Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

veverka.terka
1. pro 2012

@evikj33 ty mě bavíš 😀 😀 😀 ale je to fakt, prostě to tak je. no, s tím stolkem se mi stalo něco podobnýho, když sem se zvědala, tak sem nějak nedávala bacha, pupíkem sem ho nadzvedla a pak šupka jak blázen, když žuchl na zem zpátky, že se lidi otáčeli, co se děje 😀 😀 😀 byla sem červená studem jak rak 😀

evikj33
1. pro 2012

@sunflower87 Tak já bez sladkého už bych asi nežila,z jogurtu mně palí žáha i s banánu o zelenině nemluvě.Nějak nehlídám co jím ale spíš jím to z čeho mně není zle a jím i ve22.h on to má asi každej jinak já nazačátku zhubla 5kg a pořád mám dole 2,5-3 a jsem 31+1 a navíc ještě pořád zvracím 😝 Takže jsem ráda že občas sním něco z čeho mně nepálí žáha nebo není špatně.Přecpávat se člověk nemusí to v žádném případě,ale zas nějak extra to nehlídám.Já poprvé u malého nabrala 8kg(ale byla jsem hubenější než ted)po porodu měla dole 13kg ale cca po 4měsících co jsem přestávala kojit(už nebylo mlíčko)jsem začla nabírat až jsem nabrala během 2let takřka 20 a to už jsem se hlídala dost a dr.mně pořád ujištoval že jsou to hormony a že se to srovná a prd,až po 2letech mně zjistili sníženou funkci štitky neměla jsem MC a teprv začal boj,nejen s kilama,ale i neplodností. ☹ Přeji at se brzo dočkáte vašeho zlatíčka a porod je krátkej a pokud možno nebolestivej. 😉

evikj33
1. pro 2012

@veverka.terka Tak to je taky pecka 😀 alespon budem mít nač vzpomínat.Manža mně láká do Kina na Hobita,ale já se bojím jak se tam budu s tím pupendem prodírat když mně třeba v pruběhu drapne čurání 😀

sunflower87
1. pro 2012

@evikj33 no ono je to u každého individuálne...na začiatku tehotenstva...no teda do toho 5.mesiaca som nemohla zeleninu ani vidieť....ma nadrapovalo už len keď som sa na ňu pozrela...záha...tak tá ma páli stále z čohosi doteraz... 😒 . Ale to ti nezávidím s tou štítnou zľazou...je to náročné... ☹ . Ja si proste musím dávať pozor na to čo jem lebo fakt aj z krajca chleba, ktorý zjem tak priberám - a to nielen v tehotenstve. Po pôrode by som chcela chodiť aj s drobcom cvičiť, čo najviac chodiť na prechádzky a čo najmenej sa pozerať do chladničky 😀 😀 . Tak uvidím ako sa mi to podarí...ale rada by som schudla, aspoň na váhu, ktorú som mala keď sme sa s manželom spoznali. ďakujem, verím, že budem mať dobrý pôrod - dosť sa toho bojím 😒 , tak si pomysli na nás 😉

evikj33
1. pro 2012

@sunflower87 Já jen chtěla říct pokud se ti po porodu začne váha zvedat,nenech se odbít a at ti to raděj skontrolují,v těle se mění hormonama spousta věcí,tak at nejsi nervozní když něco bude jinak a radši se poradíš s dr. popřípadě necháš překontrolovat 😉 Porod určo zvládneš -ven prostě musí 😀 Ja jsem měla porod celkem Ok i když byl malej cvalík 3930g a 51cm a měla jsem jen pár stehu a od příjezdu do porodky po narození to bylo cca6-7hodin.Každej to má jinak,ale přeji at to trvá co nejméně a jak ti to zlatíčko položí na břicho po porodu,rázem na vše zapomeneš. 🙂

sunflower87
1. pro 2012

@evikj33 no jasné, najlepšie je, nech sa to skontroluje...potom sa predíde zbytočným komplikáciam. Ďakujem, verím, že to bude OK 🙂 Aj ty sa držkaj 🙂 až je všetko v poriadku 🙂

lenushka_th
6. pro 2012

@evikj33 my sme boli v kine s mužom, objednali sme si lístky cca v 7rade aby sme neboli uplne dole , ale sedadla na kraji č. 1 a 2 na strane kde boli dvere ... pani bola ochotna čo nás vybavovala a ja som si mohla odbehnúť cikať kedy som chcela a nikoho som nerušila 😀

evikj33
6. pro 2012

@lenushka_th Dík za Tip a kolik jsi měla místa před sebou jak sis sedla,mohla ses v pohodě hnout,já už mám přez pupík 123cm tak se právě bojím,občas je problém se s někým minout ve dveřích atd... 😅 To víš lidi spěchaj tak proč čekat až těhule odfuní když ji mužu skoro sejmout v protisměru 😒 i v marketu už mně párkrat u pokladny lezl duchodce nazáda,nebo alespon narážel košem zezadu pač mně pocit že mám před sebou ještě dost volného místa a nechci se posunout.

fretecka
7. pro 2012

tak jsem to tu dočítala.Já jsem fakt exot,tak vám závidím jen těch pár kg nahoře.já mám už 20kg navrh,do 5. měsíce jsem zvracela,maso stále nemohu,sladké minimálně,kynu i z vody ☹ naštěstí doktorka je super a nenadáva

lenushka_th
7. pro 2012

@evikj33 vačšinou sú kinosály robene tak že každá rada smerom nahor má o jedno sedadlo viac a tým sa rozširuje , takže predomnou nebol nikto kedže som bola uplne na krajnom sedadle ...a to s blbými ludmi je ... no nanič ... človek by si myslel že budú brať ohlad na to že je žena tehotná a vyjdu jej v ústrety no nie vždy je to tak ... už len treba dávať si na seba pozor aj za druhých :-/ ak by ste išli napíš aké bolo kino, aj my sme na to chceli ísť s mojím , dáš nam recenziu 😀

@fretecka kamoška bola tehotná a nabrala 22kg počas tehotenstva ale po porode nechala 11kg v porodnici 😀 pretože bola hlavne s vodou naliata a tak to išlo lahko dolu, to bude aj tvoj prípad neboj 😉

hankar20
11. pro 2012

Ahojky holky, koukám že si to těhulkování užíváte a krásně všichni rostete🙂 Já jak je malá na světě tak nemám moc času, ale sem tam vás přijdu pozdravit...jinak dneska jdeme k paní dr na kontrolu, tak vám pak písnu naše míry 🙂 Jo a já mám už 2kg pod původní váhou před těhu 🙂

evikj33
11. pro 2012

@hankar20 Gratuluju k dietce 😀 já vám říkala že to jde dolu ani nevíš jak.A co Verunka papká ještě z lahve-nebo kojíte? A určitě napiš jak jste porostly 🙂

l.u.c.i.e
11. pro 2012

@hankar20, jsem zvědavá na vaše míry. Krásně hubneš. Moc vám to sluší. Koukala jsem na fotky. já se taky snažím trochu hubnout. No, za měsíc 2 kila dole.

hankar20
12. pro 2012

@evikj33
@l.u.c.i.e Ahojky🙂 Verča papá jen z lahve a nutrilon..mléko mám, ale sráží se a je špatné..jinak malá má 48cm a 2130g 🙂
Jinak Luci gratulka k váze, že i tobě to jde a Eví co prckové ?

evikj33
12. pro 2012

@hankar20 No pěkně malá roste 🙂 tak hlavně že je alternativa papání co jí sedí a je spokojená i maminka to je nejduležitější.Hani a to dávaš ten Nutroš-Neonatal nebo jakej? Mi se zatím držíme,váha stále stojí a prckové už mají:2014g a 1978g takže akorát na 32tt dle tabulek i nato že jsou dvě tak prej rostem ukázkově 🙂 čipek drží,krev je Ok,dokonce jsem byla v pondělí ještě i u zubajdy-tam taky vše Ok a mám dojít až v červnu.Jinak říkal doktor že pokud děti neprokopnou bazének dotáhnem to snad až do 38tt a poslední poradnu mám 27.12. a pak už budem jezdit do porodnice.

hankar20
12. pro 2012

@evikj33 Ty jo..vy máte větší váhu než byla Verči porodní xD a to byla 35tt...ten neonatal nám dr. nedoporučila, protože jsem silnej alergik, tak musí mít hypoalergení...snaž se maličké udržet do toho 36týdne ať můžete hned domů 🙂

evikj33
12. pro 2012

@hankar20 Já jsem právě chtěla 1balení koupit,ale nevím jaké(bydlíme na dědině) tak at mám doma něco v rezervě-dětská dr.říkala že se mám pak domluvit v porodce co nám doporučí.Jinak držím a nepouštím,ale dr.říkal že pokud by se to nějak rozjelo okolo 35tt že už to asi rozhánět nebudou,tak doufám že prdelky si daj říct 🙂 15.12slavíme malého narozky(6)s předstihem pak 21.12. máme jít na 55 a ještě 19.12ma narozky bratránek tak se musíme taky stavit no a 30.12 zase teta máme to našlapané a 15.1. maj narozky bratranci dvojčata a říkali že pokud vydržíme hodí něco do placu(tak to přece nemužem nechat tak) 😀

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@hankar20, tak to jsou krásné míry. Jen tak dál holky. Musím trochu zhubnout. Jak doktor říkal v centru, že by bylo dobré, kdybych zhubla aspoň 5 kilo za 3 měsíce, že to prospěje trochu tělu na poslední IVF. Přece jenom mám o 6 kilo více než při prvním IVF.

evikj33
12. pro 2012

@l.u.c.i.e Tak mně to říkal s tím hubnutím taky a nakonec jsem nezhubla a druhej pokus byla Mega reakce a navíc s uspěchem a zhubla jsem až těhu. Po stimulce jsem měla 94kg a ted ve 32+5 mám stále 91kg.Myslím že to doporučují,ale uplně 100%zaruku že to pak pujde lépe ti nedaj,má sestřenka má dost přez 100kg a otěhotněla bez problému a její mamka taky byla vždy silná a měla přez 100kg a má 5dětí 😉 😉

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@evikj33, váhu nikdy neřešili až teď po biochemickém těhu. Při prvním IVF jsem měla 92 kg, v těhu jsem nic nepřibrala a po porodu jsem měla 83 kg. Po ukončení kojení jsem přibrala na 98 kg 😅 . Kéž bych měla reakci velkou. U prvního 3 zralá vajíčka a teď jen 2, takže žádná sláva. navíc muž má dost špatný spermiogram, který se jen a jen horší. teď zobe vitamínky, i když doktro říkal, že je to zbytečné, že to stejně nepomůže. Zkusit se má všechno, ne,

evikj33
12. pro 2012

@l.u.c.i.e To si taky myslí nikdy nic není 100% a kolikrát se stal malej zázrak 😉 Já u 1IVF měla 2vajka a nedošlo ani k ET a u druhého jsem dostala o ampulku menopuru víc a hned bylo vajec 20 a z toho 13zralých.Nakonec jsme vložili dvě a ještě 3bojovali,prej došli do sádia Blast,ale k mražení nebyly vhodné 😕 Tak ted už je to fuk,hlavně at máme zdravá miminka v náruči 😉 Jinak jsem to měla v 1těhu podobně nabrala jsem 8kg(89) po porodu měla dole 13kg(76) a jak jsem dokojila šla váha pomalu nhoru až k 98až jsem si vydupal endo. a příšlo se na problém snížené funkce.pak jsem něco shodila ale v kombinaci s hormonama to moc nešlo a po 2stimulce jsem byla zas na 94kg,ted mně dr.říkal že si to pohlídá at už se to nestane na endo jdu hned púo 6nedělí 🙂

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@evikj33, díky. Doktor naposled říkal, že bych měla brát 4 ampule Menopuru. Naposled jsem brala 3 ampule, ale nic moc. Štítnou žlázu mám v pořádku. Stejně bych pak chtěla zase zhubnout. Jak se máš ty?

hankar20
12. pro 2012

@evikj33 já mám teďka 114 a taky se zadařilo 🙂

lemaan1
12. pro 2012

ahoj jsem tu nova ale jsem rada ze nejsem sama co ma nejake to kilo navic v mem okooli jsou same ty miss tak jsem rada ze jsem si nasla par mamin ktere jsou na tom stejne 🙂 ted cekame třeti mimi a zatim mam navrch 1kilo jsem ve 23tydnu pred tim jsem přibrala u prvni 6kilo a u druhe 7kilo ted to ma byt kluk tak treba nebude ani to 🙂

evikj33
12. pro 2012

@l.u.c.i.e Mně řek tenkrát dr. na endo že pokud beru hormony,tak at žádné zázraky s hubnutím nečekám.Jinak se máme v rámci možností dobře přez pupek stále 123cm a občas mám problém s dýcháním jek prcci tlačí na plíce,ale jak se pošoupnou tak to jde.O spaní nemluvě 😀 ale musímeještě vydržet. Já měla u 1IVF 2ampule (150j) menopuru a u 2IVF 3ampule(225j)menopuru.1ampule a takovej rozdíl z 2-na 20,tak snad to zabere i u vás 😉 Jinak chápu já chci taky shodit,akorát jsem poslechla dr a rozhodla se že nejdřív pořešíme mimi a pak váhu(že natu mám času dost) @hankar20 To říkám pořád že v USA i v BR.by už museli pomalu vymřít kolik je tam lidí nad 100kg,akorát maj víc možností sehnat pěkné oblečení 😠

hankar20
12. pro 2012

@evikj33 to jo no...já doufám že příští rok klesnu hezky pod 100

l.u.c.i.e
12. pro 2012

@evikj33, už se pomalu blížíš do finále, tak to dýchání je náročnější. Pro mimi všechno. No, uvidíme v únoru. Snad to vyjde.

veverka.terka
13. pro 2012

@evikj33 já nejsem tulačka, ale spíš lenoch 😀 chodím vás pořád číst, ale jaksi se mi nechce psát...sem šíleně unavená a nestíhám nic na vánoce. každý cukroví pokazím a už s emi z toho chce brečet, jak funím, sem neohebná a děsně unavená....jenom bych odpočívala, to mi jde 😀 a taky mi začíná tvrdnout břicho, ne nějak extrémně, ale chvílema je jak šutr ☹ už aby byla Julinka venku, dost mě to zmáhá...a jak se máte vy, co zvracení? a už máš aspoň nějaký kilo nahoře? 😉 🙂 já mám tedka celkem 8kg, což si myslím, že není až tak šílený....ale přes vánoce to bude horší 😀 😀 😀

evikj33
13. pro 2012

@veverka.terka Tak dnes jsem se vážíla a mám skoro 1kg nahoře 😀 jinak je to jak na houpajdě v pon.jsem ještě blinkala ted je zas líp,jen ta žáha a zabaleno mám vše.Jinak jsem taky nějaká lína pekla jsem kokosky jsou jedlé,ale není to ono a ořechovej řez se taky zrovna nepoved-ale už bude snědenej 🙂 jinak cukroví doveze v sob.tchýně a budem slavit maleho narozky(s předstihem at to vše stihnem).Já nic nemasírovala a porod byl celkem Ok,navíc pokud bude CŘ tak ti to bude na prd..Dneska taky nějak tvrdnem,ale dělá mně to hlavně když se malej mele.

veverka.terka
13. pro 2012

@evikj33 tý jo, tak teda 1kg, to je síla 😀 😀 😀 jéé, tak to máš fajn, osalava, cukroví od tchýně 🙂 😉 to mě tchýně dá velký prd 😠 ještě řekne, že sem doma, že můžu napéct i jí 😀 no jasně, pokud bude císař, tak nemá cenu nic, to jo. jj, taky mi tvrdne hlavně když se mele a to je v polsední době víc a víc 🙂 ale nestěžuju si, dřív sem ji cítila málo, tedka akorát a sem ráda, aspoň vím, že tam je 🙂 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru