Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

wimisci
31. bře 2014

@oktarina Ahojky, s bon prixem celkem mam zkušenosti, a celkem maji dobré vecicky =) ale ted bych asi pres net nic nekupovala alespon mluvim sama za sebe🙂 moje postava snad se meni co den :D nebo pak kolik krat jsem koupila neco peknyho na sebe v tescku jak tam maji odděleni obleceni a také za prijatelnu cenu 🙂

domca89
31. bře 2014

@wimisci Kdy má přesně termín? Jestli na tom nejsme stejně. No podle doktorky je zatím vše ok, dnes jsem byla na odběru krve, připadala jsem si, že mě úplně vysály. 5velkých zkumavek a úplně plných. Vyndala jehlu a už mi ani kapička neukápla. 😀 Tak uvidíme, jestli bude vše v pořádku.

wimisci
31. bře 2014

@domca89 no zatím podle mě vychazi na konec října začatek listopadu. Ale myslim že Dr. to mi ještě upřesní ne? Pravě že příšti týden v utery jdu pro prukazku a kontrolu 🙂 Teď vychazi na podle Dr. na 9tt a zítra už na 10tt. Tady na MK mi to moc nesedí :D ale jenom oden o dva 🙂

domca89
31. bře 2014

@wimisci Já mám zatím termín na 31.10. a tu kontrolu jsem měla dnes i s odběrama. Jinak podle MS jsem dnes 9+3.

wimisci
31. bře 2014

@domca89 Možna je to trapné nebo jsem uplně za opicema :D ale moc nechapu ten kalendař podle MS :( ☹

ynett
31. bře 2014

@domca89 gratulácia🙂

wimisci
31. bře 2014

@domca89 A už máš bříško? 🙂

ynett
31. bře 2014

@wimisci myslím že na to máš ešte času dosť😀 my sme ešte neboli, plánujem ísť ked budem na materskej. potrebujeme priznať otcovstvo a priezvisko🙂

domca89
31. bře 2014

@wimisci No najdi si kalkulačku na internetu, zadej tam první den poslední menstruace a napíše ti to, v kolikátém týdnu jsi. A bříško zatím není nějak vidět, jsem vážně baculka. Ale po kontrole vím, že mám 2kg nahoře a riflová sukně mě začíná lehce tlačit na bříšku. Tak uvidíme, kdy se trošku vyhoupne prďolka naše.
@ynett Děkuju. 🙂

wimisci
31. bře 2014

@ynett Pravě jsem četla dneska že to musí byt než se mimčo narodi 🙂 a pak kde se jde na matriku když bydlíme v Plzní a trvalé bydliště mame oba na Moravě?

wimisci
31. bře 2014

@domca89 Jsem asi jedina komu roste bříško :D jsem pravě taký baculka no ale jde to poznat 🙂 že jsem už říkala chlapovi že jak pojedeme na Moravu na Velikonoce že to naší poznaji že to neskryju :D neboť jim to chceme říct osobně než po tel. 🙂
Tak vypadame teď 🙂

wimisci
31. bře 2014

@domca89 Pokud jsi těhotná, jsi přibližně v 9 týdnu a 2 dnu
Ideální datum porodu je 1.11.2014 (fórum Listopadky 2014)

oktarina
31. bře 2014

@wimisci vyptáš si od GNG "papír na jméno dítěte" a vyplníš a zajdete tam, je dobré to mít vyřízené nejpozději 8 týdnů před porodem, kvůli předčasnému porodu, ideálně tak mezi 20-25 tt 🙂 kamarádka to měla ještě komplikovanější, že chtěli netypické jméno dítěti a tak čekali, to ani úřednice tady neschválila, posílali žádost do Prahy, tak to trvalo o něco dýl.

oktarina
31. bře 2014

@wimisci tak já mám teď ve 13 tt břicho jak v prvním těhotenství ve 22 tt 😉 takže je mi jasné, že nic do 46 kupovat fakt nemá cenu, akorát to chci mít doma připravené a ne shánět na poslední chvíli, bůhví, jak mi v případných horkách bude...

domca89
31. bře 2014

@wimisci Já jsem o den napřed, takže termín porodu ještě 31.10., já mám dnes 9+3

wimisci
31. bře 2014

@domca89 Jo tak už ten kalendař chapu :D... No to mame skoro stejný 🙂 :p
@oktarina Děkuji ještě sice mám čas, ale mám rada aby vše bylo naplanované a v pořadku než pak běhat na poslední chvili a stresovat se 🙂

wimisci
31. bře 2014

@oktarina Mno co se tyče bonprixu vím že moje mamka hodně přes něj objednavala, ale par krat ji poslali oblečeni ktere se nedalo vůbec nosit bylo uměle a nehezké a na obrazku to vypadalo luksusně 🙂 Ale v tom tescu jsem vždycky našla něco na sebe hezkýho =)

domca89
31. bře 2014

@wimisci Jj to máme. Hele když mrkneš, baculka jsem, bříško mám až běda a tak mimčo zatím vidět není. tohle je fotka z víkendu.

wimisci
31. bře 2014

@domca89 To máš menši, já se vyfotim ve stoje je tam trochu špeku a už i trochu bříška, jelikož už briško nevtahnu tak to vypada kdybych byla tak v 5 měsici :D

domca89
31. bře 2014

@wimisci No já už ho taky zatáhnout nedokážu, občas mě tlačí, když ležím na břiše a včera jsem měla riflovou sukni a tak ta už jako fest tlačila. Ale u tebe je vidět, že je to bříško s mimčem, u mě jsou to furt jen špeky.

wimisci
31. bře 2014

@domca89 Tak já na bříšku nespim ani neležím cca od 6 tt. Jednou jsem zkusila a nebylo to nic přijemného :D Tak z hecu tady davam ještě jednu fotku ve stoje teď je focena stara asi 5minut :D... Ty zada jak jsou prohle fiha a já si řikam proč mě tak boli :D

domca89
31. bře 2014

@wimisci no páni, pěkně ti vyběhlo, nečekáte dvojčata? 😀 Já teda zatím nic extra nepociťuju, teda jako že by vylejzalo.

ynett
31. bře 2014

@wimisci hej hej u nás tiež pred pôrodom je dobré to riešiť, tak ale na materskej budem minimálne mesiac kým porodím, takže dovtedy tam zbehnem🙂 U nás na slovensku sa to dá aj po pôrode ale potom by otec nemohol obehávať veci a musela by matka hned po pôrode🙂
no veru neviem ako je to s trvalým bydliskom, asi si tam treba zavolať🙂

inngrid
31. bře 2014

babulky dlhšie som tu enbola ale čitám a som rada ze pribudajú dalšie tehulky 🙂

ja som dnes mala rano tehu cukrovkovy test o 2 dni budu vysledky tak snad bude všetko ok 🙂

wimisci
31. bře 2014

@domca89 no Dr. nic neříkala jak jsem byla u ni v 6tt. 🙂 A na ultrazvuku vypada že je tam jedno mimi 🙂
@ynett no to nějak budeme muset pozjišťovat dokud je čas 🙂

ynett
31. bře 2014

@inngrid držím palce aby boli hodnoty v limite🙂

wimisci
31. bře 2014

@inngrid Taký se přídavam a držím palečky aby bylo vše oki 🙂

inngrid
31. bře 2014

@ynett dakujem moja pozerám ze ty zt 34 sa ti to blízi..........aj zavidim
a čo ako si pokročila s latkovaním nelátkovaním???

inngrid
31. bře 2014

@wimisci dakujem a pozerám ty 10tt ako nevolnosti dajú sa zvládat?
mna posledné dni trapi palenie zahy v zivote som to nemala a teraz akosi častejšie to mavam 🙂

wimisci
31. bře 2014

@inngrid Nevolnosti už aj jo, ale neni každy den posvěceni :( teď už to nějak asi sklidňuje včera a dneska mi je ku podivu docela dobře ;) Před tím od 6tt jsem nezvladla chodit ani do práce jak mi bylo a pořad jsem jen ležela nebo spala:( ....

inngrid
31. bře 2014

@wimisci ja som to tak mala cca v 12tt dovtedy nič a potom ako keby utalo 🙂 tak ale je fajn ze uz je lepšie uz chodiš napsat do práce?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru