Těhotenství XXL aneb těhotné baculky

tehulkaxxl
24. lis 2008

ahojky 🙂
chtela bych založit toto tema,pro maminy ktere maji nejake to kilo navic 😉
zajima me vaše tehotenstvi,porod,proste vše co k tomu patří...
myslim že mit nadvahu neni překažka,jen ji každý nechape a určite se budem lip citit mezi svyma 😉
takže pište,pište at nas je tu co nejvic

wimisci
31. bře 2014

@inngrid Ne nechodim Dr. mě necha na cele těho doma, tu praci malo kdo zvlada normalně a žensky občas odpadavali na tož já těhulka bych to asi nedala a stat 7,5 hod. v kuse :(

ynett
31. bře 2014

@inngrid veru blíži, dnes som bola na poradni, už mi dal lístok na materskú dovolenku a o dva týždne idem k nemu na poslednú poradnu, potom už len do nemocnice🙂
no zatiaľ som nejako nepostúpila, s mamkou maturujeme nad strihom k nohavičkovým plienkam, snád to tento týžden ušijeme a podľa toho sa uvidí, či pošijeme aj ostatné alebo budem kupovať😀

domca89
31. bře 2014

@wimisci A co jsi dělala za práci?

wimisci
31. bře 2014

@domca89 Pozice - Dělnice, v Sony město Plzeň ;)

domca89
31. bře 2014

@wimisci Tak to jo...

wimisci
31. bře 2014

Holky berete nějaké šumaky např.: vapnik nebo vitaminy?

ladycssie
31. bře 2014

@wimisci ja jsem brala jen femibion a ted uz nic spis se snazim to doplnit prirodni cestou 🙂

inngrid
31. bře 2014

@wimisci tak dobre ak si uznala ze toto je lepšie tak potom súhlas 🙂

inngrid
31. bře 2014

@ynett jééééééééééj a vies šiť? super uši aj pre mna vkladačky 🙂 počuj a kde budeš nakoniec rodiť?

inngrid
31. bře 2014

@wimisci šumivé vitamin sa moc v tehu nedoporučujú ak chceš tak radšej normal pirulky 🙂 a ja som brala prvý trimester iba kyselinu listovú a vapnik - povedala som si ze si denne dam nejaké bielkoviny takze bud pohar mlieka na večeru aelbo jogurt biely alebo kysla smotana cez den alebo acidko proste nejaká bielkovina musela byt a stači mi zatial ziadne problem nemame 🙂

ynett
31. bře 2014

@wimisci ja beriem Prenatal od Jamiensonu. Ja som citlivá na svoje zuby takže doplnam zásoby ako sa dá🙂 a kedže mám povolené len nízkotučné mlieko a syry čo nemajú v sebe žiadne calcium tak doplnam umelo😀 plus lekár mi hovoril že kyselinu listovú treba stále brať. tak pokračujem🙂 a budem pokračovať aj po pôrode kedže plánujem dojčiť.

ynett
31. bře 2014

@wimisci ale nie sú to šumáky. sú to tabletky.

ynett
31. bře 2014

@inngrid no však práve to že neviem😀 spolieham na maminu. 🙂

wimisci
1. dub 2014

@inngrid aha to jsem nevedela ze se to nedoporucuje, no a tu kyselinu najdu kde? 🙂 mozna trapna otazka :( ale vsude se pise na netu neco jineho :( nějake potravinu bezne dostupne :D

ynett
1. dub 2014

@wimisci bud v tabletách - Femibion. Alebo v potravinách. Kopírujem:
"Nájdeme ju v mnohých druhoch zeleniny (listová zelenina, paradajky, pór, špenát, brokolica, karfiol a ďalšie). Dostatočnými zásobárňami tejto cennej látky sú okrem toho aj celozrnná múka a výrobky z nej, rôzne obilniny, na kyselinu listovú sú bohaté aj kvasnice, oriešky a olejnaté semená.

Nájdeme ju tiež v pečienke, žĺtku či strukovinách a niektorých druhoch ovocia (banány, čučoriedky, maliny)."

wimisci
1. dub 2014

@ynett Děkuji 🙂 Jinak dobré ranko :p

ynett
1. dub 2014

@wimisci dobré ránko🙂

zuzkaaaa
1. dub 2014

Ahojte baby, ak môžem pridám sa k vám znova takto pred 5 rokmi som bola zavisláčka v tejto téme. skúsim poprečítať pár stránok dozadu nech som v obraze 🙂

evita123
1. dub 2014

ahojte... pridavam sa k vam 🙂 rozmerove predpoklady splnam... 😀 som v 5tt, vcera som bola na sone, este nebolo nic vidiet, len zvacsenu maternicu a nejaky zahadny tien.. ale tehu test aj odber krvi vsetko potvrdili... v pondelok ma caka opat sono, takze dufam, ze vsetko bude ako ma byt

wimisci
1. dub 2014

@evita123 Držim palečky aby bylo všechno v pořádku 🙂

evita123
1. dub 2014

@wimisci dakujem ti 🙂

domca89
1. dub 2014

Holky poraďte mi co na nespavost?

evita123
1. dub 2014

@domca89 vyskusaj teple mlieko s medom.. le to taky recept starych mam, nezarucujem, ze to pomoze, ale skusit to mozes

domca89
1. dub 2014

@evita123 Děkuju, hned ráno to zkusím...

evita123
1. dub 2014

@domca89 praveze to treba pit pred spanim.... a malo by sa ti lahsie zaspavat

evita123
1. dub 2014

@domca89 teraz som si v tvojom profilepozrela, ze robis nocne, tak potom to naozaj vypi rano, ked si pojdes lahnut

7danka7
1. dub 2014

@ynett ja mam tiez ten prenatal ale kupila som si ho tak dva tyzdne dozadu doteraz som brala v prvom trimestri kyselinu listovu a v druhom som papala rozne veci ked uz mi islo nieco jest a v tretom trimestri som nabehla na prenatal +dah kyselina ta je dobra na zrak..tak dufam, ze krpana ma vsetko co potrebuje.. a zvlast berem magnezko tablety na tvrdnutie bruska

7danka7
1. dub 2014

@evita123 ja ked som si dala vecer mlieko tak som nevedela zaspat totalne ma to zahlienilo 😖

evita123
1. dub 2014

@7danka7 to ma mrzi, ale zvykne sa to hovorit, ze na tazkosti so spankom je dobre teple mlieko a med.. kazdy clovek je iny, preto to na kazdeho nemusi fungovat

7danka7
1. dub 2014

@evita123 ved prave ja som si to tiez v dobrom umysle dala ze budem spat ako babatko a prd z toho 😀
mne napriklad pomohlo ked som si od draheho upila trosku pivka.. to som hned spala jak dudek 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru