Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

martjjja
11. únor 2013

@lomanta Ju, koukám, že stejnej tejden 🙂 ...ale ono to bříško dělá skoky ze dne na den. Já ho teda taky nemám nějak extra veliký, ale krásně se mi zakulatilo, takže já bych to ani v nejmenším neutajila 🙂

evrleyna
20. únor 2013

Tak já se jdu ''pochlubit'' :D Před otěhotněním jsem vážila 126 kg a prcek se povedl na první pokus :D Teď mám 119 a jsem v 19 týdnu a je mi 19 let... samé devítečky 🙂 je tu nějaká maminka co čeká prcka v létě? 🙂

mambba
20. únor 2013

@evrleyna ja som tiez taka priestorovo vyraznejsia, ale som este len v 7 tyzdni, takze moj termin je 13.10.2013. ako si zhodila tolko kil v tehotenstve?

prdecek
20. únor 2013

@mahulenka87 mě začalo pořádně růst až po 26tt

berbell
20. únor 2013

@evrleyna ahoj ja mám termín koncom 8 mesiaca 🙂

evrleyna
21. únor 2013

@mambba 🙂 měli podezření na cukrovku,tak sem sa hlídala,ale ted sa nehlidam vubec a vaha je furt stejna (denne si dam celu cokoladu!! :D) jinak sem jedla hodne ovoce a zeleniny 🙂 a hlavne uz sem tak nelajdačila jedla jakštakš pravidelně 🙂 nevolnostama sem vubec netrpila,od zacatku ani nevim ze tam drobek je,uz sa tesim az o sobe bude davat vedet 🙂

gummy_bear
22. únor 2013

ahojky nebude vadit, když se k vám přidám?

l.u.c.i.e
22. únor 2013

@gummy_bear, nevadí, přidej se a vítáme tě tu 🙂 kdyžtak něco o sobě napiš, ju?

romantika
22. únor 2013

@poirot
tezko, moje babicka mela pres stovku (teda byla i hodne vysoka) cely zivot a mela 4 deti jak na dratku, pekne za sebou skoro kazde po roce. Dulezite je spokojena maminka a to ona byla vecny optimista.

gummy_bear
22. únor 2013

@l.u.c.i.e tak něco málo o mě... je mi 26 čekáme maličké koncem června, patřím opravdu mezi ty XXL těhotné, před těhotenstvím jsem vážila 105 kg teď 107 kg, ale už jsem nešťastná že byť se bříško klube, tak prostě pořád to není to pěkné těhotenské bříško jako mají ostatní maminy...

Jinak toto je druhé těhotenství, v prvním jsme s manželem přišli o dvojčátka a potom přišel ten nárust váhy, který jsem nestihla shodit dříve než jsem otěhotněla.

l.u.c.i.e
22. únor 2013

@gummy_bear, mě bříško vykouklo až ve 26tt, jinak to byl špek. Uvidíš, že se každým dnem zakulatíš.
Koukám, že jsis taky užila své. Hlavně, že všechno zlé je už za vámi a čekáte zdravé miminko. Já akorát znova podstupuju své 3. IVF. V pondělí jdu na OPU, abych mohla dát malému sourozence.

gummy_bear
22. únor 2013

@l.u.c.i.e jejda, tak taky to nemáš jednoduché... tak ono všechno zlé je k něčemu dobré... s manželem nás to více semklo a vím, že ať se bude cokoliv dít, mám jeho a jeho podporu za každé situace.

l.u.c.i.e
22. únor 2013

@gummy_bear, všechno zlé je pro něco dobré. Ty se opatruj. Kdyby jsi něco potřebovala vědět, klidně se nás tu ptej.

gummy_bear
22. únor 2013

@l.u.c.i.e tak toho co by mě zajímalo by bylo... ale teď akorát tak mě zajímá jak vyzrát na bolesti v zádech a problémy se spaním 😀 ale to mi asi nikdo moc neporadí

l.u.c.i.e
23. únor 2013

@gummy_bear, na bolest na záda mě pomáhalo ležet na tvrdém a na spaní mi pomáhal kojící polštář 🙂 Lépe jsem se pak vyspala.

lomanta
23. únor 2013

@gummy_bear Mě tady taky před pár týdny uklidnovaly, že mi bříško určitě brzy vykoukne a nemám ho doteď. Narostlo mi, to jo (ale jen o kousek, dobrý je, že na obvod nemám o nic víc než hubené holky - 115cm, takže mi fakt moc nevyrostlo) a pořád to je velkej špeki... A s váhou jsme na tom stejně 😉 Ale to nechci strašit, je to o člověku, někomu vykoukne a někomu ne... 😉

zuzanazuzana
23. únor 2013

Ahojte...ja som tu kedysi prispievala, ked som cakala malu....su tomu dva roky co som bola tehotna....mala ma teraz 17 mesiacov....ja som vazila, ked som otehotnela 93 kil a rodila som ako 101 kilova....vaha isla pekne dole, vazila som tri mesiace po porode 90 kil, lenze potom mi predpisal doktor antikoncepciu a zacala som priberat, tak som ju vysadila a momentalne vazim ako tesne pred porodom 101 kil....po porode som mala aj nejake zdravotne problemy nasledkom tehotenstva, klesla mi maternica, tak som bola v decembri na operacii, odstranili mi cystu, skratili krcok maternice a prisili maternicu....ozvala som aj zlata zila a vcera som sa vratila z operacie zlatej zily....strasne by som chcela schudnut a podstupit abdominoplastiku....som stastna, ze malinka je v poriadku, do nemocnice 5 dni pred porodom ma prijali s preeklampsiou, museli mi davat vyvolavacku, uz som mala zelenu plodovu vodu, natrhnuty pupocnik, mala mala apgarove skore 6/9....vsetkym vam drzim palce, aby ste mali co najlahsi porod a zdrave deticky a tie co ste uz porodili, aby vam kilecka isli pekne dolu.

jaanik
23. únor 2013

tiez sa hlasim (aj ked nerada) k xxl tehulkam., otehotniet sa nam podarilo relativne rychlo, zatial je to bez problemov ( kllop klop klop), ak nepocitam tie bezne tehotenske problemy... zatial mam asi 1, 5kg navyse oproti vahe co som otehotnela... a co sa tyka bruska, donedavna som vyzerala ako pribrata, ale urcite nie tehotna, ale uz zacina vykukovat a pomalicky uz aj my trcime do priestoru...

gummy_bear
25. únor 2013

@l.u.c.i.e tak zkusila jsem na radu doktora podepřít bříško polštářem a bolesti zad mírně polevily a poslal mě na rehabky, tak snad bude líp a to spaní buď meduňkový čaj, nebo prostě spát, vzhledem k tomu jak jsem doma, v době, kdy se mi chce... neomezovat se na to, jestli je noc nebo den, rada nad zlato 😀 ale je fakt, že to jediné se dá uskutečnit

gummy_bear
25. únor 2013

@lomanta tak trošku bříško už mi vykoulo... ale prostě pořád jsou na tom ty špeky... tak je to takové prostě nic moc... člověk nevypadá moc dobře ☹

lomanta
25. únor 2013

@gummy_bear Já nevypadám moc dobře ani teď 😀 a každý mi vypravuje, že by ani nevěřil, že budu za chvíli rodit... no člověk si to těhotenství tak neužije, jako ty hubené holčiny, které se můžou pyšnit krásným kulatým bříškem... 😠

gummy_bear
26. únor 2013

@lomanta no sice asi nebude mít ty krásné bříška ale hlavně, že budem mít zdravé děti 🙂

jennyska
1. bře 2013

MODRÝ KONÍK, ASMIRA TEAM, OZNAMUJE:

Ahoj, jsem ráda, že diskuze Těhotenství XXL aneb těhotné baculky ... se těší velké oblibě a je opravdu aktivní. Proto bych pro vás měla návrh na využití nové funkce MK, kterou jsou Zájmové skupiny. Lepší popis mám o nich ve svém fotoblogu v článku: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Vzhledem k tomu, že je diskuze na téma Těhotenství XXL aneb těhotné baculky stále aktivní a opravdu rozvinutá, možná by se i skupina těšila velkému zájmu. Komunikace ve skupinách je přehlednější, rychlejší a do budoucna budou skupiny stále vylepšovány
Pro založení skupiny je třeba 3 zakladatelů, kteří popíší, o co ve skupině jde a jaká má pravidla. Jak být dobrým zakladatelem/moderátorem, si můžete přečíst zde: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/jennyska/cla... .

Kdyby Vás zajímaly třeba i jiné skupiny, kt. můžete na MK vytvořit, podívejte se klidně i na takový můj nástřel témat, které byste mohly založit a fungovat ve skupinách s ostatními, kdo mají stejný koníček, názor, zájem https://www.modrykonik.cz/diskuse/modrykonik-cz...
Fantazii se ale meze nekladou. Skupina může být jakákoli. Její založení provedete v záložce Fotoblogy, nalevo ve sloupci klik na Seznam skupin a tam: Vytvoř novou skupinu Díky pozvánkám můžete do skupiny pozvat i své přátelé, které by toto téma mohlo také zajímat...

Popis a pravidla skupiny můžete kdykoli měnit v Nastavení skupiny. Název skupiny však nikoli. Ten, jakmile ho jednou zadáte, je na MK již natrvalo

Mějte fajn den!
J.

kraskanz1
3. bře 2013

Ahojte baby mozem sa sem pridat?

janaste
8. bře 2013

Ahoj holky, měla jste některá po celou dobu těhotenství břicho je n jak tlusté a ne jako těhotné? Že se prostě nezakulatilo? Jsem 30tt. a mám pořád jen dvě nesouměrné pneumatiky, rostou, ale nesplývají dokulata :o(

l.u.c.i.e
8. bře 2013

@kraskanz1, ahojky, vítej mezi námi a klidně se přidej. Koukám, že jsi teprve nazačátku těhu. 🙂

@janaste, ahojky, mě se bříško začalo kulatit kolem 27tt. V těhotensství jsem nepřibírala.

kraskanz1
8. bře 2013

@l.u.c.i.e ahoj osm rada ze sa niekto v tejto teme mota..Chcela by som sa spytat na to ze ci ste nemali problemy s lekarmi za to ze mate nadvahu alebo obezitu ci vas neodsudzovali a tak..bo ja mam momentalne 103kg a kym sa dostanam na koniec tehu urcite bude cez 110 ..a potom zdravotne problemy mali ste alebo mate koli vahe?

l.u.c.i.e
8. bře 2013

@kraskanz1, u mě to bylo naprosto v pohodě. Jak jsem řekla, tak jsem za celé těhu nepřibrala. Šla jsem rodit se stejnou váhou jako na začátku. Po porodu jsem měla 10 kilo dole, po skončení kojení jsem začala přibírat a mám o 15 kilo nahoře ☹ Moje kamrádka, která otěhotněla taky se 100 kily a na konci měla o 13 kg navíc, tak doktor ani jednou nic neřekl.

mambba
8. bře 2013

@kraskanz1 aj ja mam nad sto kilo a sme aj v spolocnej teme oktobroviek tusim.. bohuzial ja som sa nejak rozozrala po zisteni tehu,temer vobec mi nebyva zle, uz si ale vstupujem do svedomia a nebudem jest blbosti.

@l.u.c.i.e ako sa ti podarilo vobec nepribrat?

l.u.c.i.e
8. bře 2013

@mambba, nevím a to jsem jedla vše na co jsem měla chuť. Miminko si holt bralo ze zásob a že jich mám 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru