale krásné 😵

kamino
5. čer 2012

@oktarina Přesně tak to vypadá o Vánocích u nás, ale já si čtu a Bobo nadšeně vybaluje plastikové modýlky a vymýšlí dioramata, do jaké scenérie je zasadí 🙂 Jo a letos jsme poprvé zapálili v krbu. To byla pohůdka 🙂 Snad nám to prckové dovolí užít si klídek 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino @oktarina Nejsem si jistá, že s mimčem nás čeká moc novinek 😀
Aneb, kde má kocourek schovaný dáreček? 😀 😀 A pak si čtěte 😉

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa A už se mu podařilo stromeček strhnout? Komín nám taky pomáhal rozbalovat 🙂 Bohužel dokumentaci nemám ☹

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino Nepovedlo, stromek je totiž přivázaný na 3 místech aby nešel převrhnout 😀 Medík ani ne, ale Abi (klasická kočka) má tendence po stromečku lozit. A hlavně ráno je vždy tak 1/3 stromku ohlá a odstrojená 😠

vierazit198
5. čer 2012

@vietnamka asi mas pravdu.. dnes som bola u lekarky tak mi sama nevedela povedat preco ma tak boli kožička.. chcem sa ta spytat ty máš drobca uz dolu nohami?? Lebo mne stale sedi v brusku a ak sa nepretoci tak budem musiet mat cisarsky .. no a toho sa dost bojim.. 😒 😒 😒 😒

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa Šikulky 🙂 Já vložím fotku krbu, ještě to není hotové, celá stěna bude ještě obložená šedým kamenem ( nakoupen, ovšem ještě nenalepen ) na zemi mám vždy deku a tam si čtu 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino tiše závidím. My máme 2kk v paneláku

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa A my jsme zadlužení do 65 let 🙂 A máme baráček spolu s tchánovcema ( ale jsou super - tedy doufám, že tchyňka se z té mrtvice dostane ) Je to spousta práce a starostí, já taky bydlela v paneláku a řeknu ti,že občas si na to s nostalgií vzpomenu 🙂 Ale neměnila bych 🙂 Baráček je dost velký, 2x120m, zahrádka, ale kdo tomá uklízet ?? !! 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino My zvažujeme příští rok prodat náš byt a jít do něčeho většího. Teď jen nevíme jsetli velký byt nebo menší domek. No uvidíme

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa Hlavně rozvažte výši hypo, pokud do ní půjdete.. je to fakt masakr. Určitě vám něco pěkného padne do oka, ono každé má něco - baráček je starost, ale i svoboda, byt je pohodlí, ale zas si moc nemůžeš regulovat náklady a nenafoukneš ho. K baráčku můžeš přistavět, pergola, grilovačka 🙂

mochenkaa
5. čer 2012

@kamino my máme už tento byt na hypo. Jenže braný v době, kdy byly úrokové sazby jinde. Takže za stejné náklady jako teď by jsme mohli mít o cca 3/4 mega větší úvěr.

kamino
5. čer 2012

@mochenkaa Tak to je škoda...my jsme to vychytali celkem dobře, loni nám končila 5 letá fixace na 3,8% a teď máme zas na 5 let fix 3,9%. Sestra má smůlu, ti mají skoro 6. Taky to brali v blbé době. Jsem zvědavá, kam to půjde za další 4 roky. Já mám tedy ještě v záloze mini byt, který pronajímám, takže až budeme úplně v háji, ještě mám co prodat, ale to si nechávám jako úplně poslední možnost před smrtí hladem ( a to při mém BMI nehrozí 🙂 )

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru