Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

hankar20
29. říj 2012

@mochenkaa v 31+2 měla malá 1250g a hlavičkou a stehení kostí a velikostí tělíčka odpovídala 27tt..tedka v 33+2 měla váhoví odhad 1800g ale dr řekl že je to jen díky tomu že se jí zvětšil obvod bříška a že tolik mít nemůže, že to tak spočítal uz, hlavička ani tělíčko se nezvětšílo pořád odpovídá 27tt...tlak mám furt 120/70, cukrovku nemám ani nic jiného...bud bude prostě jen malá a nebo se tu u nás projeví nějaká odchylka v genetice...momentálně se moje těhu průkazka honosí nápisama retardace růstu plodu + spodní hranice plodové vody

hankar20
29. říj 2012

@l.u.c.i.e já v to pevně doufám a děkujeme 🙂

hankar20
29. říj 2012

Holky jak se projevuje porod? Mám bolesti jednou za hodinu, ale ne tak velké, bolí mě hrozně záda a malá sebou šíleně včera mlela jak to ještě nikdy nedělala, ted se ani nehne....Navíc mám furt vlhké kalhotky, tak čekám jestli muž sežene ty papírky na rozpoznání plodovky, protože nevím jestli mi neuchází po kapkách...to je šílený :(

l.u.c.i.e
29. říj 2012

@hankar20, já bych na nic nečekala a projistu se zajela podívat do porodnice, aby tě vyšetřili.

hankar20
29. říj 2012

@l.u.c.i.e jenže já už těm doktorům moc nevěřím po tom všem a pokusnej králík být nechci..manžel obvolal ted asi 15 lekáren jestli mají ty červené lakmusové papírky na detekci plodové vody..jedině na objednávku...tak mi zajede do podolí pro temešvaryho roztok a zkusím jestli to plodovka je a nebo není a kdyžtak podle toho pojedem...a když už nic jiného tak zítra jdu naposled ke své gynekoložce na prohlídku

l.u.c.i.e
29. říj 2012

@hankar20, nedivím se ti. Pokud jdeš zítra ke gyndařce, tak bych asi vydržela. Pokud rupne voda, tak bych jela hned. Malou cítíš? Mě totiž znepokojuje to, že jí moc necítíš. Zkus si jí probudit, pokud ucítíš kopanečky, je to ok. Jinak porod mi začal tím, že mě občas zabolelo v podbříšku, ale nepravidelně. Později se přidala bolest zad a po koupali mi rovnou naskočili kontrakce po 5 minutách. Plodovku mi píchli až v porodnici.
Držím palečky, aby bylo vše ok. Kdyby náhodou něco, raději bych jela zbytečně než pozdě.

mochenkaa
29. říj 2012

@hankar20 Tak on byl podle tabulek jen 2tt pozadu.
Porod ti neporadím. Já věděla, že rodím. Po vyvolávačce mi to tak nějak došlo 😀 😀 a měla jsme kontra zrovna po 5 min. A nechceš si radši zajet do porodnice? Radši jet zbytečně a být za hysterku, než něco podcenit. A kor, když máte problémy s plodovkou

hankar20
29. říj 2012

@l.u.c.i.e občas se hne, ale na to jak je obvykle čilá je to tedka mocinky málo a vana ty bolesti slabé ani nezastavila, ale ani neuspíšila no:( uvidím jak dopadne ta plodovka a kdyžtak zítra ta gynda..písnu sem jak sme dopadly

hankar20
29. říj 2012

@mochenkaa manžel mi donese ten roztok kterým se dá poznat únik plodovky a podle toho bysme jeli, jinak vydržím do zítra to jdu na gyndu...já už ty doktory přestávám mít ráda...furt mě strašej jak něco není v pořádku jak jí daj ven a pak se nic neděje a já mám čekat...

l.u.c.i.e
29. říj 2012

@hankar20, důležité je, že jí cítiš. Moc na tebe myslím a určitě dej vědět. Sama to vycítíš, že je to ono 🙂

hankar20
29. říj 2012

@l.u.c.i.e snad to poznám 🙂

evikj33
29. říj 2012

@hankar20 Hani co to zase čtu,radši upaluj do porodky opravdu nečekej-pokud je plodovky moc málo ohrožuje to Verunku.Nechci tě strašit,ale každá hodina je duležita-prosím Frčtše Budu držet pěsti at jste obje v pořádku

veverka.terka
29. říj 2012

@hankar20 Hani, souhlasím s holkama. raději bych jela 3x zbytečně, než jendou ale pozdě ☹ já sem teda takovej bobkař, že bych jela bez váhání a prostě bych asi chtěla, aby si mě tam aspoň pro jistotu nechali, když bych ještě neměla rodit...mysli na Verunku. držím pěsti!!!! 🙂 😉

l.u.c.i.e
30. říj 2012

@hankar20, tak co? Jsi v pořádku s malou? Držím palečky na dnešní kontrolu a doufám, že je vše v pořádku v rámci možností.

evikj33
30. říj 2012

@l.u.c.i.e Já myslím že na kontrolu dnes už asi Hanča nedošla a Verunka je možná nasvětě.Hlavně at jsou holky v pořádku 🙂 @veverka.terka Tak co cukrajda?Já mám dnes zdárně zasebou a zvládla jsem to 😀 v pátek budu volat jak jsme dopadli.

hankar20
30. říj 2012

Na kontrolu jsem došla a vse ok do doby než mi udělali uz....malá je bez vody a já jsem chudokrevná...takže zítra v 9 nástup do porodky a malá bude muset ven...tak nám držte palečky, budeme to moc potřebovat 🙂

l.u.c.i.e
30. říj 2012

@hankar20, držím úplně všechny! Hlavně, ať jste obě v pořádku. Moc na tebe myslím, držte se! To půjdeš na císařský řez?

evikj33
30. říj 2012

@hankar20 Tak nazítra držíme vše co máme at jste brzo spolu a vpořádku.Držte se holky 😉

hankar20
30. říj 2012

@l.u.c.i.e Doufám že ne..pokud to bude možné chci rodit normálně🙂 a děkujeme za palečky🙂
@evikj33 Děkujeme 🙂

l.u.c.i.e
30. říj 2012

@hankar20, přirozeně je samozřejmě nejlepší. To zvládnete. Pak nám dej určitě vědět co a jak. Budeme tu jako na trní. Včera ti tedy vytejkala plodovka, co? Nevadí to, že teď bez ní není? Nevyznám se v tom, tak se ptám.
Těš se na svojí Verunku, brzo jí budeš mít u sebe 🙂

hankar20
30. říj 2012

@l.u.c.i.e Nn neodtýkala..ona se prostě sama nějak vypařuje...plodovka se miminku furt mění a obnovuje..no tak malé ne no..a vadí to, ale těch pár hodin tomu už neublíží, má tam zhruba deci vody...moc se těším na malou, ale u sebe ji mít nebudu, to moje kuřátko pujde hned do inkubátoru, tak si za ní pak budu muset dojít 🙂

l.u.c.i.e
30. říj 2012

@hankar20, každopádně držím palečky, aby bylo vše v pořádku. Hlavně, ať je malá zdravá a vše brzo dohoní. Doufám, že v inkubátoru nebude moc dlouho!

veverka.terka
30. říj 2012

@evikj33 a dalo se to žejo? 😉 🙂 jéé, já sem ani nenapsala- cukrovku nemám, můžu dál papat čokoládky 😀

veverka.terka
30. říj 2012

@hankar20 holky, držte se!!!! 😵 😵 😵 😉 😉 😉

evikj33
30. říj 2012

@veverka.terka Tak super já jsem zvědavá co mně řekne v pátek 😕 Jinak se to dalo,je to opravdu lepší než bylo u maleho akorát to množství semnou málem seklo 1/2l 😝

evikj33
30. říj 2012

@hankar20 Myslím že v inkubátoru už dlouho nebude,je to celkem slušnej tt,holky rodily kolem 30tt tak tam to bylo horší a ty které rodily už po dokončeném 32tt byly celkem brzo doma.Ale hlavní je at jste obě v pořádku a domu se taky dostanete,zda o týden dřív či pozděj už nehraje takovou roli 🙂

hankar20
30. říj 2012

@evikj33 já pevně doufám tak v jeden dva týdny v inkubátoru jen a pak na normální pokoj..ale třeba mě překvapí🙂

veverka.terka
31. říj 2012

@evikj33 uvidíš, že to bude OK 😉 🙂 my sme neměly 1/2l, ale jenom 3dl 😎

evikj33
31. říj 2012

@veverka.terka Si taky říkám že nemusím mít vše 😀 Tak snad to tak bude jak se dovím pisnu. Hanča už třeba rodí,to je nervák,hlavně at jsou holky Ok

veverka.terka
31. říj 2012

@evikj33 jj, to by ještě tak scházelo mít cukarjdu že 😒 a co zvracení, už to polevuje nebo se tě to pořád drží? zrovna před chvilou sem na to myslela, že už možná někde leží a čeká na porod nebo se připravuje 😉 🙂 snad bude všechno OK, ale určitě jo, doktoři si je ohlídají 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru