Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

moon1979
21. srp 2012

@hankar20
hlavne sa snaz upokojit, to je teraz najdolezitejsie aj ked viem, co prezivas ... ja som casto lezala s nohami vylozenymi na stene, vtedy mi celkom dobre odpuchali nohy 😀 a je pravda, ze teraz tieto horucavy este pritazuju, takze maximalne setriaci rezim si daj a tak ako ti hovorila aj dr. vychadzky len na vecer, ked uz nie su horucavy ... ja som do 9 mesiaca pribrala 9 kg, potom za dva tyzdne dalsich 9 kg ako sa mi prejavila preeklapsia, tlak som 160/110... a potom som nastastie isla rodit ... uf

moon1979
21. srp 2012

@hankar20
a sranda bola po pôrode ... za 2 dni som vycikala 9 litrov, čo je 9 kg, nestačili mi vypúšťať sáčik 😀
neboj, vsetko dobre dopadne, treba myslieť pozitívne 🙂

hankar20
22. srp 2012

@moon1979 kéž bych tam všecka ty kila v té porodnici nechala...před chvilkou mi volala sestřička od paní doktorky, ža se v laborce ten muj náber krve ze včerejška srazil tak tam zítra naklusávám znova...děs běs tohle všecko, ale chce to klid a myslet pozitivně 🙂

moon1979
22. srp 2012

@hankar20 neboj, hlavne sa snaz upokojit 🙂

veverka.terka
22. srp 2012

@hankar20 ještě mimouška necítím, ale myslím si, že je ještě brzo a zvlášt, když sem baculatější, tak to může být cítit o to pozděj

ebsian
22. srp 2012

@hankar20 Držím ti moc palce, chápu, co prožíváš, já sice prožívám jen stavy kdy mě bolelo u srdce, nízký puls a tlak, pak zase takové žaludeční křeče, že jsem nemohla nic sníst a vzápětí bolesti v děloze jako při ms, bolest zubů a návštěva pohotovosti 😀 ..Pořád něco, moc si neužívám, holky v prosincovkách už ani pro mě nemaj pochopení, tak dál své stavy šířit nehodlám. bylo mi to tam i vyčteno, že fňukám.
Ale tohle všechno nějak přežiju, když malá bude ok, tvůj stav vyvolávající porod je mazec, moc moc tobě i mimču držím palce!!! Předčasný porod je moje trauma už dávno.. 😔 😔

ebsian
22. srp 2012

@veverka.terka Určitě ho budeš brzy cítit, záleží kde máš placentu? Já teda vážím teď 79 kilčo, ale cítila jsem od konce 17t a v 18t jasně..Břicho taky určitě nemám jak laňka, bylo 76cm obvod na začátku..Fakt záleží, kde je placenta, jestli je vepředu bude to pozděj, já mám vzadu vysoko..Jo a ten břuch už mám teď 98cm 😀 😀 😔 😔 ve 24t

hankar20
22. srp 2012

@veverka.terka já malinké bublinky cítila v 19tt a ve 20 jsem si už pohybama byla jistá...ted už mám kopanečky že je cejtí i tatínek🙂

hankar20
22. srp 2012

@ebsian na fňukání když jsou bolístky má podle mě každá těhulka nárok a krmit tím jen chlapa doma tak mu vyhlodám díru xDDD my s manželem od začátku nějak počítáme že malinká pujde dřív 🙂

veverka.terka
22. srp 2012

@ebsian tak to já sem na tom s cm přes břicho a s kilama o hodně hůř...podle mě nejsi ani nějaká baculka,když máš ve 24 tt. 79kg hm 😉 🙂 já nevím, kde mám placnetu, nic takovýho mi doktorka neříkala

ebsian
22. srp 2012

@veverka.terka Jako ne, ale břicho mi hodně narostlo. já byla baculka loni v létě 120 kilo. Ale to jsem tu už kdysi psala..Pořád se někdy cítím, jako bych měla přes 100 kilo, člověk když je roky baculatej, tak se jen tak potom nevžije do váhy 79kilčo 😀 Možná mě chápete..

ebsian
22. srp 2012

@hankar20 Taky si myslím, kde jinde bych měla fňukat 😀 😀 Právě bych čekala, že mě stejně těhotné holky pochopí, ale většina má bezproblémové těhotenství. Což jen závidím.

hankar20
22. srp 2012

@ebsian Zatím maj bezproblémové těhu..ono toho musí podle mě mít ty poslední měsíce každá dost xD

veverka.terka
22. srp 2012

@ebsian tak to je super úspěch, tolik zhubnout 😉 🙂 to já bych asi do novýho těla vcítila dobře, i když u mě to nehrozí takový zhubnutí, a určitě nee zrovna teďka 😀

veverka.terka
22. srp 2012

@ebsian božínku, ty máš postavičku jak modelka 😉 🙂

ebsian
22. srp 2012

@veverka.terka Ono mi to připomíná to těhotenství, cítím se bohužel jako neforemná koule čím dál víc, tak mi to připomíná ty časy.. 🙂 Kor jak se cítím taky pod psa a pořád něco bolí a pořád nějakej problém.

@hankar20 A jaký to je o týden dál co se týká pohybů? Já už je mám od 18t, od 20 t velice vydatně a nejdřív spíš hodně dole a teď už mě kope nově lehce i nad pupkem..Hodně se děloha zvětšuje a je to fakt mazec, roste to před očima až teprve teď. Mám se těšit na něco dalšího, co se týče pohybů? 😀 Jinak velikostně asi odpovídáme dřívějšímu termínu porodu..Dle naměřených hodnot ve 22t genetika. Což se sice divím, vždy to bylo akorát..Ale jsem i ráda, ještě se to může asi srovnat, ne?

sal80
22. srp 2012

Ahoj holky. Nevím, zda se k vám můžu přidat, ale snad ano. Jsem ve 20tt a čekám holčičku. Jo...baculka jsem taky 😉

evikj33
22. srp 2012

@sal80 Jé ahoj Sašenko 🙂

sal80
22. srp 2012

@evikj33 Ahoj. Máš se? Cítíš se? 🙂

evikj33
22. srp 2012

@veverka.terka Tak mně to o těch placentách řekla dr u 1tr.screningu.Já miminka občas cítím asi týden,ale už jedno dítko mám,tak je to asi i tím.Jinak je mně kapku lépe,už pár dnu ráno neobjímam WC,ale zas je mně těžko a palí žáha 😅 .Mně zatí váha stojí na těch shozenejch kilech,ale břicho už pěkně leze.Už to postřeh i soused,tak hned hlasil manželce,tak mně o víkendu přišli poblahopřát.Oni tady ještě nebydlí,tak mne zhlédne vždy tak po týdnu. 🙂

evikj33
22. srp 2012

@sal80 Mám se celkem fajn a cítím se upoceně a nafoukle 😀 Ale to asi znáš.Co školička ještě hlídáš dětičky? co malá slečna jak se vám, vede?

sal80
22. srp 2012

@evikj33 Jj, ještě hlídám, i když poslední dva dny ne. Včera jsem měla teplotu a dnes... Už měsíc mě trápí kašel a můj obvoďák ,i řekl, že mám pít jen vlažný čaj - debil (promiň). Tak jsem si nasadila léčbu sama. Miminko už je hotové, musí už jen tloustnout, takže mu neuškodím 🙂 Ráno ACC na odkašlání a večer Stoptussin. A je líp. Navíc večer piju ještě čaj se lžičkou Alpy a pak si jí i namažu na hrudník 😅 Líp se mi pak dýchá a nedusím se. Holčičky tatínek je Slovák, tak ať ví, do čeho jde 😀 Jasně, že jsem to konzultovala s lékárnicí 😉 (teda tu Alpu ne 😀).
Dnes jsem si díky návalům kašle zažila kontrakce po cca 10.minutách, takže mu může MUDr. s vlažným čajem vlézt na záda!!! 😠 Miminko je naprosto v pořádku a čípek pevně uzavřený, porod nehrozí...uff 😵
Upocená jsem taky a nafouklá...no...Tom mi řekl, že jsi mě pamatuje i s pasem 😀 😀 😀 A to mám jen 3kg nahoře 😀

evikj33
22. srp 2012

@sal80 No ten dr.je fakt b..,už ti moh něco dát dřív a byla bys v poho,ta teplota je hnus člověk už je tak z toho horka mrtvej a ještě teplota 😝 Tak manža zatím nic neříká,ale na to že od začátku mám6kg dole už mám taky pěkný pupek,musíš Tomovi hodit tabulku nárustu váhy a velikost prcka at ti to do té dělohy nějak naprojektuje 😀 Já na kašel mazala malého Tymijánovou mastí od Justu,líp pak spal.Ja už sem myslela že napíšeš že sis při záchvatu kašle ucvrnkla,to se mně stalo u malého 😀 Tak se brzo uzdravte at nic netrápí. 😉

hankar20
22. srp 2012

@ebsian tak pohyby cítím nejvíc na levé straně a to všude možně, malá má ráda nožičky takhle do boku..jinak od tohohle týdnu je cítí i manžel přes bříško a když ležíš na zádech tak vidíš jak se ti to bříško kde kope zvedá🙂

veverka.terka
23. srp 2012

@evikj33 to je fajn, že je ti kapku líp, uvidíš, že už to bud epostupně mizet abude jenom a jenom líp 😉 já už mám bohužel nahože 3kg a mám hroznej strach, jak budu vypadat na konci těhu ☹ to je fajn, že už je to na tobě takto vidět, ale je jasný, když čekáte dvojčátka, tak to je vidět o to víc 😉 🙂

judu16
27. srp 2012

Ahojte.Ma niektora skusenosti s cisarskym porodom a velkou nadvahou?Mne teraz v poradni v nemocnici povedala doktorka ze si to nevie u mna predstavit....co ma dost vystrasilo, kedze maly je opacne otoceny a iny lekari pri ktorych som bola to brali ako samozrejmost ze pojdem rodit cisarskym.

moon1979
27. srp 2012

@judu16 čo konkretne si nevie predstavit??? kolko mas nadvahu? poznám ženu, čo pribrala pri tehu 50 kg, rodila normálne a žije :D

moon1979
27. srp 2012

@judu16
všeobecne aj pri iných operáciach (nielen cisárskom), ak ide o vysokú nadváhu, tak nezvyknú pacienta uspávať - je to menej zaťažujúce na telo - ale ja osobne, ak by som si mohla vybrať, tak narkozu už druhykrát pri cisárskom nechcem ani zadarmo ... takže nemaj obavy, rodili ženy čo mali aj 120kg, aj 130kg a porodili ...

hankar20
27. srp 2012

@judu16 buď v klidu...když to pujde jít normálnim porodem tak to pujde normálnim (děti se běžně rodí koncem pánevním) a když císařem, tak moje mamka měla 150 kg když sem já šla na svět a já taky nejsem střízlík 🙂

evikj33
28. srp 2012

@hankar20 Tak jak to s váma je ?Něco nového,co váha,už je to lepší.Já jsem měla včera poradnu,váha stejná,ale byl tam zastup tak jsem se moc nedověděla jen že srdíčka tukaj a dostala jsem žádanky na velky UTZ a Fecho ve 20tt.Navíc se mně dr.ptala proč mám vlastně PNku 😕 asi neumí číst v kartě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru